Sani2C Adventure
11/05/2022
Results
Teams
Details
Links
Race Website
Course Map
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
Stage 3
General Classification
Category Results
Secondary Category
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Secondary Category
Advanced
1
2
3
...
6
[7]
8
9
...
18
19
20
Page 7 of 20 (996 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Individual Time
Individual Time
Individual Category
Special Cat
Gender
Team Type
Team Name
Team Time
Team Pos
Pace
Batch
696
1158-1
Suzanne MEYER-NELL
Suzanne MEYER-NELL #1158-1
Female Master
06:02:49
06:02:49
Master
Happy Couple
Female
Mixed Team
Live a little
06:02:49
38
13.6 km/h
I
695
1158-2
Dirk NELL
Dirk NELL #1158-2
Male Veteran
06:02:48
06:02:48
Veteran
Happy Couple
Male
Mixed Team
Live a little
06:02:49
38
13.6 km/h
I
694
1134-1
Tiekie STEYTLER
Tiekie STEYTLER #1134-1
Female Master
06:02:48
06:02:48
Master
Female
Veteran Women
Sleeptou
06:02:48
5
13.6 km/h
I
693
1134-2
Anneke VON MALTITZ
Anneke VON MALTITZ #1134-2
Female Veteran
06:02:47
06:02:47
Veteran
Female
Veteran Women
Sleeptou
06:02:48
5
13.6 km/h
I
692
1503-2
Tony FOCE
Tony FOCE #1503-2
Male Grand Master
06:02:42
06:02:42
Grand Master
Male
Master Men
4Chairs
06:02:42
41
13.6 km/h
G
691
1503-1
Glen CALENBORNE
Glen CALENBORNE #1503-1
Male Master
06:02:41
06:02:41
Master
Male
Master Men
4Chairs
06:02:42
41
13.6 km/h
G
690
1201-2
Gary VILJOEN
Gary VILJOEN #1201-2
Male Grand Master
06:02:36
06:02:36
Grand Master
Father & Child
Male
Sub-Vet Men
Valhalla
06:02:36
69
13.6 km/h
J
689
1201-1
Kyle VILJOEN
Kyle VILJOEN #1201-1
Male Sub-Vet
06:02:35
06:02:35
Sub-Vet
Father & Child
Male
Sub-Vet Men
Valhalla
06:02:36
69
13.6 km/h
J
688
1253-1
Denzil MUTHEN
Denzil MUTHEN #1253-1
Male Veteran
06:01:55
06:01:55
Veteran
Male
Solo Men
Solo Denzil Muthen
06:01:55
52
13.6 km/h
G
687
1200-2
Michael WRIGHT
Michael WRIGHT #1200-2
Male Senior
06:01:38
06:01:38
Senior
Father & Child
Male
Open Men
The Wrights
06:01:38
27
13.6 km/h
C
686
1200-1
Rob WRIGHT
Rob WRIGHT #1200-1
Male Master
06:01:35
06:01:35
Master
Father & Child
Male
Open Men
The Wrights
06:01:38
27
13.6 km/h
C
685
1218-2
Eljane VAN DER WALT
Eljane VAN DER WALT #1218-2
Female Senior
06:01:32
06:01:32
Senior
Happy Couple
Female
Mixed Team
Widow and Ghost
06:01:32
37
13.6 km/h
G
684
1218-1
Jacques MARE
Jacques MARE #1218-1
Male Senior
06:01:31
06:01:31
Senior
Happy Couple
Male
Mixed Team
Widow and Ghost
06:01:32
37
13.6 km/h
G
683
1188-1
Jason CRANE
Jason CRANE #1188-1
Male Master
06:01:05
06:01:05
Master
Happy Couple
Male
Mixed Team
Blue crane
06:01:05
36
13.6 km/h
E
682
1188-2
Rebecca CRANE
Rebecca CRANE #1188-2
Female Veteran
