Berg&Bush 2-Day
24/06/2023
Results
Teams
Details
Links
Race Website
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
General Classification
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
5
[6]
7
8
9
10
11
12
Page 6 of 12 (559 items)
Rotate for splits
Fav
Share
Race No
Overall Team Pos
Team Time
Team Name
Team Type
Team Type Pos
Name
Name
Ind Category
Ind Category Pos
Gender
Gen Pos
Pace
Start Batch
2324-2
274
04:39:00.60
Pulse
Mens Team
71
Sjaen LUCAS
Sjaen LUCAS #2324-2
Male Senior
Senior
6
Male
90
16.6 km/h
G
2391-2
80
03:11:30.51
OnFire
Father / Teen
10
Merrick BERNING
Merrick BERNING #2391-2
Male Senior
Senior
7
Male
124
16.0 km/h
C
2107-1
89
03:13:18.09
Solo 2107
Solo Men
32
Tristan HAIG
Tristan HAIG #2107-1
Male Senior
Senior
8
Male
135
15.8 km/h
B
2383-2
96
03:15:25.53
Juluka Forest Services
Father / Child
6
David STUBBS
David STUBBS #2383-2
Male Senior
Senior
9
Male
150
15.7 km/h
C
2432-2
125
03:26:51.22
Standard Bank Team 4
Father / Child
9
Josh BARKER
Josh BARKER #2432-2
Male Senior
Senior
10
Male
192
14.8 km/h
C
2431-2
127
03:26:52.16
Standard Bank Team 5
Father / Child
10
Luke BARKER
Luke BARKER #2431-2
Male Senior
Senior
11
Male
195
14.8 km/h
C
2207-2
140
03:33:10.79
Wasafiri
Father / Child
11
Luke DUDLEY
Luke DUDLEY #2207-2
Male Senior
Senior
12
Male
213
14.4 km/h
C
2080-2
148
03:34:07.90
Num Nutts
Father / Child
13
Keagan RAE
Keagan RAE #2080-2
Male Senior
Senior
13
Male
229
14.3 km/h
C
2350-2
157
03:38:08.11
Team Carstens
Mens Team
44
Heinrich CARSTENS
Heinrich CARSTENS #2350-2
Male Senior
Senior
14
Male
245
14.0 km/h
D
2111-1
169
03:41:26.60
Solo 2111
Solo Men
56
Calvin ANDREW
Calvin ANDREW #2111-1
Male Senior
Senior
15
Male
263
13.8 km/h
E
2105-1
197
03:52:51.88
Solo 2105
Solo Men
65
Hayden SHEEHAN
Hayden SHEEHAN #2105-1
Male Senior
Senior
16
Male
303
13.1 km/h
E
2221-2
196
03:52:51.88
WBHO2
Mens Team
55
Bernardt MEYER
Bernardt MEYER #2221-2
Male Senior
Senior
17
Male
304
13.1 km/h
E
2374-2
212
04:03:08.04
The Payns
Husband & Wife
18
Matthew PAYN
Matthew PAYN #2374-2
Male Senior
Senior
18
Male
324
12.6 km/h
E
2264-2
234
04:13:38.23
Young Bloods
Mens Team
64
Francesco VALENTE
Francesco VALENTE #2264-2
Male Senior
Senior
19
Male
353
12.1 km/h
F
2330-2
254
04:28:58.70
Solo 23302
Solo Men
77
Daryn GOODSON
Daryn GOODSON #2330-2
Male Senior
Senior
20
Male
370
11.4 km/h
E
2295-1
266
04:37:03.62
Almar 3
