Sani2C Adventure
11/05/2022
Results
Teams
Details
Links
Race Website
Course Map
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
Stage 3
General Classification
Category Results
Secondary Category
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Secondary Category
Advanced
[1]
2
3
4
5
Page 1 of 5 (223 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Individual Time
Individual Time
Individual Category
Special Cat
Gender
Team Type
Team Name
Team Time
Team Pos
Pace
Batch
7
1466-1
Joel STRANSKY
Joel STRANSKY #1466-1
Male Master
04:27:38
04:27:38
Master
Male
Veteran Men
DSV SA Rugby Legends 2
04:27:38
1
21.7 km/h
A
11
1653-1
Chris BRAMMER
Chris BRAMMER #1653-1
Male Master
04:36:06
04:36:06
Master
Male
Solo Men
Solo Chris Brammer
04:36:06
2
21.1 km/h
A
23
1129-1
Martin PRINSLOO
Martin PRINSLOO #1129-1
Male Master
04:47:01
04:47:01
Master
Male
20.3 km/h
C
24
1171-2
Mauritz FALING
Mauritz FALING #1171-2
Male Master
04:47:02
04:47:02
Master
Male
20.3 km/h
C
32
1019-2
Steven HIRST
Steven HIRST #1019-2
Male Master
04:51:18
04:51:18
Master
Male
Veteran Men
Never say never
04:51:18
3
20.0 km/h
B
40
1093-2
Jason DUFFIN
Jason DUFFIN #1093-2
Male Master
04:56:14
04:56:14
Master
Buffalo Team
Male
Open Men
The Bigdogs
04:56:14
4
19.6 km/h
A
47
1332-2
Stefano MOCCIA
Stefano MOCCIA #1332-2
Male Master
05:02:22
05:02:22
Master
Speedy Siblings
Male
Master Men
Federico Moccia
05:02:24
1
19.2 km/h
B
48
1332-1
Federico MOCCIA
Federico MOCCIA #1332-1
Male Master
05:02:24
05:02:24
Master
Speedy Siblings
Male
Master Men
Federico Moccia
05:02:24
1
19.2 km/h
B
52
1422-2
Corne FERREIRA
Corne FERREIRA #1422-2
Male Master
05:02:53
05:02:53
Master
Male
Sub-Vet Men
Twizza Raiders
05:02:53
10
19.2 km/h
B
65
1258-1
Siegfried ROUSSEAU
Siegfried ROUSSEAU #1258-1
Male Master
05:07:24
05:07:24
Master
Male
Master Men
Oranjezicht Route Directors
05:07:27
2
18.9 km/h
B
66
1258-2
Andrew MCLACHLAN
Andrew MCLACHLAN #1258-2
Male Master
05:07:27
05:07:27
Master
Male
Master Men
Oranjezicht Route Directors
05:07:27
2
18.9 km/h
B
70
1564-2
Richard LINDE
Richard LINDE #1564-2
Male Master
05:10:37
05:10:37
Master
Male
Veteran Men
JustDale
05:15:37
11
18.7 km/h
C
75
1646-1
Karel SWANEPOEL
Karel SWANEPOEL #1646-1
Male Master
05:13:52
05:13:52
Master
Male
Solo Men
Solo Karel Swanepoel
05:13:52
7
18.5 km/h
B
79
1564-1
Justin LANGE
Justin LANGE #1564-1
Male Master
05:15:37
05:15:37
Master
Male
Veteran Men
JustDale
05:15:37
11
18.4 km/h
B
82
1037-2
Mark LAMBRECHTS
Mark LAMBRECHTS #1037-2
Male Master
05:15:55
05:15:55
Master
Male
Master Men
Fuzion Digital
05:15:56
3
18.4 km/h
B
83
1037-1
Stephen RYAN
Stephen RYAN #1037-1
Male Master
05:15:56
05:15:56
Master
Male
Master Men
Fuzion Digital
05:15:56
3
18.4 km/h
B
87
1045-2
Stephan GOUS
Stephan GOUS #1045-2
Male Master
05:17:09
05:17:09
Master
Male
Veteran Men
Star South
05:17:09
12
18.4 km/h
B
88
1008-2
Raymond TURNER
Raymond TURNER #1008-2
Male Master
05:17:11
