Sani2C RACE
18/05/2019
Results
Teams
Details
Links
Race Website
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
Stage 3
General Classification
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
[5]
6
7
...
16
17
18
19
Page 5 of 19 (927 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Category
Gender
Team Type
Team
Team Result
Team Pos
Buffalo
Wave
Start Time
Finish
201
2263-2
Charles STOPFORTH
Charles STOPFORTH #2263-2
Male Veteran
04:05:04
04:05:04
Veteran
Male
Vet Men
STEADY BOYS
04:05:04
38
E
08:40:03
04:05:04
202
2431-2
Dian BROODRYK
Dian BROODRYK #2431-2
Male Junior
04:05:09
04:05:09
Junior
Male
Open
BROODIE BUNCH
04:05:11
6
E
08:40:03
04:05:09
203
2431-1
Andre BROODRYK
Andre BROODRYK #2431-1
Male Master
04:05:11
04:05:11
Master
Male
Open
BROODIE BUNCH
04:05:11
6
E
08:40:03
04:05:11
204
2009-2
Ian WILSON
Ian WILSON #2009-2
Male Veteran
04:05:28
04:05:28
Veteran
Male
Vet Men
ONE GINGA
04:05:29
39
Buffalo
C
08:20:04
04:05:28
205
2009-1
Russell BROWN
Russell BROWN #2009-1
Male Veteran
04:05:29
04:05:29
Veteran
Male
Vet Men
ONE GINGA
04:05:29
39
Buffalo
C
08:20:04
04:05:29
207
2066-1
Arrie PIENAAR
Arrie PIENAAR #2066-1
Male Veteran
04:05:47
04:05:47
Veteran
Male
Vet Men
PIRTEK SA
04:05:47
40
C
08:20:04
04:05:47
206
2066-2
Gareth GREER
Gareth GREER #2066-2
Male Master
04:05:47
04:05:47
Master
Male
Vet Men
PIRTEK SA
04:05:47
40
C
08:20:04
04:05:47
208
2171-1
Simone JACOBS
Simone JACOBS #2171-1
Female Veteran
04:05:56
04:05:56
Veteran
Female
Vet Women
MAHARG-N-DERF
04:05:56
1
C
08:20:04
04:05:56
209
2171-2
Jean MEYER
Jean MEYER #2171-2
Female Veteran
04:05:56
04:05:56
Veteran
Female
Vet Women
MAHARG-N-DERF
04:05:56
1
C
08:20:04
04:05:56
211
2041-1
Brad BARKER
Brad BARKER #2041-1
Male Veteran
04:06:11
04:06:11
Veteran
Male
Vet Men
BLACK MAMBAS
04:06:11
41
E
08:40:03
04:06:11
210
2041-2
Lloyd BARKER
Lloyd BARKER #2041-2
Male Veteran
04:06:11
04:06:11
Veteran
Male
Vet Men
BLACK MAMBAS
04:06:11
41
E
08:40:03
04:06:11
212
2396-1
Ryan MCCORMICK
Ryan MCCORMICK #2396-1
Male Senior
04:06:14
04:06:14
Senior
Male
Mens Team
YUSS I'M FAST
04:06:15
32
C
08:20:04
04:06:14
213
2396-2
Stephen KELBRICK
Stephen KELBRICK #2396-2
Male Senior
04:06:15
04:06:15
Senior
Male
Mens Team
YUSS I'M FAST
04:06:15
32
C
08:20:04
04:06:15
215
2334-1
Wesley CLOETE
Wesley CLOETE #2334-1
Male Senior
04:06:23
04:06:23
Senior
Male
Mens Team
ROLLING STONES
04:06:23
33
B
08:10:01
04:06:23
214
2334-2
Bryn BATTY
Bryn BATTY #2334-2
Male Senior
04:06:23
04:06:23
Senior
Male
Mens Team
ROLLING STONES
04:06:23
33
B
08:10:01
04:06:23
217
