Sani2C RACE
12/05/2022
Results
Teams
Details
Links
Race Website
Course Map
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
Stage 3
General Classification
Category Results
Secondary Category
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Secondary Category
Advanced
1
[2]
3
4
Page 2 of 4 (185 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Individual Time
Individual Time
Individual Category
Special Cat
Gender
Team Type
Team Name
Team Time
Team position
Pace
Batch
341
2088-2
Pierre BOSCH
Pierre BOSCH #2088-2
Male Master
04:46:55
04:46:55
Master
Male
17.1 km/h
C
344
2041-1
Louis DU TOIT
Louis DU TOIT #2041-1
Male Master
04:46:59
04:46:59
Master
Male
Veteran Men
DTA Racing
04:46:59
37
17.1 km/h
C
347
2429-1
Martin VAN GHENT
Martin VAN GHENT #2429-1
Male Master
04:47:08
04:47:08
Master
Buffalo Team
Male
Veteran Men
Talis who?
04:47:08
38
17.1 km/h
B
351
2603-1
Jp NEL
Jp NEL #2603-1
Male Master
04:47:14
04:47:14
Master
Male
Solo Men
Solo JP Nel
04:47:14
47
17.1 km/h
D
352
2332-2
Nico SMITH
Nico SMITH #2332-2
Male Master
04:47:19
04:47:19
Master
Male
Master Men
Two of Us
04:47:21
10
17.1 km/h
C
353
2332-1
Johan THOMAS
Johan THOMAS #2332-1
Male Master
04:47:21
04:47:21
Master
Male
Master Men
Two of Us
04:47:21
10
17.1 km/h
C
362
2179-1
Pc NELL
Pc NELL #2179-1
Male Master
04:48:36
04:48:36
Master
Male
Veteran Men
PIONEER
04:51:26
40
17.0 km/h
D
376
2026-2
Johannes LOUW
Johannes LOUW #2026-2
Male Master
04:49:48
04:49:48
Master
Male
Mixed Team
Prop 24-7
04:49:49
22
17.0 km/h
D
380
2006-1
Spencer COWLEY
Spencer COWLEY #2006-1
Male Master
04:50:02
04:50:02
Master
Male
Mixed Team
Oakley1b
04:50:02
23
17.0 km/h
E
393
2145-1
Jasper VAN VESSEM
Jasper VAN VESSEM #2145-1
Male Master
04:52:15
04:52:15
Master
Happy Couple
Male
Veteran Men
hollarookies
04:52:17
41
16.8 km/h
D
398
2498-2
Luca BORELLA
Luca BORELLA #2498-2
Male Master
04:53:05
04:53:05
Master
Male
Veteran Men
powered by pizza
04:53:05
42
16.8 km/h
E
399
2163-2
Ryan CALLAGHAN
Ryan CALLAGHAN #2163-2
Male Master
04:53:19
04:53:19
Master
Male
Veteran Men
Bosjets
04:53:19
43
16.8 km/h
D
401
2705-1
John THOMPSON
John THOMPSON #2705-1
Male Master
04:53:25
04:53:25
Master
Male
Solo Men
Solo John Thompson
04:53:25
55
16.8 km/h
E
409
2106-2
Colin ROTHMAN
Colin ROTHMAN #2106-2
Male Master
04:53:57
04:53:57
Master
Male
Master Men
Kasbah Crew
04:53:58
11
16.7 km/h
D
416
2416-2
Grant WESTCOTT
Grant WESTCOTT #2416-2
Male Master
04:54:50
04:54:50
Master
Male
E-Bike Team
Cyrus West
04:54:50
4
16.7 km/h
I
420
2432-1
Pieter MARAIS
Pieter MARAIS #2432-1
Male Master
04:55:31
04:55:31
Master
Male
Veteran Men
BOSCHENDAL WINES ON CHEP
04:55:31
45
16.6 km/h
E
422
2424-1
Sydney ONTONG
Sydney ONTONG #2424-1
Male Master
04:55:39
04:55:39
Master
Male
Solo Men
Solo Sydney Ontong
04:55:39
57
16.6 km/h
K
424
2431-2
Tommy VAN ROMBURGH
Tommy VAN ROMBURGH #2431-2
Male Master
04:55:52
04:55:52
Master
Male
Elite Men
Seated and Cleated
04:55:52
28
16.6 km/h
C
429
2334-1
Johan PIENAAR
Johan PIENAAR #2334-1
Male Master
04:56:05
04:56:05
Master
Male
Mixed Team
ProBlast 3
04:56:06
28
16.6 km/h
B
432
2362-1
Willem TURCK
Willem TURCK #2362-1
Male Master
04:56:41
04:56:41
Master
Happy Couple
Male
Mixed Team
forever young
04:56:41
29
16.6 km/h
E
442
2685-1
Patrick FURTER
Patrick FURTER #2685-1
Male Master
04:58:18
04:58:18
Master
Buffalo Solo
Male
Solo Men
Solo Patrick Furter
04:58:18
59
16.5 km/h
G
445
2248-2
Andrew TAYLOR
Andrew TAYLOR #2248-2
Male Master
04:58:47
04:58:47
Master
Male
Veteran Men
Team Durbs
04:58:47
48
16.5 km/h
D
446
2248-1
Martin CAMP
Martin CAMP #2248-1
Male Master
04:58:47
04:58:47
Master
Male
Veteran Men
Team Durbs
04:58:47
48
16.5 km/h
D
448
2213-2
Mervin BURGER
Mervin BURGER #2213-2
Male Master
04:59:11
04:59:11
Master
Male
Master Men
