Sani2C Adventure
17/05/2019
Results
Teams
Details
Links
Race Website
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
Stage 3
General Classification
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
Page 1 of 3 (144 items)
Rotate for splits
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Category
Gender
Team Type
Team
Team Result
Team Pos
Wave
Start Time
Finish
Pace
Jolivet
72
1497-1
Jo-Anne ROGERS-WHITE
Jo-Anne ROGERS-WHITE #1497-1
Female Senior
04:52:21
04:52:21
Senior
Female
Mixed Team
DriveTrain
04:52:24
1
B
06:36:46
04:52:21
19.9 km/h
11:42:41
102
1124-2
Tanielle HERMANSON
Tanielle HERMANSON #1124-2
Female Senior
05:01:44
05:01:44
Senior
Female
E
06:51:40
05:01:44
19.3 km/h
12:52:56
113
1050-2
Vivienne TURVEY
Vivienne TURVEY #1050-2
Female Master
05:02:56
05:02:56
Master
Female
Mixed Team
Easy2C
05:02:59
2
B
06:36:46
05:02:56
19.2 km/h
11:52:27
129
1623-2
Gerladine HAREL
Gerladine HAREL #1623-2
Female Veteran
05:05:40
05:05:40
Veteran
Female
Mixed Team
Tile Africa Mauritius Duo
05:05:40
3
D
06:46:50
05:05:40
19.0 km/h
12:13:29
136
1226-2
Laurin LITTLE
Laurin LITTLE #1226-2
Female Senior
05:07:05
05:07:05
Senior
Female
Mixed Team
Plum Pudding
05:07:07
4
C
06:41:48
05:07:05
19.0 km/h
12:10:25
146
1201-2
Janine MULLER
Janine MULLER #1201-2
Female Senior
05:09:26
05:09:26
Senior
Female
Womens Team
Oakley2
05:09:28
1
C
06:41:48
05:09:26
18.8 km/h
12:11:54
147
1201-1
Mari DU TOIT
Mari DU TOIT #1201-1
Female Veteran
05:09:28
05:09:28
Veteran
Female
Womens Team
Oakley2
05:09:28
1
C
06:41:48
05:09:28
18.8 km/h
12:11:53
149
1428-1
Bessa ODENDAAL
Bessa ODENDAAL #1428-1
Female Veteran
05:10:24
05:10:24
Veteran
Female
Womens Team
DimSum LoseSum
05:10:26
2
C
06:41:48
05:10:24
18.7 km/h
12:16:45
150
1428-2
Shannon CARLETON
Shannon CARLETON #1428-2
Female Senior
05:10:26
05:10:26
Senior
Female
Womens Team
DimSum LoseSum
05:10:26
2
C
06:41:48
05:10:26
18.7 km/h
12:16:45
163
1027-1
Jodi Lea KEARNS
Jodi Lea KEARNS #1027-1
Female Senior
05:15:04
05:15:04
Senior
Female
Mixed Team
The Bullet and the Blonde
05:15:04
5
B
06:36:46
05:15:04
18.5 km/h
12:11:35
171
1209-1
Hazel MAGILL
Hazel MAGILL #1209-1
Female Senior
05:16:49
05:16:49
Senior
Female
Mixed Team
Edge Telematics
05:16:55
6
G
07:01:52
05:16:49
18.4 km/h
12:33:25
189
1048-2
Elsje DE WIT
Elsje DE WIT #1048-2
Female Master
05:18:59
05:18:59
Master
Female
Mixed Team
TwoOnOne
05:19:02
7
D
06:46:50
05:18:59
18.2 km/h
12:23:32
196
1236-2
Theresa COUZYN
Theresa COUZYN #1236-2
Female Veteran
05:19:56
05:19:56
Veteran
Female
Mixed Team
Team Scubapro
05:19:57
8
D
06:46:50
05:19:56
18.2 km/h
12:32:18
208
1094-1
Colleen Elizabeth Gray HEWETT
Colleen Elizabeth Gray HEWETT #1094-1
Female Master
05:22:48
05:22:48
Master
Female
Mixed Team
Canada 1
05:22:48
9
E
06:51:40
05:22:48
18.0 km/h
12:28:56
244
1476-2
Danilee REILLY
Danilee REILLY #1476-2
Female Veteran
05:31:20
05:31:20
Veteran
Female
Mixed Team
Drivetrain 2
05:31:20
10
E
06:51:40
05:31:20
17.6 km/h
12:39:54
271
1015-2
Kim RENNIE
Kim RENNIE #1015-2
