Sani2C Adventure
11/05/2022
Results
Teams
Details
Links
Race Website
Course Map
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
Stage 3
General Classification
Category Results
Secondary Category
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Secondary Category
Advanced
1
[2]
3
4
5
6
7
...
17
18
19
20
Page 2 of 20 (959 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Individual Time
Individual Time
Individual Category
Special Cat
Gender
Team Type
Team Name
Team Time
Team Pos
Pace
Batch
51
1422-1
Jannie VISSER
Jannie VISSER #1422-1
Male Sub-Vet
05:02:52
05:02:52
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Twizza Raiders
05:02:53
10
19.2 km/h
B
52
1422-2
Corne FERREIRA
Corne FERREIRA #1422-2
Male Master
05:02:53
05:02:53
Master
Male
Sub-Vet Men
Twizza Raiders
05:02:53
10
19.2 km/h
B
53
1498-1
Ty WHITE
Ty WHITE #1498-1
Male Sub-Vet
05:03:04
05:03:04
Sub-Vet
Happy Couple
Male
Mixed Team
Drivetrain
05:03:04
1
19.2 km/h
B
54
1498-2
Jo WHITE
Jo WHITE #1498-2
Female Sub-Vet
05:03:04
05:03:04
Sub-Vet
Happy Couple
Female
Mixed Team
Drivetrain
05:03:04
1
19.2 km/h
B
55
1111-2
Andrew ROSE
Andrew ROSE #1111-2
Male Veteran
05:04:46
05:04:46
Veteran
Male
Veteran Men
Avocardio
05:04:48
6
19.1 km/h
A
56
1111-1
Werner VAN STRAATEN
Werner VAN STRAATEN #1111-1
Male Veteran
05:04:48
05:04:48
Veteran
Male
Veteran Men
Avocardio
05:04:48
6
19.1 km/h
A
57
1471-1
Bobby BEHAN
Bobby BEHAN #1471-1
Male Veteran
05:05:54
05:05:54
Veteran
Male
Veteran Men
DSV SA Rugby Legends 6
05:05:55
7
19.0 km/h
B
58
1471-2
Paul MULLER
Paul MULLER #1471-2
Male Veteran
05:05:55
05:05:55
Veteran
Male
Veteran Men
DSV SA Rugby Legends 6
05:05:55
7
19.0 km/h
B
59
1123-1
Ryan SHEEHAN
Ryan SHEEHAN #1123-1
Male Sub-Vet
05:06:13
05:06:13
Sub-Vet
Male
Open Men
BL Rollfab
05:06:14
5
19.0 km/h
A
60
1123-2
Bernard KHOURY
Bernard KHOURY #1123-2
Male Senior
05:06:14
05:06:14
Senior
Male
Open Men
BL Rollfab
05:06:14
5
19.0 km/h
A
61
1412-2
Prieur DU PLESSIS
Prieur DU PLESSIS #1412-2
Male Veteran
05:06:52
05:06:52
Veteran
Male
Veteran Men
Mazars
05:06:53
8
19.0 km/h
A
62
1412-1
Arno KLEINGELD
Arno KLEINGELD #1412-1
Male Veteran
05:06:53
05:06:53
Veteran
Male
Veteran Men
Mazars
05:06:53
8
19.0 km/h
A
63
1326-1
Dan GREYLING
Dan GREYLING #1326-1
Male Veteran
05:06:54
05:06:54
Veteran
Male
Sub-Vet Men
Formscaff 1
05:06:55
11
19.0 km/h
B
64
1326-2
Johan BEKKER
Johan BEKKER #1326-2
Male Sub-Vet
05:06:55
05:06:55
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Formscaff 1
05:06:55
11
19.0 km/h
B
65
1258-1
Siegfried ROUSSEAU
Siegfried ROUSSEAU #1258-1
