Berg&Bush 2-Day
24/06/2023
Results
Teams
Details
Links
Race Website
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
General Classification
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
[3]
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Page 3 of 12 (559 items)
Rotate for splits
Fav
Share
Race No
Overall Team Pos
Team Time
Team Name
Team Type
Team Type Pos
Name
Name
Ind Category
Ind Category Pos
Gender
Gen Pos
Pace
Start Batch
2230-2
36
02:52:37.04
Zini-Jab
Father / Teen
7
Jan Adam BEUKES
Jan Adam BEUKES #2230-2
Male Junior
Junior
7
Male
54
17.7 km/h
A
2438-2
02:56:28.06
Old & New
E-Bike Team
3
Matthew CATTELL
Matthew CATTELL #2438-2
Male Junior
Junior
8
Male
67
17.3 km/h
D
2318-2
93
03:14:40.98
Southport Place
Father / Teen
11
James CLOSE
James CLOSE #2318-2
Male Junior
Junior
9
Male
146
15.7 km/h
C
2245-1
109
03:20:08.77
Beauty & The Beast
Mixed Team
3
James MARTENS
James MARTENS #2245-1
Male Junior
Junior
10
Male
173
15.3 km/h
B
2436-2
118
03:24:22.07
The Storer’s
Father / Teen
15
Tomas STORER
Tomas STORER #2436-2
Male Junior
Junior
11
Male
184
15.0 km/h
C
2445-1
182
03:45:52.93
Bergville Developement Team 1
Bush Baby Boys
5
Lusanda MABASO
Lusanda MABASO #2445-1
Male Junior
Junior
12
Male
267
13.8 km/h
F
2445-2
182
03:45:52.93
Bergville Developement Team 1
Bush Baby Boys
5
Lwandisa HLONGWANE
Lwandisa HLONGWANE #2445-2
Male Junior
Junior
13
Male
284
13.5 km/h
F
2281-2
261
04:30:14.58
1 Piece
Father / Teen
21
Cameron BURCHELL
Cameron BURCHELL #2281-2
Male Junior
Junior
14
Male
377
11.3 km/h
G
2231-1
26
02:46:51.82
Team Tegman
Ladies Team
1
Natalie BERGSTROM
Natalie BERGSTROM #2231-1
Female Master
Master
1
Female
4
18.3 km/h
A
2206-2
68
03:07:30.52
Pedaling Plants
Mixed Team
2
Tandi PLANT
Tandi PLANT #2206-2
Female Master
Master
2
Female
17
16.3 km/h
B
2373-2
73
03:08:57.82
Bainbridge
Husband & Wife
2
Jane BAINBRIDGE
Jane BAINBRIDGE #2373-2
Female Master
Master
3
Female
23
16.2 km/h
B
2327-2
87
03:12:30.11
Dies-ol Gals
Ladies Team
3
Joanne MARSDEN
Joanne MARSDEN #2327-2
Female Master
Master
4
Female
27
15.9 km/h
B
2038-2
111
03:21:09.89
Team Beckland
Ladies Team
4
Wendy BECKET
Wendy BECKET #2038-2
Female Master
Master
5
Female
35
15.2 km/h
C
2048-1
122
03:25:05.74
Solo 2048
Solo Lady
6
Marita WELGEMOED
Marita WELGEMOED #2048-1
Female Master
Master
6
Female
40
14.9 km/h
C
2395-2
176
03:44:46.00
Mr. &Mrs Crocs
Husband & Wife
13
Janet FRANGS
Janet FRANGS #2395-2
Female Master
Master
7
Female
55
13.6 km/h
E
2297-1
184
03:46:50.84
Team Roux
Mixed Team
6
Melanie ROUX
Melanie ROUX #2297-1
Female Master
Master
8
Female
58
13.5 km/h
C
2311-2
189
03:50:19.92
B-Squared
Ladies Team
5
Liz BOTHA
Liz BOTHA #2311-2
Female Master
Master
9
Female
61
13.3 km/h
F
2313-1
03:51:37.18
We Love Riding
E-Bike Team
19
Tracy CROWTHER
Tracy CROWTHER #2313-1
Female Master
Master
10
Female
64
13.2 km/h
F
2385-2
202
03:54:08.41
The Small Spall’s
Mother / Child
1
Lyn SPALL
Lyn SPALL #2385-2
Female Master
Master
11
Female
67
13.1 km/h
E
2355-2
213
04:03:29.12
Punchy & Cave
Husband & Wife
19
Caren NAUDE
Caren NAUDE #2355-2
Female Master
Master
12
Female
74
12.6 km/h
F
2213-2
222
04:10:07.67
REGALS
Mixed Team
9
Gerda REGAL
Gerda REGAL #2213-2
Female Master
Master
13
Female
83
12.2 km/h
F
2328-2
232
04:13:31.13
Princess and Frog
Mixed Team
13
Mariette TAFANI
Mariette TAFANI #2328-2
Female Master
Master
14
Female
89
12.1 km/h
F
2058-1
237
04:15:16.69
Solo 2058
Solo Lady
10
Lynn DYER
Lynn DYER #2058-1
Female Master
Master
15
Female
92
12.0 km/h
F
2121-1
