Sani2C Adventure
11/05/2022
Results
Teams
Details
Links
Race Website
Course Map
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
Stage 3
General Classification
Category Results
Secondary Category
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Secondary Category
Advanced
1
2
3
[4]
5
6
7
...
17
18
19
20
Page 4 of 20 (996 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Individual Time
Individual Time
Individual Category
Special Cat
Gender
Team Type
Team Name
Team Time
Team Pos
Pace
Batch
845
1324-1
Raj KOTECHA
Raj KOTECHA #1324-1
Male Master
06:40:07
06:40:07
Master
Male
Master Men
The Tailenders
06:40:07
49
12.3 km/h
F
846
1324-2
Dipan MEDIRATTA
Dipan MEDIRATTA #1324-2
Male Master
06:40:07
06:40:07
Master
Male
Master Men
The Tailenders
06:40:07
49
12.3 km/h
F
844
1403-1
Mike VAN EYSSEN
Mike VAN EYSSEN #1403-1
Male Grand Master
06:39:38
06:39:38
Grand Master
Buffalo Team
Male
Veteran Men
UNITRANS 17 BeersandGears
06:39:38
126
12.3 km/h
G
843
1403-2
Martin SLABBER
Martin SLABBER #1403-2
Male Veteran
06:39:38
06:39:38
Veteran
Buffalo Team
Male
Veteran Men
UNITRANS 17 BeersandGears
06:39:38
126
12.3 km/h
G
842
1462-2
Mark GROBBELAAR
Mark GROBBELAAR #1462-2
Male Master
06:38:38
06:38:38
Master
Buffalo Team
Male
Veteran Men
Fo
06:38:38
125
12.3 km/h
D
840
1043-1
Sune SCHAFFLER
Sune SCHAFFLER #1043-1
Female Veteran
06:38:24
06:38:24
Veteran
Female
Veteran Women
Team Portable Shade Dubai
06:38:24
6
12.3 km/h
I
841
1043-2
Cindy ACKERMAN
Cindy ACKERMAN #1043-2
Female Veteran
06:38:24
06:38:24
Veteran
Female
Veteran Women
Team Portable Shade Dubai
06:38:24
6
12.3 km/h
I
839
1410-1
Stanton CROSSMAN
Stanton CROSSMAN #1410-1
Male Veteran
06:38:00
06:38:00
Veteran
Male
Veteran Men
Unitrans
06:38:00
124
12.4 km/h
K
838
1410-2
Kevin CLARIDGE
Kevin CLARIDGE #1410-2
Male Veteran
06:37:59
06:37:59
Veteran
Male
Veteran Men
Unitrans
06:38:00
124
12.4 km/h
K
837
1270-1
Woveshen MAISTRY
Woveshen MAISTRY #1270-1
Male Sub-Vet
06:37:53
06:37:53
Sub-Vet
Buffalo Team
Male
Sub-Vet Men
Teamtiger
06:37:53
90
12.4 km/h
G
836
1270-2
Kevin NAICKER
Kevin NAICKER #1270-2
Male Veteran
06:37:52
06:37:52
Veteran
Buffalo Team
Male
Sub-Vet Men
Teamtiger
06:37:53
90
12.4 km/h
G
835
1030-2
Rolan DERCKSEN
Rolan DERCKSEN #1030-2
Male Sub-Vet
06:37:50
06:37:50
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
The Koppies
06:37:50
89
12.4 km/h
D
834
1030-1
Russel BARNES
Russel BARNES #1030-1
Male Veteran
06:37:49
06:37:49
Veteran
Male
Sub-Vet Men
The Koppies
06:37:50
89
12.4 km/h
D
833
1194-2
Andy MACKENZIE
Andy MACKENZIE #1194-2
Male Veteran
06:36:53
06:36:53
Veteran
Male
Veteran Men
Re-Solve D
06:36:53
123
12.4 km/h
F
832
1194-1
Wayne JORDI
Wayne JORDI #1194-1
Male Veteran
06:36:51
