Berg&Bush 2-Day
24/06/2023
Results
Teams
Details
Links
Race Website
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
General Classification
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
5
6
[7]
8
9
Page 7 of 9 (440 items)
Rotate for splits
Fav
Share
Race No
Overall Team Pos
Team Time
Team Name
Team Type
Team Type Pos
Name
Name
Ind Category
Ind Category Pos
Gender
Gen Pos
Pace
Start Batch
2267-1
198
03:46:09.68
QSITE
Father / Teen
17
Louis BADENHORST
Louis BADENHORST #2267-1
Male Vet
Vet
94
Male
301
15.4 km/h
E
2248-2
200
03:46:48.70
The WOW Factory
Husband & Wife
16
Andre VAN EEDEN
Andre VAN EEDEN #2248-2
Male Vet
Vet
95
Male
302
15.3 km/h
F
2040-1
201
03:46:59.63
Solo 2040
Solo Men
67
Mark HOCKNELL
Mark HOCKNELL #2040-1
Male Vet
Vet
96
Male
303
15.3 km/h
C
2242-1
202
03:47:07.19
Nuclear
Mixed Team
8
Nicholas BAGLIONE
Nicholas BAGLIONE #2242-1
Male Sub-Vet
Sub-Vet
39
Male
304
15.3 km/h
E
2445-2
224
04:02:35.45
Bergville Developement Team 1
Bush Baby Boys
5
Lwandisa HLONGWANE
Lwandisa HLONGWANE #2445-2
Male Junior
Junior
12
Male
305
15.2 km/h
F
2104-1
203
03:49:31.66
Solo 2104
Solo Men
68
Shane SHEEHAN
Shane SHEEHAN #2104-1
Male Gr Master
Gr Master
32
Male
306
15.2 km/h
G
2105-1
204
03:49:32.07
Solo 2105
Solo Men
69
Hayden SHEEHAN
Hayden SHEEHAN #2105-1
Male Senior
Senior
16
Male
307
15.2 km/h
G
2049-1
205
03:50:25.68
Solo 2049
Solo Men
70
Wa SHAW
Wa SHAW #2049-1
Male E-Bike
E-Bike
20
Male
308
15.1 km/h
E
2244-1
208
03:51:30.19
I Be Pro Fun
Husband & Wife
17
Damen PETER
Damen PETER #2244-1
Male Sub-Vet
Sub-Vet
40
Male
309
15.0 km/h
D
2314-1
209
03:52:10.76
BMX Bullies 2
Mens Team
56
Brad SCHUMANN
Brad SCHUMANN #2314-1
Male Vet
Vet
97
Male
310
15.0 km/h
B
2314-2
209
03:52:10.76
BMX Bullies 2
Mens Team
56
Nicholas DU PREEZ
Nicholas DU PREEZ #2314-2
Male Vet
Vet
98
Male
311
15.0 km/h
B
2221-2
211
03:52:51.46
WBHO2
Mens Team
57
Bernardt MEYER
Bernardt MEYER #2221-2
Male Senior
Senior
17
Male
312
14.9 km/h
G
2221-1
211
03:52:51.46
WBHO2
Mens Team
57
Conradt MEYER
Conradt MEYER #2221-1
Male Master
Master
79
Male
313
14.9 km/h
G
2338-1
213
03:54:39.70
Solo 23381
Solo Men
71
Colin EMANUEL
Colin EMANUEL #2338-1
Male Master
Master
80
Male
314
14.8 km/h
F
2374-2
214
03:55:18.18
The Payns
Husband & Wife
18
Matthew PAYN
Matthew PAYN #2374-2
Male Senior
Senior
18
Male
315
14.8 km/h
D
2323-2
215
03:55:42.36
The Bush Climbers
Mens Team
58
Sean UNGERER
Sean UNGERER #2323-2
Male Vet
Vet
99
Male
316
14.8 km/h
F
2323-1
215
03:55:42.36
The Bush Climbers
Mens Team
58
Richard OSBORNE
Richard OSBORNE #2323-1
Male Vet
Vet
100
Male
317
14.8 km/h
F
2260-1
03:57:13.69
The Smiths
E-Bike Team
18
Adrian SMITH
Adrian SMITH #2260-1
Male Vet
Vet
101
Male
318
14.7 km/h
F
2372-2
03:57:43.62
Rocket & Sprocket
E-Bike Team
19
Rammy GOVENDER
Rammy GOVENDER #2372-2
Male E-Bike
E-Bike
21
Male
319
14.6 km/h
D
2372-1
03:57:43.62
Rocket & Sprocket
E-Bike Team
19
Craig SMITH
Craig SMITH #2372-1
Male Master
Master
81
Male
320
14.6 km/h
D
2290-2
216
03:57:51.95
Mamba Riders
Husband & Wife
19
Jonathan HENDRICKS
Jonathan HENDRICKS #2290-2
Male Vet
Vet
102
Male
321
14.6 km/h
E
2333-2
218
03:58:22.41
Solo 23332
Solo Men
72
Mitchell BROOKE
Mitchell BROOKE #2333-2
Male Vet
Vet
103
Male
322
14.6 km/h
F
2333-1
219
03:59:52.19
Solo 23331
Solo Men
73
Churton WRIGHT
Churton WRIGHT #2333-1
Male Sub-Vet
Sub-Vet
41
Male
323
14.5 km/h
F
2335-1
220
04:00:00.11
Solo 23351
