Sani2C RACE
18/05/2019
Results
Teams
Details
Links
Race Website
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
Stage 3
General Classification
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
[5]
6
7
...
16
17
18
19
Page 5 of 19 (927 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Category
Gender
Team Type
Team
Team Result
Team Pos
Buffalo
Wave
Start Time
Finish
809
2110-1
Diane GELDENHUYS
Diane GELDENHUYS #2110-1
Female Senior
05:51:15
05:51:15
Senior
Female
Mixed Team
DRAG&FLY
05:51:17
46
H
09:10:10
05:51:15
810
2110-2
Ivor GELDENHUYS
Ivor GELDENHUYS #2110-2
Male Veteran
05:51:17
05:51:17
Veteran
Male
Mixed Team
DRAG&FLY
05:51:17
46
H
09:10:10
05:51:17
67
2159-2
Amos KAHN
Amos KAHN #2159-2
Male Veteran
03:32:03
03:32:03
Veteran
Male
Vet Men
DUSTY HAZE
03:32:05
10
C
08:20:04
03:32:03
70
2159-1
Vincent ALOMIA
Vincent ALOMIA #2159-1
Male Veteran
03:32:05
03:32:05
Veteran
Male
Vet Men
DUSTY HAZE
03:32:05
10
C
08:20:04
03:32:05
708
2205-2
Colin PADOA
Colin PADOA #2205-2
Male Veteran
05:18:40
05:18:40
Veteran
Male
Vet Men
EASY RIDERS_2
05:18:41
126
H
09:10:10
05:18:40
709
2205-1
Sean WYNNE-JONES
Sean WYNNE-JONES #2205-1
Male Veteran
05:18:41
05:18:41
Veteran
Male
Vet Men
EASY RIDERS_2
05:18:41
126
H
09:10:10
05:18:41
675
2162-2
Brian GUNDRY
Brian GUNDRY #2162-2
Male Veteran
05:12:25
05:12:25
Veteran
Male
Vet Men
EASYRIDERS
05:12:26
119
H
09:10:10
05:12:25
676
2162-1
Richard VON BORMANN
Richard VON BORMANN #2162-1
Male Master
05:12:26
05:12:26
Master
Male
Vet Men
EASYRIDERS
05:12:26
119
H
09:10:10
05:12:26
331
2286-2
Peter HOHNE
Peter HOHNE #2286-2
Male Grand Master
04:23:04
04:23:04
Grand Master
Male
Master Men
EKAPA DUST DEVILS
04:23:04
21
E
08:40:03
04:23:04
332
2286-1
Shane SCHONEGEVEL
Shane SCHONEGEVEL #2286-1
Male Master
04:23:04
04:23:04
Master
Male
Master Men
EKAPA DUST DEVILS
04:23:04
21
E
08:40:03
04:23:04
335
2182-1
Jean DU PREEZ
Jean DU PREEZ #2182-1
Male Master
04:23:17
04:23:17
Master
Male
Master Men
ELITE FORKLIFT RENTAL
04:23:17
22
C
08:20:04
04:23:17
336
2182-2
Eric WISSE
Eric WISSE #2182-2
Male Master
04:23:17
04:23:17
Master
Male
Master Men
ELITE FORKLIFT RENTAL
04:23:17
22
C
08:20:04
04:23:17
365
2107-2
Johannes VENTER
Johannes VENTER #2107-2
Male Veteran
04:27:13
04:27:13
Veteran
Male
Vet Men
ENDECON DOT CO DOT ZA
04:27:13
71
Buffalo
F
08:50:05
04:27:13
366
2107-1
Peter BOUWER
Peter BOUWER #2107-1
Male Veteran
04:27:13
04:27:13
Veteran
Male
Vet Men
ENDECON DOT CO DOT ZA
04:27:13
71
Buffalo
F
08:50:05
04:27:13
727
2108-1
Pieter COERTZE
Pieter COERTZE #2108-1
Male Master
05:21:20
05:21:20
Master
Male
Master Men
ENDECON FLYERS
05:21:21
