Sani2C Adventure
11/05/2022
Results
Teams
Details
Links
Race Website
Course Map
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
Stage 3
General Classification
Category Results
Secondary Category
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Secondary Category
Advanced
1
2
3
...
13
14
15
16
17
[18]
19
20
Page 18 of 20 (959 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Individual Time
Individual Time
Individual Category
Special Cat
Gender
Team Type
Team Name
Team Time
Team Pos
Pace
Batch
851
1069-1
Charl CROFTON
Charl CROFTON #1069-1
Male Master
09:04:58
09:04:58
Master
Male
Veteran Men
SLowriders
09:04:58
126
10.7 km/h
S
852
1229-2
Michael VAN WYNGAARDT
Michael VAN WYNGAARDT #1229-2
Male Sub-Vet
09:06:01
09:06:01
Sub-Vet
Happy Couple
Male
Mixed Team
Going Strong
09:06:05
46
10.7 km/h
P
853
1252-1
Tyrone LITTLE
Tyrone LITTLE #1252-1
Male Veteran
09:06:03
09:06:03
Veteran
Male
Solo Men
Solo Tyrone Little
09:06:03
58
10.7 km/h
Q
854
1229-1
Stroh VAN WYNGAARDT
Stroh VAN WYNGAARDT #1229-1
Female Grand Master
09:06:05
09:06:05
Grand Master
Happy Couple
Female
Mixed Team
Going Strong
09:06:05
46
10.7 km/h
P
855
1343-2
Gert HARMSE
Gert HARMSE #1343-2
Male Master
09:06:28
09:06:28
Master
Male
Sub-Vet Men
Unitrans 14
09:06:36
91
10.7 km/h
R
856
1343-1
Marcel KITCHING
Marcel KITCHING #1343-1
Male Sub-Vet
09:06:36
09:06:36
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Unitrans 14
09:06:36
91
10.6 km/h
R
857
1157-2
Jannie MARITZ
Jannie MARITZ #1157-2
Male Master
09:07:07
09:07:07
Master
Buffalo Team
Male
Master Men
Team Madala's
09:07:13
49
10.6 km/h
S
858
1257-1
Peers BAILIFF
Peers BAILIFF #1257-1
Male Veteran
09:07:13
09:07:13
Veteran
Male
Veteran Men
Tonto
09:07:45
127
10.6 km/h
N
859
1157-1
Phillip POTGIETER
Phillip POTGIETER #1157-1
Male Master
09:07:13
09:07:13
Master
Buffalo Team
Male
Master Men
Team Madala's
09:07:13
49
10.6 km/h
S
860
1615-1
Jacques BREYTENBACH
Jacques BREYTENBACH #1615-1
Male Sub-Vet
09:07:33
09:07:33
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
the rogue unite
09:07:36
92
10.6 km/h
S
861
1613-1
Johann VAN LOGGERENBERG
Johann VAN LOGGERENBERG #1613-1
Male Master
09:07:36
09:07:36
Master
Male
Sub-Vet Men
the rogue unite
09:07:36
92
10.6 km/h
S
862
1257-2
Chris EDEN
Chris EDEN #1257-2
Male Veteran
09:07:45
09:07:45
Veteran
Male
Veteran Men
Tonto
09:07:45
127
10.6 km/h
N
863
1334-1
Rijako MEINTJES
Rijako MEINTJES #1334-1
Male Veteran
09:07:52
09:07:52
Veteran
Male
Veteran Men
Sonskyn
09:07:56
128
10.6 km/h
R
864
1334-2
Shaun VENTER
Shaun VENTER #1334-2
Male Veteran
09:07:56
09:07:56
Veteran
Male
Veteran Men
Sonskyn
09:07:56
128
10.6 km/h
R
865
1193-2
Dino TSERKEZIS
Dino TSERKEZIS #1193-2