Male Master
05:07:24
05:07:24
Master
Male
Master Men
Oranjezicht Route Directors
05:07:27
2
18.9 km/h
B
66
1258-2
Andrew MCLACHLAN
Andrew MCLACHLAN #1258-2
Male Master
05:07:27
05:07:27
Master
Male
Master Men
Oranjezicht Route Directors
05:07:27
2
18.9 km/h
B
67
1554-1
Peter HARDCASTLE
Peter HARDCASTLE #1554-1
Male Veteran
05:07:57
05:07:57
Veteran
Male
Veteran Men
Hunter and Hunted Kross
05:07:57
9
18.9 km/h
B
68
1554-2
Stefan BASSON
Stefan BASSON #1554-2
Male Veteran
05:07:57
05:07:57
Veteran
Male
Veteran Men
Hunter and Hunted Kross
05:07:57
9
18.9 km/h
B
69
1635-1
Leon KLOPPER
Leon KLOPPER #1635-1
Male Sub-Vet
05:09:18
05:09:18
Sub-Vet
Male
Solo Men
Solo Leon Klopper
05:09:18
6
18.8 km/h
C
70
1564-2
Richard LINDE
Richard LINDE #1564-2
Male Master
05:10:37
05:10:37
Master
Male
Veteran Men
JustDale
05:15:37
11
18.7 km/h
C
71
1342-1
Sean EGNER
Sean EGNER #1342-1
Male Veteran
05:11:14
05:11:14
Veteran
Male
Open Men
UNITRANS 19 Suffering gives Knowledge
05:11:16
6
18.7 km/h
B
72
1342-2
Jay FISHER
Jay FISHER #1342-2
Male Senior
05:11:16
05:11:16
Senior
Male
Open Men
UNITRANS 19 Suffering gives Knowledge
05:11:16
6
18.7 km/h
B
73
1443-1
Rory TALBOT
Rory TALBOT #1443-1
Male Veteran
05:12:57
05:12:57
Veteran
Male
Veteran Men
Geberit 1
05:12:58
10
18.6 km/h
B
74
1443-2
Jason EVERSHED
Jason EVERSHED #1443-2
Male Veteran
05:12:58
05:12:58
Veteran
Male
Veteran Men
Geberit 1
05:12:58
10
18.6 km/h
B
75
1646-1
Karel SWANEPOEL
Karel SWANEPOEL #1646-1
Male Master
05:13:52
05:13:52
Master
Male
Solo Men
Solo Karel Swanepoel
05:13:52
7
18.5 km/h
B
76
1199-1
Flip LIEBENBERG
Flip LIEBENBERG #1199-1
Male Veteran
05:14:02
05:14:02
Veteran
Happy Couple
Male
Mixed Team
DriveTrain Academy
05:14:04
2
18.5 km/h
B
77
1199-2
Ursula LIEBENBERG
Ursula LIEBENBERG #1199-2
Female Veteran
05:14:04
05:14:04
Veteran
Happy Couple
Female
Mixed Team
DriveTrain Academy
05:14:04
2
18.5 km/h
B
78
1121-1
Pieter MARX
Pieter MARX #1121-1
Male Sub-Vet
05:15:23
05:15:23
Sub-Vet
Male
18.5 km/h
B
79
1564-1
Justin LANGE
Justin LANGE #1564-1
Male Master
05:15:37
05:15:37
Master
Male
Veteran Men
JustDale
05:15:37
11
18.4 km/h
B
80
1066-1
Chantelle BOSCH
Chantelle BOSCH #1066-1
Female Veteran
05:15:52
05:15:52
Veteran
Happy Couple
Female
Mixed Team
The Boschies
05:15:52
3
18.4 km/h
B
81
1066-2
Rudy BOSCH
Rudy BOSCH #1066-2
Male Veteran
05:15:52
05:15:52
Veteran
Happy Couple
Male
Mixed Team
The Boschies
05:15:52
3
18.4 km/h
B
82
1037-2
Mark LAMBRECHTS
Mark LAMBRECHTS #1037-2
Male Master
05:15:55
05:15:55
Master
Male
Master Men
Fuzion Digital
