Berg&Bush 2-Day
24/06/2023
Results
Teams
Details
Links
Race Website
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
General Classification
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Page 2 of 12 (559 items)
Rotate for splits
Fav
Share
Race No
Overall Team Pos
Team Time
Team Name
Team Type
Team Type Pos
Name
Name
Ind Category
Ind Category Pos
Gender
Gen Pos
Pace
Start Batch
2363-2
41
02:55:03.52
Long time
Mens Team
11
Felix ROGOTZKI
Felix ROGOTZKI #2363-2
Male Senior
Senior
1
Male
62
17.5 km/h
A
2370-1
43
02:55:53.01
Waterberg Bushbabies
Father / Child
2
Alan VAN COLLER
Alan VAN COLLER #2370-1
Male Master
Master
8
Male
65
17.4 km/h
A
2370-2
43
02:55:53.01
Waterberg Bushbabies
Father / Child
2
Emma VAN COLLER
Emma VAN COLLER #2370-2
Female Senior
Senior
1
Female
8
17.4 km/h
A
2399-1
47
02:57:56.51
GRUN
Bush Baby Girls
1
Hannah LANSDELL
Hannah LANSDELL #2399-1
Female Youth
Youth
2
Female
14
17.2 km/h
A
2399-2
47
02:57:56.51
GRUN
Bush Baby Girls
1
Kirsten VAN NIEKERK
Kirsten VAN NIEKERK #2399-2
Female Youth
Youth
1
Female
13
17.2 km/h
A
2403-1
4
02:24:32.33
AWOL
Bush Baby Boys
2
Sebastian BRUYNS
Sebastian BRUYNS #2403-1
Male Junior
Junior
3
Male
6
21.2 km/h
A
2403-2
4
02:24:32.33
AWOL
Bush Baby Boys
2
Ruben BRUYNS
Ruben BRUYNS #2403-2
Male Junior
Junior
4
Male
7
21.2 km/h
A
2405-1
40
02:54:15.92
DHL Global Forwarding
Mixed Team
1
Paul MULLER
Paul MULLER #2405-1
Male Vet
Vet
27
Male
60
17.6 km/h
A
2405-2
40
02:54:15.92
DHL Global Forwarding
Mixed Team
1
Angelique MULLER
Angelique MULLER #2405-2
Female Vet
Vet
4
Female
7
17.6 km/h
A
2408-1
18
02:39:52.77
Simbithi Ballies
Mens Team
5
Francis BRADFORD
Francis BRADFORD #2408-1
Male Gr Master
Gr Master
3
Male
28
19.1 km/h
A
2408-2
18
02:39:52.77
Simbithi Ballies
Mens Team
5
Roy CACKETT
Roy CACKETT #2408-2
Male Gr Master
Gr Master
4
Male
29
19.1 km/h
A
2410-1
13
02:34:40.39
Form Scaff 1
Mens Team
3
Dan GREYLING
Dan GREYLING #2410-1
Male Vet
Vet
8
Male
20
19.8 km/h
A
2410-2
13
02:34:40.39
Form Scaff 1
Mens Team
3
Murray BURGER
Murray BURGER #2410-2
Male Vet
Vet
9
Male
21
19.8 km/h
A
2412-2
Alex MARCH
Alex MARCH #2412-2
Male Master
Master
2
Male
27
19.3 km/h
A
2415-1
31
02:50:17.79
Ardmore
Mens Team
8
Matthew ELLIOTT
Matthew ELLIOTT #2415-1
Male Sub-Vet
Sub-Vet
8
Male
47
18.0 km/h
A
2415-2
31
02:50:17.79
Ardmore
Mens Team
8
Jason DU PLESSIS
Jason DU PLESSIS #2415-2
Male Sub-Vet
Sub-Vet
7
Male
46
18.0 km/h
A
2420-1
23
02:43:20.03
Banhoek Boitjies
Mens Team
6
Janlouis DU TOIT
Janlouis DU TOIT #2420-1
Male Sub-Vet
Sub-Vet
6
Male
35
18.7 km/h
A
2420-2
23
02:43:20.03
Banhoek Boitjies
Mens Team
6
Christof LOMBARD
Christof LOMBARD #2420-2
Male Sub-Vet
Sub-Vet
5
Male
34
18.7 km/h
A
2422-1
11
02:33:50.90
Lanoy Medical
Father / Child
1
Paul FURBANK
Paul FURBANK #2422-1
Male Gr Master
Gr Master
2
Male
18
19.9 km/h
A
2422-2
11
02:33:50.90
Lanoy Medical
Father / Child
1
Keith FURBANK
Keith FURBANK #2422-2
Male Sub-Vet
Sub-Vet
1
Male
16
19.9 km/h
A
2430-1
12
02:33:52.13
Prosenstein
Mens Team
2
Simon ROSENSTEIN
Simon ROSENSTEIN #2430-1
Male Vet
Vet
7
Male
19
19.9 km/h
A
2430-2
12
02:33:52.13
Prosenstein
Mens Team
2
Michael PRUETT
Michael PRUETT #2430-2
Male Sub-Vet
Sub-Vet
2
Male
17
19.9 km/h
A
2433-1
9
02:29:27.15
Standard Bank Team 6
Mens Team
1
Simon BOTHNER
Simon BOTHNER #2433-1
Male Vet
Vet
5
Male
14
20.5 km/h
A
2433-2
9
02:29:27.15
Standard Bank Team 6
Mens Team
1
Klaus RITSCHEWALD
Klaus RITSCHEWALD #2433-2
Male Vet
Vet
4
Male
13
20.5 km/h
A
2131-1
39
02:53:44.27
Solo 2131
Solo Men
15
