Sani2C RACE
18/05/2019
Results
Teams
Details
Links
Race Website
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
Stage 3
General Classification
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
...
12
13
14
[15]
16
17
18
19
Page 15 of 19 (927 items)
Rotate for splits
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Category
Gender
Team Type
Team
Team Result
Team Pos
Buffalo
Wave
Start Time
Finish
227
2109-1
Niel EVANS
Niel EVANS #2109-1
Male Master
04:07:58
04:07:58
Master
Male
Master Men
MOBILE JOINTS
04:07:58
14
D
08:30:02
04:07:58
226
2109-2
Andreas SALVER
Andreas SALVER #2109-2
Male Master
04:07:56
04:07:56
Master
Male
Master Men
MOBILE JOINTS
04:07:58
14
D
08:30:02
04:07:56
225
2276-1
Richard AYRES
Richard AYRES #2276-1
Male Master
04:07:39
04:07:39
Master
Male
Vet Men
KAP PGB-10
04:07:39
44
C
08:20:04
04:07:39
224
2276-2
Grant LINDEQUE
Grant LINDEQUE #2276-2
Male Veteran
04:07:39
04:07:39
Veteran
Male
Vet Men
KAP PGB-10
04:07:39
44
C
08:20:04
04:07:39
223
2137-1
Johan VAN DER WATT
Johan VAN DER WATT #2137-1
Male Master
04:07:32
04:07:32
Master
Male
Vet Men
HOT SPOT
04:07:32
43
C
08:20:04
04:07:32
222
2137-2
Jaco KAMFER
Jaco KAMFER #2137-2
Male Veteran
04:07:29
04:07:29
Veteran
Male
Vet Men
HOT SPOT
04:07:32
43
C
08:20:04
04:07:29
221
2380-1
Warren BARBER
Warren BARBER #2380-1
Male Veteran
04:07:17
04:07:17
Veteran
Male
Vet Men
CHEP CYCOLOGY
04:07:17
42
G
09:00:00
04:07:17
220
2380-2
Warren DICKSON
Warren DICKSON #2380-2
Male Veteran
04:07:16
04:07:16
Veteran
Male
Vet Men
CHEP CYCOLOGY
04:07:17
42
G
09:00:00
04:07:16
219
2176-2
Derick MARKRAM
Derick MARKRAM #2176-2
Male Senior
04:06:53
04:06:53
Senior
Male
Mens Team
OUTIES
04:06:53
34
E
08:40:03
04:06:53
218
2176-1
Barend VENTER
Barend VENTER #2176-1
Male Senior
04:06:53
04:06:53
Senior
Male
Mens Team
OUTIES
04:06:53
34
E
08:40:03
04:06:53
217
2304-1
Carl MARE
Carl MARE #2304-1
Male Master
04:06:31
04:06:31
Master
Male
Master Men
ALEA JACTA EST
04:06:31
13
D
08:30:02
04:06:31
216
2304-2
Frans HANSEN
Frans HANSEN #2304-2
Male Master
04:06:31
04:06:31
Master
Male
Master Men
ALEA JACTA EST
04:06:31
13
D
08:30:02
04:06:31
215
2334-1
Wesley CLOETE
Wesley CLOETE #2334-1
Male Senior
04:06:23
04:06:23
Senior
Male
Mens Team
ROLLING STONES
04:06:23
33
B
08:10:01
04:06:23
214
2334-2
Bryn BATTY
Bryn BATTY #2334-2
Male Senior
04:06:23
04:06:23
Senior
Male
Mens Team
ROLLING STONES
04:06:23
33
B
08:10:01
04:06:23
213
2396-2
Stephen KELBRICK
Stephen KELBRICK #2396-2
Male Senior
04:06:15
04:06:15
Senior
Male
Mens Team
YUSS I'M FAST
04:06:15
32
C
08:20:04
04:06:15
212
2396-1
Ryan MCCORMICK
