Sani2C Adventure
11/05/2022
Results
Teams
Details
Links
Race Website
Course Map
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
Stage 3
General Classification
Category Results
Secondary Category
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Secondary Category
Advanced
1
2
3
4
[5]
6
7
...
17
18
19
20
Page 5 of 20 (959 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Individual Time
Individual Time
Individual Category
Special Cat
Gender
Team Type
Team Name
Team Time
Team Pos
Pace
Batch
201
1494-1
Rudi STRYDOM
Rudi STRYDOM #1494-1
Male Sub-Vet
06:00:57
06:00:57
Sub-Vet
Male
Open Men
Wildehonde
06:00:59
9
16.1 km/h
D
202
1494-2
Jay Jay DEYSEL
Jay Jay DEYSEL #1494-2
Male Senior
06:00:59
06:00:59
Senior
Male
Open Men
Wildehonde
06:00:59
9
16.1 km/h
D
203
1070-1
Cobus STOFBERG
Cobus STOFBERG #1070-1
Male Veteran
06:01:14
06:01:14
Veteran
Happy Couple
Male
Mixed Team
C Squared
06:01:15
12
16.1 km/h
E
204
1070-2
Carin STOFBERG
Carin STOFBERG #1070-2
Female Veteran
06:01:15
06:01:15
Veteran
Happy Couple
Female
Mixed Team
C Squared
06:01:15
12
16.1 km/h
E
205
1204-2
Liezl SPANGENBERG
Liezl SPANGENBERG #1204-2
Female Veteran
06:01:27
06:01:27
Veteran
Happy Couple
Female
Mixed Team
Zonda Rockets
06:01:28
13
16.1 km/h
E
206
1204-1
Dawid SPANGENBERG
Dawid SPANGENBERG #1204-1
Male Veteran
06:01:28
06:01:28
Veteran
Happy Couple
Male
Mixed Team
Zonda Rockets
06:01:28
13
16.1 km/h
E
207
1346-1
Garin BARRETT
Garin BARRETT #1346-1
Male Master
06:01:50
06:01:50
Master
Male
Master Men
UNITRANS 4 Trek Super C
06:01:52
11
16.1 km/h
C
208
1195-2
Grant HALLOWELL
Grant HALLOWELL #1195-2
Male Veteran
06:01:52
06:01:52
Veteran
Male
Veteran Men
Engaged Business Consultants
06:01:53
32
16.1 km/h
E
209
1346-2
Kobus SCHMIDT
Kobus SCHMIDT #1346-2
Male Master
06:01:52
06:01:52
Master
Male
Master Men
UNITRANS 4 Trek Super C
06:01:52
11
16.1 km/h
C
210
1195-1
Simon SHAW
Simon SHAW #1195-1
Male Master
06:01:53
06:01:53
Master
Male
Veteran Men
Engaged Business Consultants
06:01:53
32
16.1 km/h
E
211
1463-2
Jhandre VAN DER RIET
Jhandre VAN DER RIET #1463-2
Male Sub-Vet
06:01:55
06:01:55
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Barley and Hobs
06:01:56
21
16.1 km/h
C
212
1463-1
Paul FOUCHÉ
Paul FOUCHÉ #1463-1
Male Sub-Vet
06:01:56
06:01:56
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Barley and Hobs
06:01:56
21
16.1 km/h
C
213
1358-1
Dewald SMUTS
Dewald SMUTS #1358-1
Male Sub-Vet
06:03:22
06:03:22
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
UNITRANS 2 Torqued Nutz
06:03:35
22
16.0 km/h
E
214
1398-2
Peter FLETCHER
Peter FLETCHER #1398-2
Male Master
06:03:32
06:03:32
Master
Male
Master Men
MAXE03-Team Maxe
06:03:33
12
16.0 km/h
E
215
1398-1