Mens Team
67
Rowan JOHNSTON
Rowan JOHNSTON #2295-1
Male Senior
Senior
21
Male
385
11.0 km/h
G
2294-2
268
04:37:08.20
Almar 2
Mens Team
69
Joshua NIXON
Joshua NIXON #2294-2
Male Senior
Senior
22
Male
389
11.0 km/h
G
2072-1
269
04:37:49.10
Solo 2072
Solo Men
81
Keagan BAIGENT
Keagan BAIGENT #2072-1
Male Senior
Senior
23
Male
390
11.0 km/h
G
2076-1
271
04:37:50.35
Solo 2076
Solo Men
83
Brad ROBERTSON
Brad ROBERTSON #2076-1
Male Senior
Senior
24
Male
392
11.0 km/h
G
2324-1
274
04:39:00.60
Pulse
Mens Team
71
Joshua JOUBERT
Joshua JOUBERT #2324-1
Male Senior
Senior
25
Male
397
11.0 km/h
G
2039-2
297
06:05:19.67
Saltie Cracks
Mixed Team
18
Nicolas STEENSMA
Nicolas STEENSMA #2039-2
Male Senior
Senior
26
Male
402
10.9 km/h
C
2053-1
292
05:23:50.52
Solo 2053
Solo Men
88
Michael LAKE
Michael LAKE #2053-1
Male Senior
Senior
27
Male
423
9.4 km/h
G
2013-1
44
02:56:08.26
Some more wine less whine
Ladies Team
2
Nicole RADEMAN
Nicole RADEMAN #2013-1
Female Sub-Vet
Sub-Vet
1
Female
10
17.4 km/h
A
2409-1
57
03:02:36.88
Competitions Winners
Husband & Wife
1
Neline HOFFMAN KELLERMAN
Neline HOFFMAN KELLERMAN #2409-1
Female Sub-Vet
Sub-Vet
2
Female
15
16.8 km/h
B
2257-2
70
03:08:45.63
Rock Rabbits
Father / Child
4
Laura COLE
Laura COLE #2257-2
Female Sub-Vet
Sub-Vet
3
Female
20
16.2 km/h
B
2325-1
71
03:08:45.92
Inter-Africa
Father / Child
5
Jo-Anne ROGERS-WHITE
Jo-Anne ROGERS-WHITE #2325-1
Female Sub-Vet
Sub-Vet
4
Female
21
16.2 km/h
A
2418-2
74
03:09:01.27
Solo 24182
Solo Lady
4
Stacey SHAW-TAYLOR
Stacey SHAW-TAYLOR #2418-2
Female Sub-Vet
Sub-Vet
5
Female
24
16.2 km/h
B
2429-2
79
03:11:29.75
Standard Bank Team 3
Husband & Wife
3
Sally KRITZINGER
Sally KRITZINGER #2429-2
Female Sub-Vet
Sub-Vet
6
Female
25
16.0 km/h
B
2359-1
102
03:17:16.26
South Coast Striders
Father / Teen
12
Shelley HIGGO
Shelley HIGGO #2359-1
Female Sub-Vet
Sub-Vet
7
Female
30
15.5 km/h
C
2019-1
110
03:20:12.81
Solo 2019
Solo Lady
5
Maria GOMEZ
Maria GOMEZ #2019-1
Female Sub-Vet
Sub-Vet
8
Female
34
15.3 km/h
B
2210-2
Monique NEL
Monique NEL #2210-2
Female Sub-Vet
Sub-Vet
9
Female
37
15.0 km/h
E
2362-1
124
03:26:28.72
SendingItForCiders
Father / Child
8
Michelle HEYNS
Michelle HEYNS #2362-1
Female Sub-Vet
Sub-Vet
10
Female
41
14.8 km/h
C
2386-1
129
03:27:03.94
Tracers
Husband & Wife
6
Kyra RAUTENBACH
Kyra RAUTENBACH #2386-1
Female Sub-Vet
Sub-Vet
11
Female
43
14.8 km/h
D
2211-2
139
03:32:42.36