06:01:02
06:01:02
Veteran
Happy Couple
Female
Mixed Team
Blue crane
06:01:05
36
13.6 km/h
E
681
1011-1
Henk VAN HUYSSTEEN
Henk VAN HUYSSTEEN #1011-1
Male Master
06:00:43
06:00:43
Master
Speedy Siblings
Male
Veteran Men
2Swannies2C
06:00:43
108
13.6 km/h
H
680
1011-2
Ernst SWANEPOEL
Ernst SWANEPOEL #1011-2
Male Veteran
06:00:43
06:00:43
Veteran
Speedy Siblings
Male
Veteran Men
2Swannies2C
06:00:43
108
13.6 km/h
H
679
1288-1
Frank GUY
Frank GUY #1288-1
Male Veteran
06:00:42
06:00:42
Veteran
Male
Veteran Men
Team Knuckles
06:00:42
107
13.6 km/h
J
678
1288-2
Carl VAN HEERDEN
Carl VAN HEERDEN #1288-2
Male Veteran
06:00:41
06:00:41
Veteran
Male
Veteran Men
Team Knuckles
06:00:42
107
13.6 km/h
J
676
1233-1
Wikus NEL
Wikus NEL #1233-1
Male Veteran
06:00:41
06:00:41
Veteran
Male
Veteran Men
Bles Express
06:00:41
106
13.6 km/h
B
677
1233-2
Wynand VAN NIEKERK
Wynand VAN NIEKERK #1233-2
Male Master
06:00:41
06:00:41
Master
Male
Veteran Men
Bles Express
06:00:41
106
13.6 km/h
B
675
1657-1
Donovan CASSIEM
Donovan CASSIEM #1657-1
Male Veteran
06:00:14
06:00:14
Veteran
Male
Solo Men
Solo Donovan Cassiem
06:00:14
51
13.7 km/h
H
674
1256-2
Tinus JANSEN VAN VUUREN
Tinus JANSEN VAN VUUREN #1256-2
Male Veteran
05:59:46
05:59:46
Veteran
Buffalo Team
Male
Veteran Men
Ginfontein
05:59:46
105
13.7 km/h
H
673
1256-1
Jan DE WET
Jan DE WET #1256-1
Male Veteran
05:59:45
05:59:45
Veteran
Buffalo Team
Male
Veteran Men
Ginfontein
05:59:46
105
13.7 km/h
H
672
1497-2
Olebogeng LEDIMO
Olebogeng LEDIMO #1497-2
Male Veteran
05:59:30
05:59:30
Veteran
Male
13.7 km/h
F
671
1622-1
Ryan NEL
Ryan NEL #1622-1
Male Sub-Vet
05:58:16
05:58:16
Sub-Vet
Male
Solo Men
Solo Ryan Nel
05:58:16
50
13.7 km/h
H
670
1490-1
Max KANE-BERMAN
Max KANE-BERMAN #1490-1
Male Veteran
05:57:35
05:57:35
Veteran
Buffalo Team
Male
Veteran Men
Rhax
05:57:35
104
13.8 km/h
H
669
1490-2
Ryan Brett GOODWIN
Ryan Brett GOODWIN #1490-2
Male Veteran
05:57:35
05:57:35
Veteran
Buffalo Team
Male
Veteran Men
Rhax
05:57:35
104
13.8 km/h
H
667
1460-1
Phumulani MGOBOZI
Phumulani MGOBOZI #1460-1
Male Sub-Vet
05:57:01
05:57:01
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Saps1
05:57:01
68
13.8 km/h
H
668
1460-2
David NAUDE
David NAUDE #1460-2
Male Master
05:57:01
05:57:01
Master
Male
Sub-Vet Men
Saps1
05:57:01
68
13.8 km/h
H
666
1141-1
Michelle LAWRANCE
Michelle LAWRANCE #1141-1
Female Veteran
05:56:43
05:56:43
Veteran
Female
Solo Women
Solo Michelle Lawrance
05:56:43
4
13.8 km/h
I
665
1075-2
Warren GOLDBLATT
Warren GOLDBLATT #1075-2
Male Master
05:56:00
05:56:00
Master
Male
Master Men
AKDIA
05:56:00
40
13.8 km/h
D
664
1075-1
Alan GOLDBLATT
Alan GOLDBLATT #1075-1
Male Master