Male Veteran
09:08:48
09:08:48
Veteran
Male
10.6 km/h
S
866
1369-2
Daniel TENNER
Daniel TENNER #1369-2
Male Master
09:09:22
09:09:22
Master
Male
Mixed Team
ChemChamp Africa
09:09:24
47
10.6 km/h
R
867
1369-1
Biance BEKKER
Biance BEKKER #1369-1
Female Sub-Vet
09:09:24
09:09:24
Sub-Vet
Female
Mixed Team
ChemChamp Africa
09:09:24
47
10.6 km/h
R
868
1324-1
Raj KOTECHA
Raj KOTECHA #1324-1
Male Master
09:11:05
09:11:05
Master
Male
Master Men
The Tailenders
09:11:10
50
10.6 km/h
Q
869
1324-2
Dipan MEDIRATTA
Dipan MEDIRATTA #1324-2
Male Master
09:11:10
09:11:10
Master
Male
Master Men
The Tailenders
09:11:10
50
10.6 km/h
Q
870
1308-2
Gareth JELLIMAN
Gareth JELLIMAN #1308-2
Male Veteran
09:11:11
09:11:11
Veteran
Happy Couple
Male
Mixed Team
2022KAPSAFRIPOL20
09:11:18
48
10.6 km/h
Q
871
1308-1
Caroline SMIT
Caroline SMIT #1308-1
Female Veteran
09:11:18
09:11:18
Veteran
Happy Couple
Female
Mixed Team
2022KAPSAFRIPOL20
09:11:18
48
10.6 km/h
Q
872
1272-2
Craig PAUL
Craig PAUL #1272-2
Male Master
09:11:59
09:11:59
Master
Male
Master Men
Ty and Q
09:12:06
51
10.5 km/h
Q
873
1272-1
Quinton LIGHTFOOT
Quinton LIGHTFOOT #1272-1
Male Master
09:12:06
09:12:06
Master
Male
Master Men
Ty and Q
09:12:06
51
10.5 km/h
Q
874
1163-2
Gordon BROWN
Gordon BROWN #1163-2
Male Sub-Vet
09:13:28
09:13:28
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
The Dusty Badgers
09:13:30
93
10.5 km/h
S
875
1163-1
Russell DIX
Russell DIX #1163-1
Male Sub-Vet
09:13:30
09:13:30
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
The Dusty Badgers
09:13:30
93
10.5 km/h
S
876
1282-2
Leon VAN HONSCHOOTEN
Leon VAN HONSCHOOTEN #1282-2
Male Master
09:13:47
09:13:47
Master
Buffalo Team
Male
Master Men
Lighthouse
09:13:51
52
10.5 km/h
P
877
1282-1
Ian LIGHT
Ian LIGHT #1282-1
Male Master
09:13:51
09:13:51
Master
Buffalo Team
Male
Master Men
Lighthouse
09:13:51
52
10.5 km/h
P
878
1255-1
Kgosi MTHEMBU
Kgosi MTHEMBU #1255-1
Male Veteran
09:14:32
09:14:32
Veteran
Male
10.5 km/h
S
879
1518-2
Senzo GUMEDE
Senzo GUMEDE #1518-2
Male Veteran
09:16:15
09:16:15
Veteran
Male
Sub-Vet Men
Giba Gorge 1
09:16:16
94
10.5 km/h
S
880
1518-1
Richard HLONGWANA
Richard HLONGWANA #1518-1
Male Sub-Vet
09:16:16
09:16:16
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Giba Gorge 1
09:16:16
94
10.5 km/h
S
881
1155-1
Richard VAN BREDA
Richard VAN BREDA #1155-1
Male Master
09:17:39
09:17:39
Master
Buffalo Team
Male
Master Men
Team Fat Boy
09:17:40
53
10.4 km/h
R
882
1155-2
Werner VAN OUDENHOVE
Werner VAN OUDENHOVE #1155-2
Male Master
09:17:40
09:17:40
Master
Buffalo Team
Male
Master Men
Team Fat Boy
09:17:40
53
10.4 km/h
R
883
1649-1
Jaco SCHEEPERS
Jaco SCHEEPERS #1649-1
Male Senior
09:18:35
09:18:35
