Sani2C RACE
18/05/2019
Results
Teams
Details
Links
Race Website
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
Stage 3
General Classification
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
...
5
[6]
7
8
...
15
16
17
Page 6 of 17 (821 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Category
Gender
Team Type
Team
Team Result
Team Pos
Buffalo
Wave
Start Time
Finish
274
2202-2
Serniel LE ROUX
Serniel LE ROUX #2202-2
Male Veteran
04:15:19
04:15:19
Veteran
Male
Vet Men
THE UNDERDOGS
04:15:19
53
D
08:30:02
04:15:19
277
2085-1
Herman SWART
Herman SWART #2085-1
Male Senior
04:15:44
04:15:44
Senior
Male
Mens Team
TEAM BOS TIMBERS
04:15:44
40
C
08:20:04
04:15:44
278
2085-2
Carel BOTHA
Carel BOTHA #2085-2
Male Senior
04:15:44
04:15:44
Senior
Male
Mens Team
TEAM BOS TIMBERS
04:15:44
40
C
08:20:04
04:15:44
279
2034-2
Johan KILIAN
Johan KILIAN #2034-2
Male Master
04:15:47
04:15:47
Master
Male
Vet Men
AREWETHEREYETI?
04:15:48
54
E
08:40:03
04:15:47
280
2034-1
Robert STEENEKAMP
Robert STEENEKAMP #2034-1
Male Veteran
04:15:48
04:15:48
Veteran
Male
Vet Men
AREWETHEREYETI?
04:15:48
54
E
08:40:03
04:15:48
281
2293-1
Ivan DONCASTER
Ivan DONCASTER #2293-1
Male Veteran
04:16:06
04:16:06
Veteran
Male
Mens Team
VELOMINATUS
04:16:08
41
C
08:20:04
04:16:06
282
2293-2
Paul COETZEE
Paul COETZEE #2293-2
Male Senior
04:16:08
04:16:08
Senior
Male
Mens Team
VELOMINATUS
04:16:08
41
C
08:20:04
04:16:08
283
2429-1
Michael POTGIETER
Michael POTGIETER #2429-1
Male Master
04:16:15
04:16:15
Master
Male
Master Men
54 TEAM 2
04:16:17
19
E
08:40:03
04:16:15
284
2429-2
Andre VAN HEERDEN
Andre VAN HEERDEN #2429-2
Male Master
04:16:17
04:16:17
Master
Male
Master Men
54 TEAM 2
04:16:17
19
E
08:40:03
04:16:17
285
2324-1
William WILSON
William WILSON #2324-1
Male Veteran
04:16:19
04:16:19
Veteran
Male
Mens Team
ZE ENGLISHMAN AND THE GERMAN
04:16:20
42
E
08:40:03
04:16:19
286
2324-2
Marius PRATZ
Marius PRATZ #2324-2
Male Senior
04:16:20
04:16:20
Senior
Male
Mens Team
ZE ENGLISHMAN AND THE GERMAN
04:16:20
42
E
08:40:03
04:16:20
288
2285-2
Gary HOOPER
Gary HOOPER #2285-2
Male Veteran
04:16:26
04:16:26
Veteran
Male
Mixed Team
HUUPS
04:16:26
11
F
08:50:05
04:16:26
289
2402-2
Hanfred Werner WICHMANN
Hanfred Werner WICHMANN #2402-2
Male Senior
04:17:00
04:17:00
Senior
Male
Mens Team
MIDSTREAM CYCLES
04:17:00
43
Buffalo
D
08:30:02
04:17:00
290
2402-1
Albertus F GROBBELAAR
Albertus F GROBBELAAR #2402-1
Male Senior
04:17:00
04:17:00
Senior
Male
Mens Team
MIDSTREAM CYCLES
04:17:00
43
Buffalo
D
08:30:02
04:17:00
291
2375-1
Deon PRETORIUS
Deon PRETORIUS #2375-1
Male Veteran
04:17:04