Crank Masters
04:59:12
12
16.4 km/h
F
449
2213-1
Paul JANSEN VAN VUUREN
Paul JANSEN VAN VUUREN #2213-1
Male Master
04:59:12
04:59:12
Master
Male
Master Men
Crank Masters
04:59:12
12
16.4 km/h
F
455
2510-1
Wybrand LAMBRECHT
Wybrand LAMBRECHT #2510-1
Male Master
04:59:51
04:59:51
Master
Male
Elite Men
NoName Lamp
04:59:51
31
16.4 km/h
C
459
2343-2
Derick VAN HEERDEN
Derick VAN HEERDEN #2343-2
Male Master
05:00:47
05:00:47
Master
Male
Master Men
The Usual Suspects
05:00:49
13
16.4 km/h
C
462
2343-1
Nico AMIRAS
Nico AMIRAS #2343-1
Male Master
05:00:49
05:00:49
Master
Male
Master Men
The Usual Suspects
05:00:49
13
16.4 km/h
C
464
2368-2
Steven GRUNDLINGH
Steven GRUNDLINGH #2368-2
Male Master
05:00:50
05:00:50
Master
Male
Master Men
Team 95
05:00:51
14
16.4 km/h
H
465
2368-1
David KNOTT
David KNOTT #2368-1
Male Master
05:00:51
05:00:51
Master
Male
Master Men
Team 95
05:00:51
14
16.4 km/h
H
467
2050-2
Fritz REXRODT
Fritz REXRODT #2050-2
Male Master
05:01:18
05:01:18
Master
Male
Veteran Men
Handle Bars
05:01:18
49
16.3 km/h
C
473
2062-1
Brad BARKER
Brad BARKER #2062-1
Male Master
05:01:36
05:01:36
Master
Speedy Siblings
Male
Veteran Men
Barker Mambas
05:01:37
50
16.3 km/h
D
475
2054-2
Brian GUNDRY
Brian GUNDRY #2054-2
Male Master
05:01:52
05:01:52
Master
Male
Veteran Men
Easy Riders 2
05:01:55
51
16.3 km/h
D
489
2360-2
Tom SMITH
Tom SMITH #2360-2
Male Master
05:02:46
05:02:46
Master
Male
Veteran Men
FarCanal
05:02:47
55
16.2 km/h
E
495
2397-1
Henri VAN DER MERWE
Henri VAN DER MERWE #2397-1
Male Master
05:03:36
05:03:36
Master
Father & Child
Male
Mixed Team
Not fast just furious
05:03:37
36
16.2 km/h
E
502
2378-1
Axel THEISSEN
Axel THEISSEN #2378-1
Male Master
05:05:18
05:05:18
Master
Buffalo Team
Male
Veteran Men
Cymot and Candor
05:05:19
57
16.1 km/h
D
505
2373-1
Andre LAHOUTER
Andre LAHOUTER #2373-1
Male Master
05:05:25
05:05:25
Master
Father & Child
Male
Elite Men
LikeFatherLikeSon
05:05:25
32
16.1 km/h
F
518
2453-1
Digby WEBB
Digby WEBB #2453-1
Male Master
05:07:31
05:07:31
Master
Male
Master Men
Omnico 03-2 Ballies
05:07:35
15
16.0 km/h
E
519
2453-2
Lee CANHAM
Lee CANHAM #2453-2
Male Master
05:07:35
05:07:35
Master
Male
Master Men
Omnico 03-2 Ballies
05:07:35
15
16.0 km/h
E
520
2047-1
Jack AKERS
Jack AKERS #2047-1
Male Master
05:07:36
05:07:36
Master
Male
Veteran Men
J Squared
05:07:36
59
16.0 km/h
C
527
2139-2
Paul ZERBONI
Paul ZERBONI #2139-2
Male Master
05:08:45
05:08:45
Master
Male
Mixed Team
Airborne
05:08:45
39
15.9 km/h
E
531
2110-1
Gavin LEMOS
Gavin LEMOS #2110-1
Male Master
05:09:08
05:09:08
Master
Male
Veteran Men
Gavirkie
05:09:08
62
15.9 km/h
J
535
2071-1
Andrew DEAN
Andrew DEAN #2071-1
Male Master
05:09:50
05:09:50
Master
Male
Veteran Men
The Andrews
05:09:51
63
15.9 km/h
H
546
2105-2
Greg JUSTUS
Greg JUSTUS #2105-2
Male Master
05:12:23
05:12:23
Master
Male
Master Men
Vital and Maclock
05:12:24
16
15.7 km/h
G
547
2105-1
Glen PRINGLE
Glen PRINGLE #2105-1
Male Master
05:12:24
05:12:24
Master
Male
Master Men
Vital and Maclock
05:12:24
16
15.7 km/h
G
548
2147-1
Robert COOMBE
Robert COOMBE #2147-1
Male Master
05:12:26
05:12:26
Master
Speedy Siblings
Male
Master Men
Brothers
05:12:26
17
15.7 km/h
J
550
2147-2
Duncan COOMBE
Duncan COOMBE #2147-2
Male Master
05:12:26
05:12:26
Master
Speedy Siblings
Male
Master Men
Brothers
05:12:26
17
15.7 km/h
J
567
2164-2
Bennie PEARSON
Bennie PEARSON #2164-2
Male Master
05:15:14
05:15:14
Master
Male
Master Men
L.N.K
05:15:16
18
15.6 km/h
C
568
2164-1
Melgard MEYO
Melgard MEYO #2164-1
Male Master
05:15:16
05:15:16
Master
Male
Master Men
L.N.K
05:15:16
18
15.6 km/h
C
575
2057-1
Tobias STEYN
Tobias STEYN #2057-1
Male Master
05:16:37
05:16:37
Master
Male
Solo Men
Solo Tobias Steyn
05:16:37
68
15.5 km/h
G
1
[2]
3
4
Page 2 of 4 (185 items)
© 2023