Century City Express
03/03/2018
Results
Details
Links
Race Website
 
Contact
 
Home
10km
5km
10km Marshal
5km Marshal
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
3
4
5
6
7
...
60
61
62
63
Page 2 of 63 (3113 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Club
Pace
6km spotter
190
157
Albert WILLIAMS
Albert WILLIAMS #157
Male 60-69
00:47:24
00:47:24
5
(162)
60-69
5
Male
162
TOPFORM ATHLETIC CLUB
4:44 min/km
00:28:00
2111
1421
Marie HILL
Marie HILL #1421
Female 70+
01:16:45
01:16:45
5
(1006)
70+
5
Female
1006
CERES ATHLETICS CLUB
7:40 min/km
00:45:33
156
2077
Penny SWANEPOEL
Penny SWANEPOEL #2077
Female 40-49
00:46:07
00:46:07
5
(22)
40-49
5
Female
22
DURBANVILLE ATHLETIC CLUB
4:36 min/km
00:27:07
504
2001
Helen DU PLESSIS
Helen DU PLESSIS #2001
Female 60-69
00:54:20
00:54:20
5
(97)
60-69
5
Female
97
BRACKENFELL ATHLETICS CLUB
5:26 min/km
00:31:47
5
3093
Siyabonga SAKWE
Siyabonga SAKWE #3093
Male Senior
00:32:39
00:32:39
5
(5)
Senior
5
Male
5
NEDBANK RUNNING CLUB WP
3:15 min/km
1419
2602
Edward BACKNER
Edward BACKNER #2602
Male 70+
01:06:19
01:06:19
5
(882)
70+
5
Male
882
6:37 min/km
318
2733
Roldah ORRIE
Roldah ORRIE #2733
Female 50-59
00:50:39
00:50:39
5
(50)
50-59
5
Female
50
LION OF AFRICA ITHEKO ATHLETIC CLUB
5:03 min/km
00:29:42
880
2465
Emma BRASSINGTON
Emma BRASSINGTON #2465
Female Junior
00:59:17
00:59:17
5
(253)
Junior
5
Female
253
PINELANDS ATHLETICS CLUB
5:55 min/km
00:34:25
19
2478
Mapukata SIHLE
Mapukata SIHLE #2478
Male 40-49
00:36:39
00:36:39
5
(18)
40-49
5
Male
18
NEDBANK RUNNING CLUB WP
3:39 min/km
00:20:58
63
2250
Christiana PRATER-LEE
Christiana PRATER-LEE #2250
Female Senior
00:41:13
00:41:13
5
(7)
Senior
5
Female
7
CARBINEERS WESTERN PROVINCE ATHLETIC CLUB
4:07 min/km
00:24:02
7
2553
Renaldo JONES
Renaldo JONES #2553
Male Senior
00:32:45
00:32:45
6
(7)
Senior
6
Male
7
TYGERBERG ATHLETIC CLUB
3:16 min/km
1173
2730
Sinesipho DIDIMISANA
Sinesipho DIDIMISANA #2730
Female Junior
01:03:24
01:03:24
6
(406)
Junior
6
Female
406
6:20 min/km
59
2689
Michael BEKAPI
Michael BEKAPI #2689
Male 50-59
00:40:59
00:40:59
6
(54)
50-59
6
Male
54
K-WAY VOB ATHLETIC CLUB
4:05 min/km
00:23:14
180
2898
Naashit ABRAHAMS
Naashit ABRAHAMS #2898
Male Junior
00:47:04
00:47:04
6
(153)
Junior
6
Male
153
OMMIEDRAAI FRIENDS ATHLETIC CLUB
4:42 min/km
00:28:37
71
1994
Nienke PANNEKOEK
Nienke PANNEKOEK #1994
Female Senior
00:41:45
00:41:45
6
(8)
Senior
6
Female
8
CARBINEERS WESTERN PROVINCE ATHLETIC CLUB
4:10 min/km
00:24:25
216
1930
Alwyn KANNEMEYER
Alwyn KANNEMEYER #1930
