Sani2C Adventure
02/12/2020
Results
Teams
Details
Links
Race Website
Course Map
Route
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
Stage 3
General Classification
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
5
6
7
[8]
9
10
11
Page 8 of 11 (504 items)
Rotate for splits
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Second Cat
Gender
Team Type
Team
Team Result
Team Pos
Pace
Wave
335
1147-1
Kevin HARDMAN
Kevin HARDMAN #1147-1
Male 
07:48:51
07:48:51
Male
Sub-Vet Men
Compendium 1
07:48:54
53
11.9 km/h
I
336
1193-2
William (Billy) BOLT
William (Billy) BOLT #1193-2
Male 
07:48:52
07:48:52
Male
Open Men
Compendium 12
07:48:52
22
11.9 km/h
I
337
1147-2
Jacques VENTER
Jacques VENTER #1147-2
Male 
07:48:54
07:48:54
Male
Sub-Vet Men
Compendium 1
07:48:54
53
11.9 km/h
I
338
1036-2
Donovan WAITE
Donovan WAITE #1036-2
Male 
07:49:54
07:49:54
Male
Veteran Men
Charlie Foxtrot
07:49:56
48
11.9 km/h
O
339
1036-1
Sean ORR
Sean ORR #1036-1
Male 
07:49:56
07:49:56
Male
Veteran Men
Charlie Foxtrot
07:49:56
48
11.9 km/h
O
340
1260-1
Wayne FOUCHE
Wayne FOUCHE #1260-1
Male 
07:50:47
07:50:47
Male
Veteran Men
JC-WTL
07:50:47
49
11.9 km/h
L
341
1260-2
Steph BESTER
Steph BESTER #1260-2
Male 
07:50:47
07:50:47
Male
Veteran Men
JC-WTL
07:50:47
49
11.9 km/h
L
342
1004-2
Johan VAN TONDER
Johan VAN TONDER #1004-2
Male 
07:51:00
07:51:00
Father & Child
Male
Mixed Team
Patris et Filia
07:51:04
14
11.8 km/h
M
344
1117-1
Melville DU PLESSIS
Melville DU PLESSIS #1117-1
Male 
07:54:06
07:54:06
Male
Solo Men
mella
07:54:06
15
11.8 km/h
N
345
1246-2
Marthinus SCHALKWYK
Marthinus SCHALKWYK #1246-2
Male 
07:54:53
07:54:53
Happy Couple
Male
Sub-Vet Men
KAPSafripol15
07:54:58
54
11.7 km/h
N
346
1246-1
Mihan LOUW
Mihan LOUW #1246-1
Male 
07:54:58
07:54:58
Happy Couple
Male
Sub-Vet Men
KAPSafripol15
07:54:58
54
11.7 km/h
N
347
1155-1
Peter WOODLAND
Peter WOODLAND #1155-1
Male 
07:56:16
07:56:16
Male
Young Guns Men
The Illovo Cane Rats 2
07:56:18
4
11.7 km/h
N
348
1155-2
Benjamin TURNER
Benjamin TURNER #1155-2
Male 
07:56:18
07:56:18
Male
Young Guns Men
The Illovo Cane Rats 2
07:56:18
4
11.7 km/h
N
349
1259-1
Dean BERRY
Dean BERRY #1259-1
Male 
07:56:43
07:56:43
Buffalo Team
Male
Master Men
CHEP H&D
07:56:48
14
11.7 km/h
I
350
1259-2
Hermann HAUPT
Hermann HAUPT #1259-2
Male 
07:56:48
07:56:48
Buffalo Team
Male
Master Men
CHEP H&D
07:56:48
14
11.7 km/h
I
351
1276-1
Nicholas CAMP
Nicholas CAMP #1276-1
Male 
07:58:19
07:58:19
Speedy Siblings
Male
E-Bike Team
Team CC
07:58:24
4
11.7 km/h
K
352
1242-2
Timothy CAMP
Timothy CAMP #1242-2
Male 
07:58:20
07:58:20
Father & Child
Male
Open Men
Team Camp1
07:58:24
23
11.7 km/h
K
353
1112-1
Morne TERBLANCHE
Morne TERBLANCHE #1112-1
Male 
07:58:23
07:58:23
Male
Open Men
Team CyberAntixs
07:58:25
24
11.7 km/h
K
354
1242-1
Martin CAMP
Martin CAMP #1242-1
Male 
07:58:24
07:58:24
Father & Child
Male
Open Men
Team Camp1
07:58:24
23
11.7 km/h
K
355
1276-2
Matthew CAMP
Matthew CAMP #1276-2
Male 
07:58:24
07:58:24
Speedy Siblings
Male
E-Bike Team
Team CC
07:58:24
4
11.7 km/h
K
356
1112-2
Daniel BALLANCE
Daniel BALLANCE #1112-2
Male 
07:58:25
07:58:25
Male
Open Men
Team CyberAntixs
07:58:25
24
11.7 km/h
K
358
1095-2
Dan HUGO
Dan HUGO #1095-2
Male 
08:01:27
08:01:27
Happy Couple
Male
Mixed Team
Fish Eagle
08:01:27
15
11.6 km/h
O
359
1281-2
Jean AUSTIN
Jean AUSTIN #1281-2
Male 
08:01:41
08:01:41
Male
Solo Men
DSV SA Rugby Legends 5-1
08:01:41
16
11.6 km/h
F
362
1129-2
Gerhard VOSLOO
Gerhard VOSLOO #1129-2
Male 
08:04:42
08:04:42
Male