Female Senior
05:36:23
05:36:23
Senior
Female
Mixed Team
Kim-Ballie
05:36:26
11
I
07:11:55
05:36:23
17.3 km/h
13:06:00
277
1398-2
Rina LAMBERT
Rina LAMBERT #1398-2
Female Veteran
05:37:30
05:37:30
Veteran
Female
Mixed Team
KAP PGB-06
05:37:30
12
G
07:01:52
05:37:30
17.2 km/h
12:56:12
281
1134-2
Rhiannon FARRELL
Rhiannon FARRELL #1134-2
Female Veteran
05:38:28
05:38:28
Veteran
Female
Mixed Team
Karoo Cruisers
05:38:28
13
G
07:01:52
05:38:28
17.2 km/h
13:04:44
293
1255-2
Elmarie THOLE
Elmarie THOLE #1255-2
Female Master
05:40:04
05:40:04
Master
Female
Mixed Team
Faraway Farmers
05:40:04
14
F
06:56:55
05:40:04
17.1 km/h
12:52:33
309
1395-2
Cindy POTGIETER
Cindy POTGIETER #1395-2
Female Senior
05:42:15
05:42:15
Senior
Female
Mixed Team
Beers & Gears
05:42:15
15
J
07:16:51
05:42:15
17.0 km/h
13:16:54
319
1306-2
Susan Elizabeth GERBER
Susan Elizabeth GERBER #1306-2
Female Senior
05:43:16
05:43:16
Senior
Female
Mixed Team
SG-01
05:43:16
16
G
07:01:52
05:43:16
17.0 km/h
12:58:26
326
1419-2
Shelley HIGGO
Shelley HIGGO #1419-2
Female Senior
05:45:12
05:45:12
Senior
Female
E-Bike
Coastal Stormers
05:45:13
2
G
07:01:52
05:45:12
16.9 km/h
12:58:35
330
1195-1
Yolandi VAN ROOYEN
Yolandi VAN ROOYEN #1195-1
Female Veteran
05:45:34
05:45:34
Veteran
Female
Mixed Team
Valostar
05:45:37
18
G
07:01:52
05:45:34
16.8 km/h
13:05:40
331
1040-2
Chantelle BOSCH
Chantelle BOSCH #1040-2
Female Senior
05:45:35
05:45:35
Senior
Female
Mixed Team
Team Bosch
05:45:36
17
J
07:16:51
05:45:35
16.8 km/h
13:16:55
349
1426-2
Isabelle DUPONT
Isabelle DUPONT #1426-2
Female Veteran
05:49:13
05:49:13
Veteran
Female
Mixed Team
Mauritius Gr-The Cranky's
05:49:13
19
I
07:11:55
05:49:13
16.7 km/h
13:20:55
350
1391-2
Vanessa RECORD
Vanessa RECORD #1391-2
Female Master
05:49:23
05:49:23
Master
Female
Mixed Team
KAPFeltex-01
05:49:25
20
G
07:01:52
05:49:23
16.7 km/h
13:09:32
358
1581-1
Lesleigh Beukes
Lesleigh Beukes #1581-1
Female Senior
05:50:19
05:50:19
Senior
Female
Womens Team
Mont Blanc Ladies
05:50:24
3
C
06:41:48
05:50:19
16.6 km/h
12:48:46
359
1581-2
Chantel ROUHOTAS
Chantel ROUHOTAS #1581-2
Female Senior
05:50:24
05:50:24
Senior
Female
Womens Team
Mont Blanc Ladies
05:50:24
3
C
06:41:48
05:50:24
16.6 km/h
12:48:47
360
1542-1
Cassidi BECK
Cassidi BECK #1542-1
Female Senior
05:50:33
05:50:33
Senior
Female
Womens Team
The B-Team
05:50:39
4
J
07:16:51
05:50:33
16.6 km/h
13:25:15
361
1542-2
Brenda FERRAR
Brenda FERRAR #1542-2
Female Veteran
05:50:39
05:50:39
Veteran
Female
Womens Team
The B-Team
05:50:39
4
J
07:16:51
05:50:39
16.6 km/h
13:25:18
372
1500-2
Cara HUSON
Cara HUSON #1500-2
Female Veteran
05:52:49
05:52:49
Veteran
Female
Mixed Team
NSAIDs
05:52:52
21
I
07:11:55
05:52:49
16.5 km/h
13:27:29
380
1053-1
Lindsay Everson
Lindsay Everson #1053-1
Female Senior
05:53:48
05:53:48
Senior
Female
Womens Team
JJO's
05:53:49
5
K
07:21:59
05:53:48
16.4 km/h
13:36:11
381
1053-2
Anke Brink
Anke Brink #1053-2
Female Senior
05:53:49
05:53:49
Senior
Female
Womens Team
JJO's
05:53:49
5
K
07:21:59
05:53:49