Alan POWELL
Alan POWELL #1398-1
Male Master
06:03:33
06:03:33
Master
Male
Master Men
MAXE03-Team Maxe
06:03:33
12
16.0 km/h
E
216
1358-2
Jan SMUTS
Jan SMUTS #1358-2
Male Sub-Vet
06:03:35
06:03:35
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
UNITRANS 2 Torqued Nutz
06:03:35
22
16.0 km/h
E
217
1475-2
Nicholas DIEMONT
Nicholas DIEMONT #1475-2
Male Veteran
06:03:41
06:03:41
Veteran
Male
Veteran Men
DSV SA Rugby Legends 10
06:03:43
33
16.0 km/h
E
218
1475-1
Robert LEE
Robert LEE #1475-1
Male Master
06:03:43
06:03:43
Master
Male
Veteran Men
DSV SA Rugby Legends 10
06:03:43
33
16.0 km/h
E
219
1322-1
Bennie VORSTER
Bennie VORSTER #1322-1
Male E-Bike
06:03:44
06:03:44
E-Bike
Male
E-Bike Solo
Solo Bevlen Sudhu
06:03:44
6
16.0 km/h
D
220
1127-1
Ian BARNARD
Ian BARNARD #1127-1
Male Grand Master
06:04:44
06:04:44
Grand Master
Male
Master Men
Team CATalyst
06:04:46
13
16.0 km/h
G
221
1127-2
Deon ESTERHUIZEN
Deon ESTERHUIZEN #1127-2
Male Master
06:04:46
06:04:46
Master
Male
Master Men
Team CATalyst
06:04:46
13
16.0 km/h
G
222
1464-1
Ryno PALM
Ryno PALM #1464-1
Male Veteran
06:05:00
06:05:00
Veteran
Buffalo Team
Male
Sub-Vet Men
Rooted Global Fruit
06:05:02
23
15.9 km/h
D
223
1464-2
Ben Reynecke VILJOEN
Ben Reynecke VILJOEN #1464-2
Male Sub-Vet
06:05:02
06:05:02
Sub-Vet
Buffalo Team
Male
Sub-Vet Men
Rooted Global Fruit
06:05:02
23
15.9 km/h
D
224
1418-2
Andrew KIRBY
Andrew KIRBY #1418-2
Male Master
06:05:19
06:05:19
Master
Male
E-Bike Team
SG05
06:05:21
4
15.9 km/h
F
225
1418-1
Cindi KIRBY
Cindi KIRBY #1418-1
Female E-Bike
06:05:21
06:05:21
E-Bike
Female
E-Bike Team
SG05
06:05:21
4
15.9 km/h
F
226
1391-1
Nick RIZZATO
Nick RIZZATO #1391-1
Male Veteran
06:06:08
06:06:08
Veteran
Male
Master Men
UNITRANS06-Gooi Mielies
06:06:11
14
15.9 km/h
F
227
1391-2
Cliff WILLS
Cliff WILLS #1391-2
Male Grand Master
06:06:11
06:06:11
Grand Master
Male
Master Men
UNITRANS06-Gooi Mielies
06:06:11
14
15.9 km/h
F
228
1246-1
Richard EMSLIE
Richard EMSLIE #1246-1
Male Senior
06:06:16
06:06:16
Senior
Male
15.9 km/h
F
229
1381-2
Brendon JORDAAN
Brendon JORDAAN #1381-2
Male Veteran
06:06:33
06:06:33
Veteran
Male
Veteran Men
KAPPGB04-PG Cape
06:06:34
34
15.9 km/h
E
230
1381-1
Martin AYLWARD
Martin AYLWARD #1381-1
Male Master
06:06:34
06:06:34
Master
Male
Veteran Men
KAPPGB04-PG Cape
06:06:34
34
15.9 km/h
E
231
1428-2
Caroline KROG
Caroline KROG #1428-2
Female E-Bike
06:07:19
06:07:19
E-Bike
Female
E-Bike Team
E - Krogs
06:07:24
5
15.8 km/h
D
232
1428-1
Stuart KROG
Stuart KROG #1428-1
Male E-Bike
06:07:24
06:07:24
E-Bike
Male
E-Bike Team
E - Krogs
06:07:24
5
15.8 km/h
D
233
1210-1
Ethan DE VILLIERS
Ethan DE VILLIERS #1210-1
Female U23
06:08:33
06:08:33
U23
Happy Couple
Female
Mixed Team