Solo Men
74
Kyle DOHNE
Kyle DOHNE #2335-1
Male Sub-Vet
Sub-Vet
42
Male
324
14.5 km/h
F
2330-1
221
04:00:02.69
Solo 23301
Solo Men
75
Nicholas DAVIES
Nicholas DAVIES #2330-1
Male Sub-Vet
Sub-Vet
43
Male
325
14.5 km/h
F
2351-1
04:00:53.90
The Thompsons
E-Bike Team
20
Tremayne THOMPSON
Tremayne THOMPSON #2351-1
Male Vet
Vet
104
Male
326
14.4 km/h
F
2344-2
222
04:02:01.43
Steinweg Fifteen
Mens Team
59
Warren BECKWITH
Warren BECKWITH #2344-2
Male Sub-Vet
Sub-Vet
44
Male
327
14.4 km/h
D
2345-1
Jason LEE
Jason LEE #2345-1
Male Vet
Vet
105
Male
328
14.4 km/h
D
2336-1
223
04:02:14.18
Steinweg Seven
Mens Team
60
Dewald VAN DER MERWE
Dewald VAN DER MERWE #2336-1
Male Master
Master
82
Male
329
14.4 km/h
F
2445-1
224
04:02:35.45
Bergville Developement Team 1
Bush Baby Boys
5
Lusanda MABASO
Lusanda MABASO #2445-1
Male Junior
Junior
13
Male
330
14.3 km/h
F
2446-1
Melokuhle ZUMA
Melokuhle ZUMA #2446-1
Male Youth
Youth
16
Male
331
14.3 km/h
F
2361-1
225
04:03:14.08
Paps & Pops Lefty Legends
Father / Child
15
Kobus CRAUSE
Kobus CRAUSE #2361-1
Male Master
Master
83
Male
332
14.3 km/h
A
2337-2
226
04:03:36.04
Steinweg Eight
Mens Team
61
Noel WILLIAMS
Noel WILLIAMS #2337-2
Male Master
Master
84
Male
333
14.3 km/h
F
2337-1
226
04:03:36.04
Steinweg Eight
Mens Team
61
Cedric MILLER
Cedric MILLER #2337-1
Male Master
Master
85
Male
334
14.3 km/h
F
2366-1
04:04:10.20
Thumbs Up
E-Bike Team
21
Gavin HORN
Gavin HORN #2366-1
Male Gr Master
Gr Master
33
Male
335
14.3 km/h
D
2346-2
228
04:04:36.46
Steinweg Seventeen
Mens Team
62
Mike WHALEY
Mike WHALEY #2346-2
Male Vet
Vet
106
Male
336
14.2 km/h
F
2346-1
228
04:04:36.46
Steinweg Seventeen
Mens Team
62
Dirk MEYER
Dirk MEYER #2346-1
Male Vet
Vet
107
Male
337
14.2 km/h
F
2392-2
230
04:04:49.70
NOSA
Big Buggers
7
Patric CILLIERS
Patric CILLIERS #2392-2
Male Sub-Vet
Sub-Vet
45
Male
338
14.2 km/h
E
2392-1
230
04:04:49.70
NOSA
Big Buggers
7
Francois VERMAAK
Francois VERMAAK #2392-1
Male Sub-Vet
Sub-Vet
46
Male
339
14.2 km/h
E
2321-1
231
04:05:15.46
Occutech
Mixed Team
9
Lionel GAZE
Lionel GAZE #2321-1
Male Gr Master
Gr Master
34
Male
340
14.2 km/h
E
2444-1
232
04:06:01.12
Go House
Father / Teen
18
Connor BROWN
Connor BROWN #2444-1
Male Youth
Youth
17
Male
341
14.1 km/h
F
2129-1
232
04:06:01.12
Go House
Father / Teen
18
Jeremy BROWN
Jeremy BROWN #2129-1
Male Vet
Vet
108
Male
342
14.1 km/h
F
2264-1
233
04:06:45.87
Young Bloods
Mens Team
63
Borja MARZAL
Borja MARZAL #2264-1
Male Sub-Vet
Sub-Vet
47
Male
343
14.1 km/h
G
2265-2
234
04:06:45.96
Old bloods
Mens Team
64
Stephen VAN SCHALKWYK
Stephen VAN SCHALKWYK #2265-2
Male Master
Master
86
Male
344
14.1 km/h
G
2264-2
233
04:06:45.87
Young Bloods
Mens Team
63
Francesco VALENTE
Francesco VALENTE #2264-2
Male Senior
Senior
19
Male
345
14.1 km/h
G
2265-1
234
04:06:45.96
Old bloods
Mens Team
64
Victor BEST
Victor BEST #2265-1
Male Master
Master
87
Male
346
14.1 km/h
G
2413-1
235
04:06:49.38
Team Tandem Tango
Husband & Wife
20
Cleve MCINTOSH
Cleve MCINTOSH #2413-1
Male Vet
Vet
109
Male
347
14.1 km/h
A
2316-1
Johan JACOBS
Johan JACOBS #2316-1
Male Vet
Vet
110
Male
348
14.1 km/h
D
2241-2
236
04:07:26.18
M & M
Mens Team
65
Simon MARTENS
Simon MARTENS #2241-2
Male Master
Master
88
Male
349
14.1 km/h
B
2241-1
236
04:07:26.18
M & M
Mens Team
65
Gregory MARTENS
Gregory MARTENS #2241-1
Male Youth
Youth
18
Male
350
14.1 km/h
B
1
2
3
4
5
6
[7]
8
9
Page 7 of 9 (440 items)
© 2023