Sani2C RACE
18/05/2019
Results
Teams
Details
Links
Race Website
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
Stage 3
General Classification
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
...
5
[6]
7
8
...
17
18
19
Page 6 of 19 (927 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Category
Gender
Team Type
Team
Team Result
Team Pos
Buffalo
Wave
Start Time
Finish
Jolivet
825
2353-2
Darryl HABER
Darryl HABER #2353-2
Male Master
08:00:39
08:00:39
Master
Male
Master Men
MCCAULEY AG/HABER ELECTRIC
08:00:40
54
Q
07:50:00
08:00:39
16:05:22
826
2353-1
Glen MCCAULEY
Glen MCCAULEY #2353-1
Male Master
08:00:40
08:00:40
Master
Male
Master Men
MCCAULEY AG/HABER ELECTRIC
08:00:40
54
Q
07:50:00
08:00:40
16:05:22
830
2212-2
Johan APPELGRYN
Johan APPELGRYN #2212-2
Male Master
08:03:57
08:03:57
Master
Male
Mens Team
APPELGRYN
08:03:57
127
R
07:53:00
08:03:57
16:15:12
834
2213-1
Gilles RIVIERE
Gilles RIVIERE #2213-1
Male Master
08:06:09
08:06:09
Master
Male
Vet Men
VAVAVOOM
08:06:09
140
Q
07:50:00
08:06:09
16:19:14
839
2378-2
Schalk DE BEER
Schalk DE BEER #2378-2
Male Master
08:11:46
08:11:46
Master
Male
Master Men
KAP-10
08:11:47
55
Q
07:50:00
08:11:46
16:27:02
840
2378-1
Steve MULLER
Steve MULLER #2378-1
Male Master
08:11:47
08:11:47
Master
Male
Master Men
KAP-10
08:11:47
55
Q
07:50:00
08:11:47
16:27:01
843
2377-2
Cobus BEUKES
Cobus BEUKES #2377-2
Male Master
08:13:07
08:13:07
Master
Male
Vet Men
GEARONIMO
08:13:08
142
Q
07:50:00
08:13:07
16:21:11
847
2090-1
Ian VAN HUYSSTEEN
Ian VAN HUYSSTEEN #2090-1
Male Master
08:17:59
08:17:59
Master
Male
Mixed Team
NECTAR IMPERIAL
08:18:03
47
R
07:53:00
08:17:59
16:29:37
852
2021-2
Leslie MORISON
Leslie MORISON #2021-2
Male Master
08:23:17
08:23:17
Master
Male
Master Men
JETS
08:23:17
56
Q
07:50:00
08:23:17
16:39:30
858
2195-2
Henry PENNELLS
Henry PENNELLS #2195-2
Male Master
08:39:45
08:39:45
Master
Male
Master Men
NICO & HENRY
08:39:49
57
Q
07:50:00
08:39:45
16:45:37
859
2195-1
Nico DALTON
Nico DALTON #2195-1
Male Master
08:39:49
08:39:49
Master
Male
Master Men
NICO & HENRY
08:39:49
57
Q
07:50:00
08:39:49
16:45:47
860
2080-1
Barry STEENKAMP
Barry STEENKAMP #2080-1
Male Master
08:43:17
08:43:17
Master
Male
Mens Team
TRI-BOYS
08:43:18
131
R
07:53:00
08:43:17
16:50:38
868
2161-2
Johann VAN ZYL
Johann VAN ZYL #2161-2
Male Master
09:03:27
09:03:27
Master
Male
Master Men
DONT PANIC 2
09:03:31
58
R
07:53:00
09:03:27
17:15:02
869
2161-1
Corne MEIER
Corne MEIER #2161-1
Male Master
09:03:31
09:03:31
Master
Male
Master Men
DONT PANIC 2
09:03:31
58
R
07:53:00
09:03:31
17:15:02