Robin DEVITT
Robin DEVITT #2131-1
Male Sub-Vet
Sub-Vet
9
Male
59
17.6 km/h
A
2132-1
20
02:40:19.59
Solo 2132
Solo Lady
1
Kelly-Ann MYLES
Kelly-Ann MYLES #2132-1
Female Vet
Vet
1
Female
3
19.1 km/h
A
2133-1
21
02:40:51.55
Solo 2133
Solo Men
10
Musawelkosi KHUMALO
Musawelkosi KHUMALO #2133-1
Male Sub-Vet
Sub-Vet
4
Male
31
19.0 km/h
A
2097-2
72
03:08:52.52
Local is Lekker
Locals
1
Deneys REITZ
Deneys REITZ #2097-2
Male Vet
Vet
38
Male
114
16.2 km/h
B
2442-1
53
03:02:14.08
Supaquick
Father / Child
3
Dave DAVIE
Dave DAVIE #2442-1
Male Gr Master
Gr Master
7
Male
80
16.8 km/h
B
2442-2
53
03:02:14.08
Supaquick
Father / Child
3
Colin DAVIE
Colin DAVIE #2442-2
Male Sub-Vet
Sub-Vet
10
Male
81
16.8 km/h
B
2429-1
79
03:11:29.75
Standard Bank Team 3
Husband & Wife
3
Myles KRITZINGER
Myles KRITZINGER #2429-1
Male Sub-Vet
Sub-Vet
21
Male
122
16.0 km/h
B
2429-2
79
03:11:29.75
Standard Bank Team 3
Husband & Wife
3
Sally KRITZINGER
Sally KRITZINGER #2429-2
Female Sub-Vet
Sub-Vet
6
Female
25
16.0 km/h
B
2427-1
52
03:01:24.17
Standard Bank Team 9
Mens Team
15
Colin KAPELUSCHNIK
Colin KAPELUSCHNIK #2427-1
Male Master
Master
5
Male
38
18.3 km/h
B
2427-2
52
03:01:24.17
Standard Bank Team 9
Mens Team
15
Neil PROMNICK
Neil PROMNICK #2427-2
Male Master
Master
9
Male
79
16.9 km/h
B
2418-2
74
03:09:01.27
Solo 24182
Solo Lady
4
Stacey SHAW-TAYLOR
Stacey SHAW-TAYLOR #2418-2
Female Sub-Vet
Sub-Vet
5
Female
24
16.2 km/h
B
2416-1
51
03:01:18.90
Balding and Podgy
Mens Team
14
Murray CHURCH
Murray CHURCH #2416-1
Male Senior
Senior
5
Male
78
16.9 km/h
B
2416-2
51
03:01:18.90
Balding and Podgy
Mens Team
14
Kelvin GREEN
Kelvin GREEN #2416-2
Male Senior
Senior
4
Male
77
16.9 km/h
B
2409-1
57
03:02:36.88
Competitions Winners
Husband & Wife
1
Neline HOFFMAN KELLERMAN
Neline HOFFMAN KELLERMAN #2409-1
Female Sub-Vet
Sub-Vet
2
Female
15
16.8 km/h
B
2409-2
57
03:02:36.88
Competitions Winners
Husband & Wife
1
Christiaan KELLERMAN
Christiaan KELLERMAN #2409-2
Male Sub-Vet
Sub-Vet
11
Male
89
16.8 km/h
B
2404-1
75
03:09:17.95
Trek 2 Track
Bush Baby Boys
4
Aw BURGERS
Aw BURGERS #2404-1
Male Youth
Youth
10
Male
116
16.2 km/h
B
2404-2
75
03:09:17.95
Trek 2 Track
Bush Baby Boys
4
Jenne BLOK
Jenne BLOK #2404-2
Male Youth
Youth
11
Male
117
16.2 km/h
B
2396-1
65
03:07:07.39
Beers and beers
Mens Team
19
Philip BRINK
Philip BRINK #2396-1
Male Vet
Vet
36
Male
102
16.4 km/h
B
2396-2
65
03:07:07.39
Beers and beers
Mens Team
19
Nathan DELL
Nathan DELL #2396-2
Male Sub-Vet
Sub-Vet
14
Male
101
16.4 km/h
B
2387-1
76
03:10:48.78
Team Thor
Mens Team
21
Craig HUTTON
Craig HUTTON #2387-1
Male Sub-Vet
Sub-Vet
19
Male
119
16.0 km/h
B
2387-2
76
03:10:48.78
Team Thor
Mens Team
21
Chris KRITZINGER
Chris KRITZINGER #2387-2
Male Sub-Vet
Sub-Vet
18
Male
118
16.0 km/h
B
2373-1
73
03:08:57.82
Bainbridge
Husband & Wife
2
Lance BAINBRIDGE
Lance BAINBRIDGE #2373-1
Male Master
Master
17
Male
115
16.2 km/h
B
2373-2
73
03:08:57.82
Bainbridge
Husband & Wife
2
Jane BAINBRIDGE
Jane BAINBRIDGE #2373-2
Female Master
Master
3
Female
23
16.2 km/h
B
2377-1
67
03:07:28.39
Team Shenzie
Mens Team
20
Shaun MACKENZIE
Shaun MACKENZIE #2377-1
Male Sub-Vet
Sub-Vet
16
Male
107
16.3 km/h
B
2377-2
67
03:07:28.39
Team Shenzie
Mens Team
20
Sean MACKENZIE
Sean MACKENZIE #2377-2
Male Sub-Vet
Sub-Vet
17
Male
108
16.3 km/h
B
2352-1
42
02:55:34.72
Maluti Vikings
Bush Baby Boys
3
Enrico KENNEDY
Enrico KENNEDY #2352-1
Male Youth
Youth
6
Male
63
17.4 km/h
B
1
[2]
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Page 2 of 12 (559 items)
© 2023