Green Mile Road Race
13/04/2024
Results
Details
Links
Race Website
 
Contact
16Mile
8Mile
4Mile
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
All genders
Male
Female
All categories
All Ages
Junior
Senior
40-49
50-59
60-69
70+
All teams
Sort by finish order
Sort by race number
Sort by name
Sort by fastest lap
Sort by category
Sort by net time
Sort by team
1
[2]
3
4
5
6
7
...
10
11
12
13
Page 2 of 13 (612 items)
Rotate for splits
Pos
Race No
Share
Name
Name
Club
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Time
Finish
51
51
8765
Karla ZIETSMAN
Karla ZIETSMAN #8765
Female Senior
IRENE ATHLETICS CLUB
Senior
11
Female
23
01:11:47
01:11:47
52
52
9009
Arno KOEN
Arno KOEN #9009
Male 40-49
MEDIHELP MULTISPORT AC
40-49
8
Male
29
01:12:09
01:12:09
53
53
98527
Natasha MATTHEE
Natasha MATTHEE #98527
Female Junior
PRIVATE
Junior
5
Female
24
01:12:16
01:12:16
54
54
8931
Kaylee BIRCH
Kaylee BIRCH #8931
Female Senior
IRENE ATHLETICS CLUB
Senior
12
Female
25
01:12:17
01:12:17
55
55
8936
Minette BORNMAN
Minette BORNMAN #8936
Female 40-49
MIDSTREAM ATHLETICS CLUB
40-49
5
Female
26
01:12:31
01:12:31
56
56
8505
Patrick MC ILWAINE
Patrick MC ILWAINE #8505
Male 60-69
FOURWAYS ROAD RUNNERS (LONEHILL)
60-69
5
Male
30
01:12:32
01:12:32
57
57
98649
Albert ADAMS
Albert ADAMS #98649
Male 50-59
AFFIES
50-59
2
Male
31
01:13:16
01:13:16
58
58
8514
Phil MINNAAR
Phil MINNAAR #8514
Male Senior
OVERKRUIN AC
Senior
15
Male
32
01:13:27
01:13:27
59
59
8239
Elouise DIRKSE VAN SCHALKWYK
Elouise DIRKSE VAN SCHALKWYK #8239
Female 40-49
AGAPE AC
40-49
6
Female
27
01:13:36
01:13:36
60
60
8906
Jordan RAWLINS
Jordan RAWLINS #8906
Male Senior
Senior
16
Male
33
01:13:39
01:13:39
61
61
98496
Annemicke KOTZE
Annemicke KOTZE #98496
Female Senior
Senior
13
Female
28
01:13:40
01:13:40
62
62
8789
Caitlin RAWLINS
Caitlin RAWLINS #8789
Female Senior
Senior
14
Female
29
01:13:40
01:13:40
63
63
8522
Lungile Thabang MOKOENA
Lungile Thabang MOKOENA #8522
Male Senior
TEAM VITALITY CLUB GN
Senior
17
Male
34
01:13:43
01:13:43
64
64
8967
Luney ENSLIN
Luney ENSLIN #8967
Female Senior
BLOEMFONTEIN STRIDERS
Senior
15
Female
30
01:13:52
01:13:52
65
65
8978
Eugene GERBER
Eugene GERBER #8978
Male 40-49
KRUGERSDORP ROAD RUNNERS
40-49
9
Male
35
01:14:26
01:14:26
66
66
8920
Ern VAN DEN BERG
Ern VAN DEN BERG #8920
Male Senior
Senior
18
Male
36
01:14:33
01:14:33
67
67
8754
Arno VAN ZYL
Arno VAN ZYL #8754
Male Senior
TEAM VITALITY CLUB GN
Senior
19
Male
37
01:14:37
01:14:37
68
68
8771
Leon KLOPPER
Leon KLOPPER #8771
Male Senior
Senior
20
Male
38
01:14:37
01:14:37
69
69
9015
Catherine LARKIN
Catherine LARKIN #9015
Female 50-59
RUN ZONE AC
50-59
4
Female
31
01:14:41
01:14:41
70
70
98521
Kate VAN ZYL
Kate VAN ZYL #98521
Female Junior
WINGATE ROAD RUNNERS
Junior
6
Female
32
01:14:44
01:14:44
71
71
98606
John CANNON
John CANNON #98606
Male 70+
70+
2
Male
39
01:15:05
01:15:05
72
72
8777
Maipelo MAETSO
Maipelo MAETSO #8777
Female Senior
MIWAY WARRIORS
Senior
16
Female
33
01:15:07
01:15:07
73
73
8757
Kiehan VENTER
Kiehan VENTER #8757