Male 60-69
00:48:03
00:48:03
6
(182)
60-69
6
Male
182
GOODWOOD HARRIERS ATHLETIC CLUB
4:48 min/km
00:27:49
21
1794
Adam CLARK
Adam CLARK #1794
Male 40-49
00:37:03
00:37:03
6
(20)
40-49
6
Male
20
BRACKENFELL ATHLETICS CLUB
3:42 min/km
00:21:40
1444
1795
Mogamat ARNOLD
Mogamat ARNOLD #1795
Male 70+
01:06:36
01:06:36
6
(887)
70+
6
Male
887
TOPFORM ATHLETIC CLUB
6:39 min/km
00:39:20
176
1537
Itumeleng MOLEFE
Itumeleng MOLEFE #1537
Female 40-49
00:46:48
00:46:48
6
(27)
40-49
6
Female
27
RCS GUGULETU ATHLETIC CLUB
4:40 min/km
00:28:08
2258
450
Annatjie BERNTZEN
Annatjie BERNTZEN #450
Female 70+
01:20:16
01:20:16
6
(1116)
70+
6
Female
1116
GOODWOOD HARRIERS ATHLETIC CLUB
8:01 min/km
00:47:34
511
994
Ora HUMAN
Ora HUMAN #994
Female 60-69
00:54:25
00:54:25
6
(99)
60-69
6
Female
99
CARBINEERS WESTERN PROVINCE ATHLETIC CLUB
5:26 min/km
00:32:33
373
899
Michelle GOUWS
Michelle GOUWS #899
Female 50-59
00:51:56
00:51:56
6
(64)
50-59
6
Female
64
CAPE MULTISPORT CLUB
5:11 min/km
00:29:53
2365
940
Charlotte KETTLEWELL
Charlotte KETTLEWELL #940
Female 70+
01:23:22
01:23:22
7
(1205)
70+
7
Female
1205
K-WAY VOB ATHLETIC CLUB
8:20 min/km
00:50:06
194
826
Laura SIMONIS
Laura SIMONIS #826
Female 40-49
00:47:35
00:47:35
7
(29)
40-49
7
Female
29
CARBINEERS WESTERN PROVINCE ATHLETIC CLUB
4:45 min/km
00:28:04
73
681
Natalie BECKENSTRATER
Natalie BECKENSTRATER #681
Female Senior
00:41:49
00:41:49
7
(9)
Senior
7
Female
9
WEST COAST ATHLETICS CLUB
4:10 min/km
00:24:30
9
721
Merlin KLAASTE
Merlin KLAASTE #721
Male Senior
00:33:57
00:33:57
7
(9)
Senior
7
Male
9
UNIVERSITY OF WESTERN CAPE ATHLETIC CLUB
3:23 min/km
00:19:56
2240
306
Georgina Jane GRIFFIN
Georgina Jane GRIFFIN #306
Female Junior
01:19:50
01:19:50
7
(1104)
Junior
7
Female
1104
7:59 min/km
00:49:30
244
82
Daniel VAN WYK
Daniel VAN WYK #82
Male 60-69
00:48:40
00:48:40
7
(208)
60-69
7
Male
208
BRACKENFELL ATHLETICS CLUB
4:52 min/km
28
1511
Shaun GREGORY
Shaun GREGORY #1511
Male 40-49
00:37:53
00:37:53
7
(26)
40-49
7
Male
26
ATLANTIC TRIATHLON CLUB
3:47 min/km
00:22:04
184
1842
Christian DU PLESSIS
Christian DU PLESSIS #1842
Male Junior
00:47:14
00:47:14
7
(157)
Junior
7
Male
157
4:43 min/km
00:26:32
649
1699
Denise BEHRENS
Denise BEHRENS #1699
Female 60-69
00:56:30
00:56:30
7
(149)
60-69
7
Female
149
K-WAY VOB ATHLETIC CLUB
5:39 min/km
00:34:50
1489
2103
Taj HAYAT
Taj HAYAT #2103
Male 70+
01:07:09
01:07:09
7
(903)
70+
7
Male
903
6:42 min/km
79
2247
Andre HARMSE
Andre HARMSE #2247
Male 50-59
00:42:24
00:42:24
7
(68)
50-59
7
Male
68