249
04:20:07.18
Solo 2121
Solo Lady
13
Theresa HAMMAN
Theresa HAMMAN #2121-1
Female Master
Master
16
Female
103
11.8 km/h
G
2114-1
280
04:47:49.57
Solo 2114
Solo Lady
14
Heide FRLJAK
Heide FRLJAK #2114-1
Female Master
Master
17
Female
112
10.6 km/h
G
2256-1
282
04:55:29.75
2Bears
Husband & Wife
26
Yolanda DE BEER
Yolanda DE BEER #2256-1
Female Master
Master
18
Female
113
10.4 km/h
G
2255-2
294
05:24:59.67
Team Awsome 50ties
Siblings
1
Janice WEIGEL
Janice WEIGEL #2255-2
Female Master
Master
19
Female
123
9.4 km/h
F
2039-1
297
06:05:19.67
Saltie Cracks
Mixed Team
18
Alison RAE
Alison RAE #2039-1
Female Master
Master
20
Female
126
8.4 km/h
E
2354-1
1
02:19:56.42
Duffdogs United
Father / Teen
1
Jason DUFFIN
Jason DUFFIN #2354-1
Male Master
Master
1
Male
2
21.9 km/h
A
2412-2
Alex MARCH
Alex MARCH #2412-2
Male Master
Master
2
Male
27
19.3 km/h
A
2113-1
24
02:45:54.32
Solo 2113
Solo Men
11
Steven NORCOTT
Steven NORCOTT #2113-1
Male Master
Master
3
Male
36
18.4 km/h
A
2020-1
25
02:46:13.23
Solo 2020
Solo Men
12
Terence ROBERTSON
Terence ROBERTSON #2020-1
Male Master
Master
4
Male
37
18.4 km/h
C
2427-1
52
03:01:24.17
Standard Bank Team 9
Mens Team
15
Colin KAPELUSCHNIK
Colin KAPELUSCHNIK #2427-1
Male Master
Master
5
Male
38
18.3 km/h
B
2091-1
29
02:48:19.85
Team Peers
Father / Teen
4
Jonathan PEERS
Jonathan PEERS #2091-1
Male Master
Master
6
Male
42
18.2 km/h
B
2230-1
36
02:52:37.04
Zini-Jab
Father / Teen
7
Jan BEUKES
Jan BEUKES #2230-1
Male Master
Master
7
Male
53
17.7 km/h
A
2370-1
43
02:55:53.01
Waterberg Bushbabies
Father / Child
2
Alan VAN COLLER
Alan VAN COLLER #2370-1
Male Master
Master
8
Male
65
17.4 km/h
A
2427-2
52
03:01:24.17
Standard Bank Team 9
Mens Team
15
Neil PROMNICK
Neil PROMNICK #2427-2
Male Master
Master
9
Male
79
16.9 km/h
B
2226-1
54
03:02:16.78
Spoke and mirrors
Mens Team
16
Brian GUNDRY
Brian GUNDRY #2226-1
Male Master
Master
10
Male
82
16.8 km/h
A
2219-2
55
03:02:19.68
Revolution Fitness
Mens Team
17
Colin MCLAREN
Colin MCLAREN #2219-2
Male Master
Master
11
Male
84
16.8 km/h
B
2219-1
55
03:02:19.68
Revolution Fitness
Mens Team
17
Wayne GIMINGHAM
Wayne GIMINGHAM #2219-1
Male Master
Master
12
Male
85
16.8 km/h
B
2372-1
03:02:35.20
Rocket & Sprocket
E-Bike Team
5
Craig SMITH
Craig SMITH #2372-1
Male Master
Master
13
Male
88
16.8 km/h
E
2419-1
119
03:24:42.73
FEARLESS LAWYERS
Mens Team
32
Larry DAVE
Larry DAVE #2419-1
Male Master
Master
14
Male
97
16.4 km/h
C
2288-1
66
03:07:26.39
Mountain Maniacs
Father / Teen
8
Dean WEBB
Dean WEBB #2288-1
Male Master
Master
15
Male
106
16.3 km/h
B
2206-1
68
03:07:30.52
Pedaling Plants
Mixed Team
2
John PLANT
John PLANT #2206-1
Male Master
Master
16
Male
109
16.3 km/h
B
2373-1
73
03:08:57.82
Bainbridge
Husband & Wife
2
Lance BAINBRIDGE
Lance BAINBRIDGE #2373-1
Male Master
Master
17
Male
115
16.2 km/h
B
2391-1
80
03:11:30.51
OnFire
Father / Teen
10
Emil BERNING
Emil BERNING #2391-1
Male Master
Master
18
Male
123
16.0 km/h
C
2094-1
81
03:11:30.76
Solo 2094
Solo Men
27
Grant LAATZ
Grant LAATZ #2094-1
Male Master
Master
19
Male
125
16.0 km/h
B
2073-2
100
03:17:09.05
Ballie Power
Mens Team
28
Peter ESPAG
Peter ESPAG #2073-2
Male Master
Master
20
Male
126
16.0 km/h
B
2062-1
82
03:11:33.11
Solo 2062
Solo Men
28
Chris DODD
Chris DODD #2062-1
Male Master
Master
21
Male
127
16.0 km/h
B
2069-1
83
03:11:35.21
Solo 2069
Solo Men
29
Gordon PHILLIPS
Gordon PHILLIPS #2069-1
Male Master
Master
22
Male
128
16.0 km/h
B
1
2
[3]
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Page 3 of 12 (559 items)
© 2023