Berg&Bush 2-Day
24/06/2023
Results
Teams
Details
Links
Race Website
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
General Classification
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
[4]
5
6
7
...
10
11
12
13
Page 4 of 13 (628 items)
Rotate for splits
Fav
Share
Race No
Overall Team Pos
Team Result
Team
Team Type
Team Pos
Name
Name
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
No Stages
Stage 1
Stage 2
2102-1
84
06:24:45
Solo 2102
Solo Men
30
Wayne BILLETT
Wayne BILLETT #2102-1
Male Master
Master
23
Male
127
2
03:12:52
03:11:52
2280-2
06:25:05
FultonFam
E-Bike Team
9
Shann FULTON
Shann FULTON #2280-2
Female E-Bike
E-Bike
7
Female
25
2
03:10:27
03:14:33
2280-1
06:25:05
FultonFam
E-Bike Team
9
Richard FULTON
Richard FULTON #2280-1
Male Master
Master
24
Male
128
2
03:10:30
03:14:35
2393-1
86
06:28:11
Skillz That Kill
Mens Team
23
Paul MILIOTIS
Paul MILIOTIS #2393-1
Male Vet
Vet
39
Male
129
2
03:12:39
03:13:02
2073-2
96
06:32:58
Ballie Power
Mens Team
28
Peter ESPAG
Peter ESPAG #2073-2
Male Master
Master
25
Male
130
2
03:14:18
03:11:32
2019-1
85
06:27:57
Solo 2019
Solo Lady
5
Maria GOMEZ
Maria GOMEZ #2019-1
Female Sub-Vet
Sub-Vet
6
Female
26
2
03:07:44
03:20:12
2393-2
86
06:28:11
Skillz That Kill
Mens Team
23
Gary GREENFIELD
Gary GREENFIELD #2393-2
Male Vet
Vet
40
Male
131
2
03:13:21
03:14:49
2327-2
87
06:29:57
Dies-ol Gals
Ladies Team
3
Joanne MARSDEN
Joanne MARSDEN #2327-2
Female Master
Master
4
Female
27
2
03:17:27
03:12:28
2327-1
87
06:29:57
Dies-ol Gals
Ladies Team
3
Bethany FABRICIUS
Bethany FABRICIUS #2327-1
Female Vet
Vet
7
Female
28
2
03:17:27
03:12:30
2274-1
88
06:30:15
Square1
Husband & Wife
3
Gert MULLER
Gert MULLER #2274-1
Male Vet
Vet
41
Male
132
2
03:18:00
03:12:14
2274-2
88
06:30:15
Square1
Husband & Wife
3
Annelize MULLER
Annelize MULLER #2274-2
Female Vet
Vet
8
Female
29
2
03:18:00
03:12:14
2429-2
89
06:30:24
Standard Bank Team 3
Husband & Wife
4
Sally KRITZINGER
Sally KRITZINGER #2429-2
Female Sub-Vet
Sub-Vet
7
Female
30
2
03:18:54
03:11:29
2429-1
89
06:30:24
Standard Bank Team 3
Husband & Wife
4
Myles KRITZINGER
Myles KRITZINGER #2429-1
Male Sub-Vet
Sub-Vet
21
Male
133
2
03:18:54
03:11:29
2268-2
90
06:30:53
Wheats and Tweets
Mens Team
24
Justin ORPEN
Justin ORPEN #2268-2
Male Sub-Vet
Sub-Vet
22
Male
134
2
03:13:04
03:17:39
2268-1
90
06:30:53
Wheats and Tweets
Mens Team
24
Sean SHIELS
Sean SHIELS #2268-1
Male Sub-Vet
Sub-Vet
23
Male
135
2
03:13:05
03:17:48
2419-2
118
06:50:52
FEARLESS LAWYERS
Mens Team
32
Steven DAVE
Steven DAVE #2419-2
Male Master
Master
26
Male
136
2
03:06:37
03:24:42
2200-2
91
06:31:35
Becker Boys
Father / Child
6
Peter BECKER
Peter BECKER #2200-2
Male Sub-Vet
Sub-Vet
24
Male
137
2
03:14:43
03:16:50
2200-1
91
06:31:35
Becker Boys
Father / Child
6
John BECKER
John BECKER #2200-1
Male Gr Master
Gr Master
11
Male
138
2
03:14:44
03:16:50
2340-1
93
06:31:55
Steinweg Eleven
Mens Team
25
Shaun JANSE VAN RENSBURG
Shaun JANSE VAN RENSBURG #2340-1
Male Vet
Vet
42
Male
139
2
03:18:53
03:12:59
2100-1
92
06:31:53
Solo 2100
Solo Men
31
Albert ELS
Albert ELS #2100-1
Male Vet
Vet
43
Male
140
2
03:27:23
03:04:30
2340-2
93
06:31:55
Steinweg Eleven
Mens Team
25
Willem DU PREEZ
Willem DU PREEZ #2340-2
Male Vet
Vet
44
Male
141
2
03:18:55
03:12:59
2222-2
94
06:32:01
WBHO3
Mens Team
26
Pierre DE KLERK
Pierre DE KLERK #2222-2
Male Vet
Vet
45
Male
142
2
03:14:57
03:17:01
2222-1
94
06:32:01
WBHO3
Mens Team
26
Anton KRUGER
Anton KRUGER #2222-1
Male Vet
Vet
46
Male
143
2
03:14:58
03:17:02
2428-2
95
06:32:46
Standard Bank Team 1
Mens Team
27
Paul STEDALL
Paul STEDALL #2428-2
Male Vet
Vet
47
