Sani2C Adventure
11/05/2022
Results
Teams
Details
Links
Race Website
Course Map
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
Stage 3
General Classification
Category Results
Secondary Category
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Secondary Category
Advanced
1
2
3
...
13
14
15
16
[17]
18
19
20
Page 17 of 20 (959 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Individual Time
Individual Time
Individual Category
Special Cat
Gender
Team Type
Team Name
Team Time
Team Pos
Pace
Batch
801
1077-2
Martin PELLOW-JARMAN
Martin PELLOW-JARMAN #1077-2
Male Master
08:36:02
08:36:02
Master
Male
Mixed Team
DONKEY AND CEMENT
08:36:02
44
11.3 km/h
P
802
1091-1
Japie STEVENSON
Japie STEVENSON #1091-1
Male Grand Master
08:39:46
08:39:46
Grand Master
Male
Sub-Vet Men
OBS Ballies
08:39:53
83
11.2 km/h
O
803
1091-2
Xander WENTZEL
Xander WENTZEL #1091-2
Male Sub-Vet
08:39:53
08:39:53
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
OBS Ballies
08:39:53
83
11.2 km/h
O
804
1317-1
Hugo SARLI
Hugo SARLI #1317-1
Male Grand Master
08:44:38
08:44:38
Grand Master
Male
Mixed Team
Hugo Sarli
08:44:44
45
11.1 km/h
P
805
1317-2
Marinda PRETORIUS
Marinda PRETORIUS #1317-2
Female Veteran
08:44:44
08:44:44
Veteran
Happy Couple
Female
Mixed Team
Hugo Sarli
08:44:44
45
11.1 km/h
P
806
1047-1
Brandon DUFFIELD
Brandon DUFFIELD #1047-1
Male Veteran
08:48:25
08:48:25
Veteran
Male
Veteran Men
Provantage02-Brandon and Hugh
08:48:27
120
11.0 km/h
R
807
1047-2
Hugh WILSON
Hugh WILSON #1047-2
Male Master
08:48:27
08:48:27
Master
Male
Veteran Men
Provantage02-Brandon and Hugh
08:48:27
120
11.0 km/h
R
808
1309-1
Pieter THERON
Pieter THERON #1309-1
Male Veteran
08:50:15
08:50:15
Veteran
Male
11.0 km/h
S
809
1065-1
Gary FLAX
Gary FLAX #1065-1
Male Master
08:50:51
08:50:51
Master
Male
Master Men
Gary
08:50:58
46
11.0 km/h
Q
810
1065-2
Pavlo PROTOPAPA
Pavlo PROTOPAPA #1065-2
Male Master
08:50:58
08:50:58
Master
Male
Master Men
Gary
08:50:58
46
11.0 km/h
Q
811
1390-2
Gary DUNSTONE
Gary DUNSTONE #1390-2
Male Sub-Vet
08:52:26
08:52:26
Sub-Vet
Buffalo Team
Male
Sub-Vet Men
Bakgat
08:52:28
84
10.9 km/h
M
812
1390-1
Mark DUNSTONE
Mark DUNSTONE #1390-1
Male Sub-Vet
08:52:28
08:52:28
Sub-Vet
Buffalo Team
Male
Sub-Vet Men
Bakgat
08:52:28
84
10.9 km/h
M
813
1399-2
Ian HEIGERS
Ian HEIGERS #1399-2
Male Veteran
08:52:57
08:52:57
Veteran
Male
Master Men
UNITRANS27--Unicranx Africa
08:53:05
47
10.9 km/h
R
814
1399-1
Francisco NOBREGA
Francisco NOBREGA #1399-1
Male Grand Master
08:53:05
08:53:05
Grand Master
Male
Master Men
UNITRANS27--Unicranx Africa
08:53:05
47
10.9 km/h
R
815
1089-1
Darren PENNY
Darren PENNY #1089-1
Male Sub-Vet