Male Junior
WINGATE ROAD RUNNERS
Junior
2
Male
40
01:15:11
01:15:11
74
74
8829
L DREYER
L DREYER #8829
Female Senior
Senior
17
Female
34
01:15:29
01:15:29
75
75
8930
Louis BENEKE
Louis BENEKE #8930
Male 50-59
VOORTREKKER MONUMENT AC
50-59
3
Male
41
01:15:36
01:15:36
76
76
8733
Louwrens SMIT
Louwrens SMIT #8733
Male 60-69
IRENE ATHLETICS CLUB
60-69
6
Male
42
01:15:46
01:15:46
77
77
98640
Late Entry 98640
Late Entry 98640 #98640
Male Senior
Senior
21
Male
43
01:16:22
01:16:22
78
78
8347
Wian KENDALL
Wian KENDALL #8347
Male Senior
SWARRIES A.C
Senior
22
Male
44
01:16:23
01:16:23
79
79
8641
Alwyn SMITH
Alwyn SMITH #8641
Male 50-59
TUKS AC
50-59
4
Male
45
01:16:27
01:16:27
80
80
98471
Anusheel CHOUDHARY
Anusheel CHOUDHARY #98471
Male 40-49
40-49
10
Male
46
01:16:31
01:16:31
81
81
8509
Francois MEINTJES
Francois MEINTJES #8509
Male Senior
TEAM VITALITY CLUB GN
Senior
23
Male
47
01:16:37
01:16:37
82
82
8959
Mildred DE VILLIERS
Mildred DE VILLIERS #8959
Female 40-49
TEAM VITALITY CLUB GN
40-49
7
Female
35
01:16:52
01:16:52
83
83
98515
Takalani MUSEKWA
Takalani MUSEKWA #98515
Male 40-49
ARMSCOR
40-49
11
Male
48
01:16:52
01:16:52
84
84
8958
Anton DE VILLIERS
Anton DE VILLIERS #8958
Male 40-49
TEAM VITALITY CLUB GN
40-49
12
Male
49
01:16:55
01:16:55
85
85
9016
Lize LE ROUX
Lize LE ROUX #9016
Female 40-49
PHOBIANS
40-49
8
Female
36
01:17:04
01:17:04
86
86
8821
Kelsey COUSINS
Kelsey COUSINS #8821
Female Senior
Senior
18
Female
37
01:17:24
01:17:24
87
87
8407
Zack PIENAAR
Zack PIENAAR #8407
Male 40-49
BORN2RUN
40-49
13
Male
50
01:17:39
01:17:39
88
88
8716
Lisha PRINSLOO VERMEULEN
Lisha PRINSLOO VERMEULEN #8716
Female Senior
MONTANA AC
Senior
19
Female
38
01:18:00
01:18:00
89
89
98614
Late Entry 98614
Late Entry 98614 #98614
Male Senior
Senior
24
Male
51
01:18:18
01:18:18
90
90
98613
Francois KOCH
Francois KOCH #98613
Male 50-59
AFFIES MARATHONKLUB
50-59
5
Male
52
01:18:18
01:18:18
91
91
8767
Maunette CAMERON
Maunette CAMERON #8767
Female Junior
TUKS AC
Junior
7
Female
39
01:18:41
01:18:41
92
92
98616
Ryno BOTHA
Ryno BOTHA #98616
Male Senior
Senior
25
Male
53
01:18:41
01:18:41
93
93
8897
Johan OBERHOLZER
Johan OBERHOLZER #8897
Male 50-59
50-59
6
Male
54
01:18:42
01:18:42
94
94
9007
Elmarie KLYNSMITH
Elmarie KLYNSMITH #9007
Female 50-59
OVERKRUIN AC
50-59
5
Female
40
01:18:45
01:18:45
95
95
8759
John VERMEULEN
John VERMEULEN #8759
Male 60-69
JACARANDA AC
60-69
7
Male
55
01:18:48
01:18:48
96
96
8917
David-John TAYLOR
David-John TAYLOR #8917
Male Senior
Senior
26
Male
56
01:19:09
01:19:09
97
97
8954
Christie DE BRUIN
Christie DE BRUIN #8954
Female 40-49
SUNNINGHILL STRIDERS
40-49
9
Female
41
01:19:12
01:19:12
98
98
8416
Thershen NAIDOO
Thershen NAIDOO #8416
Male 40-49
VITALITY
40-49
14
Male
57
01:19:13
01:19:13
99
99
8612
Floors PELSER
Floors PELSER #8612
Male 70+
OVERKRUIN AC
70+
3
Male
58
01:19:14
01:19:14
100
100
8635
Tessa HARMSE
Tessa HARMSE #8635
Female Senior
PHOBIANS
Senior
20
Female
42
01:19:19
01:19:19
1
[2]
3
4
5
6
7
...
10
11
12
13
Page 2 of 13 (612 items)
© 2023