Sani2C RACE
27/04/2023
Results
Teams
Details
Links
Race Website
Course Map
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
Stage 3
General Classification
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
Page 2 of 2 (81 items)
Rotate for splits
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Ind Cat Pos
(Gen Pos)
Ind Category
Ind Cat Pos
Special Category
Gender
Gen Pos
Team Category
Team Name
Team Time
Team Pos
Pace
Wave
Start Time
456
2090-1
Janika SMIT
Janika SMIT #2090-1
Female Sub-Vet
05:41:21
05:41:21
9
(51)
Sub-Vet
9
Happy Couple
Female
51
Mixed Team
Smit's Monkey
05:41:21
33
14.4 km/h
F
08:50:01
467
2046-2
Lismare PLATH
Lismare PLATH #2046-2
Female Sub-Vet
05:44:56
05:44:56
10
(52)
Sub-Vet
10
Happy Couple
Female
52
Mixed Team
Team Plath
05:44:56
34
14.3 km/h
E
08:40:01
492
2224-2
Elmaree STAPELBERG
Elmaree STAPELBERG #2224-2
Female Veteran
05:50:48
05:50:48
26
(53)
Veteran
26
Happy Couple
Female
53
Mixed Team
Stapelbergs
05:50:51
35
14.0 km/h
E
08:40:01
508
2165-1
Erna OLIVIER
Erna OLIVIER #2165-1
Female Veteran
05:56:33
05:56:33
27
(54)
Veteran
27
Female
54
Veteran Women
The Roxies
05:56:33
6
13.8 km/h
B
08:10:02
509
2165-2
Helene PIETERSEN
Helene PIETERSEN #2165-2
Female Veteran
05:56:33
05:56:33
28
(55)
Veteran
28
Female
55
Veteran Women
The Roxies
05:56:33
6
13.8 km/h
B
08:10:02
512
2085-1
Lara PELLOW-JARMAN
Lara PELLOW-JARMAN #2085-1
Female Master
05:58:07
05:58:07
8
(56)
Master
8
Female
56
Mixed Team
salami2brie
05:58:08
36
13.7 km/h
F
08:50:01
516
2191-2
Robyn TAYLOR
Robyn TAYLOR #2191-2
Female Veteran
06:02:20
06:02:20
29
(57)
Veteran
29
Happy Couple
Female
57
Mixed Team
Long Term Lease
06:02:21
37
13.6 km/h
E
08:40:01
522
2009-2
Phryne WILLIAMS
Phryne WILLIAMS #2009-2
Female Master
06:05:15
06:05:15
9
(58)
Master
9
Female
58
Mixed Team
Cyclaw
06:05:16
38
13.5 km/h
E
08:40:01
524
2005-2
Nicola STEWART
Nicola STEWART #2005-2
Female Veteran
06:05:29
06:05:29
30
(59)
Veteran
30
Female
59
Mixed Team
THE DOCS
06:05:29
39
13.5 km/h
D
08:30:02
530
2145-2
Kirstin WALTERS
Kirstin WALTERS #2145-2
Female E-Bike
06:06:07
06:06:07
5
(60)
E-Bike
5
Female
60
E-Bike Team
Ziva
06:06:07
20
13.4 km/h
E
08:40:01
541
2029-2
Nicolene BIERMAN
Nicolene BIERMAN #2029-2
Female E-Bike
06:08:34
06:08:34
6
(61)
E-Bike
6
Female
61
E-Bike Team
Thelma & Louise
06:08:35
21
13.3 km/h
E
08:40:01
542
2029-1
Heleen BIERMAN
Heleen BIERMAN #2029-1
Female E-Bike
06:08:35
06:08:35
7
(62)
E-Bike
7
Female
62
E-Bike Team
Thelma & Louise
06:08:35
21
13.3 km/h
E
08:40:01
546
2190-2
Chantal HOFFELNER
Chantal HOFFELNER #2190-2
Female Veteran
06:09:35
06:09:35
31
(63)
Veteran
31
Happy Couple
Female
63
Mixed Team
HOFF'S
06:09:35
40
13.3 km/h
E
08:40:01
549
2099-2
Megan-Lee HEWART
Megan-Lee HEWART #2099-2
Female Open
06:12:36
06:12:36
5
(64)
Open
5
Female
64
Elite Women
HARDING HONEYS
06:12:36
3
13.2 km/h
F
08:50:01
550
