Berg&Bush 2-Day
24/06/2023
Results
Teams
Details
Links
Race Website
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
General Classification
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
[5]
6
7
8
9
10
11
12
Page 5 of 12 (559 items)
Rotate for splits
Fav
Share
Race No
Overall Team Pos
Team Time
Team Name
Team Type
Team Type Pos
Name
Name
Ind Category
Ind Category Pos
Gender
Gen Pos
Pace
Start Batch
2395-1
176
03:44:46.00
Mr. &Mrs Crocs
Husband & Wife
13
Victor COETZEE
Victor COETZEE #2395-1
Male Master
Master
73
Male
274
13.6 km/h
E
2297-2
184
03:46:50.84
Team Roux
Mixed Team
6
Andre ROUX
Andre ROUX #2297-2
Male Master
Master
74
Male
287
13.5 km/h
C
2065-1
188
03:48:42.70
Longhill
Mens Team
53
Carl SCHUTTE
Carl SCHUTTE #2065-1
Male Master
Master
75
Male
292
13.4 km/h
E
2000-1
191
03:50:41.46
Solo 2000
Solo Men
62
Brett BEUKES
Brett BEUKES #2000-1
Male Master
Master
76
Male
295
13.3 km/h
E
2035-1
193
03:52:04.68
Solo 2035
Solo Men
63
Patrick MOONEY
Patrick MOONEY #2035-1
Male Master
Master
77
Male
297
13.2 km/h
F
2406-2
Denis DE CHALAIN
Denis DE CHALAIN #2406-2
Male Master
Master
78
Male
300
13.2 km/h
D
2221-1
196
03:52:51.88
WBHO2
Mens Team
55
Conradt MEYER
Conradt MEYER #2221-1
Male Master
Master
79
Male
301
13.1 km/h
E
2338-1
195
03:52:51.68
Solo 23381
Solo Men
64
Colin EMANUEL
Colin EMANUEL #2338-1
Male Master
Master
80
Male
302
13.1 km/h
E
2030-1
198
03:52:52.52
Solo 2030
Solo Men
66
Bruce BERRIDGE
Bruce BERRIDGE #2030-1
Male Master
Master
81
Male
305
13.1 km/h
D
2279-2
208
03:58:40.43
WorldsView Whippets
Mens Team
58
Paul MACKENZIE
Paul MACKENZIE #2279-2
Male Master
Master
82
Male
318
12.8 km/h
C
2213-1
222
04:10:07.67
REGALS
Mixed Team
9
Ben REGAL
Ben REGAL #2213-1
Male Master
Master
83
Male
323
12.6 km/h
F
2355-1
213
04:03:29.12
Punchy & Cave
Husband & Wife
19
Pierre NAUDE
Pierre NAUDE #2355-1
Male Master
Master
84
Male
325
12.6 km/h
F
2241-2
217
04:06:58.90
M & M
Mens Team
59
Simon MARTENS
Simon MARTENS #2241-2
Male Master
Master
85
Male
328
12.4 km/h
F
2337-2
218
04:07:26.46
Steinweg Eight
Mens Team
60
Noel WILLIAMS
Noel WILLIAMS #2337-2
Male Master
Master
86
Male
329
12.4 km/h
F
2337-1
218
04:07:26.46
Steinweg Eight
Mens Team
60
Cedric MILLER
Cedric MILLER #2337-1
Male Master
Master
87
Male
330
12.4 km/h
F
2008-1
221
04:07:45.30
Solo 2008
Solo Men
71
Kevin SPARG
Kevin SPARG #2008-1
Male Master
Master
88
Male
333
12.4 km/h
G
2215-2
223
04:10:12.73
Feintech2
Mixed Team
10
Callan LANE
Callan LANE #2215-2
Male Master
Master
89
Male
335
12.2 km/h
F
2214-1
Leon FEINSTEIN
Leon FEINSTEIN #2214-1
Male Master
Master
90
Male
336
12.2 km/h
F
2371-2
229
04:11:27.76
Route 66
Mens Team
62
Bernd DE SMEDT
Bernd DE SMEDT #2371-2
Male Master
Master
91
Male
344
12.2 km/h
G
2371-1
229
04:11:27.76
Route 66
Mens Team
62
Wayne LAMBSON
Wayne LAMBSON #2371-1
Male Master
Master
92
Male
345
12.2 km/h
G
2328-1
232
04:13:31.13
Princess and Frog
Mixed Team
13
Claude TEAGUE
Claude TEAGUE #2328-1
Male Master
Master
93
Male
349
12.1 km/h
F
2265-2
233
04:13:37.01
Old bloods
Mens Team
63
Stephen VAN SCHALKWYK
Stephen VAN SCHALKWYK #2265-2
Male Master
Master
94
Male
351
12.1 km/h
F
2265-1
233
04:13:37.01
Old bloods
Mens Team
63
Victor BEST
Victor BEST #2265-1
Male Master
Master
95
Male
352
12.1 km/h
F
2361-1
238
04:15:53.53
Paps & Pops Lefty Legends
Father / Child
14
Kobus CRAUSE
Kobus CRAUSE #2361-1
Male Master
Master
96
Male
355
12.0 km/h
F
2082-1
239
04:16:41.24
