Sani2C RACE
12/05/2022
Results
Teams
Details
Links
Race Website
Course Map
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
Stage 3
General Classification
Category Results
Secondary Category
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Secondary Category
Advanced
1
2
3
[4]
5
6
7
...
18
19
20
21
Page 4 of 21 (1007 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Individual Time
Individual Time
Individual Category
Special Cat
Gender
Team Type
Team Name
Team Time
Team position
Pace
Batch
859
2256-2
Brett CANNING
Brett CANNING #2256-2
Male Veteran
06:09:32
06:09:32
Veteran
Male
Sub-Vet Men
6 Racing Slugs
06:09:32
93
13.3 km/h
J
771
2275-1
Leon ABRAHAMSE
Leon ABRAHAMSE #2275-1
Male Veteran
05:50:13
05:50:13
Veteran
Male
Veteran Men
Cool Runnings
05:50:13
91
14.0 km/h
J
770
2275-2
Johan LEIBBRANDT
Johan LEIBBRANDT #2275-2
Male Veteran
05:50:13
05:50:13
Veteran
Male
Veteran Men
Cool Runnings
05:50:13
91
14.0 km/h
J
748
2287-1
Christo DIRKS
Christo DIRKS #2287-1
Male Master
05:45:36
05:45:36
Master
Male
Master Men
Boomslange
05:45:36
28
14.2 km/h
J
747
2287-2
Charles WILSON
Charles WILSON #2287-2
Male Master
05:45:35
05:45:35
Master
Male
Master Men
Boomslange
05:45:36
28
14.2 km/h
J
750
2291-1
Darius PRINSLOO
Darius PRINSLOO #2291-1
Male Veteran
05:45:40
05:45:40
Veteran
Male
Sub-Vet Men
Race with the Son
05:45:40
83
14.2 km/h
J
749
2291-2
Rudi OLIVIER
Rudi OLIVIER #2291-2
Male Sub-Vet
05:45:39
05:45:39
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Race with the Son
05:45:40
83
14.2 km/h
J
661
2294-1
Mark LADEN
Mark LADEN #2294-1
Male Master
05:28:27
05:28:27
Master
Male
Master Men
The Old Bulls
05:28:27
23
15.0 km/h
F
662
2294-2
Martin STEWART
Martin STEWART #2294-2
Male Master
05:28:27
05:28:27
Master
Male
Master Men
The Old Bulls
05:28:27
23
15.0 km/h
F
291
2299-1
Eruk BERGH
Eruk BERGH #2299-1
Male Sub-Vet
04:40:10
04:40:10
Sub-Vet
Male
Solo Men
Solo Eruk Bergh
04:40:10
43
17.6 km/h
E
525
2129-1
Wolfgang ENGLING
Wolfgang ENGLING #2129-1
Male Veteran
05:08:33
05:08:33
Veteran
Male
Mixed Team
Da Lazy One's
05:08:33
38
15.9 km/h
J
971
2140-1
Marius WERTH
Marius WERTH #2140-1
Male Veteran
07:15:04
07:15:04
Veteran
Male
Veteran Men
Cannondale Team Lefty
07:15:05
106
11.3 km/h
J
972
2140-2
Pieter Gert Wessel TERBLANCHE
Pieter Gert Wessel TERBLANCHE #2140-2
Male Veteran
07:15:05
07:15:05
Veteran
Male
Veteran Men
Cannondale Team Lefty
07:15:05
106
11.3 km/h
J
847
2201-1
Rikus DE BEER
Rikus DE BEER #2201-1
Male Sub-Vet
06:04:21
06:04:21
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
smith Power equipment
06:04:26
92
13.5 km/h
J
848
2201-2
Hardus DE KLERK
Hardus DE KLERK #2201-2
Male Master
