Berg&Bush 2-Day
24/06/2023
Results
Teams
Details
Links
Race Website
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
General Classification
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
5
6
7
[8]
9
10
11
12
Page 8 of 12 (581 items)
Fav
Share
Race No
Overall Team Pos
Team Time
Team Name
Team Type
Team Type Pos
Name
Name
Ind Category
Ind Category Pos
Gender
Gen Pos
Pace
Start Batch
2277-1
193
03:44:22.67
The Ballitians
Mens Team
55
Neil FRENCH
Neil FRENCH #2277-1
Male Vet
Vet
90
Male
291
15.5 km/h
D
2240-2
194
03:44:22.92
JAK's Tracks
Father / Teen
14
Kaleb NIEUWENHUIZEN
Kaleb NIEUWENHUIZEN #2240-2
Male Youth
Youth
13
Male
292
15.5 km/h
B
2277-2
193
03:44:22.67
The Ballitians
Mens Team
55
Ed VON GERICKE
Ed VON GERICKE #2277-2
Male Vet
Vet
91
Male
293
15.5 km/h
D
2240-1
194
03:44:22.92
JAK's Tracks
Father / Teen
14
Jan NIEUWENHUIZEN
Jan NIEUWENHUIZEN #2240-1
Male Vet
Vet
92
Male
294
15.5 km/h
B
2391-1
195
03:44:38.37
OnFire
Father / Teen
15
Emil BERNING
Emil BERNING #2391-1
Male Master
Master
78
Male
295
15.5 km/h
A
2391-2
195
03:44:38.37
OnFire
Father / Teen
15
Merrick BERNING
Merrick BERNING #2391-2
Male Senior
Senior
15
Male
296
15.5 km/h
A
2202-2
196
03:45:13.11
Cloete
Husband & Wife
15
Franco CLOETE
Franco CLOETE #2202-2
Male Sub-Vet
Sub-Vet
38
Male
297
15.5 km/h
D
2266-2
197
03:46:08.43
Mellins i.Style
Father / Teen
16
Shaun PIENAAR
Shaun PIENAAR #2266-2
Male Youth
Youth
14
Male
298
15.4 km/h
E
2266-1
197
03:46:08.43
Mellins i.Style
Father / Teen
16
Dawid PIENAAR
Dawid PIENAAR #2266-1
Male Vet
Vet
93
Male
299
15.4 km/h
E
2267-2
198
03:46:09.68
QSITE
Father / Teen
17
Michael BADENHORST
Michael BADENHORST #2267-2
Male Youth
Youth
15
Male
300
15.4 km/h
E
2267-1
198
03:46:09.68
QSITE
Father / Teen
17
Louis BADENHORST
Louis BADENHORST #2267-1
Male Vet
Vet
94
Male
301
15.4 km/h
E
2309-2
199
03:46:16.94
Free Wheelers2
Ladies Team
5
Kelly DE RICQUEBOURG
Kelly DE RICQUEBOURG #2309-2
Female Sub-Vet
Sub-Vet
17
Female
61
15.4 km/h
E
2309-1
199
03:46:16.94
Free Wheelers2
Ladies Team
5
Taryn POTTS
Taryn POTTS #2309-1
Female Sub-Vet
Sub-Vet
18
Female
62
15.4 km/h
E
2248-2
200
03:46:48.70
The WOW Factory
Husband & Wife
16
Andre VAN EEDEN
Andre VAN EEDEN #2248-2
Male Vet
Vet
95
Male
302
15.3 km/h
F
2248-1
200
03:46:48.70
The WOW Factory
Husband & Wife
16
Marlien VAN EEDEN
Marlien VAN EEDEN #2248-1
Female Vet
Vet
17
Female
63
15.3 km/h
F
2040-1
201
03:46:59.63
Solo 2040
Solo Men
67
Mark HOCKNELL
Mark HOCKNELL #2040-1
Male Vet
Vet
96
Male
303
15.3 km/h
C
2242-2
202
03:47:07.19
Nuclear
Mixed Team
8
Lane BAGLIONE
Lane BAGLIONE #2242-2
Female Sub-Vet
Sub-Vet
19
Female
64
15.3 km/h
E
2242-1
202
03:47:07.19
Nuclear
Mixed Team
8
Nicholas BAGLIONE
Nicholas BAGLIONE #2242-1
Male Sub-Vet
Sub-Vet
39
Male
304
15.3 km/h
E
2210-2
Monique NEL
Monique NEL #2210-2
Female Sub-Vet
Sub-Vet
20
Female
65
15.2 km/h
F
2445-2
224
04:02:35.45
Bergville Developement Team 1
Bush Baby Boys
5
Lwandisa HLONGWANE
Lwandisa HLONGWANE #2445-2
Male Junior
Junior
12
Male
305
15.2 km/h
F
2104-1
203
03:49:31.66
Solo 2104
Solo Men
68
Shane SHEEHAN
Shane SHEEHAN #2104-1
Male Gr Master
Gr Master
32
Male
306
15.2 km/h
G
2105-1
204
03:49:32.07
Solo 2105
Solo Men
69
Hayden SHEEHAN
Hayden SHEEHAN #2105-1
Male Senior
Senior
16
Male
307
15.2 km/h
G
2049-1
205
03:50:25.68
Solo 2049
Solo Men
70
Wa SHAW
Wa SHAW #2049-1
Male E-Bike
E-Bike
20
Male
308
15.1 km/h
E
2385-1
206
03:50:29.44
The Small Spall’s
Mother / Child
1
Dani SPALL
Dani SPALL #2385-1
Female Senior