08:53:47
08:53:47
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Pegleg and Mate
08:53:48
85
10.9 km/h
R
816
1089-2
Brian STYLE
Brian STYLE #1089-2
Male Sub-Vet
08:53:48
08:53:48
Sub-Vet
Buffalo Team
Male
Sub-Vet Men
Pegleg and Mate
08:53:48
85
10.9 km/h
R
817
1137-1
Isak DE VILLIERS
Isak DE VILLIERS #1137-1
Male Grand Master
08:54:24
08:54:24
Grand Master
Male
Gr-Master Men
Ghost and the darkness
08:54:25
5
10.9 km/h
Q
818
1137-2
Theunis Gerhardus COETZEE
Theunis Gerhardus COETZEE #1137-2
Male Grand Master
08:54:25
08:54:25
Grand Master
Male
Gr-Master Men
Ghost and the darkness
08:54:25
5
10.9 km/h
Q
819
1062-2
Dayne DILLON
Dayne DILLON #1062-2
Male Veteran
08:54:50
08:54:50
Veteran
Male
Veteran Men
The Submersibles
08:54:53
121
10.9 km/h
R
820
1062-1
Patrick GARTLAND
Patrick GARTLAND #1062-1
Male Master
08:54:53
08:54:53
Master
Male
Veteran Men
The Submersibles
08:54:53
121
10.9 km/h
R
821
1152-2
Warwick WEBBER
Warwick WEBBER #1152-2
Male Veteran
08:56:36
08:56:36
Veteran
Male
10.8 km/h
T
822
1555-1
Grant CUMMING
Grant CUMMING #1555-1
Male Veteran
08:56:43
08:56:43
Veteran
Male
Veteran Men
MAXE04-The Cummings
08:56:45
122
10.8 km/h
Q
823
1555-2
Stuart CUMMING
Stuart CUMMING #1555-2
Male Veteran
08:56:45
08:56:45
Veteran
Male
Veteran Men
MAXE04-The Cummings
08:56:45
122
10.8 km/h
Q
824
1293-2
Alistair MARR
Alistair MARR #1293-2
Male Veteran
08:57:23
08:57:23
Veteran
Buffalo Team
Male
Sub-Vet Men
KAP Restonic08-WeekendWarriors
08:57:28
86
10.8 km/h
T
825
1293-1
Herman DU PREEZ
Herman DU PREEZ #1293-1
Male Sub-Vet
08:57:28
08:57:28
Sub-Vet
Buffalo Team
Male
Sub-Vet Men
KAP Restonic08-WeekendWarriors
08:57:28
86
10.8 km/h
T
826
1032-1
Roger SPENCER
Roger SPENCER #1032-1
Male Master
08:58:27
08:58:27
Master
Buffalo Team
Male
Master Men
Nemba
08:58:31
48
10.8 km/h
R
827
1032-2
Duncan ARNOTT
Duncan ARNOTT #1032-2
Male Master
08:58:31
08:58:31
Master
Buffalo Team
Male
Master Men
Nemba
08:58:31
48
10.8 km/h
R
828
1101-1
Jaco VAN ZYL
Jaco VAN ZYL #1101-1
Male Veteran
08:59:09
08:59:09
Veteran
Male
10.8 km/h
R
829
1667
Clinton EVANGELDES
Clinton EVANGELDES #1667
Male E-Bike
08:59:09
08:59:09
E-Bike
Male
E-Bike Solo
Solo Clinton Evangeldes
08:59:09
7
10.8 km/h
R
830
1237-2
Mark VERWAYEN
Mark VERWAYEN #1237-2
Male Master
08:59:15
08:59:15
Master
Male
10.8 km/h
S
831
1046-1
Des FERREIRA
Des FERREIRA #1046-1
Male Veteran
08:59:40
08:59:40
Veteran
Male
Veteran Men
Twin Mambas
08:59:43
123
10.8 km/h
S
832
1046-2
Trevor FERRIERA
Trevor FERRIERA #1046-2
Male Veteran
08:59:43
08:59:43
Veteran
Male
Veteran Men
Twin Mambas
08:59:43
123
10.8 km/h
S
833
1339-2
David COOK
David COOK #1339-2
Male Grand Master
