Sani2C Adventure
11/05/2022
Results
Teams
Details
Links
Race Website
Course Map
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
Stage 3
General Classification
Category Results
Secondary Category
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Secondary Category
Advanced
1
2
3
...
13
14
15
[16]
17
18
19
20
Page 16 of 20 (959 items)
Rotate for splits
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Individual Time
Individual Time
Individual Category
Special Cat
Gender
Team Type
Team Name
Team Time
Team Pos
Pace
Batch
209
1346-2
Kobus SCHMIDT
Kobus SCHMIDT #1346-2
Male Master
06:01:52
06:01:52
Master
Male
Master Men
UNITRANS 4 Trek Super C
06:01:52
11
16.1 km/h
C
208
1195-2
Grant HALLOWELL
Grant HALLOWELL #1195-2
Male Veteran
06:01:52
06:01:52
Veteran
Male
Veteran Men
Engaged Business Consultants
06:01:53
32
16.1 km/h
E
207
1346-1
Garin BARRETT
Garin BARRETT #1346-1
Male Master
06:01:50
06:01:50
Master
Male
Master Men
UNITRANS 4 Trek Super C
06:01:52
11
16.1 km/h
C
206
1204-1
Dawid SPANGENBERG
Dawid SPANGENBERG #1204-1
Male Veteran
06:01:28
06:01:28
Veteran
Happy Couple
Male
Mixed Team
Zonda Rockets
06:01:28
13
16.1 km/h
E
205
1204-2
Liezl SPANGENBERG
Liezl SPANGENBERG #1204-2
Female Veteran
06:01:27
06:01:27
Veteran
Happy Couple
Female
Mixed Team
Zonda Rockets
06:01:28
13
16.1 km/h
E
204
1070-2
Carin STOFBERG
Carin STOFBERG #1070-2
Female Veteran
06:01:15
06:01:15
Veteran
Happy Couple
Female
Mixed Team
C Squared
06:01:15
12
16.1 km/h
E
203
1070-1
Cobus STOFBERG
Cobus STOFBERG #1070-1
Male Veteran
06:01:14
06:01:14
Veteran
Happy Couple
Male
Mixed Team
C Squared
06:01:15
12
16.1 km/h
E
202
1494-2
Jay Jay DEYSEL
Jay Jay DEYSEL #1494-2
Male Senior
06:00:59
06:00:59
Senior
Male
Open Men
Wildehonde
06:00:59
9
16.1 km/h
D
201
1494-1
Rudi STRYDOM
Rudi STRYDOM #1494-1
Male Sub-Vet
06:00:57
06:00:57
Sub-Vet
Male
Open Men
Wildehonde
06:00:59
9
16.1 km/h
D
200
1225-2
Jacques VAN DER WESTHUIZEN
Jacques VAN DER WESTHUIZEN #1225-2
Male Master
06:00:14
06:00:14
Master
Male
Veteran Men
Club Ride Apparel
06:00:14
31
16.2 km/h
E
199
1225-1
Alan WAIT
Alan WAIT #1225-1
Male Veteran
06:00:11
06:00:11
Veteran
Male
Veteran Men
Club Ride Apparel
06:00:14
31
16.2 km/h
E
198
1348-2
George DE KOCK
George DE KOCK #1348-2
Male Master
05:58:52
05:58:52
Master
Male
Veteran Men
UNITRANS 3 Supreme Super Cocks
05:58:52
30
16.2 km/h
M
197
1348-1
Johan BUITENDAG
Johan BUITENDAG #1348-1
Male Veteran
05:58:52
05:58:52
Veteran
Male
Veteran Men
UNITRANS 3 Supreme Super Cocks
05:58:52
30
16.2 km/h
M
196
1376-2
Duane KOHL
Duane KOHL #1376-2
Male Veteran
05:57:09
05:57:09
Veteran
Male
Veteran Men
Midhill Billies
05:57:09
29
16.3 km/h
F
195
1376-1
Schalk PRETORIUS