2304-1
Carl MARE
Carl MARE #2304-1
Male Master
04:06:31
04:06:31
Master
Male
Master Men
ALEA JACTA EST
04:06:31
13
D
08:30:02
04:06:31
216
2304-2
Frans HANSEN
Frans HANSEN #2304-2
Male Master
04:06:31
04:06:31
Master
Male
Master Men
ALEA JACTA EST
04:06:31
13
D
08:30:02
04:06:31
218
2176-1
Barend VENTER
Barend VENTER #2176-1
Male Senior
04:06:53
04:06:53
Senior
Male
Mens Team
OUTIES
04:06:53
34
E
08:40:03
04:06:53
219
2176-2
Derick MARKRAM
Derick MARKRAM #2176-2
Male Senior
04:06:53
04:06:53
Senior
Male
Mens Team
OUTIES
04:06:53
34
E
08:40:03
04:06:53
220
2380-2
Warren DICKSON
Warren DICKSON #2380-2
Male Veteran
04:07:16
04:07:16
Veteran
Male
Vet Men
CHEP CYCOLOGY
04:07:17
42
G
09:00:00
04:07:16
221
2380-1
Warren BARBER
Warren BARBER #2380-1
Male Veteran
04:07:17
04:07:17
Veteran
Male
Vet Men
CHEP CYCOLOGY
04:07:17
42
G
09:00:00
04:07:17
222
2137-2
Jaco KAMFER
Jaco KAMFER #2137-2
Male Veteran
04:07:29
04:07:29
Veteran
Male
Vet Men
HOT SPOT
04:07:32
43
C
08:20:04
04:07:29
223
2137-1
Johan VAN DER WATT
Johan VAN DER WATT #2137-1
Male Master
04:07:32
04:07:32
Master
Male
Vet Men
HOT SPOT
04:07:32
43
C
08:20:04
04:07:32
225
2276-1
Richard AYRES
Richard AYRES #2276-1
Male Master
04:07:39
04:07:39
Master
Male
Vet Men
KAP PGB-10
04:07:39
44
C
08:20:04
04:07:39
224
2276-2
Grant LINDEQUE
Grant LINDEQUE #2276-2
Male Veteran
04:07:39
04:07:39
Veteran
Male
Vet Men
KAP PGB-10
04:07:39
44
C
08:20:04
04:07:39
226
2109-2
Andreas SALVER
Andreas SALVER #2109-2
Male Master
04:07:56
04:07:56
Master
Male
Master Men
MOBILE JOINTS
04:07:58
14
D
08:30:02
04:07:56
227
2109-1
Niel EVANS
Niel EVANS #2109-1
Male Master
04:07:58
04:07:58
Master
Male
Master Men
MOBILE JOINTS
04:07:58
14
D
08:30:02
04:07:58
228
2189-1
Dewald BOTHA
Dewald BOTHA #2189-1
Male Grand Master
04:08:09
04:08:09
Grand Master
Male
Master Men
TEAM TOUGHENOUGH
04:08:10
15
D
08:30:02
04:08:09
229
2189-2
Dirk DU TOIT
Dirk DU TOIT #2189-2
Male Master
04:08:10
04:08:10
Master
Male
Master Men
TEAM TOUGHENOUGH
04:08:10
15
D
08:30:02
04:08:10
230
2253-1
Jp BLUMENTHAL
Jp BLUMENTHAL #2253-1
Male Veteran
04:08:10
04:08:10
Veteran
Male
Vet Men
JINJA NINJA'S
04:08:12
45
C
08:20:04
04:08:10
231
2253-2
Duncan SLATER
Duncan SLATER #2253-2
Male Veteran
04:08:12
04:08:12
Veteran
Male
Vet Men
JINJA NINJA'S
04:08:12
45
C
08:20:04
04:08:12
232
2467-1
Grant MARKHAM
Grant MARKHAM #2467-1
Male Master
04:08:16
04:08:16
Master
Male
B
08:10:01
04:08:16
233
2164-1
Grant MACPHERSON
Grant MACPHERSON #2164-1
Male Master
04:08:20
04:08:20
Master
Male
Vet Men
Mac Pee
04:08:20
46
E
08:40:03
04:08:20