49
G
09:00:00
05:21:20
728
2108-2
Hendrik VAN DER MERWE
Hendrik VAN DER MERWE #2108-2
Male Master
05:21:21
05:21:21
Master
Male
Master Men
ENDECON FLYERS
05:21:21
49
G
09:00:00
05:21:21
481
2131-1
Justin WATT
Justin WATT #2131-1
Male Senior
04:45:08
04:45:08
Senior
Male
Mens Team
ENVY
04:45:10
75
E
08:40:03
04:45:08
482
2131-2
Gareth HARRISON
Gareth HARRISON #2131-2
Male Senior
04:45:10
04:45:10
Senior
Male
Mens Team
ENVY
04:45:10
75
E
08:40:03
04:45:10
57
2178-1
Frank SCHMAEHLING
Frank SCHMAEHLING #2178-1
Male Veteran
03:25:31
03:25:31
Veteran
Male
Vet Men
EPIC FIGHTERS
03:25:33
8
A
08:00:04
03:25:31
58
2178-2
Felix PRINZ
Felix PRINZ #2178-2
Male Master
03:25:33
03:25:33
Master
Male
Vet Men
EPIC FIGHTERS
03:25:33
8
A
08:00:04
03:25:33
124
2246-2
Stephan BEYERS
Stephan BEYERS #2246-2
Male Veteran
03:49:31
03:49:31
Veteran
Male
Vet Men
EPIC STRIDERS
03:49:35
22
B
08:10:01
03:49:31
125
2246-1
Victor DA SILVA
Victor DA SILVA #2246-1
Male Master
03:49:35
03:49:35
Master
Male
Vet Men
EPIC STRIDERS
03:49:35
22
B
08:10:01
03:49:35
789
2019-1
Gerna VAN DER RIET
Gerna VAN DER RIET #2019-1
Female Grand Master
05:40:10
05:40:10
Grand Master
Female
Mixed Team
EVEREST
05:40:10
43
I
09:15:07
05:40:10
790
2019-2
Almarie HUGO
Almarie HUGO #2019-2
Female Master
05:40:10
05:40:10
Master
Female
Mixed Team
EVEREST
05:40:10
43
I
09:15:07
05:40:10
81
2319-2
Brian PERRY
Brian PERRY #2319-2
Male Veteran
03:35:27
03:35:27
Veteran
Male
Vet Men
FAST FORWARD
03:35:28
12
A
08:00:04
03:35:27
82
2319-1
Wynand WESSELS
Wynand WESSELS #2319-1
Male Veteran
03:35:28
03:35:28
Veteran
Male
Vet Men
FAST FORWARD
03:35:28
12
A
08:00:04
03:35:28
495
2144-1
Celeste ERASMUS
Celeste ERASMUS #2144-1
Female Veteran
04:46:46
04:46:46
Veteran
Female
Mixed Team
FATTIES & MOANIES
04:46:47
23
B
08:10:01
04:46:46
496
2144-2
Emmanuel ROCCAS
Emmanuel ROCCAS #2144-2
Male Master
04:46:47
04:46:47
Master
Male
Mixed Team
FATTIES & MOANIES
04:46:47
23
B
08:10:01
04:46:47
586
2425-1
Barry TYSON
Barry TYSON #2425-1
Male Master
04:58:50
04:58:50
Master
Male
Master Men
FAULTY TOWERS
04:58:51
39
D
08:30:02
04:58:50
587
2425-2
Craig MARAIS
Craig MARAIS #2425-2
Male Master
04:58:51
04:58:51
Master
Male
Master Men
FAULTY TOWERS
04:58:51
39
D
08:30:02
04:58:51
327
2105-1
Rian DU PREEZ
Rian DU PREEZ #2105-1
Male Veteran
04:22:48
04:22:48
Veteran
Male
Vet Men
FIFTY SOMETHING
04:22:50
63
B
08:10:01
04:22:48
328
2105-2
Wayne HINDE
Wayne HINDE #2105-2
Male Master
04:22:50
04:22:50
Master
Male
Vet Men
FIFTY SOMETHING
04:22:50
63
B
08:10:01
04:22:50
781
2128-1
Peet BOTHA
Peet BOTHA #2128-1
Male E-Bike
05:38:22
05:38:22
E-Bike
Male