Ball and Chain
06:08:35
14
15.8 km/h
D
234
1210-2
Micheal DE VILLIERS
Micheal DE VILLIERS #1210-2
Male Veteran
06:08:35
06:08:35
Veteran
Happy Couple
Male
Mixed Team
Ball and Chain
06:08:35
14
15.8 km/h
D
235
1314-1
Wilhelm LATEGAN
Wilhelm LATEGAN #1314-1
Male Sub-Vet
06:09:19
06:09:19
Sub-Vet
Buffalo Team
Male
Sub-Vet Men
2022KAPSAFRIPOL16
06:09:19
24
15.8 km/h
E
236
1314-2
Thomas CLARK
Thomas CLARK #1314-2
Male Sub-Vet
06:09:19
06:09:19
Sub-Vet
Buffalo Team
Male
Sub-Vet Men
2022KAPSAFRIPOL16
06:09:19
24
15.8 km/h
E
237
1006-2
Bruce LOW
Bruce LOW #1006-2
Male Master
06:11:01
06:11:01
Master
Male
Veteran Men
Team Pope TV
06:11:02
35
15.7 km/h
F
238
1006-1
Bevan SNYMAN
Bevan SNYMAN #1006-1
Male Veteran
06:11:02
06:11:02
Veteran
Male
Veteran Men
Team Pope TV
06:11:02
35
15.7 km/h
F
239
1445-1
Shaun GREEN
Shaun GREEN #1445-1
Male Master
06:11:03
06:11:03
Master
Male
Sub-Vet Men
Geberit 3
06:11:03
25
15.7 km/h
F
240
1445-2
Matthew BUIRSKI
Matthew BUIRSKI #1445-2
Male Sub-Vet
06:11:03
06:11:03
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Geberit 3
06:11:03
25
15.7 km/h
F
241
1467-1
Warren Guy BROSNIHAN
Warren Guy BROSNIHAN #1467-1
Male Master
06:11:29
06:11:29
Master
Male
Sub-Vet Men
DSV SA Rugby Legends 4
06:11:31
26
15.7 km/h
D
242
1467-2
Warren WILLIAMS
Warren WILLIAMS #1467-2
Male Sub-Vet
06:11:31
06:11:31
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
DSV SA Rugby Legends 4
06:11:31
26
15.7 km/h
D
243
1092-2
Roelof VERMEULEN
Roelof VERMEULEN #1092-2
Male Veteran
06:11:56
06:11:56
Veteran
Speedy Siblings
Male
Veteran Men
Tall Ones
06:11:56
36
15.6 km/h
E
244
1092-1
Ockie VERMEULEN
Ockie VERMEULEN #1092-1
Male Veteran
06:11:56
06:11:56
Veteran
Speedy Siblings
Male
Veteran Men
Tall Ones
06:11:56
36
15.6 km/h
E
245
1671-1
Peter BERMAN
Peter BERMAN #1671-1
Male Veteran
06:12:24
06:12:24
Veteran
Male
Solo Men
Solo peter berman
06:12:24
18
15.6 km/h
H
246
1519-2
Vincent NGCOBA
Vincent NGCOBA #1519-2
Male Sub-Vet
06:12:28
06:12:28
Sub-Vet
Male
Open Men
Giba Gorge 2
06:12:29
10
15.6 km/h
E
247
1519-1
Falakhe MSWELI
Falakhe MSWELI #1519-1
Male Senior
06:12:29
06:12:29
Senior
Male
Open Men
Giba Gorge 2
06:12:29
10
15.6 km/h
E
248
1185-1
Mias VAN DER WESTHUYZEN
Mias VAN DER WESTHUYZEN #1185-1
Male E-Bike
06:12:43
06:12:43
E-Bike
Male
E-Bike Team
West
06:12:45
6
15.6 km/h
I
249
1185-2
Lize-Marie VAN DER WESTHUYZEN
Lize-Marie VAN DER WESTHUYZEN #1185-2
Female E-Bike
06:12:45
06:12:45
E-Bike
Female
E-Bike Team
West
06:12:45
6
15.6 km/h
I
250
1125-2
Cora-Gene SPIRES
Cora-Gene SPIRES #1125-2
Female Senior
06:12:46
06:12:46
Senior
Female
Solo Women
Solo Cora Gene
06:12:46
2
15.6 km/h
I
1
2
3
4
[5]
6
7
...
17
18
19
20
Page 5 of 20 (959 items)
© 2023