Ryan MCCORMICK #2396-1
Male Senior
04:06:14
04:06:14
Senior
Male
Mens Team
YUSS I'M FAST
04:06:15
32
C
08:20:04
04:06:14
211
2041-1
Brad BARKER
Brad BARKER #2041-1
Male Veteran
04:06:11
04:06:11
Veteran
Male
Vet Men
BLACK MAMBAS
04:06:11
41
E
08:40:03
04:06:11
210
2041-2
Lloyd BARKER
Lloyd BARKER #2041-2
Male Veteran
04:06:11
04:06:11
Veteran
Male
Vet Men
BLACK MAMBAS
04:06:11
41
E
08:40:03
04:06:11
209
2171-2
Jean MEYER
Jean MEYER #2171-2
Female Veteran
04:05:56
04:05:56
Veteran
Female
Vet Women
MAHARG-N-DERF
04:05:56
1
C
08:20:04
04:05:56
208
2171-1
Simone JACOBS
Simone JACOBS #2171-1
Female Veteran
04:05:56
04:05:56
Veteran
Female
Vet Women
MAHARG-N-DERF
04:05:56
1
C
08:20:04
04:05:56
207
2066-1
Arrie PIENAAR
Arrie PIENAAR #2066-1
Male Veteran
04:05:47
04:05:47
Veteran
Male
Vet Men
PIRTEK SA
04:05:47
40
C
08:20:04
04:05:47
206
2066-2
Gareth GREER
Gareth GREER #2066-2
Male Master
04:05:47
04:05:47
Master
Male
Vet Men
PIRTEK SA
04:05:47
40
C
08:20:04
04:05:47
205
2009-1
Russell BROWN
Russell BROWN #2009-1
Male Veteran
04:05:29
04:05:29
Veteran
Male
Vet Men
ONE GINGA
04:05:29
39
Buffalo
C
08:20:04
04:05:29
204
2009-2
Ian WILSON
Ian WILSON #2009-2
Male Veteran
04:05:28
04:05:28
Veteran
Male
Vet Men
ONE GINGA
04:05:29
39
Buffalo
C
08:20:04
04:05:28
203
2431-1
Andre BROODRYK
Andre BROODRYK #2431-1
Male Master
04:05:11
04:05:11
Master
Male
Open
BROODIE BUNCH
04:05:11
6
E
08:40:03
04:05:11
202
2431-2
Dian BROODRYK
Dian BROODRYK #2431-2
Male Junior
04:05:09
04:05:09
Junior
Male
Open
BROODIE BUNCH
04:05:11
6
E
08:40:03
04:05:09
201
2263-2
Charles STOPFORTH
Charles STOPFORTH #2263-2
Male Veteran
04:05:04
04:05:04
Veteran
Male
Vet Men
STEADY BOYS
04:05:04
38
E
08:40:03
04:05:04
200
2263-1
Martin VAN GHENT
Martin VAN GHENT #2263-1
Male Veteran
04:05:04
04:05:04
Veteran
Male
Vet Men
STEADY BOYS
04:05:04
38
E
08:40:03
04:05:04
199
2029-2
Anthis MAOURIS
Anthis MAOURIS #2029-2
Male Master
04:04:12
04:04:12
Master
Male
Master Men
GECKO
04:04:12
12
B
08:10:01
04:04:12
198
2029-1
John COUTINHO
John COUTINHO #2029-1
Male Master
04:04:10
04:04:10
Master
Male
Master Men
GECKO
04:04:12
12
B
08:10:01
04:04:10
197
2113-2
Jan Hendrik HOFMEYR
Jan Hendrik HOFMEYR #2113-2
Male Senior
04:03:10
04:03:10
Senior
Male
Mens Team
HOFBRO?S
04:03:10
31
G
09:00:00
04:03:10
196
2113-1
Stefan HOFMEYR
Stefan HOFMEYR #2113-1
Male Veteran
04:03:08
04:03:08
Veteran
Male
Mens Team
HOFBRO?S
04:03:10
31
G
09:00:00
04:03:08
195
2333-1
Duncan SCHULZE
Duncan SCHULZE #2333-1
Male Senior
04:02:29
04:02:29
Senior
Male
Mens Team
MASTER BAITER 29ERS 1.0
04:02:29
30
B
08:10:01
04:02:29
194