Mixed Team
KAP RESTONIC 20 Sport Medical Services
08:04:43
16
11.5 km/h
I
364
1266-1
Herman STEYN
Herman STEYN #1266-1
Male 
08:05:08
08:05:08
Buffalo Team
Male
Master Men
Burgh Cycling 2
11.5 km/h
H
365
1201-2
Shawn MELLOR
Shawn MELLOR #1201-2
Male 
08:05:11
08:05:11
Male
Sub-Vet Men
Compendium 6
08:41:10
56
11.5 km/h
G
366
1257-1
Sean RILEY
Sean RILEY #1257-1
Male 
08:05:50
08:05:50
Male
Veteran Men
DSA Peddlers
08:05:52
50
11.5 km/h
M
367
1257-2
Garth KNOTT
Garth KNOTT #1257-2
Male 
08:05:52
08:05:52
Male
Veteran Men
DSA Peddlers
08:05:52
50
11.5 km/h
M
370
1001-1
Stephan PAUL-HAGENS
Stephan PAUL-HAGENS #1001-1
Male 
08:08:18
08:08:18
Male
Solo Men
Stephan Paul-Hagens
08:08:18
17
11.4 km/h
N
371
1060-1
Eric CROESER
Eric CROESER #1060-1
Male 
08:10:19
08:10:19
Male
Solo Men
Eric Croeser
08:10:19
18
11.4 km/h
E
372
1048-2
Brett VINCENT
Brett VINCENT #1048-2
Male 
08:11:39
08:11:39
Male
Mixed Team
Compendium 10
08:11:41
17
11.3 km/h
I
374
1241-1
Lance COERTZEN
Lance COERTZEN #1241-1
Male 
08:11:46
08:11:46
Buffalo Team
Male
Veteran Men
KAPSafripol4
08:11:47
51
11.3 km/h
N
375
1241-2
Alan BUCHANAN
Alan BUCHANAN #1241-2
Male 
08:11:47
08:11:47
Buffalo Team
Male
Veteran Men
KAPSafripol4
08:11:47
51
11.3 km/h
N
376
1111-2
Wade GOMES
Wade GOMES #1111-2
Male 
08:12:29
08:12:29
Male
Master Men
Puffadders
08:12:30
15
11.3 km/h
H
377
1111-1
Mike GAMBLE
Mike GAMBLE #1111-1
Male 
08:12:30
08:12:30
Male
Master Men
Puffadders
08:12:30
15
11.3 km/h
H
378
1079-1
Anton CROUSE
Anton CROUSE #1079-1
Male 
08:12:45
08:12:45
Male
Sub-Vet Men
Anton and Ian
08:12:47
55
11.3 km/h
O
379
1079-2
Ian VAN RENSBURG
Ian VAN RENSBURG #1079-2
Male 
08:12:47
08:12:47
Male
Sub-Vet Men
Anton and Ian
08:12:47
55
11.3 km/h
O
380
1273-1
Clinton DESPLACE
Clinton DESPLACE #1273-1
Male 
08:13:49
08:13:49
Male
Veteran Men
lucky draw
08:13:52
52
11.3 km/h
N
381
1007-1
Willie HUMAN
Willie HUMAN #1007-1
Male 
08:13:51
08:13:51
Male
Veteran Men
Team Klippies & Cola
08:13:53
53
11.3 km/h
F
382
1273-2
Garth MIDDLETON
Garth MIDDLETON #1273-2
Male 
08:13:52
08:13:52
Male
Veteran Men
lucky draw
08:13:52
52
11.3 km/h
N
383
1007-2
Georg LANGENHOVEN
Georg LANGENHOVEN #1007-2
Male 
08:13:53
08:13:53
Male
Veteran Men
Team Klippies & Cola
08:13:53
53
11.3 km/h
F
384
1119-1
Rian DU PREEZ
Rian DU PREEZ #1119-1
Male 
08:14:00
08:14:00
Father & Child
Male
Open Men
Rebel en Rats
08:14:00
25
11.3 km/h
F
385
1119-2
Ruan DU PREEZ
Ruan DU PREEZ #1119-2
Male 
08:14:00
08:14:00
Father & Child
Male
Open Men
Rebel en Rats
08:14:00
25
11.3 km/h
F
387
1210-2
Japie VAN DEVENTER
Japie VAN DEVENTER #1210-2
Male 
08:15:09
08:15:09
Happy Couple
Male
Mixed Team
Heneways 1
08:15:09
18
11.3 km/h
M
388
1188-1
Mark BUCHEL
Mark BUCHEL #1188-1
Male 
08:15:11
08:15:11
Male
Veteran Men
Heneways 3
08:15:14
54
11.3 km/h
M
389
1188-2
Gabriel DE OLIVEIRA
Gabriel DE OLIVEIRA #1188-2
Male 
08:15:14
08:15:14
Male
Veteran Men
Heneways 3
08:15:14
54
11.3 km/h
M
390
1182-1
Johan POTGIETER
Johan POTGIETER #1182-1
Male 
08:15:40
08:15:40
Male
Veteran Men
SG006
08:15:43
55
11.3 km/h
M
391
1182-2
Hendrik VAN WYK
Hendrik VAN WYK #1182-2
Male 
08:15:43
08:15:43
Male
Veteran Men
SG006
08:15:43
55
11.3 km/h
M
392
1114-1
Kobus DU PLESSIS
Kobus DU PLESSIS #1114-1
Male 
08:16:09
08:16:09
Buffalo Team
Male
Veteran Men
Mean Machine
08:16:09
56
11.2 km/h
P
393
1114-2
Marius MELLET
Marius MELLET #1114-2
Male 
08:16:09
08:16:09
Buffalo Team
Male
Veteran Men
Mean Machine
08:16:09
56
11.2 km/h
P
1
2
3
4
5
6
7
[8]
9
10
11
Page 8 of 11 (504 items)
© 2023