04:17:04
Veteran
Male
Vet Men
SAPS R-2
04:17:06
55
C
08:20:04
04:17:04
292
2375-2
Willem DE WET
Willem DE WET #2375-2
Male Master
04:17:06
04:17:06
Master
Male
Vet Men
SAPS R-2
04:17:06
55
C
08:20:04
04:17:06
293
2420-1
Nico VREKEN
Nico VREKEN #2420-1
Male Veteran
04:17:22
04:17:22
Veteran
Male
Vet Men
CYCLOWORX 2
04:17:24
56
A
08:00:04
04:17:22
294
2420-2
Willie PELSER
Willie PELSER #2420-2
Male Master
04:17:24
04:17:24
Master
Male
Vet Men
CYCLOWORX 2
04:17:24
56
A
08:00:04
04:17:24
295
2340-1
Eddie TEIXEIRA
Eddie TEIXEIRA #2340-1
Male Veteran
04:17:44
04:17:44
Veteran
Male
Vet Men
TALISMAN LIMPOPO 2
04:17:45
57
E
08:40:03
04:17:44
296
2340-2
Shawn MARTINS
Shawn MARTINS #2340-2
Male Master
04:17:45
04:17:45
Master
Male
Vet Men
TALISMAN LIMPOPO 2
04:17:45
57
E
08:40:03
04:17:45
297
2028-1
Eric VON GLEHN
Eric VON GLEHN #2028-1
Male Grand Master
04:18:00
04:18:00
Grand Master
Male
Vet Men
G&E
04:18:01
58
E
08:40:03
04:18:00
298
2028-2
Grant TIDBURY
Grant TIDBURY #2028-2
Male Veteran
04:18:01
04:18:01
Veteran
Male
Vet Men
G&E
04:18:01
58
E
08:40:03
04:18:01
299
2007-1
Philip HURTER
Philip HURTER #2007-1
Male Veteran
04:18:34
04:18:34
Veteran
Male
Mixed Team
HURTERS
04:18:35
12
E
08:40:03
04:18:34
303
2307-1
Michael METZ
Michael METZ #2307-1
Male Grand Master
04:19:28
04:19:28
Grand Master
Male
Vet Men
KAP RESTONIC-16
04:19:30
59
C
08:20:04
04:19:28
304
2251-1
Tyrone WATERSTON
Tyrone WATERSTON #2251-1
Male Veteran
04:19:29
04:19:29
Veteran
Male
Vet Men
KAP RESTONIC-15
04:19:31
60
C
08:20:04
04:19:29
305
2307-2
Gary CHAPLIN
Gary CHAPLIN #2307-2
Male Veteran
04:19:30
04:19:30
Veteran
Male
Vet Men
KAP RESTONIC-16
04:19:30
59
C
08:20:04
04:19:30
306
2239-1
Craig URIA
Craig URIA #2239-1
Male Senior
04:19:31
04:19:31
Senior
Male
Mens Team
KAP RESTONIC-01
04:19:32
44
C
08:20:04
04:19:31
307
2251-2
Richard BROWNE
Richard BROWNE #2251-2
Male Master
04:19:31
04:19:31
Master
Male
Vet Men
KAP RESTONIC-15
04:19:31
60
C
08:20:04
04:19:31
308
2239-2
Andrew DUVENAGE
Andrew DUVENAGE #2239-2
Male Senior
04:19:32
04:19:32
Senior
Male
Mens Team
KAP RESTONIC-01
04:19:32
44
C
08:20:04
04:19:32
309
2187-1
Werner BUSCH
Werner BUSCH #2187-1
Male Senior
04:19:53
04:19:53
Senior
Male
Mens Team
VINALL
04:19:55
45
H
09:10:10
04:19:53
310
2187-2
Erich MILLER
Erich MILLER #2187-2
Male Veteran
04:19:55
04:19:55
Veteran
Male
Mens Team
VINALL
04:19:55
45
H
09:10:10
04:19:55
311
2281-1
Ben PIENAAR
Ben PIENAAR #2281-1
Male Senior
04:20:03
04:20:03
Senior
Male
Mens Team
SKINHEADS
04:20:04
46
D
08:30:02
04:20:03
312
2281-2
Jp DU PREEZ
Jp DU PREEZ #2281-2
Male Senior
04:20:04