Solo 2082
Solo Men
73
Mischel FRLJAK
Mischel FRLJAK #2082-1
Male Master
Master
97
Male
356
11.9 km/h
D
2237-1
246
04:19:46.93
Unmitigated Disaster
Mixed Team
14
Arthur VAN COLLER
Arthur VAN COLLER #2237-1
Male Master
Master
98
Male
365
11.8 km/h
F
2229-2
251
04:27:02.17
OsieClan
Husband & Wife
24
Zein OOSTHUIZEN
Zein OOSTHUIZEN #2229-2
Male Master
Master
99
Male
367
11.5 km/h
G
2060-1
252
04:28:02.46
Solo 2060
Solo Men
75
Peter RAW
Peter RAW #2060-1
Male Master
Master
100
Male
368
11.4 km/h
F
2338-2
253
04:28:57.24
Solo 23382
Solo Men
76
Roger HOGG
Roger HOGG #2338-2
Male Master
Master
101
Male
369
11.4 km/h
E
2071-1
270
04:37:49.12
Solo 2071
Solo Men
82
Sven MAGNUSSEN
Sven MAGNUSSEN #2071-1
Male Master
Master
102
Male
391
11.0 km/h
G
2001-1
275
04:40:00.85
Solo 2001
Solo Men
85
Garry HARRIS
Garry HARRIS #2001-1
Male Master
Master
103
Male
398
10.9 km/h
F
2005-1
276
04:40:01.13
Solo 2005
Solo Men
86
Clinton STEYN
Clinton STEYN #2005-1
Male Master
Master
104
Male
399
10.9 km/h
F
2256-2
282
04:55:29.75
2Bears
Husband & Wife
26
Heinrich DE BEER
Heinrich DE BEER #2256-2
Male Master
Master
105
Male
410
10.4 km/h
G
2435-1
285
05:05:16.20
Standard Bank Team 8
Father / Teen
24
Simon WOODLAND
Simon WOODLAND #2435-1
Male Master
Master
106
Male
414
10.0 km/h
G
2342-1
288
05:15:17.35
Steinweg Thirteen
Mens Team
74
Gerhard HEFER
Gerhard HEFER #2342-1
Male Master
Master
107
Male
416
9.7 km/h
G
2223-2
Andre GERMS
Andre GERMS #2223-2
Male Master
Master
108
Male
417
9.7 km/h
F
2255-1
294
05:24:59.67
Team Awsome 50ties
Siblings
1
Edwin VAN NIEKERK
Edwin VAN NIEKERK #2255-1
Male Master
Master
109
Male
424
9.4 km/h
F
2370-2
43
02:55:53.01
Waterberg Bushbabies
Father / Child
2
Emma VAN COLLER
Emma VAN COLLER #2370-2
Female Senior
Senior
1
Female
8
17.4 km/h
A
2097-1
72
03:08:52.52
Local is Lekker
Locals
1
Rochelle GREEN
Rochelle GREEN #2097-1
Female Senior
Senior
2
Female
22
16.2 km/h
B
2349-2
192
03:51:05.64
Steinweg Twenty
Ladies Team
6
Amy EMANUEL
Amy EMANUEL #2349-2
Female Senior
Senior
3
Female
63
13.2 km/h
E
2385-1
202
03:54:08.41
The Small Spall’s
Mother / Child
1
Dani SPALL
Dani SPALL #2385-1
Female Senior
Senior
4
Female
66
13.1 km/h
E
2374-1
212
04:03:08.04
The Payns
Husband & Wife
18
Caryn PAYN
Caryn PAYN #2374-1
Female Senior
Senior
5
Female
73
12.6 km/h
E
2364-2
215
04:05:47.10
Tam & Megz
Ladies Team
8
Megan WILKE
Megan WILKE #2364-2
Female Senior
Senior
6
Female
77
12.5 km/h
F
2361-2
238
04:15:53.53
Paps & Pops Lefty Legends
Father / Child
14
Suzette CRAUSE
Suzette CRAUSE #2361-2
Female Senior
Senior
7
Female
93
12.0 km/h
F
2353-2
260
04:29:51.94
The Cycling Tigers
Mixed Team
15
Jannicke LIEBENBERG
Jannicke LIEBENBERG #2353-2
Female Senior
Senior
8
Female
108
11.3 km/h
F
2363-2
41
02:55:03.52
Long time
Mens Team
11
Felix ROGOTZKI
Felix ROGOTZKI #2363-2
Male Senior
Senior
1
Male
62
17.5 km/h
A
2296-2
48
02:58:42.17
Jesster Studios Radiant Healthcare
Mens Team
13
Jesse PRETORIUS
Jesse PRETORIUS #2296-2
Male Senior
Senior
2
Male
71
17.1 km/h
B
2335-2
50
03:00:55.34
Solo 23352
Solo Men
17
Tim LEE
Tim LEE #2335-2
Male Senior
Senior
3
Male
76
16.9 km/h
D
2416-2
51
03:01:18.90
Balding and Podgy
Mens Team
14
Kelvin GREEN
Kelvin GREEN #2416-2
Male Senior
Senior
4
Male
77
16.9 km/h
B
2416-1
51
03:01:18.90
Balding and Podgy
Mens Team
14
Murray CHURCH
Murray CHURCH #2416-1
Male Senior
Senior
5
Male
78
16.9 km/h
B
1
2
3
4
[5]
6
7
8
9
10
11
12
Page 5 of 12 (559 items)
© 2023