2333-2
Derek SCHULZE
Derek SCHULZE #2333-2
Male Veteran
04:02:28
04:02:28
Veteran
Male
Mens Team
MASTER BAITER 29ERS 1.0
04:02:29
30
B
08:10:01
04:02:28
193
2074-1
Mike MINNAAR
Mike MINNAAR #2074-1
Male Master
04:02:17
04:02:17
Master
Male
Vet Men
Maluti Warriors
04:02:17
37
B
08:10:01
04:02:17
192
2074-2
Stuart JOHNSTON
Stuart JOHNSTON #2074-2
Male Veteran
04:02:15
04:02:15
Veteran
Male
Vet Men
Maluti Warriors
04:02:17
37
B
08:10:01
04:02:15
191
2432-2
Louis SCHEEPERS
Louis SCHEEPERS #2432-2
Male Veteran
04:01:42
04:01:42
Veteran
Male
Mens Team
STIMELA
04:01:42
29
B
08:10:01
04:01:42
190
2084-2
Corne BARNARD
Corne BARNARD #2084-2
Male Senior
04:01:37
04:01:37
Senior
Male
Mens Team
ROCKHOPPER ADVENTURES
04:01:37
28
A
08:00:04
04:01:37
189
2084-1
Charl DE VILLIERS
Charl DE VILLIERS #2084-1
Male Veteran
04:01:36
04:01:36
Veteran
Male
Mens Team
ROCKHOPPER ADVENTURES
04:01:37
28
A
08:00:04
04:01:36
188
2432-1
Christo YZEL
Christo YZEL #2432-1
Male Senior
04:01:33
04:01:33
Senior
Male
Mens Team
STIMELA
04:01:42
29
B
08:10:01
04:01:33
187
2134-2
Roelou SLABBERT
Roelou SLABBERT #2134-2
Male Master
04:01:20
04:01:20
Master
Male
Vet Men
Wasabi
04:01:20
36
B
08:10:01
04:01:20
186
2134-1
Derick HAMMAN
Derick HAMMAN #2134-1
Male Veteran
04:01:19
04:01:19
Veteran
Male
Vet Men
Wasabi
04:01:20
36
B
08:10:01
04:01:19
185
2418-2
Malcolm SCHUTTE
Malcolm SCHUTTE #2418-2
Male Master
04:01:13
04:01:13
Master
Male
Mens Team
OMNICO-VFF!
04:01:13
27
C
08:20:04
04:01:13
184
2418-1
Nick MALLANDAIN
Nick MALLANDAIN #2418-1
Male Senior
04:01:13
04:01:13
Senior
Male
Mens Team
OMNICO-VFF!
04:01:13
27
C
08:20:04
04:01:13
183
2095-2
Andre VOS
Andre VOS #2095-2
Male Veteran
04:00:57
04:00:57
Veteran
Male
Vet Men
NORTON ROSE FULBRIGHT 1
04:00:57
35
C
08:20:04
04:00:57
182
2095-1
Frikkie MALAN
Frikkie MALAN #2095-1
Male Veteran
04:00:56
04:00:56
Veteran
Male
Vet Men
NORTON ROSE FULBRIGHT 1
04:00:57
35
C
08:20:04
04:00:56
181
2379-1
Jannie SMIT
Jannie SMIT #2379-1
Male Veteran
04:00:05
04:00:05
Veteran
Male
Vet Men
MASTER BAITER 29ERS 2.0
04:00:05
34
B
08:10:01
04:00:05
180
2379-2
Hennie VAN WYK
Hennie VAN WYK #2379-2
Male Veteran
04:00:05
04:00:05
Veteran
Male
Vet Men
MASTER BAITER 29ERS 2.0
04:00:05
34
B
08:10:01
04:00:05
179
2415-2
Michael BATES
Michael BATES #2415-2
Male U23
03:59:44
03:59:44
U23
Male
Open
SPRUIT SCHREDDARS
03:59:44
5
C
08:20:04
03:59:44
178
2415-1
Phillip POTGIETER
Phillip POTGIETER #2415-1
Male Junior
03:59:44
03:59:44
Junior
Male
Open
SPRUIT SCHREDDARS
03:59:44
5
C
08:20:04
03:59:44
1
2
3
...
12
13
14
[15]
16
17
18
19
Page 15 of 19 (927 items)
© 2023