05:55:58
05:55:58
Master
Male
Master Men
AKDIA
05:56:00
40
13.8 km/h
D
663
1641-1
Veven NAIDOO
Veven NAIDOO #1641-1
Male Veteran
05:55:55
05:55:55
Veteran
Male
Solo Men
Solo Veven Naidoo
05:55:55
49
13.8 km/h
G
662
1551-1
Greig BLAKEMORE
Greig BLAKEMORE #1551-1
Male Veteran
05:55:36
05:55:36
Veteran
Buffalo Team
Male
Veteran Men
Wild Coast Boyz
05:55:36
103
13.8 km/h
I
661
1551-2
Bruce RAYMENT
Bruce RAYMENT #1551-2
Male Veteran
05:55:36
05:55:36
Veteran
Buffalo Team
Male
Veteran Men
Wild Coast Boyz
05:55:36
103
13.8 km/h
I
660
1362-1
Gary BERTHOLDT
Gary BERTHOLDT #1362-1
Male Veteran
05:55:13
05:55:13
Veteran
Male
Veteran Men
Pedal Pushers
05:55:13
102
13.9 km/h
F
659
1362-2
Noel MONTOCHIO
Noel MONTOCHIO #1362-2
Male Master
05:55:11
05:55:11
Master
Male
Veteran Men
Pedal Pushers
05:55:13
102
13.9 km/h
F
658
1071-1
Kobus ROSSOUW
Kobus ROSSOUW #1071-1
Male Veteran
05:54:49
05:54:49
Veteran
Male
Veteran Men
PK
05:54:49
101
13.9 km/h
E
657
1071-2
Pieter VAN ROOYEN
Pieter VAN ROOYEN #1071-2
Male Veteran
05:54:48
05:54:48
Veteran
Male
Veteran Men
PK
05:54:49
101
13.9 km/h
E
656
1048-1
Christopher BEREND
Christopher BEREND #1048-1
Male Master
05:54:36
05:54:36
Master
Male
Master Men
Peka Peddlers
05:54:36
39
13.9 km/h
G
655
1048-2
Jean-Pierre PIENAAR
Jean-Pierre PIENAAR #1048-2
Male Master
05:54:34
05:54:34
Master
Male
Master Men
Peka Peddlers
05:54:36
39
13.9 km/h
G
654
1291-2
Maria BARNARD
Maria BARNARD #1291-2
Female Veteran
05:54:30
05:54:30
Veteran
Happy Couple
Female
Mixed Team
M and N
05:54:30
35
13.9 km/h
D
653
1291-1
Norman VAN DER MERWE
Norman VAN DER MERWE #1291-1
Male Master
05:54:29
05:54:29
Master
Happy Couple
Male
Mixed Team
M and N
05:54:30
35
13.9 km/h
D
652
1660-1
Laura BARRAS
Laura BARRAS #1660-1
Female Sub-Vet
05:54:01
05:54:01
Sub-Vet
Female
Solo Women
Solo Laura Barras
05:54:01
3
13.9 km/h
H
651
1348-1
Johan BUITENDAG
Johan BUITENDAG #1348-1
Male Veteran
05:53:57
05:53:57
Veteran
Male
Veteran Men
UNITRANS 3 Supreme Super Cocks
05:53:57
100
13.9 km/h
J
650
1348-2
George DE KOCK
George DE KOCK #1348-2
Male Master
05:53:56
05:53:56
Master
Male
Veteran Men
UNITRANS 3 Supreme Super Cocks
05:53:57
100
13.9 km/h
J
648
1264-1
Tjaart COETZEE
Tjaart COETZEE #1264-1
Male Master
05:53:48
05:53:48
Master
Male
Master Men
2022KAPSAFRIPOL18
05:53:48
38
13.9 km/h
J
649
1264-2
Robert TSODD
Robert TSODD #1264-2
Male Senior
05:53:48
05:53:48
Senior
Male
Master Men
2022KAPSAFRIPOL18
05:53:48
38
13.9 km/h
J
647
1230-1
Sam NIENABER
Sam NIENABER #1230-1
Male Grand Master
05:53:44
05:53:44
Grand Master
Male
Gr-Master Men
Ou manne
05:53:44
2
13.9 km/h
E
1
2
3
...
6
[7]
8
9
...
18
19
20
Page 7 of 20 (996 items)
© 2023