BRACKENFELL ATHLETICS CLUB
4:14 min/km
00:24:57
417
2320
Rene ROSSOUW
Rene ROSSOUW #2320
Female 50-59
00:52:46
00:52:46
7
(72)
50-59
7
Female
72
5:16 min/km
00:30:57
2255
2344
Mapule NYATHI
Mapule NYATHI #2344
Female Junior
01:20:13
01:20:13
8
(1113)
Junior
8
Female
1113
8:01 min/km
00:45:23
260
2200
Nicolette HADDEN
Nicolette HADDEN #2200
Female 40-49
00:49:04
00:49:04
8
(38)
40-49
8
Female
38
EDGEMEAD RUNNING CLUB
4:54 min/km
00:29:23
12
2677
Maliviwe MBIXANE
Maliviwe MBIXANE #2677
Male Senior
00:34:59
00:34:59
8
(11)
Senior
8
Male
11
RCS GUGULETU ATHLETIC CLUB
3:29 min/km
00:20:24
424
2992
Monica PATERSON
Monica PATERSON #2992
Female 50-59
00:52:50
00:52:50
8
(76)
50-59
8
Female
76
WEST COAST ATHLETICS CLUB
5:17 min/km
00:31:02
2416
3051
Fatima NIEUWENHUIS
Fatima NIEUWENHUIS #3051
Female 70+
01:24:40
01:24:40
8
(1245)
70+
8
Female
1245
TOPFORM ATHLETIC CLUB
8:28 min/km
00:49:53
187
3070
Ismail PETERSEN
Ismail PETERSEN #3070
Male Junior
00:47:17
00:47:17
8
(159)
Junior
8
Male
159
LION OF AFRICA ITHEKO ATHLETIC CLUB
4:43 min/km
00:28:35
74
2068
Wandie KRAMER
Wandie KRAMER #2068
Female Senior
00:41:53
00:41:53
8
(10)
Senior
8
Female
10
EDGEMEAD RUNNING CLUB
4:11 min/km
00:24:41
30
1734
Desmond PIETERSEN
Desmond PIETERSEN #1734
Male 40-49
00:38:04
00:38:04
8
(28)
40-49
8
Male
28
SA NATIONAL DEFENCE FORCE WP
3:48 min/km
00:22:07
268
1792
Graham HOUGH
Graham HOUGH #1792
Male 60-69
00:49:12
00:49:12
8
(227)
60-69
8
Male
227
WEST COAST ATHLETICS CLUB
4:55 min/km
00:29:25
794
1142
Anne WILLIAMS
Anne WILLIAMS #1142
Female 60-69
00:58:30
00:58:30
8
(215)
60-69
8
Female
215
PICK N PAY ATHLETICS CLUB WP
5:51 min/km
00:35:36
101
357
Robert FREDERICKS
Robert FREDERICKS #357
Male 50-59
00:43:50
00:43:50
8
(86)
50-59
8
Male
86
EDGEMEAD RUNNING CLUB
4:23 min/km
00:25:22
1825
483
Geoffrey POSNACK
Geoffrey POSNACK #483
Male 70+
01:11:34
01:11:34
8
(1019)
70+
8
Male
1019
EDGEMEAD RUNNING CLUB
7:09 min/km
00:39:32
47
813
Greg TORR
Greg TORR #813
Male 40-49
00:39:34
00:39:34
9
(42)
40-49
9
Male
42
ATLANTIC TRIATHLON CLUB
3:57 min/km
138
298
Hendrik DOURIE
Hendrik DOURIE #298
Male 50-59
00:45:25
00:45:25
9
(118)
50-59
9
Male
118
IN TOUCH ATHLETICS CLUB
4:32 min/km
2450
1120
Siobhan DUNN
Siobhan DUNN #1120
Female Junior
01:25:47
01:25:47
9
(1273)
Junior
9
Female
1273
SPARTAN HARRIERS
8:34 min/km
00:50:38
13
1589
Khaya JARA
Khaya JARA #1589
Male Senior
00:35:00
00:35:00
9
(12)
Senior
9
Male
12
BRACKENFELL ATHLETICS CLUB
3:30 min/km
00:20:15
1
[2]
3
4
5
6
7
...
60
61
62
63
Page 2 of 63 (3113 items)
© 2023