06:36:51
Veteran
Male
Veteran Men
Re-Solve D
06:36:53
123
12.4 km/h
F
831
1112-2
Alistair CALDER
Alistair CALDER #1112-2
Male Grand Master
06:36:34
06:36:34
Grand Master
Male
Gr-Master Men
Sun Ace Riders
06:36:34
5
12.4 km/h
I
830
1112-1
Bruce CARLYON
Bruce CARLYON #1112-1
Male Grand Master
06:36:33
06:36:33
Grand Master
Male
Gr-Master Men
Sun Ace Riders
06:36:34
5
12.4 km/h
I
829
1018-1
Anton ECKARD
Anton ECKARD #1018-1
Male Veteran
06:36:09
06:36:09
Veteran
Buffalo Team
Male
Sub-Vet Men
Jakkals en Wolf
06:36:09
88
12.4 km/h
D
828
1018-2
Jacques GREYLING
Jacques GREYLING #1018-2
Male Sub-Vet
06:36:07
06:36:07
Sub-Vet
Buffalo Team
Male
Sub-Vet Men
Jakkals en Wolf
06:36:09
88
12.4 km/h
D
827
1373-2
Anne-Marie BOTHMA
Anne-Marie BOTHMA #1373-2
Female Senior
06:35:28
06:35:28
Senior
Female
Mixed Team
Marakabei
06:46:18
50
12.4 km/h
K
826
1372-1
Jeandre LANDMAN
Jeandre LANDMAN #1372-1
Male Senior
06:35:26
06:35:26
Senior
Male
Open Men
Maseru
06:35:26
32
12.4 km/h
K
825
1378-2
Yolinde HARPER
Yolinde HARPER #1378-2
Female E-Bike
06:33:28
06:33:28
E-Bike
Female
E-Bike Team
Trek MandY
06:33:28
15
12.5 km/h
G
824
1378-1
Mike KAYSER
Mike KAYSER #1378-1
Male Master
06:33:26
06:33:26
Master
Male
E-Bike Team
Trek MandY
06:33:28
15
12.5 km/h
G
823
1191-2
Jonathan RABE
Jonathan RABE #1191-2
Male E-Bike
06:32:59
06:32:59
E-Bike
Male
E-Bike Team
Re-Solve B
07:05:57
16
12.5 km/h
G
822
1190-2
Stefan NIEUWOUDT
Stefan NIEUWOUDT #1190-2
Male Sub-Vet
06:32:58
06:32:58
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Re-Solve A
07:05:56
99
12.5 km/h
G
821
1017-2
Pankhurst RONNIE
Pankhurst RONNIE #1017-2
Male Grand Master
06:32:45
06:32:45
Grand Master
Male
Gr-Master Men
Swissafrica
06:32:45
4
12.5 km/h
I
820
1017-1
Schai ELMAR
Schai ELMAR #1017-1
Male Grand Master
06:32:43
06:32:43
Grand Master
Male
Gr-Master Men
Swissafrica
06:32:45
4
12.5 km/h
I
819
1065-2
Pavlo PROTOPAPA
Pavlo PROTOPAPA #1065-2
Male Master
06:32:27
06:32:27
Master
Male
Master Men
Gary
06:32:27
48
12.5 km/h
D
818
1065-1
Gary FLAX
Gary FLAX #1065-1
Male Master
06:32:26
06:32:26
Master
Male
Master Men
Gary
06:32:27
48
12.5 km/h
D
816
1245-1
Andrew VAN DEN AARDWEG
Andrew VAN DEN AARDWEG #1245-1
Male Grand Master
06:31:59
06:31:59
Grand Master
Buffalo Team
Male
Gr-Master Men
Jonkersdrift
06:31:59
3
12.6 km/h
J
817
1425-2
Cornelius COETZEE
Cornelius COETZEE #1425-2
Male Sub-Vet
06:31:59
06:31:59
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
CP
06:31:59
87
12.6 km/h
D
815
1425-1
Edward ENGLAND
Edward ENGLAND #1425-1
Male Veteran
06:31:58
06:31:58
Veteran
Male
Sub-Vet Men
CP
06:31:59
87
12.6 km/h
D
814
1245-2
Frikkie NEL
Frikkie NEL #1245-2
Male Grand Master
06:31:57
06:31:57
Grand Master
Buffalo Team