06:04:26
06:04:26
Master
Male
Sub-Vet Men
smith Power equipment
06:04:26
92
13.5 km/h
J
443
2212-1
Jano VENTER
Jano VENTER #2212-1
Male U23
04:58:21
04:58:21
U23
Male
Elite Men
The Bearded Warriors
04:58:24
30
16.5 km/h
J
444
2212-2
Thinus JACOBS
Thinus JACOBS #2212-2
Male Sub-Vet
04:58:24
04:58:24
Sub-Vet
Male
Elite Men
The Bearded Warriors
04:58:24
30
16.5 km/h
J
843
2225-1
Peter CATTELL
Peter CATTELL #2225-1
Male E-Bike
06:03:48
06:03:48
E-Bike
Male
E-Bike Team
Jamac
06:03:48
16
13.5 km/h
J
844
2225-2
Frank WILLIAMS
Frank WILLIAMS #2225-2
Male Veteran
06:03:48
06:03:48
Veteran
Male
E-Bike Team
Jamac
06:03:48
16
13.5 km/h
J
614
2037-1
Shane FARREN
Shane FARREN #2037-1
Male Sub-Vet
05:23:25
05:23:25
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
something catchy
05:23:26
65
15.2 km/h
J
615
2037-2
Rudi Morais COSTA
Rudi Morais COSTA #2037-2
Male Sub-Vet
05:23:26
05:23:26
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
something catchy
05:23:26
65
15.2 km/h
J
809
2021-1
Stephen COETZER
Stephen COETZER #2021-1
Male E-Bike
05:58:19
05:58:19
E-Bike
Male
E-Bike Team
The Coetzers
05:58:20
15
13.7 km/h
J
633
2034-1
Farouk LALJI
Farouk LALJI #2034-1
Male Veteran
05:25:47
05:25:47
Veteran
Male
Veteran Men
Hakuna Matata
05:25:49
76
15.1 km/h
J
634
2034-2
Patrick CODJIA
Patrick CODJIA #2034-2
Male Veteran
05:25:49
05:25:49
Veteran
Male
Veteran Men
Hakuna Matata
05:25:49
76
15.1 km/h
J
575
2057-1
Tobias STEYN
Tobias STEYN #2057-1
Male Master
05:16:37
05:16:37
Master
Male
Solo Men
Solo Tobias Steyn
05:16:37
68
15.5 km/h
G
560
2095-1
Jan-Stefan FERREIRA
Jan-Stefan FERREIRA #2095-1
Male Open
05:13:56
05:13:56
Open
Male
Elite Men
Wave3
05:13:56
34
15.7 km/h
E
559
2095-2
Crawford VON ABO
Crawford VON ABO #2095-2
Male Open
05:13:55
05:13:55
Open
Male
Elite Men
Wave3
05:13:56
34
15.7 km/h
E
531
2110-1
Gavin LEMOS
Gavin LEMOS #2110-1
Male Master
05:09:08
05:09:08
Master
Male
Veteran Men
Gavirkie
05:09:08
62
15.9 km/h
J
530
2110-2
Dirk ESTERHUIZEN
Dirk ESTERHUIZEN #2110-2
Male Veteran
05:09:08
05:09:08
Veteran
Male
Veteran Men
Gavirkie
05:09:08
62
15.9 km/h
J
952
2118-1
Jan JORDAAN
Jan JORDAAN #2118-1
Male Master
06:48:26
06:48:26
Master
Male
E-Bike Team
JanMar
06:48:27
21
12.0 km/h
J
790
2022-2
Michael Reid BARNES
Michael Reid BARNES #2022-2
Male E-Bike
05:53:20
05:53:20
E-Bike
Male
E-Bike Team
ProBlast
05:53:20
14
13.9 km/h
J
518
2453-1
Digby WEBB
Digby WEBB #2453-1
Male Master
05:07:31
05:07:31
Master
Male
Master Men
Omnico 03-2 Ballies
05:07:35
15
16.0 km/h
E
519
2453-2
Lee CANHAM
Lee CANHAM #2453-2
Male Master
05:07:35
05:07:35
Master
Male
Master Men
Omnico 03-2 Ballies
05:07:35
15
16.0 km/h
E
762
2051-1
Douglas ABBEY
