PPS Panorama Tour
15/06/2019
Results
Teams
Details
Links
Race Website
 
Contact
 
Home
Tour Stage 1
Tour Stage 2
Tour Stage 3
Tour Stage 4 Time Trial
Tour GC
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Timing is About 20Sec diff to the Actual time do to Late Start
[1]
2
3
4
5
6
7
Page 1 of 7 (350 items)
Rotate for splits
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Team Type
Team
Team Result
Team Pos
Stage 1
Stage 2
Stage 3
Stage 4
4-2
Carly PATTEN
Carly PATTEN #4-2
Female Wom
Wom
Female
Mixed
FOCUSED ON FUN
06:27:06
07:49:41
19-1
Annemie KOEN
Annemie KOEN #19-1
Female Vet
Vet
Female
Mixed
JOHNNIE KOEN CYCLES 2
05:28:33
36-2
Wimpie BROUGH
Wimpie BROUGH #36-2
Male Vet
Vet
Male
Mixed
SUFFERFEST
04:52:30
09:03:11
01:12:30
54-1
Jason MARTIN
Jason MARTIN #54-1
Male Vet
Vet
Male
Open Men
TEAM MODERN ATHLETE
54-2
Michael KEMP
Michael KEMP #54-2
Male Vet
Vet
Male
Open Men
TEAM MODERN ATHLETE
56-1
Oswald KYDD
Oswald KYDD #56-1
Male Mas
Mas
Male
Open Men
TEAM TRIPOD
05:11:03
94-1
Neil MCKILLOP
Neil MCKILLOP #94-1
Male Mas
Mas
Male
Open Men
GRAND WHEELERS
96-1
James SPRING
James SPRING #96-1
Male Vet
Vet
Male
Open Men
CRANKBROTHERS
96-2
Brett STEPHEN
Brett STEPHEN #96-2
Male Sub
Sub
Male
Open Men
CRANKBROTHERS
136-1
Rhono KHOSA
Rhono KHOSA #136-1
Male Men
Men
Male
Sub Vets
Ekurhuleni 1
03:29:34
136-2
Letson MOYO
Letson MOYO #136-2
Male Sub
Sub
Male
Sub Vets
Ekurhuleni 1
03:29:35
152-1
Martin VAN WYK
Martin VAN WYK #152-1
Male Vet
Vet
Male
Vets
RIVALS
157-1
Luis JARDIM
Luis JARDIM #157-1
Male Vet
Vet
Male
Non Comp
BIANCHI BOYS
181-2
Kenneth MCCRINDLE
Kenneth MCCRINDLE #181-2
Male GM
GM
Male
GM
PMM58
189-1
Rolland SIBANDA
Rolland SIBANDA #189-1
Male Elite
Elite
Male
Elite Men
Sampada 3
189-2
Bonga MGQOBANE
Bonga MGQOBANE #189-2
Male Elite
Elite
Male
Elite Men
Sampada 3
313
92-2
Haiko WOSTMANN
Haiko WOSTMANN #92-2
Male Vet
71
(242)
Vet
71
Male
242
Open Men
ULTREA
19:27:04
33
06:34:12
04:37:22
06:34:36
01:40:52
312
92-1
Hennie PRINSLOO
Hennie PRINSLOO #92-1
Male Mas
49
(241)
Mas
49
Male
241
Open Men
ULTREA
19:27:04
33
06:34:13
04:37:21
06:34:35
01:40:51
308
108-1
Malanie HEYNIKE
Malanie HEYNIKE #108-1
Female Mas
6
(70)
Mas
6
Female
70
Wom
3percenters
17:03:53
17
05:42:02
03:46:37
05:58:05
01:37:05
309
108-2
Sarah SLABBERT
Sarah SLABBERT #108-2
Female GM
2
(71)
GM
2
Female
71
Wom
3percenters
17:03:53
17
05:42:02
03:46:37
05:58:06
01:37:06
307
63-2
Given MASHEGO
Given MASHEGO #63-2
Male Vet
70
(238)
Vet
70
Male
238
Open Men
BUSHBUCKRIDGE 2
06:06:57
03:45:37
05:33:10
01:32:39
64-1
Matukane NYIKO
Matukane NYIKO #64-1
Male Men
Men
Male
Open Men
BUSHBUCKRIDGE 3
06:06:55
03:45:32
311
60-2
Charles DU PLESSIS
Charles DU PLESSIS #60-2
Male Men
18
(240)
Men
18
Male
240
Open Men
SHUTUP EN TRAP
17:16:49
32
06:00:48
03:45:06
05:50:56
01:39:57
310
60-1
Frederick BOTHA
Frederick BOTHA #60-1
Male Mas
48
(239)
Mas
48
Male
239
Open Men
SHUTUP EN TRAP
17:16:49
32
06:00:48
03:45:05
05:50:54
01:39:56
63-1
Mathebula BONGANI
Mathebula BONGANI #63-1
Male Men
Men
Male
Open Men
BUSHBUCKRIDGE 2
03:43:53
05:33:10
01:32:38
303
37-2
Tarryn ROOS
Tarryn ROOS #37-2
Female Wom
14
(69)
Wom
14
Female
69
Mixed
SLIPSTREAM SPORTS CLUB
16:17:17
32
06:01:33
03:37:31
05:22:05
01:16:06
302
37-1
Simon ROOS
Simon ROOS #37-1
Male Sub
52
(234)
Sub
52
Male
234
Mixed
SLIPSTREAM SPORTS CLUB
16:17:17
32
06:01:32
03:37:30
05:22:05
01:16:06