2408-1
Jeroen WENTINK
Jeroen WENTINK #2408-1
Male Master
Not started
Not started
Master
Male
T
07:53:00
2230-1
Peter WAGENER
Peter WAGENER #2230-1
Male Master
Not started
Not started
Master
Male
S
07:53:00
2179-2
Nico VAN NIEKERK
Nico VAN NIEKERK #2179-2
Male Master
Not started
Not started
Master
Male
S
07:53:00
2447-2
Anton DE FREITAS
Anton DE FREITAS #2447-2
Male Master
DNF
DNF
Master
Male
Master Men
COUSINBROTHERS
H
07:05:00
2439-1
Chris TATSAKIS
Chris TATSAKIS #2439-1
Male Master
Not started
Not started
Master
Male
T
07:53:00
2255-1
Carlo DU PLESSIS
Carlo DU PLESSIS #2255-1
Male Master
DNF
DNF
Master
Male
Vet Men
OLD MUTUAL-01 CAPE TOWN BOYS
R
07:53:00
2269-2
Kevin WILLIAMS
Kevin WILLIAMS #2269-2
Male Master
DNF
DNF
Master
Male
Mixed Team
Team Williams
R
07:53:00
2076-1
Sias WILLEMSE
Sias WILLEMSE #2076-1
Male Master
DNF
DNF
Master
Male
S
07:53:00
2056-2
Morne VAN DER NESS
Morne VAN DER NESS #2056-2
Male Master
Not started
Not started
Master
Male
S
07:53:00
2456-1
Johan VAN DER MERWE
Johan VAN DER MERWE #2456-1
Male Master
Not started
Not started
Master
Male
T
07:53:00
2331-2
Wim DIEDERICKS
Wim DIEDERICKS #2331-2
Male Master
Not started
Not started
Master
Male
T
07:53:00
2143-2
Peet JANSEN VAN RENSBURG
Peet JANSEN VAN RENSBURG #2143-2
Male Master
DNF
DNF
Master
Male
R
07:53:00
2199-1
Brian GOULDIE
Brian GOULDIE #2199-1
Male Master
DNF
DNF
Master
Male
Vet Men
JOSS DIRT RIDERS
M
07:30:00
2031-2
Marius MOSTERT
Marius MOSTERT #2031-2
Male Master
Not started
Not started
Master
Male
S
07:53:00
2033-1
Herbert SMITH
Herbert SMITH #2033-1
Male Master
Not started
Not started
Master
Male
S
07:53:00
26
2096-2
Sarah HILL
Sarah HILL #2096-2
Female Senior
03:56:43
03:56:43
Senior
Female
Womens Team
GALILEO RISK
03:56:44
1
A
06:31:00
03:56:43
10:58:37
28
2461-1
Robyn DE GROOT
Robyn DE GROOT #2461-1
Female Senior
03:56:49
03:56:49
Senior
Female
Womens Team
DORMAKABA
03:56:50
2
A
06:31:00
03:56:49
10:48:24
29
2461-2
Samantha SANDERS
Samantha SANDERS #2461-2
Female Senior
03:56:50
03:56:50
Senior
Female
Womens Team
DORMAKABA
03:56:50
2
A
06:31:00
03:56:50
10:48:24
36
2386-2
Joanna VAN DE WINKEL
Joanna VAN DE WINKEL #2386-2
Female Senior
04:04:29
04:04:29
Senior
Female
Mixed Team
CYCLE NATION - SANDTON CITY
04:04:30
1
A
06:31:00
04:04:29
10:57:13
50
2417-1
Sanet COETZEE
Sanet COETZEE #2417-1
Female Senior
04:11:35
04:11:35
Senior
Female
Mixed Team
RYDER INNOVATION
04:11:35
2
A
06:31:00
04:11:35
11:00:44
77
2354-2
Lizle ROSENSTEIN
Lizle ROSENSTEIN #2354-2
Female Senior
04:24:35
04:24:35
Senior
Female
Mixed Team
TEAM ROSY BALLS