Schalk PRETORIUS #1376-1
Male Veteran
05:57:08
05:57:08
Veteran
Male
Veteran Men
Midhill Billies
05:57:09
29
16.3 km/h
F
194
1165-2
Andreas RICHELMANN
Andreas RICHELMANN #1165-2
Male Veteran
05:57:05
05:57:05
Veteran
Male
Solo Men
Solo Andreas Richelmann
05:57:05
17
16.3 km/h
F
193
1096-2
Leo JOOS
Leo JOOS #1096-2
Male Veteran
05:56:41
05:56:41
Veteran
Speedy Siblings
Male
Veteran Men
Joos Joiners
05:56:41
28
16.3 km/h
D
192
1096-1
Jos JOOS
Jos JOOS #1096-1
Male Master
05:56:40
05:56:40
Master
Speedy Siblings
Male
Veteran Men
Joos Joiners
05:56:41
28
16.3 km/h
D
191
1080-1
Elmarette RICHTER
Elmarette RICHTER #1080-1
Female Sub-Vet
05:56:03
05:56:03
Sub-Vet
Happy Couple
Female
Mixed Team
Richters
05:56:03
11
16.3 km/h
C
190
1080-2
Marius RICHTER
Marius RICHTER #1080-2
Male Sub-Vet
05:56:03
05:56:03
Sub-Vet
Happy Couple
Male
Mixed Team
Richters
05:56:03
11
16.3 km/h
C
189
1611-1
Trevor MCPHERSON
Trevor MCPHERSON #1611-1
Male Sub-Vet
05:55:54
05:55:54
Sub-Vet
Male
Solo Men
Solo Trevor mcpherson
05:55:54
16
16.4 km/h
D
188
1128-1
Frik SCHEEPERS
Frik SCHEEPERS #1128-1
Male Veteran
05:55:06
05:55:06
Veteran
Speedy Siblings
Male
Sub-Vet Men
Kudu Calves
05:55:06
20
16.4 km/h
B
187
1128-2
Kyle JESSOP
Kyle JESSOP #1128-2
Male Sub-Vet
05:55:05
05:55:05
Sub-Vet
Speedy Siblings
Male
Sub-Vet Men
Kudu Calves
05:55:06
20
16.4 km/h
B
186
1251-1
Vernon BUZIEK
Vernon BUZIEK #1251-1
Male Master
05:55:03
05:55:03
Master
Male
Sub-Vet Men
sliverbacks
05:55:03
19
16.4 km/h
E
185
1251-2
Dawie ESTERHUIZEN
Dawie ESTERHUIZEN #1251-2
Male Sub-Vet
05:55:01
05:55:01
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
sliverbacks
05:55:03
19
16.4 km/h
E
184
1162-2
Pieter NAUDE
Pieter NAUDE #1162-2
Male Veteran
05:53:45
05:53:45
Veteran
Male
Veteran Men
Spectacle Warehouse 1
05:53:45
27
16.5 km/h
D
183
1162-1
Terence FAUL
Terence FAUL #1162-1
Male Veteran
05:53:43
05:53:43
Veteran
Male
Veteran Men
Spectacle Warehouse 1
05:53:45
27
16.5 km/h
D
182
1220-1
Eugene NEL
Eugene NEL #1220-1
Male Veteran
05:52:55
05:52:55
Veteran
Male
16.5 km/h
D
181
1262-1
Leo VAN NIEKERK
Leo VAN NIEKERK #1262-1
Male Master
05:52:10
05:52:10
Master
Male
Master Men
Call Dynamics
06:46:24
23
16.5 km/h
G
180
1161-2
Schickerling MORNE
Schickerling MORNE #1161-2
Male Master
05:51:50
05:51:50
Master
Male
Master Men
INTASOL Masters
05:51:50
10
16.5 km/h
C
179
1161-1
Jacques DE KLERK
Jacques DE KLERK #1161-1
Male Master
05:51:48
05:51:48
Master
Male
Master Men
INTASOL Masters
05:51:50
10
16.5 km/h
C
178
1419-2
Pierre PIETERSE
Pierre PIETERSE #1419-2
Male Veteran
05:50:56
05:50:56
Veteran
Male
Master Men
SG 12
05:50:56
9
16.6 km/h
C
177
1419-1
Naude ENGELS
Naude ENGELS #1419-1
Male Veteran
05:50:50
05:50:50
Veteran