05:17:11
Master
Male
Veteran Men
Just the 2 of us
05:17:15
13
18.3 km/h
C
92
1131-2
Jason WESSON
Jason WESSON #1131-2
Male Master
05:18:51
05:18:51
Master
Male
Master Men
Patt the Bush
05:18:56
4
18.3 km/h
C
94
1131-1
Mark PATTISON
Mark PATTISON #1131-1
Male Master
05:18:56
05:18:56
Master
Male
Master Men
Patt the Bush
05:18:56
4
18.2 km/h
C
97
1323-1
Kevin HAYCROFT
Kevin HAYCROFT #1323-1
Male Master
05:20:46
05:20:46
Master
Male
Open Men
Scrapcore2
05:20:46
8
18.1 km/h
A
100
1432-2
Dean HAHN
Dean HAHN #1432-2
Male Master
05:23:33
05:23:33
Master
Male
18.0 km/h
C
102
1102-1
Jamie MYERS
Jamie MYERS #1102-1
Male Master
05:26:32
05:26:32
Master
Male
Mixed Team
Myers
05:26:34
4
17.8 km/h
C
106
1474-1
Brian BRITS
Brian BRITS #1474-1
Male Master
05:27:23
05:27:23
Master
Male
Veteran Men
DSV SA Rugby Legends 7
05:27:24
16
17.8 km/h
C
110
1515-1
Darryll HARDING
Darryll HARDING #1515-1
Male Master
05:29:28
05:29:28
Master
Male
Veteran Men
Buzzwood
05:29:29
18
17.7 km/h
C
115
1013-1
James LITTLE
James LITTLE #1013-1
Male Master
05:31:18
05:31:18
Master
Buffalo Team
Male
Mixed Team
Little River 2
05:31:18
5
17.6 km/h
G
125
1347-2
Craig MYNHARDT
Craig MYNHARDT #1347-2
Male Master
05:37:10
05:37:10
Master
Male
Master Men
UNITRANS 28 Impala Terminals Group
05:37:10
5
17.3 km/h
M
126
1347-1
Sean WHEELER
Sean WHEELER #1347-1
Male Master
05:37:10
05:37:10
Master
Male
Master Men
UNITRANS 28 Impala Terminals Group
05:37:10
5
17.3 km/h
M
128
1074-1
Willem ELS
Willem ELS #1074-1
Male Master
05:38:25
05:38:25
Master
Buffalo Team
Male
Master Men
2022KAPSAFRIPOL14
05:38:26
6
17.2 km/h
D
129
1074-2
Tertius DE RIDDER
Tertius DE RIDDER #1074-2
Male Master
05:38:26
05:38:26
Master
Buffalo Team
Male
Master Men
2022KAPSAFRIPOL14
05:38:26
6
17.2 km/h
D
136
1642-1
Mervyn CHRISTOFFELS
Mervyn CHRISTOFFELS #1642-1
Male Master
05:40:19
05:40:19
Master
Male
Solo Men
Solo Mervyn Christoffels
05:40:19
10
17.1 km/h
D
138
1433-1
Hannes MYBURGH
Hannes MYBURGH #1433-1
Male Master
05:40:31
05:40:31
Master
Happy Couple
Male
Mixed Team
Half Wheelers
05:40:31
7
17.1 km/h
B
141
1073-1
Plewman MEINTJES
Plewman MEINTJES #1073-1
Male Master
05:41:58
05:41:58
Master
Happy Couple
Male
Mixed Team
Airgro
05:41:58
8
17.0 km/h
C
146
1060-1
Richard HOAL
Richard HOAL #1060-1
Male Master
05:43:05
05:43:05
Master
Male
Master Men
WeCouldBeGolfing
05:43:06
7
17.0 km/h
D
147
1060-2
Jan VAN DE PUTTE
Jan VAN DE PUTTE #1060-2
Male Master
05:43:06
05:43:06
Master
Male
Master Men
WeCouldBeGolfing
05:43:06
7
17.0 km/h
D
148
1654-1
Chris MAWBEY
Chris MAWBEY #1654-1
Male Master
05:43:10
05:43:10
Master
Male
Solo Men
Solo chris mawbey
05:43:10
13
17.0 km/h
D
149
1160-2
Barry CROUSE
Barry CROUSE #1160-2
Male Master
05:43:24
05:43:24
Master
Speedy Siblings
Male
Veteran Men
Team PYGA Brothers
05:43:25
21
16.9 km/h
C
152
1352-1
Nick REED
Nick REED #1352-1
Male Master
05:43:27
05:43:27
Master
Male
Mixed Team
KAPPGBISON-Just the Two of us!