234
2164-2
Patrick ADDIS
Patrick ADDIS #2164-2
Male Veteran
04:08:20
04:08:20
Veteran
Male
Vet Men
Mac Pee
04:08:20
46
E
08:40:03
04:08:20
235
2366-1
Collin STROBERG
Collin STROBERG #2366-1
Male Master
04:08:55
04:08:55
Master
Male
Vet Men
Ballito Ballies
04:08:56
47
B
08:10:01
04:08:55
236
2366-2
Paul WOOD
Paul WOOD #2366-2
Male Veteran
04:08:56
04:08:56
Veteran
Male
Vet Men
Ballito Ballies
04:08:56
47
B
08:10:01
04:08:56
238
2201-1
Mark STEVENS
Mark STEVENS #2201-1
Male Senior
04:09:10
04:09:10
Senior
Male
Mens Team
TBC
04:09:10
35
E
08:40:03
04:09:10
237
2201-2
Ian PHILLIPS
Ian PHILLIPS #2201-2
Male Senior
04:09:10
04:09:10
Senior
Male
Mens Team
TBC
04:09:10
35
E
08:40:03
04:09:10
240
2411-1
Francois EBERSOHN
Francois EBERSOHN #2411-1
Male Master
04:09:43
04:09:43
Master
Male
Vet Men
CLOVER MELK MANNE
04:09:43
48
A
08:00:04
04:09:43
239
2411-2
Philip FOURIE
Philip FOURIE #2411-2
Male Veteran
04:09:43
04:09:43
Veteran
Male
Vet Men
CLOVER MELK MANNE
04:09:43
48
A
08:00:04
04:09:43
241
2136-1
Debra THOMAS
Debra THOMAS #2136-1
Female Veteran
04:09:44
04:09:44
Veteran
Female
Vet Women
CHIRPY CHICKS
04:09:46
2
D
08:30:02
04:09:44
242
2136-2
Nadine NUNES
Nadine NUNES #2136-2
Female Veteran
04:09:46
04:09:46
Veteran
Female
Vet Women
CHIRPY CHICKS
04:09:46
2
D
08:30:02
04:09:46
243
2013-2
Sean MULCAHY
Sean MULCAHY #2013-2
Male Master
04:09:52
04:09:52
Master
Male
Mixed Team
TEAM FUNDURO
04:09:53
8
C
08:20:04
04:09:52
244
2013-1
Barbara MULCAHY
Barbara MULCAHY #2013-1
Female Veteran
04:09:53
04:09:53
Veteran
Female
Mixed Team
TEAM FUNDURO
04:09:53
8
C
08:20:04
04:09:53
246
2006-1
Tim BLEWETT
Tim BLEWETT #2006-1
Male Master
04:11:02
04:11:02
Master
Male
Master Men
INDABUSHE
04:11:02
16
D
08:30:02
04:11:02
245
2006-2
Kleve BOLLEURS
Kleve BOLLEURS #2006-2
Male Master
04:11:02
04:11:02
Master
Male
Master Men
INDABUSHE
04:11:02
16
D
08:30:02
04:11:02
247
2404-1
Spike DE LA REY
Spike DE LA REY #2404-1
Male Master
04:11:10
04:11:10
Master
Male
Mens Team
DE LA REY DE LA REY
04:11:10
36
F
08:50:05
04:11:10
248
2404-2
Craig DE LA REY
Craig DE LA REY #2404-2
Male Senior
04:11:10
04:11:10
Senior
Male
Mens Team
DE LA REY DE LA REY
04:11:10
36
F
08:50:05
04:11:10
249
2267-1
Frikkie GROENEWALD
Frikkie GROENEWALD #2267-1
Male Veteran
04:11:20
04:11:20
Veteran
Male
Vet Men
GREEN RHINOS
04:11:22
49
B
08:10:01
04:11:20
250
2267-2
Martin VORSTER
Martin VORSTER #2267-2
Male Veteran
04:11:22
04:11:22
Veteran
Male
Vet Men
GREEN RHINOS
04:11:22
49
B
08:10:01
04:11:22
1
2
3
4
[5]
6
7
...
16
17
18
19
Page 5 of 19 (927 items)
© 2023