Douglas ABBEY #2051-1
Male E-Bike
05:48:10
05:48:10
E-Bike
Male
E-Bike Team
Only Fools and Bicycles
05:48:12
12
14.1 km/h
I
802
2013-1
Gareth BURN
Gareth BURN #2013-1
Male Sub-Vet
05:56:16
05:56:16
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Mazeraatees
05:56:17
89
13.8 km/h
I
803
2013-2
Kyle BURN
Kyle BURN #2013-2
Male Sub-Vet
05:56:17
05:56:17
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Mazeraatees
05:56:17
89
13.8 km/h
I
360
2265-2
Sean PENDERIS
Sean PENDERIS #2265-2
Male Sub-Vet
04:48:21
04:48:21
Sub-Vet
Male
E-Bike Team
Lynkwise Nam
04:48:21
3
17.1 km/h
I
415
2416-1
Robert DE JAGER
Robert DE JAGER #2416-1
Male E-Bike
04:54:49
04:54:49
E-Bike
Male
E-Bike Team
Cyrus West
04:54:50
4
16.7 km/h
I
416
2416-2
Grant WESTCOTT
Grant WESTCOTT #2416-2
Male Master
04:54:50
04:54:50
Master
Male
E-Bike Team
Cyrus West
04:54:50
4
16.7 km/h
I
629
2010-1
Franko BOTES
Franko BOTES #2010-1
Male Sub-Vet
05:24:39
05:24:39
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Memphis Belle
05:24:39
68
15.2 km/h
E
628
2010-2
Eugene HANEKOM
Eugene HANEKOM #2010-2
Male Sub-Vet
05:24:39
05:24:39
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Memphis Belle
05:24:39
68
15.2 km/h
E
655
2167-1
Richard CONNEAR
Richard CONNEAR #2167-1
Male Sub-Vet
05:27:39
05:27:39
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Team LEDline
05:27:39
73
15.0 km/h
I
654
2167-2
Anthony BURNS
Anthony BURNS #2167-2
Male Veteran
05:27:39
05:27:39
Veteran
Male
Sub-Vet Men
Team LEDline
05:27:39
73
15.0 km/h
I
326
2146-1
Gerhard MARAIS
Gerhard MARAIS #2146-1
Male Sub-Vet
04:44:52
04:44:52
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Calvary
04:44:55
38
17.3 km/h
I
327
2146-2
Etienne LOTTERING
Etienne LOTTERING #2146-2
Male Sub-Vet
04:44:55
04:44:55
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Calvary
04:44:55
38
17.3 km/h
I
137
2030-1
Johann RABIE
Johann RABIE #2030-1
Male Sub-Vet
04:09:22
04:09:22
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Omnico-08 Bike Addict
04:09:22
13
19.7 km/h
I
138
2030-2
Jaco GELDENHUYS
Jaco GELDENHUYS #2030-2
Male Veteran
04:09:22
04:09:22
Veteran
Male
Sub-Vet Men
Omnico-08 Bike Addict
04:09:22
13
19.7 km/h
I
989
2460-1
Iain SQUIRES
Iain SQUIRES #2460-1
Male Master
07:40:28
07:40:28
Master
Male
Veteran Men
SAPS 2
07:40:28
107
10.7 km/h
I
988
2460-2
Christian VAN ZYL
Christian VAN ZYL #2460-2
Male Veteran
07:40:26
07:40:26
Veteran
Male
Veteran Men
SAPS 2
07:40:28
107
10.7 km/h
I
835
2601-1
Jeremy NAIDOO
Jeremy NAIDOO #2601-1
Male Veteran
06:02:05
06:02:05
Veteran
Male
Solo Men
Solo Jeremy Naidoo
06:02:05
87
13.6 km/h
E
1
2
3
[4]
5
6
7
...
18
19
20
21
Page 4 of 21 (1007 items)
© 2023