Male
Master Men
SG 12
05:50:56
9
16.6 km/h
C
176
1456-2
Jimmy ROBBERTS
Jimmy ROBBERTS #1456-2
Male Master
05:49:34
05:49:34
Master
Male
Veteran Men
Atlas Copco Coaching Corner JandM
05:49:34
26
16.6 km/h
E
175
1456-1
Martin BREYTENBACH
Martin BREYTENBACH #1456-1
Male Veteran
05:49:32
05:49:32
Veteran
Male
Veteran Men
Atlas Copco Coaching Corner JandM
05:49:34
26
16.7 km/h
E
174
1064-2
Vivienne TURVEY
Vivienne TURVEY #1064-2
Female Master
05:49:31
05:49:31
Master
Speedy Siblings
Female
Mixed Team
Easy2c
05:49:31
10
16.7 km/h
C
173
1064-1
Roland TURVEY
Roland TURVEY #1064-1
Male Veteran
05:49:31
05:49:31
Veteran
Speedy Siblings
Male
Mixed Team
Easy2c
05:49:31
10
16.7 km/h
C
172
1508-2
Andrew GILLETT
Andrew GILLETT #1508-2
Male Master
05:49:28
05:49:28
Master
Male
Veteran Men
2022 PROVANTAGE 03
05:49:28
25
16.7 km/h
D
171
1508-1
Vaughan VAN EDEN
Vaughan VAN EDEN #1508-1
Male Veteran
05:49:27
05:49:27
Veteran
Male
Veteran Men
2022 PROVANTAGE 03
05:49:28
25
16.7 km/h
D
170
1633-1
Dylan KOEN
Dylan KOEN #1633-1
Male Veteran
05:47:56
05:47:56
Veteran
Male
Solo Men
Solo Dylan Koen
05:47:56
15
16.7 km/h
C
169
1041-1
Adriaan DE BEER
Adriaan DE BEER #1041-1
Male Master
05:47:29
05:47:29
Master
Male
Veteran Men
UNITRANS 20 Unitrans 18 Africa 1
05:47:29
24
16.7 km/h
D
168
1041-2
John KETTLEWELL
John KETTLEWELL #1041-2
Male Veteran
05:47:26
05:47:26
Veteran
Male
Veteran Men
UNITRANS 20 Unitrans 18 Africa 1
05:47:29
24
16.8 km/h
D
167
1271-2
Jaco TRUTER
Jaco TRUTER #1271-2
Male Veteran
05:47:11
05:47:11
Veteran
Male
Veteran Men
Burra Boys
05:47:11
23
16.8 km/h
D
166
1271-1
Stephen BURNS
Stephen BURNS #1271-1
Male Veteran
05:47:10
05:47:10
Veteran
Male
Veteran Men
Burra Boys
05:47:11
23
16.8 km/h
D
165
1214-2
Jovan JACOBS
Jovan JACOBS #1214-2
Male Sub-Vet
05:47:06
05:47:06
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Twelve Aces
05:47:06
18
16.8 km/h
E
164
1214-1
Nico LOMBARD
Nico LOMBARD #1214-1
Male Veteran
05:47:04
05:47:04
Veteran
Male
Sub-Vet Men
Twelve Aces
05:47:06
18
16.8 km/h
E
163
1242-2
Gavin MULDER
Gavin MULDER #1242-2
Male Veteran
05:46:52
05:46:52
Veteran
Male
Sub-Vet Men
KAPSAFRIPOL03-Gap
05:46:52
17
16.8 km/h
D
162
1242-1
Warren SNYMAN
Warren SNYMAN #1242-1
Male Sub-Vet
05:46:50
05:46:50
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
KAPSAFRIPOL03-Gap
05:46:52
17
16.8 km/h
D
161
1189-1
Taryn-Maie WILLE
Taryn-Maie WILLE #1189-1
Female Senior
05:45:57
05:45:57
Senior
Female
Open Women
Movers and Shakers
05:45:57
2
16.8 km/h
E
160
1189-2
Erin SHILLAW
Erin SHILLAW #1189-2
Female Senior
05:45:57
05:45:57
Senior
Female
Open Women
Movers and Shakers
05:45:57
2
16.8 km/h
E
1
2
3
...
13
14
15
[16]
17
18
19
20
Page 16 of 20 (959 items)
© 2023