2099-1
Caryn PAYN
Caryn PAYN #2099-1
Female Open
06:12:36
06:12:36
6
(65)
Open
6
Female
65
Elite Women
HARDING HONEYS
06:12:36
3
13.2 km/h
F
08:50:01
554
2279-2
Kim PARKER
Kim PARKER #2279-2
Female Sub-Vet
06:17:17
06:17:17
11
(66)
Sub-Vet
11
Female
66
Mixed Team
TAKE IT EASY
06:17:17
41
13.0 km/h
G
09:00:02
555
2010-2
Caroline MATSIMELA
Caroline MATSIMELA #2010-2
Female Veteran
06:20:01
06:20:01
32
(67)
Veteran
32
Female
67
Veteran Women
Matsimela Ladies Clinic
06:20:03
7
12.9 km/h
E
08:40:01
556
2010-1
Des MOJ
Des MOJ #2010-1
Female Veteran
06:20:03
06:20:03
33
(68)
Veteran
33
Female
68
Veteran Women
Matsimela Ladies Clinic
06:20:03
7
12.9 km/h
E
08:40:01
562
2057-2
Carolyn FARMER
Carolyn FARMER #2057-2
Female Master
06:24:07
06:24:07
10
(69)
Master
10
Happy Couple
Female
69
Mixed Team
Team Farmer
06:24:07
42
12.8 km/h
F
08:50:01
566
2012-2
Lizelle VENTER
Lizelle VENTER #2012-2
Female Veteran
06:25:06
06:25:06
34
(70)
Veteran
34
Happy Couple
Female
70
Mixed Team
Vlenters
06:25:06
43
12.8 km/h
D
08:30:02
567
2235-1
Tillanie NEETHLING
Tillanie NEETHLING #2235-1
Female Sub-Vet
06:26:27
06:26:27
12
(71)
Sub-Vet
12
Female
71
E-Bike Team
Michelle & Tillanie
06:26:27
22
12.7 km/h
E
08:40:01
568
2235-2
Michelle COURTNAGE
Michelle COURTNAGE #2235-2
Female E-Bike
06:26:27
06:26:27
8
(72)
E-Bike
8
Female
72
E-Bike Team
Michelle & Tillanie
06:26:27
22
12.7 km/h
E
08:40:01
572
2229-2
Talita BURRELL
Talita BURRELL #2229-2
Female Open
06:33:18
06:33:18
7
(73)
Open
7
Female
73
Elite Women
Tieflike Liete
06:33:18
4
12.5 km/h
D
08:30:02
573
2229-1
Romi LE GRANGE
Romi LE GRANGE #2229-1
Female Sub-Vet
06:33:18
06:33:18
13
(74)
Sub-Vet
13
Female
74
Elite Women
Tieflike Liete
06:33:18
4
12.5 km/h
D
08:30:02
574
2305-2
Kristi VENTER
Kristi VENTER #2305-2
Female Sub-Vet
06:33:19
06:33:19
14
(75)
Sub-Vet
14
Female
75
Mixed Team
Interroll
06:33:19
44
12.5 km/h
F
08:50:01
577
2019-1
Alet VAN HEERDEN
Alet VAN HEERDEN #2019-1
Female Master
06:36:04
06:36:04
11
(76)
Master
11
Happy Couple
Female
76
Mixed Team
Team WDI
06:36:04
45
12.4 km/h
E
08:40:01
585
2182-2
Monique VAN SCHALKWYK
Monique VAN SCHALKWYK #2182-2
Female E-Bike
06:46:15
06:46:15
9
(77)
E-Bike
9
Female
77
E-Bike Team
Nothing can stop us
06:46:16
23
12.1 km/h
G
09:00:02
599
2184-1
Ingrid LANDMAN
Ingrid LANDMAN #2184-1
Female Master
07:01:52
07:01:52
12
(78)
Master
12
Female
78
Veteran Women
Fabulous Foxies
07:01:52
8
11.7 km/h
B
08:10:02
600
2184-2
Ragna NILSSEN
Ragna NILSSEN #2184-2
Female Master
07:01:52
07:01:52
13
(79)
Master
13
Female
79
Veteran Women
Fabulous Foxies
07:01:52
8
11.7 km/h
B
08:10:02
2254-1
Danielle STRYDOM
Danielle STRYDOM #2254-1
Female Open
DNF
DNF
Open
Female
Elite Women
Imbuko Type Dev
A
08:00:16
2254-2
Karla STUMPF
Karla STUMPF #2254-2
Female U23
DNF
DNF
U23
Female
Elite Women
Imbuko Type Dev
A
08:00:16
1
[2]
Page 2 of 2 (81 items)
© 2023