09:00:09
09:00:09
Grand Master
Father & Child
Male
Sub-Vet Men
The Cooks
09:00:10
87
10.8 km/h
H
834
1339-1
Andrew COOK
Andrew COOK #1339-1
Male Sub-Vet
09:00:10
09:00:10
Sub-Vet
Father & Child
Male
Sub-Vet Men
The Cooks
09:00:10
87
10.8 km/h
H
835
1167-1
Petrus DE KOCK
Petrus DE KOCK #1167-1
Male Sub-Vet
09:00:22
09:00:22
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Premier Wealth Partners
09:00:26
88
10.8 km/h
R
836
1167-2
Andre ESTERHUIZEN
Andre ESTERHUIZEN #1167-2
Male Veteran
09:00:26
09:00:26
Veteran
Male
Sub-Vet Men
Premier Wealth Partners
09:00:26
88
10.8 km/h
R
837
1395-2
Garth KNOTT
Garth KNOTT #1395-2
Male Grand Master
09:01:29
09:01:29
Grand Master
Male
Sub-Vet Men
Team DSA
09:01:31
89
10.7 km/h
P
838
1395-1
Rudolf VAN ROOYEN
Rudolf VAN ROOYEN #1395-1
Male Sub-Vet
09:01:31
09:01:31
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Team DSA
09:01:31
89
10.7 km/h
P
839
1373-2
Anne-Marie BOTHMA
Anne-Marie BOTHMA #1373-2
Female Senior
09:02:22
09:02:22
Senior
Female
Mixed Team
Marakabei
09:43:53
50
10.7 km/h
Q
840
1372-2
Lucan STRYDOM
Lucan STRYDOM #1372-2
Male Sub-Vet
09:02:23
09:02:23
Sub-Vet
Male
10.7 km/h
Q
841
1387-1
Marc LINDSAY
Marc LINDSAY #1387-1
Male Sub-Vet
09:02:27
09:02:27
Sub-Vet
Buffalo Team
Male
Sub-Vet Men
Lindsay
09:02:47
90
10.7 km/h
R
842
1387-2
Luke LINDSAY
Luke LINDSAY #1387-2
Male Sub-Vet
09:02:47
09:02:47
Sub-Vet
Buffalo Team
Male
Sub-Vet Men
Lindsay
09:02:47
90
10.7 km/h
R
843
1405-2
Andriele DE LANGE
Andriele DE LANGE #1405-2
Female Veteran
09:03:25
09:03:25
Veteran
Female
Open Women
CHEP-SPAR 2022
09:03:26
4
10.7 km/h
Q
844
1405-1
Este DU TOIT
Este DU TOIT #1405-1
Female Sub-Vet
09:03:26
09:03:26
Sub-Vet
Female
Open Women
CHEP-SPAR 2022
09:03:26
4
10.7 km/h
Q
845
1426-2
Thembinkosi NETI
Thembinkosi NETI #1426-2
Male Senior
09:03:45
09:03:45
Senior
Male
Open Men
SG09
09:03:48
30
10.7 km/h
P
846
1426-1
Trevor CURRIE
Trevor CURRIE #1426-1
Male Grand Master
09:03:48
09:03:48
Grand Master
Male
Open Men
SG09
09:03:48
30
10.7 km/h
P
847
1462-2
Mark GROBBELAAR
Mark GROBBELAAR #1462-2
Male Master
09:04:23
09:04:23
Master
Buffalo Team
Male
Veteran Men
Fo
09:04:23
124
10.7 km/h
Q
848
1354-1
Tj LUBBE
Tj LUBBE #1354-1
Male Veteran
09:04:52
09:04:52
Veteran
Male
Veteran Men
Affies Dads
09:04:53
125
10.7 km/h
R
849
1069-2
Grant RAWSON
Grant RAWSON #1069-2
Male Veteran
09:04:53
09:04:53
Veteran
Male
Veteran Men
SLowriders
09:04:58
126
10.7 km/h
S
850
1354-2
Bertus VAN TONDER
Bertus VAN TONDER #1354-2
Male Veteran
09:04:53
09:04:53
Veteran
Male
Veteran Men
Affies Dads
09:04:53
125
10.7 km/h
R
1
2
3
...
13
14
15
16
[17]
18
19
20
Page 17 of 20 (959 items)
© 2023