05:15:56
3
18.4 km/h
B
83
1037-1
Stephen RYAN
Stephen RYAN #1037-1
Male Master
05:15:56
05:15:56
Master
Male
Master Men
Fuzion Digital
05:15:56
3
18.4 km/h
B
84
1015-2
Curt SILVER
Curt SILVER #1015-2
Male E-Bike
05:16:19
05:16:19
E-Bike
Male
E-Bike Team
PPT Group
05:16:23
2
18.4 km/h
D
85
1015-1
Carlo GONZAGA
Carlo GONZAGA #1015-1
Male E-Bike
05:16:23
05:16:23
E-Bike
Male
E-Bike Team
PPT Group
05:16:23
2
18.4 km/h
D
86
1045-1
Heimer ANDERSON
Heimer ANDERSON #1045-1
Male Veteran
05:17:08
05:17:08
Veteran
Male
Veteran Men
Star South
05:17:09
12
18.4 km/h
B
87
1045-2
Stephan GOUS
Stephan GOUS #1045-2
Male Master
05:17:09
05:17:09
Master
Male
Veteran Men
Star South
05:17:09
12
18.4 km/h
B
88
1008-2
Raymond TURNER
Raymond TURNER #1008-2
Male Master
05:17:11
05:17:11
Master
Male
Veteran Men
Just the 2 of us
05:17:15
13
18.3 km/h
C
89
1008-1
Byron COCHRAN
Byron COCHRAN #1008-1
Male Veteran
05:17:15
05:17:15
Veteran
Male
Veteran Men
Just the 2 of us
05:17:15
13
18.3 km/h
C
90
1361-2
Ross KEW
Ross KEW #1361-2
Male U23
05:17:51
05:17:51
U23
Male
Open Men
KAPPGB03-Lamy and Lazy
05:17:52
7
18.3 km/h
C
91
1361-1
Bryce MUNRO
Bryce MUNRO #1361-1
Male Sub-Vet
05:17:52
05:17:52
Sub-Vet
Male
Open Men
KAPPGB03-Lamy and Lazy
05:17:52
7
18.3 km/h
C
92
1131-2
Jason WESSON
Jason WESSON #1131-2
Male Master
05:18:51
05:18:51
Master
Male
Master Men
Patt the Bush
05:18:56
4
18.3 km/h
C
93
1386-1
Jarryd HOLMES
Jarryd HOLMES #1386-1
Male Sub-Vet
05:18:54
05:18:54
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
The Team
05:18:58
12
18.2 km/h
B
94
1131-1
Mark PATTISON
Mark PATTISON #1131-1
Male Master
05:18:56
05:18:56
Master
Male
Master Men
Patt the Bush
05:18:56
4
18.2 km/h
C
95
1386-2
Jarryd NASH
Jarryd NASH #1386-2
Male Sub-Vet
05:18:58
05:18:58
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
The Team
05:18:58
12
18.2 km/h
B
96
1323-2
Johnathan VORSTER
Johnathan VORSTER #1323-2
Male Senior
05:20:42
05:20:42
Senior
Male
Open Men
Scrapcore2
05:20:46
8
18.1 km/h
A
97
1323-1
Kevin HAYCROFT
Kevin HAYCROFT #1323-1
Male Master
05:20:46
05:20:46
Master
Male
Open Men
Scrapcore2
05:20:46
8
18.1 km/h
A
98
1039-2
Shannon O'CONNOR
Shannon O'CONNOR #1039-2
Male Veteran
05:23:07
05:23:07
Veteran
Male
Veteran Men
GVCC Dubai
05:23:09
14
18.0 km/h
C
99
1039-1
Mark ACKERMAN
Mark ACKERMAN #1039-1
Male Veteran
05:23:09
05:23:09
Veteran
Male
Veteran Men
GVCC Dubai
05:23:09
14
18.0 km/h
C
100
1432-2
Dean HAHN
Dean HAHN #1432-2
Male Master
05:23:33
05:23:33
Master
Male
18.0 km/h
C
1
[2]
3
4
5
6
7
...
17
18
19
20
Page 2 of 20 (959 items)
© 2023