05:43:27
9
16.9 km/h
C
154
1044-2
Brendon SMITH
Brendon SMITH #1044-2
Male Master
05:43:51
05:43:51
Master
Male
Master Men
Torque on
05:43:51
8
16.9 km/h
B
157
1120-1
Greg BLOOMER
Greg BLOOMER #1120-1
Male Master
05:44:30
05:44:30
Master
Male
Veteran Men
Greg and Richard
05:44:30
22
16.9 km/h
C
169
1041-1
Adriaan DE BEER
Adriaan DE BEER #1041-1
Male Master
05:47:29
05:47:29
Master
Male
Veteran Men
UNITRANS 20 Unitrans 18 Africa 1
05:47:29
24
16.7 km/h
D
172
1508-2
Andrew GILLETT
Andrew GILLETT #1508-2
Male Master
05:49:28
05:49:28
Master
Male
Veteran Men
2022 PROVANTAGE 03
05:49:28
25
16.7 km/h
D
176
1456-2
Jimmy ROBBERTS
Jimmy ROBBERTS #1456-2
Male Master
05:49:34
05:49:34
Master
Male
Veteran Men
Atlas Copco Coaching Corner JandM
05:49:34
26
16.6 km/h
E
179
1161-1
Jacques DE KLERK
Jacques DE KLERK #1161-1
Male Master
05:51:48
05:51:48
Master
Male
Master Men
INTASOL Masters
05:51:50
10
16.5 km/h
C
180
1161-2
Schickerling MORNE
Schickerling MORNE #1161-2
Male Master
05:51:50
05:51:50
Master
Male
Master Men
INTASOL Masters
05:51:50
10
16.5 km/h
C
181
1262-1
Leo VAN NIEKERK
Leo VAN NIEKERK #1262-1
Male Master
05:52:10
05:52:10
Master
Male
Master Men
Call Dynamics
06:46:24
23
16.5 km/h
G
186
1251-1
Vernon BUZIEK
Vernon BUZIEK #1251-1
Male Master
05:55:03
05:55:03
Master
Male
Sub-Vet Men
sliverbacks
05:55:03
19
16.4 km/h
E
192
1096-1
Jos JOOS
Jos JOOS #1096-1
Male Master
05:56:40
05:56:40
Master
Speedy Siblings
Male
Veteran Men
Joos Joiners
05:56:41
28
16.3 km/h
D
198
1348-2
George DE KOCK
George DE KOCK #1348-2
Male Master
05:58:52
05:58:52
Master
Male
Veteran Men
UNITRANS 3 Supreme Super Cocks
05:58:52
30
16.2 km/h
M
200
1225-2
Jacques VAN DER WESTHUIZEN
Jacques VAN DER WESTHUIZEN #1225-2
Male Master
06:00:14
06:00:14
Master
Male
Veteran Men
Club Ride Apparel
06:00:14
31
16.2 km/h
E
[1]
2
3
4
5
Page 1 of 5 (223 items)
© 2023