Male
Gr-Master Men
Jonkersdrift
06:31:59
3
12.6 km/h
J
813
1282-1
Ian LIGHT
Ian LIGHT #1282-1
Male Master
06:31:47
06:31:47
Master
Buffalo Team
Male
Master Men
Lighthouse
06:31:47
47
12.6 km/h
F
812
1282-2
Leon VAN HONSCHOOTEN
Leon VAN HONSCHOOTEN #1282-2
Male Master
06:31:47
06:31:47
Master
Buffalo Team
Male
Master Men
Lighthouse
06:31:47
47
12.6 km/h
F
811
1560-2
Christoffel BOTMA
Christoffel BOTMA #1560-2
Male Veteran
06:31:42
06:31:42
Veteran
Male
Sub-Vet Men
Giba Gorge 3
06:31:42
86
12.6 km/h
A
810
1560-1
Sibusiso TEMBE
Sibusiso TEMBE #1560-1
Male Sub-Vet
06:31:41
06:31:41
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Giba Gorge 3
06:31:42
86
12.6 km/h
A
809
1192-2
Paul RABE
Paul RABE #1192-2
Male Master
06:31:35
06:31:35
Master
Male
12.6 km/h
F
808
1289-1
Marsha GINGUE
Marsha GINGUE #1289-1
Female Grand Master
06:31:06
06:31:06
Grand Master
Happy Couple
Female
Mixed Team
Wizards
06:31:06
48
12.6 km/h
G
807
1289-2
Roger GINGUE
Roger GINGUE #1289-2
Male Grand Master
06:31:03
06:31:03
Grand Master
Happy Couple
Male
Mixed Team
Wizards
06:31:06
48
12.6 km/h
G
806
1442-1
C.P. LOUW
C.P. LOUW #1442-1
Male Sub-Vet
06:30:46
06:30:46
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Formscaff 6
06:30:46
85
12.6 km/h
K
805
1442-2
Wynand SCHOLTZ
Wynand SCHOLTZ #1442-2
Male Veteran
06:30:44
06:30:44
Veteran
Male
Sub-Vet Men
Formscaff 6
06:30:46
85
12.6 km/h
K
804
1380-1
Dharmesh BHAGA
Dharmesh BHAGA #1380-1
Male Veteran
06:30:14
06:30:14
Veteran
Male
Veteran Men
PGB13 -The Comeback Boys
06:30:14
122
12.6 km/h
E
803
1380-2
Jurie SPYKERMAN
Jurie SPYKERMAN #1380-2
Male Veteran
06:30:12
06:30:12
Veteran
Male
Veteran Men
PGB13 -The Comeback Boys
06:30:14
122
12.6 km/h
E
802
1124-1
Deon KOK
Deon KOK #1124-1
Male Veteran
06:30:04
06:30:04
Veteran
Male
Solo Men
Solo Deon Kok
06:30:04
61
12.6 km/h
G
801
1293-2
Alistair MARR
Alistair MARR #1293-2
Male Veteran
06:30:02
06:30:02
Veteran
Buffalo Team
Male
Sub-Vet Men
KAP Restonic08-WeekendWarriors
06:30:02
84
12.6 km/h
G
800
1293-1
Herman DU PREEZ
Herman DU PREEZ #1293-1
Male Sub-Vet
06:30:01
06:30:01
Sub-Vet
Buffalo Team
Male
Sub-Vet Men
KAP Restonic08-WeekendWarriors
06:30:02
84
12.6 km/h
G
799
1446-2
Patrick DOWIE
Patrick DOWIE #1446-2
Male Veteran
06:29:04
06:29:04
Veteran
Male
Sub-Vet Men
Geberit 4
06:29:04
83
12.6 km/h
E
797
1447-1
Arno MATTHEUS
Arno MATTHEUS #1447-1
Male Sub-Vet
06:28:54
06:28:54
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Geberit 5
06:28:54
82
12.7 km/h
E
798
1447-2
Dennis FARREL
Dennis FARREL #1447-2
Male Sub-Vet
06:28:54
06:28:54
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Geberit 5
06:28:54
82
12.7 km/h
E
1
2
3
[4]
5
6
7
...
17
18
19
20
Page 4 of 20 (996 items)
© 2023