306
172-1
John BENDIXEN
John BENDIXEN #172-1
Male Mas
47
(237)
Mas
47
Male
237
Mas
Slipstream Sports Club 1
06:01:27
03:37:28
05:21:56
01:25:04
301
4-1
Tony PATTEN
Tony PATTEN #4-1
Male GM
14
(233)
GM
14
Male
233
Mixed
FOCUSED ON FUN
06:27:06
03:36:34
04:32:44
01:22:33
300
115-2
Julie POOL
Julie POOL #115-2
Female Sub
22
(68)
Sub
22
Female
68
Wom
CTM Nelspruit Ladies
15:41:55
16
05:41:12
03:35:51
05:00:54
01:23:57
299
115-1
Yolande JACOBS
Yolande JACOBS #115-1
Female Vet
24
(67)
Vet
24
Female
67
Wom
CTM Nelspruit Ladies
15:41:55
16
05:41:08
03:35:47
05:00:49
01:23:53
305
53-2
Anthony BUTLER
Anthony BUTLER #53-2
Male Mas
46
(236)
Mas
46
Male
236
Open Men
ALLEN JOSS TEAM
16:25:40
31
06:01:20
03:35:41
05:21:35
01:27:02
304
53-1
Dale JOSS
Dale JOSS #53-1
Male Vet
69
(235)
Vet
69
Male
235
Open Men
ALLEN JOSS TEAM
16:25:40
31
06:01:19
03:35:39
05:21:34
01:27:03
43-1
Mariam DESAI
Mariam DESAI #43-1
Female Vet
Vet
Female
Mixed
Team Paruk
03:35:14
43-2
Riaz PARUK
Riaz PARUK #43-2
Male Vet
Vet
Male
Mixed
Team Paruk
03:35:11
292
55-2
Ge VIVIERS
Ge VIVIERS #55-2
Male Mas
44
(230)
Mas
44
Male
230
Open Men
BOLD AND BEAUTIFUL
05:26:03
03:31:54
04:56:38
01:19:49
55-1
Hendrik DU PLESSIS
Hendrik DU PLESSIS #55-1
Male GM
GM
Male
Open Men
BOLD AND BEAUTIFUL
03:31:53
298
26-2
Carlos MONTEIRO
Carlos MONTEIRO #26-2
Male Mas
45
(232)
Mas
45
Male
232
Mixed
TEAM SLOWLY BUT SURELY PPS
15:25:11
31
05:29:29
03:30:18
05:00:56
01:24:24
296
27-1
Andre JANSEN VAN VUUREN
Andre JANSEN VAN VUUREN #27-1
Male Vet
68
(231)
Vet
68
Male
231
Mixed
TEAM ZOOM PPS
15:21:32
30
05:29:30
03:30:18
05:00:50
01:20:50
295
27-2
Yolandi KRUGER
Yolandi KRUGER #27-2
Female Sub
21
(65)
Sub
21
Female
65
Mixed
TEAM ZOOM PPS
15:21:32
30
05:29:28
03:30:18
05:00:52
01:20:49
297
26-1
Cheryl JANSEN VAN VUUREN
Cheryl JANSEN VAN VUUREN #26-1
Female Vet
23
(66)
Vet
23
Female
66
Mixed
TEAM SLOWLY BUT SURELY PPS
15:25:11
31
05:29:29
03:30:15
05:00:57
01:24:25
273
2-1
Chittenden (Mj) CHITTENDEN
Chittenden (Mj) CHITTENDEN #2-1
Male Sub
50
(221)
Sub
50
Male
221
Mixed
CHITTY CHITTY BANG BANG
14:06:49
28
04:53:02
03:29:19
04:25:39
01:18:47
272
2-2
Anthea CHITTENDEN
Anthea CHITTENDEN #2-2
Female Vet
15
(52)
Vet
15
Female
52
Mixed
CHITTY CHITTY BANG BANG
14:06:49
28
04:53:02
03:29:18
04:25:37
01:18:44
282
91-1
Chris KRIEL
Chris KRIEL #91-1
Male GM
13
(226)
GM
13
Male
226
Open Men
MID EN MOS
14:44:47
30
05:07:01
03:26:07
04:50:40
01:20:57
281
91-2
Pine PIENAAR
Pine PIENAAR #91-2
Male Mas
42
(225)
Mas
42
Male
225
Open Men
MID EN MOS
14:44:47
30
05:07:01
03:26:04
04:50:39
01:20:56
294
118-1
Santie VAN DER WESTHUIZEN
Santie VAN DER WESTHUIZEN #118-1
Female Vet
22
(64)
Vet
22
Female
64
Wom
Test X-Perts
15:15:55
15
05:30:40
03:26:03
04:56:05
01:23:04
293
118-2
Lousanne ACKERMAN
Lousanne ACKERMAN #118-2
Female Sub
20
(63)
Sub
20
Female
63
Wom
Test X-Perts
15:15:55
15
05:30:41
03:26:02
04:56:05
01:23:02
289
111-2
Candice SYMCOX
Candice SYMCOX #111-2
Female Vet
20
(60)
Vet
20
Female
60
Wom
Escape Convicts
15:09:59
13
05:21:37
03:25:50
04:57:31
01:24:59
288
111-1
Adele DE KOCK
Adele DE KOCK #111-1
Female Vet
19
(59)
Vet
19
Female
59
Wom
Escape Convicts
15:09:59
13
05:21:36
03:25:49
04:57:31
01:25:00
287
28-1
Steve DE KOCK
Steve DE KOCK #28-1
Male Mas
43
(229)
Mas
43
Male
229
Mixed
NO NAME 3
05:21:39
03:25:46
04:59:15
01:15:20
[1]
2
3
4
5
6
7
Page 1 of 7 (350 items)
© 2023