Senior
3
Female
66
15.1 km/h
F
2385-2
206
03:50:29.44
The Small Spall’s
Mother / Child
1
Lyn SPALL
Lyn SPALL #2385-2
Female Master
Master
9
Female
67
15.1 km/h
F
2443-1
207
03:51:04.38
Capitol Caterers
Ladies Team
6
Nicky IRVINE
Nicky IRVINE #2443-1
Female Vet
Vet
18
Female
68
15.1 km/h
C
2443-2
207
03:51:04.38
Capitol Caterers
Ladies Team
6
Donna WINTER
Donna WINTER #2443-2
Female Vet
Vet
19
Female
69
15.1 km/h
C
2244-1
208
03:51:30.19
I Be Pro Fun
Husband & Wife
17
Damen PETER
Damen PETER #2244-1
Male Sub-Vet
Sub-Vet
40
Male
309
15.0 km/h
D
2244-2
208
03:51:30.19
I Be Pro Fun
Husband & Wife
17
Alexandrina OLWAGEN
Alexandrina OLWAGEN #2244-2
Female Sub-Vet
Sub-Vet
21
Female
70
15.0 km/h
D
2314-1
209
03:52:10.76
BMX Bullies 2
Mens Team
56
Brad SCHUMANN
Brad SCHUMANN #2314-1
Male Vet
Vet
97
Male
310
15.0 km/h
B
2314-2
209
03:52:10.76
BMX Bullies 2
Mens Team
56
Nicholas DU PREEZ
Nicholas DU PREEZ #2314-2
Male Vet
Vet
98
Male
311
15.0 km/h
B
2050-1
210
03:52:30.58
Solo 2050
Solo Lady
9
Louise DE VILLIERS
Louise DE VILLIERS #2050-1
Female Gr Master
Gr Master
1
Female
71
15.0 km/h
E
2221-2
211
03:52:51.46
WBHO2
Mens Team
57
Bernardt MEYER
Bernardt MEYER #2221-2
Male Senior
Senior
17
Male
312
14.9 km/h
G
2221-1
211
03:52:51.46
WBHO2
Mens Team
57
Conradt MEYER
Conradt MEYER #2221-1
Male Master
Master
79
Male
313
14.9 km/h
G
2349-2
212
03:53:58.56
Steinweg Twenty
Ladies Team
7
Amy EMANUEL
Amy EMANUEL #2349-2
Female Senior
Senior
4
Female
72
14.9 km/h
F
2349-1
212
03:53:58.56
Steinweg Twenty
Ladies Team
7
Taryn JANSE VAN RENSBURG
Taryn JANSE VAN RENSBURG #2349-1
Female Vet
Vet
20
Female
73
14.9 km/h
F
2338-1
213
03:54:39.70
Solo 23381
Solo Men
71
Colin EMANUEL
Colin EMANUEL #2338-1
Male Master
Master
80
Male
314
14.8 km/h
F
2374-2
214
03:55:18.18
The Payns
Husband & Wife
18
Matthew PAYN
Matthew PAYN #2374-2
Male Senior
Senior
18
Male
315
14.8 km/h
D
2374-1
214
03:55:18.18
The Payns
Husband & Wife
18
Caryn PAYN
Caryn PAYN #2374-1
Female Senior
Senior
5
Female
74
14.8 km/h
D
2323-2
215
03:55:42.36
The Bush Climbers
Mens Team
58
Sean UNGERER
Sean UNGERER #2323-2
Male Vet
Vet
99
Male
316
14.8 km/h
F
2323-1
215
03:55:42.36
The Bush Climbers
Mens Team
58
Richard OSBORNE
Richard OSBORNE #2323-1
Male Vet
Vet
100
Male
317
14.8 km/h
F
2260-2
03:57:13.69
The Smiths
E-Bike Team
18
Nadine SMITH
Nadine SMITH #2260-2
Female E-Bike
E-Bike
15
Female
75
14.7 km/h
F
2260-1
03:57:13.69
The Smiths
E-Bike Team
18
Adrian SMITH
Adrian SMITH #2260-1
Male Vet
Vet
101
Male
318
14.7 km/h
F
2372-2
03:57:43.62
Rocket & Sprocket
E-Bike Team
19
Rammy GOVENDER
Rammy GOVENDER #2372-2
Male E-Bike
E-Bike
21
Male
319
14.6 km/h
D
2372-1
03:57:43.62
Rocket & Sprocket
E-Bike Team
19
Craig SMITH
Craig SMITH #2372-1
Male Master
Master
81
Male
320
14.6 km/h
D
2290-1
216
03:57:51.95
Mamba Riders
Husband & Wife
19
Tracy HENDRICKS
Tracy HENDRICKS #2290-1
Female Vet
Vet
21
Female
76
14.6 km/h
E
2290-2
216
03:57:51.95
Mamba Riders
Husband & Wife
19
Jonathan HENDRICKS
Jonathan HENDRICKS #2290-2
Male Vet
Vet
102
Male
321
14.6 km/h
E
2275-2
217
03:58:20.07
Titan Tigers
Ladies Team
8
Alexia HAJIBEY
Alexia HAJIBEY #2275-2
Female Vet
Vet
22
Female
77
14.6 km/h
C
2275-1
217
03:58:20.07
Titan Tigers
Ladies Team
8
Catherine MCGOWN
Catherine MCGOWN #2275-1
Female Vet
Vet
23
Female
78
14.6 km/h
C
2333-2
218
03:58:22.41
Solo 23332
Solo Men
72
Mitchell BROOKE
Mitchell BROOKE #2333-2
Male Vet
Vet
103
Male
322
14.6 km/h
F
1
2
3
4
5
6
7
[8]
9
10
11
12
Page 8 of 12 (581 items)
© 2023