04:24:35
4
A
06:31:00
04:24:35
11:07:39
82
2367-1
Hayley SMITH
Hayley SMITH #2367-1
Female Senior
04:26:46
04:26:46
Senior
Female
Womens Team
BELL EQUIPMENT
04:26:46
3
A
06:31:00
04:26:46
11:14:43
83
2367-2
Desiree BRIEDENHAN
Desiree BRIEDENHAN #2367-2
Female Senior
04:26:46
04:26:46
Senior
Female
Womens Team
BELL EQUIPMENT
04:26:46
3
A
06:31:00
04:26:46
11:14:42
117
2444-2
Candice PARKER-DENNISON
Candice PARKER-DENNISON #2444-2
Female Senior
04:38:29
04:38:29
Senior
Female
Mixed Team
COACH & PUPIL
04:38:29
5
C
06:40:00
04:38:29
11:43:51
121
2305-2
Rouxda GROBLER
Rouxda GROBLER #2305-2
Female Senior
04:39:02
04:39:02
Senior
Female
Mixed Team
THE GROBLERS
04:39:02
6
A
06:31:00
04:39:02
11:22:58
258
2371-1
Christi PROST
Christi PROST #2371-1
Female Senior
05:21:00
05:21:00
Senior
Female
Womens Team
TWINTASTIC
05:21:00
4
B
06:35:00
05:21:00
12:19:42
291
2140-1
Andrea CASS
Andrea CASS #2140-1
Female Senior
05:28:33
05:28:33
Senior
Female
Mixed Team
THE CASSIFIEDS
05:28:33
12
G
07:00:00
05:28:33
12:47:14
315
2428-2
Shale BIGGS
Shale BIGGS #2428-2
Female Senior
05:33:41
05:33:41
Senior
Female
Mixed Team
BIGGS
05:33:42
13
F
06:55:00
05:33:41
12:41:47
344
2222-2
Lisa WILLIAMS-SLABBERT
Lisa WILLIAMS-SLABBERT #2222-2
Female Senior
05:37:48
05:37:48
Senior
Female
Womens Team
THE BELGIANS 2
05:37:48
5
G
07:00:00
05:37:48
12:57:32
345
2222-1
Julia WESTOBY
Julia WESTOBY #2222-1
Female Senior
05:37:48
05:37:48
Senior
Female
Womens Team
THE BELGIANS 2
05:37:48
5
G
07:00:00
05:37:48
12:57:23
399
2351-2
Izemari SWART
Izemari SWART #2351-2
Female Senior
05:48:28
05:48:28
Senior
Female
Mixed Team
BICICLETA DE MONTANA
05:48:31
17
H
07:05:00
05:48:28
13:07:05
452
2115-1
Michaela LAIDLAW
Michaela LAIDLAW #2115-1
Female Senior
06:02:26
06:02:26
Senior
Female
Womens Team
FOF VLAKVAARKIES
06:02:26
6
J
07:15:15
06:02:26
13:36:13
476
2347-1
Ilze VAN DER SCHYFF
Ilze VAN DER SCHYFF #2347-1
Female Senior
06:08:20
06:08:20
Senior
Female
Womens Team
CARITAS
06:08:24
7
J
07:15:15
06:08:20
13:46:43
493
2317-2
Juanita KAMMEYER
Juanita KAMMEYER #2317-2
Female Senior
06:09:34
06:09:34
Senior
Female
Mixed Team
SWIFT
06:09:34
20
J
07:15:15
06:09:34
13:54:16
559
2032-1
Michelle OOSTHUYSEN
Michelle OOSTHUYSEN #2032-1
Female Senior
06:24:10
06:24:10
Senior
Female
Mixed Team
DALMAR
06:24:14
26
K
07:20:00
06:24:10
14:01:09
561
2003-2
Roxanne STOTTELAAR
Roxanne STOTTELAAR #2003-2
Female Senior
06:24:17
06:24:17
Senior
Female
Mixed Team
RETREAT ON MAIN BNB
06:24:18
27
N
07:35:00
06:24:17
14:10:58
1
2
3
...
5
[6]
7
8
...
17
18
19
Page 6 of 19 (927 items)
© 2023