Kiepie & Kandas
Husband & Wife
9
Karike HUMAN
Karike HUMAN #2211-2
Female Sub-Vet
Sub-Vet
12
Female
48
14.4 km/h
D
2271-2
164
03:40:48.28
Kalm Palms
Husband & Wife
10
Anneli PALM
Anneli PALM #2271-2
Female Sub-Vet
Sub-Vet
13
Female
51
13.9 km/h
C
2202-1
175
03:44:24.86
Cloete
Husband & Wife
12
Marlienka CLOETE
Marlienka CLOETE #2202-1
Female Sub-Vet
Sub-Vet
14
Female
54
13.6 km/h
E
2059-1
181
03:45:42.38
Solo 2059
Solo Lady
8
Cara SHAHIM
Cara SHAHIM #2059-1
Female Sub-Vet
Sub-Vet
15
Female
57
13.6 km/h
D
2244-2
203
03:54:50.21
I Be Pro Fun
Husband & Wife
15
Alexandrina OLWAGEN
Alexandrina OLWAGEN #2244-2
Female Sub-Vet
Sub-Vet
16
Female
68
13.0 km/h
E
2253-2
205
03:55:31.17
Team Dreyer
Husband & Wife
16
Linzie DREYER
Linzie DREYER #2253-2
Female Sub-Vet
Sub-Vet
17
Female
69
13.0 km/h
D
2407-2
210
03:59:54.82
Eat Pray Trap
Mixed Team
7
Liezl MEYBURGH
Liezl MEYBURGH #2407-2
Female Sub-Vet
Sub-Vet
18
Female
72
12.8 km/h
E
2309-2
214
04:03:58.65
Free Wheelers2
Ladies Team
7
Kelly DE RICQUEBOURG
Kelly DE RICQUEBOURG #2309-2
Female Sub-Vet
Sub-Vet
19
Female
75
12.5 km/h
E
2309-1
214
04:03:58.65
Free Wheelers2
Ladies Team
7
Taryn POTTS
Taryn POTTS #2309-1
Female Sub-Vet
Sub-Vet
20
Female
76
12.5 km/h
E
2321-2
225
04:10:15.78
Occutech
Mixed Team
12
Tracey GAZE
Tracey GAZE #2321-2
Female Sub-Vet
Sub-Vet
21
Female
86
12.2 km/h
F
2208-2
226
04:10:16.18
Just Pedal
Husband & Wife
20
Carmen PENROSE
Carmen PENROSE #2208-2
Female Sub-Vet
Sub-Vet
22
Female
87
12.2 km/h
F
2317-1
250
04:22:49.45
Chaos & Order
Husband & Wife
23
Steffie SOLOMON
Steffie SOLOMON #2317-1
Female Sub-Vet
Sub-Vet
23
Female
104
11.6 km/h
F
2440-2
258
04:29:46.85
Wijnberg's
Locals
2
Emma WIJNBERG
Emma WIJNBERG #2440-2
Female Sub-Vet
Sub-Vet
24
Female
106
11.3 km/h
F
2331-2
284
05:02:53.50
Steinweg Two
Ladies Team
14
Wilbe MYBURGH
Wilbe MYBURGH #2331-2
Female Sub-Vet
Sub-Vet
25
Female
115
10.1 km/h
G
2331-1
284
05:02:53.50
Steinweg Two
Ladies Team
14
Annelize PELSER
Annelize PELSER #2331-1
Female Sub-Vet
Sub-Vet
26
Female
116
10.1 km/h
G
2320-2
286
05:09:46.03
Team Edward
Ladies Team
15
Larissa FERREIRA
Larissa FERREIRA #2320-2
Female Sub-Vet
Sub-Vet
27
Female
118
9.9 km/h
G
2270-1
290
05:22:29.57
Weekend Warriors
Mixed Team
17
Kaylee STADLER
Kaylee STADLER #2270-1
Female Sub-Vet
Sub-Vet
28
Female
121
9.5 km/h
G
1
2
3
4
5
[6]
7
8
9
10
11
12
Page 6 of 12 (559 items)
© 2023