E-Bike
FIFTY+2C
05:38:23
2
I
09:15:07
05:38:22
782
2128-2
Michael BENZ
Michael BENZ #2128-2
Male Senior
05:38:23
05:38:23
Senior
Male
E-Bike
FIFTY+2C
05:38:23
2
I
09:15:07
05:38:23
616
2156-2
Martin RAUBENHEIMER
Martin RAUBENHEIMER #2156-2
Male Master
05:02:16
05:02:16
Master
Male
Vet Men
FIT
05:02:22
110
F
08:50:05
05:02:16
617
2156-1
David NAUDE
David NAUDE #2156-1
Male Veteran
05:02:22
05:02:22
Veteran
Male
Vet Men
FIT
05:02:22
110
F
08:50:05
05:02:22
851
2145-2
Caroline VILJOEN
Caroline VILJOEN #2145-2
Female Senior
06:27:50
06:27:50
Senior
Female
Womens Team
FLASH
06:27:51
13
I
09:15:07
06:27:50
852
2145-1
Helene NEPGEN
Helene NEPGEN #2145-1
Female Veteran
06:27:51
06:27:51
Veteran
Female
Womens Team
FLASH
06:27:51
13
I
09:15:07
06:27:51
105
2153-1
Delaney IMPEY
Delaney IMPEY #2153-1
Male Veteran
03:41:59
03:41:59
Veteran
Male
Vet Men
FLASH HARRY
03:41:59
19
C
08:20:04
03:41:59
106
2153-2
Robert SAUNDERS
Robert SAUNDERS #2153-2
Male Veteran
03:41:59
03:41:59
Veteran
Male
Vet Men
FLASH HARRY
03:41:59
19
C
08:20:04
03:41:59
471
2115-2
Ada GREYLING
Ada GREYLING #2115-2
Female Veteran
04:43:37
04:43:37
Veteran
Female
Womens Team
FOF VLAKVAARKIES
04:43:40
7
F
08:50:05
04:43:37
472
2115-1
Michaela LAIDLAW
Michaela LAIDLAW #2115-1
Female Senior
04:43:40
04:43:40
Senior
Female
Womens Team
FOF VLAKVAARKIES
04:43:40
7
F
08:50:05
04:43:40
719
2295-1
John Gary WARDLE
John Gary WARDLE #2295-1
Male Veteran
05:20:12
05:20:12
Veteran
Male
Mens Team
FRAIL FARMERS
05:20:12
111
F
08:50:05
05:20:12
720
2295-2
Kyle VAN DE VYVER
Kyle VAN DE VYVER #2295-2
Male Senior
05:20:12
05:20:12
Senior
Male
Mens Team
FRAIL FARMERS
05:20:12
111
F
08:50:05
05:20:12
401
2256-1
Myles AGAR
Myles AGAR #2256-1
Male Veteran
04:33:00
04:33:00
Veteran
Male
Mixed Team
FRANCEHOEK WILD HONEY
04:33:01
17
H
09:10:10
04:33:00
402
2256-2
Liezel BEYERS
Liezel BEYERS #2256-2
Female Veteran
04:33:01
04:33:01
Veteran
Female
Mixed Team
FRANCEHOEK WILD HONEY
04:33:01
17
H
09:10:10
04:33:01
297
2028-1
Eric VON GLEHN
Eric VON GLEHN #2028-1
Male Grand Master
04:18:00
04:18:00
Grand Master
Male
Vet Men
G&E
04:18:01
58
E
08:40:03
04:18:00
298
2028-2
Grant TIDBURY
Grant TIDBURY #2028-2
Male Veteran
04:18:01
04:18:01
Veteran
Male
Vet Men
G&E
04:18:01
58
E
08:40:03
04:18:01
39
2096-2
Sarah HILL
Sarah HILL #2096-2
Female Senior
03:16:57
03:16:57
Senior
Female
Womens Team
GALILEO RISK
03:16:58
2
A
08:00:04
03:16:57
40
2096-1
Theresa RALPH
Theresa RALPH #2096-1
Female Veteran
03:16:58
03:16:58
Veteran
Female
Womens Team
GALILEO RISK
03:16:58
2
A
08:00:04
03:16:58
1
2
3
4
[5]
6
7
...
16
17
18
19
Page 5 of 19 (927 items)
© 2023