04:20:04
Senior
Male
Mens Team
SKINHEADS
04:20:04
46
D
08:30:02
04:20:04
313
2022-1
Jacques LUBBE
Jacques LUBBE #2022-1
Male Senior
04:20:38
04:20:38
Senior
Male
Mens Team
INFINITY AIRWATER
04:20:38
47
E
08:40:03
04:20:38
314
2022-2
Jullian ODENDAAL
Jullian ODENDAAL #2022-2
Male Senior
04:20:38
04:20:38
Senior
Male
Mens Team
INFINITY AIRWATER
04:20:38
47
E
08:40:03
04:20:38
315
2401-2
Brad SMITH
Brad SMITH #2401-2
Male Senior
04:20:41
04:20:41
Senior
Male
Mens Team
KAP RESTONIC-04
04:20:43
48
D
08:30:02
04:20:41
316
2401-1
Tony DOS SANTOS
Tony DOS SANTOS #2401-1
Male Master
04:20:43
04:20:43
Master
Male
Mens Team
KAP RESTONIC-04
04:20:43
48
D
08:30:02
04:20:43
317
2389-2
Jocelyn INGRAM
Jocelyn INGRAM #2389-2
Male Veteran
04:21:00
04:21:00
Veteran
Male
Mens Team
KINGS OF CHAOS
04:21:02
49
B
08:10:01
04:21:00
318
2389-1
Marcel INGRAM
Marcel INGRAM #2389-1
Male Senior
04:21:02
04:21:02
Senior
Male
Mens Team
KINGS OF CHAOS
04:21:02
49
B
08:10:01
04:21:02
319
2140-2
Luvan CASS
Luvan CASS #2140-2
Male Senior
04:21:06
04:21:06
Senior
Male
Mixed Team
THE CASSIFIEDS
04:21:08
13
D
08:30:02
04:21:06
321
2083-2
Eugene SMIT
Eugene SMIT #2083-2
Male Veteran
04:22:10
04:22:10
Veteran
Male
Vet Men
TEAM DIESEL DONKIES
04:22:12
61
D
08:30:02
04:22:10
322
2083-1
Riaan GOUWS
Riaan GOUWS #2083-1
Male Veteran
04:22:12
04:22:12
Veteran
Male
Vet Men
TEAM DIESEL DONKIES
04:22:12
61
D
08:30:02
04:22:12
323
2012-2
Graeme KRUGER
Graeme KRUGER #2012-2
Male Veteran
04:22:15
04:22:15
Veteran
Male
Vet Men
PAINCAVE
04:22:15
62
Buffalo
A
08:00:04
04:22:15
324
2012-1
Guy DION
Guy DION #2012-1
Male Veteran
04:22:15
04:22:15
Veteran
Male
Vet Men
PAINCAVE
04:22:15
62
Buffalo
A
08:00:04
04:22:15
325
2062-2
Michael PAYNE
Michael PAYNE #2062-2
Male Master
04:22:16
04:22:16
Master
Male
Master Men
SKAAPIES
04:22:19
20
C
08:20:04
04:22:16
326
2062-1
Mark LAMB
Mark LAMB #2062-1
Male Master
04:22:19
04:22:19
Master
Male
Master Men
SKAAPIES
04:22:19
20
C
08:20:04
04:22:19
327
2105-1
Rian DU PREEZ
Rian DU PREEZ #2105-1
Male Veteran
04:22:48
04:22:48
Veteran
Male
Vet Men
FIFTY SOMETHING
04:22:50
63
B
08:10:01
04:22:48
328
2105-2
Wayne HINDE
Wayne HINDE #2105-2
Male Master
04:22:50
04:22:50
Master
Male
Vet Men
FIFTY SOMETHING
04:22:50
63
B
08:10:01
04:22:50
329
2183-1
Wouter DE WET
Wouter DE WET #2183-1
Male Master
04:22:55
04:22:55
Master
Male
Vet Men
CHEP-RCL
04:22:56
64
D
08:30:02
04:22:55
330
2183-2
Hein KRUGER
Hein KRUGER #2183-2
Male Veteran
04:22:56
04:22:56
Veteran
Male
Vet Men
CHEP-RCL
04:22:56
64
D
08:30:02
04:22:56
1
2
3
...
5
[6]
7
8
...
15
16
17
Page 6 of 17 (821 items)
© 2023