Male
144
2
03:28:27
03:04:16
2428-1
95
06:32:46
Standard Bank Team 1
Mens Team
27
Brian MARSHALL
Brian MARSHALL #2428-1
Male Vet
Vet
48
Male
145
2
03:28:28
03:04:17
2419-1
118
06:50:52
FEARLESS LAWYERS
Mens Team
32
Larry DAVE
Larry DAVE #2419-1
Male Master
Master
27
Male
146
2
03:26:10
03:06:39
2073-1
96
06:32:58
Ballie Power
Mens Team
28
Graeme MATTHEW
Graeme MATTHEW #2073-1
Male Master
Master
28
Male
147
2
03:15:49
03:17:09
2302-1
97
06:33:08
TOPS On First
Mens Team
29
Mike DE ST PERN
Mike DE ST PERN #2302-1
Male Master
Master
29
Male
148
2
03:18:18
03:14:46
2302-2
97
06:33:08
TOPS On First
Mens Team
29
Thomas STOW
Thomas STOW #2302-2
Male Master
Master
30
Male
149
2
03:18:20
03:14:48
2125-1
98
06:33:53
Solo 2125
Solo Men
32
Sean WEGERHOFF
Sean WEGERHOFF #2125-1
Male Master
Master
31
Male
150
2
03:16:43
03:17:10
2245-1
99
06:34:16
Beauty & The Beast
Mixed Team
3
James MARTENS
James MARTENS #2245-1
Male Junior
Junior
9
Male
151
2
03:14:07
03:20:07
2245-2
99
06:34:16
Beauty & The Beast
Mixed Team
3
Emily MARTENS
Emily MARTENS #2245-2
Female Youth
Youth
3
Female
31
2
03:14:07
03:20:08
2335-2
100
06:35:29
Solo 23352
Solo Men
33
Tim LEE
Tim LEE #2335-2
Male Senior
Senior
6
Male
152
2
03:34:33
03:00:55
2383-2
101
06:35:53
Juluka Forest Services
Father / Child
7
David STUBBS
David STUBBS #2383-2
Male Senior
Senior
7
Male
153
2
03:20:25
03:15:24
2383-1
101
06:35:53
Juluka Forest Services
Father / Child
7
William STUBBS
William STUBBS #2383-1
Male Master
Master
32
Male
154
2
03:20:27
03:15:25
2359-1
South Coast Striders
Father / Teen
Shelley HIGGO
Shelley HIGGO #2359-1
Female Sub-Vet
Sub-Vet
8
Female
32
2
03:19:51
03:17:15
2359-2
South Coast Striders
Father / Teen
Carl FREYER
Carl FREYER #2359-2
Male Gr Master
Gr Master
12
Male
155
2
03:20:36
03:17:16
2318-1
102
06:39:44
Southport Place
Father / Teen
10
Tim CLOSE
Tim CLOSE #2318-1
Male Master
Master
33
Male
156
2
03:25:00
03:14:40
2318-2
102
06:39:44
Southport Place
Father / Teen
10
James CLOSE
James CLOSE #2318-2
Male Junior
Junior
10
Male
157
2
03:25:03
03:14:40
2209-2
06:40:34
Who's the boss
E-Bike Team
10
Lori MANSON
Lori MANSON #2209-2
Female E-Bike
E-Bike
8
Female
33
2
03:21:31
03:19:02
2209-1
06:40:34
Who's the boss
E-Bike Team
10
Rob WESSELO
Rob WESSELO #2209-1
Male Master
Master
34
Male
158
2
03:21:31
03:19:02
2218-2
06:40:35
The d'R's
E-Bike Team
11
Nick D'ENIS-ROWSON
Nick D'ENIS-ROWSON #2218-2
Male Master
Master
35
Male
159
2
03:21:31
03:19:03
2218-1
06:40:35
The d'R's
E-Bike Team
11
Natasha D'ENIS-ROWSON
Natasha D'ENIS-ROWSON #2218-1
Female E-Bike
E-Bike
9
Female
34
2
03:21:31
03:19:04
2112-1
103
06:43:36
Solo 2112
Solo Men
34
Shaun LAMONT
Shaun LAMONT #2112-1
Male Master
Master
36
Male
160
2
03:20:57
03:22:38
2002-1
104
06:44:32
Solo 2002
Solo Men
35
Deon DE VILLIERS
Deon DE VILLIERS #2002-1
Male Gr Master
Gr Master
13
Male
161
2
03:27:16
03:17:16
2046-1
105
06:45:13
Solo 2046
Solo Men
36
Tavio ROXO
Tavio ROXO #2046-1
Male Vet
Vet
49
Male
162
2
03:22:36
03:22:36
2047-1
106
06:45:14
Solo 2047
Solo Men
37
Estienne DE KLERK
Estienne DE KLERK #2047-1
Male Master
Master
37
Male
163
2
03:22:36
03:22:37
2232-2
107
06:45:48
Crazy kents
Father / Teen
11
Hannah KENT
Hannah KENT #2232-2
Female Youth
Youth
4
Female
35
2
03:21:02
03:24:44
2232-1
107
06:45:48
Crazy kents
Father / Teen
11
Ian KENT
Ian KENT #2232-1
Male Master
Master
38
Male
164
2
03:21:03
03:24:45
2434-1
108
06:46:13
Standard Bank Team 7
Mens Team
30
Douglas TIMMERMAN
Douglas TIMMERMAN #2434-1
Male Gr Master
Gr Master
14
Male
165
2
03:26:46
03:19:20
1
2
3
[4]
5
6
7
...
10
11
12
13
Page 4 of 13 (628 items)
© 2023