Senior
Buffalo Solo
Male
Solo Men
Solo Jaco Scheepers
09:18:35
59
10.4 km/h
S
884
1152-1
Douglas MCLEAN
Douglas MCLEAN #1152-1
Male Veteran
09:20:17
09:20:17
Veteran
Male
10.4 km/h
S
885
1459-2
Sibusiso DLADLA
Sibusiso DLADLA #1459-2
Male Veteran
09:21:27
09:21:27
Veteran
Male
Sub-Vet Men
Saps2
09:21:28
95
10.4 km/h
T
886
1459-1
Siyabonga NXUMALO
Siyabonga NXUMALO #1459-1
Male Sub-Vet
09:21:28
09:21:28
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Saps2
09:21:28
95
10.4 km/h
T
887
1553-2
Jaco SWANEPOEL
Jaco SWANEPOEL #1553-2
Male Master
09:22:02
09:22:02
Master
Male
Mixed Team
Not Fast but Furious
09:22:05
49
10.4 km/h
R
888
1553-1
Corné SWANEPOEL
Corné SWANEPOEL #1553-1
Female Master
09:22:05
09:22:05
Master
Female
Mixed Team
Not Fast but Furious
09:22:05
49
10.4 km/h
R
889
1560-2
Christoffel BOTMA
Christoffel BOTMA #1560-2
Male Veteran
09:23:44
09:23:44
Veteran
Male
Sub-Vet Men
Giba Gorge 3
09:23:50
96
10.3 km/h
P
890
1560-1
Sibusiso TEMBE
Sibusiso TEMBE #1560-1
Male Sub-Vet
09:23:50
09:23:50
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Giba Gorge 3
09:23:50
96
10.3 km/h
P
891
1022-1
Graeme JOHNSTON
Graeme JOHNSTON #1022-1
Male Master
09:24:50
09:24:50
Master
Male
Master Men
Wizz Wheels
09:24:51
54
10.3 km/h
S
892
1022-2
Terence REID
Terence REID #1022-2
Male Master
09:24:51
09:24:51
Master
Male
Master Men
Wizz Wheels
09:24:51
54
10.3 km/h
S
893
1239-1
Richard EALES
Richard EALES #1239-1
Male Veteran
09:28:52
09:28:52
Veteran
Buffalo Team
Male
Veteran Men
EASY RIDERS
09:28:58
129
10.2 km/h
T
894
1312-2
Lance COERTZEN
Lance COERTZEN #1312-2
Male Master
09:28:55
09:28:55
Master
Male
Master Men
2022KAPSAFRIPOL13
09:29:01
55
10.2 km/h
S
895
1239-2
Ian POTGIETER
Ian POTGIETER #1239-2
Male Master
09:28:58
09:28:58
Master
Buffalo Team
Male
Veteran Men
EASY RIDERS
09:28:58
129
10.2 km/h
T
896
1312-1
John CONWAY
John CONWAY #1312-1
Male Master
09:29:01
09:29:01
Master
Male
Master Men
2022KAPSAFRIPOL13
09:29:01
55
10.2 km/h
S
897
1072-2
Kerneels VENTER
Kerneels VENTER #1072-2
Male Sub-Vet
09:29:23
09:29:23
Sub-Vet
Buffalo Team
Male
Open Men
Spectacle Warehouse Hashtag 3
09:29:23
31
10.2 km/h
S
898
1072-1
Clive DE JONGH
Clive DE JONGH #1072-1
Male Senior
09:29:23
09:29:23
Senior
Buffalo Team
Male
Open Men
Spectacle Warehouse Hashtag 3
09:29:23
31
10.2 km/h
S
899
1018-2
Jacques GREYLING
Jacques GREYLING #1018-2
Male Sub-Vet
09:30:55
09:30:55
Sub-Vet
Buffalo Team
Male
Sub-Vet Men
Jakkals en Wolf
09:53:57
98
10.2 km/h
Q
900
1030-1
Russel BARNES
Russel BARNES #1030-1
Male Veteran
09:32:49
09:32:49
Veteran
Male
Sub-Vet Men
The Koppies
09:32:52
97
10.2 km/h
Q
1
2
3
...
13
14
15
16
17
[18]
19
20
Page 18 of 20 (959 items)
© 2023