16.4 km/h
13:36:09
388
1593-2
Valerie BONTEKONING
Valerie BONTEKONING #1593-2
Female Veteran
05:55:32
05:55:32
Veteran
Female
Vet Women
Jaguar Compressors
05:55:32
1
G
07:01:52
05:55:32
16.4 km/h
13:14:22
389
1593-1
Lisa BONTEKONING
Lisa BONTEKONING #1593-1
Female Veteran
05:55:32
05:55:32
Veteran
Female
Vet Women
Jaguar Compressors
05:55:32
1
G
07:01:52
05:55:32
16.4 km/h
13:14:21
399
1170-2
Angela TEELING-SMITH
Angela TEELING-SMITH #1170-2
Female Veteran
05:57:12
05:57:12
Veteran
Female
Mixed Team
Fred & Ang
05:57:12
22
H
07:06:38
05:57:12
16.3 km/h
13:19:53
401
1157-1
Ashleigh Temple
Ashleigh Temple #1157-1
Female Veteran
05:57:52
05:57:52
Veteran
Female
Mixed Team
Team Temple
05:57:52
23
J
07:16:51
05:57:52
16.3 km/h
13:36:53
406
1241-2
Candice DAWSON
Candice DAWSON #1241-2
Female Master
05:59:17
05:59:17
Master
Female
Mixed Team
Campan
05:59:18
24
L
07:27:04
05:59:17
16.2 km/h
13:48:19
413
1385-1
Candice DE BRUIN
Candice DE BRUIN #1385-1
Female Senior
06:00:07
06:00:07
Senior
Female
Mixed Team
Inimitable
06:00:07
25
I
07:11:55
06:00:07
16.2 km/h
13:27:42
446
1470-2
Blyda MALHERBE
Blyda MALHERBE #1470-2
Female Veteran
06:07:02
06:07:02
Veteran
Female
Mixed Team
Windhonde
06:07:02
26
L
07:27:04
06:07:02
15.9 km/h
13:47:27
462
1592-1
Lizzy JOUBERT
Lizzy JOUBERT #1592-1
Female Senior
06:09:24
06:09:24
Senior
Female
Womens Team
#1 Ride For Burry
N
07:36:30
06:09:24
15.8 km/h
18:56:58
467
1456-1
Aurelie HAW
Aurelie HAW #1456-1
Female Senior
06:09:53
06:09:53
Senior
Female
Mixed Team
Team Haw
06:09:53
27
P
07:47:57
06:09:53
15.7 km/h
14:23:35
498
1127-1
Imke VAN DER WESTHUYZEN
Imke VAN DER WESTHUYZEN #1127-1
Female Master
06:12:35
06:12:35
Master
Female
Master Women
Fandango
06:12:36
1
K
07:21:59
06:12:35
15.6 km/h
13:53:05
500
1127-2
Tamma BASSON
Tamma BASSON #1127-2
Female Master
06:12:36
06:12:36
Master
Female
Master Women
Fandango
06:12:36
1
K
07:21:59
06:12:36
15.6 km/h
13:53:04
506
1498-1
Karien GEY VON PITTIUS
Karien GEY VON PITTIUS #1498-1
Female Senior
06:13:22
06:13:22
Senior
Female
Mixed Team
KAP-18
06:13:22
28
L
07:27:04
06:13:22
15.6 km/h
13:56:27
507
1213-2
Sharon MORRIS
Sharon MORRIS #1213-2
Female Veteran
06:14:07
06:14:07
Veteran
Female
Mixed Team
No Names
06:14:08
29
J
07:16:51
06:14:07
15.6 km/h
13:53:12
509
1489-2
Davina WERTHEIMER
Davina WERTHEIMER #1489-2
Female Master
06:14:13
06:14:13
Master
Female
Mixed Team
R&D Warriors
06:14:14
30
M
07:31:59
06:14:13
15.6 km/h
14:07:57
513
1643-1
Michaele COOPER
Michaele COOPER #1643-1
Female Senior
06:14:47
06:14:47
Senior
Female
Mixed Team
Honey Badgers
06:14:47
31
I
07:11:55
06:14:47
15.5 km/h
13:38:30
521
1455-2
Inger GRETLAND
Inger GRETLAND #1455-2
Female Veteran
06:16:13
06:16:13
Veteran
Female
Vet Women
Team Zambia Ladies
06:16:15
2
I
07:11:55
06:16:13
15.5 km/h
13:40:22
522
1455-1
Theresia VAN ZYL
Theresia VAN ZYL #1455-1
Female Veteran
06:16:15
06:16:15
Veteran
Female
Vet Women
Team Zambia Ladies
06:16:15
2
I
07:11:55
06:16:15
15.5 km/h
13:40:23
[1]
2
3
Page 1 of 3 (144 items)
© 2023