Sani2C Adventure
11/05/2022
Results
Teams
Details
Links
Race Website
Course Map
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
Stage 3
General Classification
Category Results
Secondary Category
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Secondary Category
Advanced
1
2
3
...
13
[14]
15
16
...
18
19
20
Page 14 of 20 (996 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Individual Time
Individual Time
Individual Category
Special Cat
Gender
Team Type
Team Name
Team Time
Team Pos
Pace
Batch
651
1348-1
Johan BUITENDAG
Johan BUITENDAG #1348-1
Male Veteran
05:53:57
05:53:57
Veteran
Male
Veteran Men
UNITRANS 3 Supreme Super Cocks
05:53:57
100
13.9 km/h
J
652
1660-1
Laura BARRAS
Laura BARRAS #1660-1
Female Sub-Vet
05:54:01
05:54:01
Sub-Vet
Female
Solo Women
Solo Laura Barras
05:54:01
3
13.9 km/h
H
653
1291-1
Norman VAN DER MERWE
Norman VAN DER MERWE #1291-1
Male Master
05:54:29
05:54:29
Master
Happy Couple
Male
Mixed Team
M and N
05:54:30
35
13.9 km/h
D
654
1291-2
Maria BARNARD
Maria BARNARD #1291-2
Female Veteran
05:54:30
05:54:30
Veteran
Happy Couple
Female
Mixed Team
M and N
05:54:30
35
13.9 km/h
D
655
1048-2
Jean-Pierre PIENAAR
Jean-Pierre PIENAAR #1048-2
Male Master
05:54:34
05:54:34
Master
Male
Master Men
Peka Peddlers
05:54:36
39
13.9 km/h
G
656
1048-1
Christopher BEREND
Christopher BEREND #1048-1
Male Master
05:54:36
05:54:36
Master
Male
Master Men
Peka Peddlers
05:54:36
39
13.9 km/h
G
657
1071-2
Pieter VAN ROOYEN
Pieter VAN ROOYEN #1071-2
Male Veteran
05:54:48
05:54:48
Veteran
Male
Veteran Men
PK
05:54:49
101
13.9 km/h
E
658
1071-1
Kobus ROSSOUW
Kobus ROSSOUW #1071-1
Male Veteran
05:54:49
05:54:49
Veteran
Male
Veteran Men
PK
05:54:49
101
13.9 km/h
E
659
1362-2
Noel MONTOCHIO
Noel MONTOCHIO #1362-2
Male Master
05:55:11
05:55:11
Master
Male
Veteran Men
Pedal Pushers
05:55:13
102
13.9 km/h
F
660
1362-1
Gary BERTHOLDT
Gary BERTHOLDT #1362-1
Male Veteran
05:55:13
05:55:13
Veteran
Male
Veteran Men
Pedal Pushers
05:55:13
102
13.9 km/h
F
661
1551-2
Bruce RAYMENT
Bruce RAYMENT #1551-2
Male Veteran
05:55:36
05:55:36
Veteran
Buffalo Team
Male
Veteran Men
Wild Coast Boyz
05:55:36
103
13.8 km/h
I
662
1551-1
Greig BLAKEMORE
Greig BLAKEMORE #1551-1
Male Veteran
05:55:36
05:55:36
Veteran
Buffalo Team
Male
Veteran Men
Wild Coast Boyz
05:55:36
103
13.8 km/h
I
663
1641-1
Veven NAIDOO
Veven NAIDOO #1641-1
Male Veteran
05:55:55
05:55:55
Veteran
Male
Solo Men
Solo Veven Naidoo
05:55:55
49
13.8 km/h
G
664
1075-1
Alan GOLDBLATT
Alan GOLDBLATT #1075-1
Male Master
05:55:58
05:55:58
Master
Male
Master Men
AKDIA
05:56:00
40
13.8 km/h
D
665
1075-2
Warren GOLDBLATT
Warren GOLDBLATT #1075-2
Male Master
05:56:00
05:56:00
Master
Male
Master Men
AKDIA
05:56:00
40
13.8 km/h
D
666
1141-1
Michelle LAWRANCE
Michelle LAWRANCE #1141-1
Female Veteran
05:56:43
05:56:43
Veteran
Female
Solo Women
Solo Michelle Lawrance
05:56:43
4
13.8 km/h
I
667
1460-1
Phumulani MGOBOZI
Phumulani MGOBOZI #1460-1
Male Sub-Vet
05:57:01
05:57:01
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Saps1
05:57:01
68
13.8 km/h
H
668
1460-2
David NAUDE
David NAUDE #1460-2
Male Master
05:57:01
05:57:01
Master
Male
Sub-Vet Men
Saps1
05:57:01
68
13.8 km/h
H
669
1490-2
Ryan Brett GOODWIN
Ryan Brett GOODWIN #1490-2
Male Veteran
05:57:35
05:57:35
Veteran
Buffalo Team
Male
Veteran Men
Rhax
05:57:35
104
13.8 km/h
H
670
1490-1
Max KANE-BERMAN
Max KANE-BERMAN #1490-1
Male Veteran
05:57:35
05:57:35
Veteran
Buffalo Team
Male
Veteran Men
Rhax
05:57:35
104
13.8 km/h
H
671
1622-1
Ryan NEL
Ryan NEL #1622-1
Male Sub-Vet
05:58:16
05:58:16
Sub-Vet
Male
Solo Men
Solo Ryan Nel
05:58:16
50
13.7 km/h
H
672
1497-2
Olebogeng LEDIMO
Olebogeng LEDIMO #1497-2
Male Veteran
05:59:30
05:59:30
Veteran
Male
13.7 km/h
F
673
1256-1
Jan DE WET
Jan DE WET #1256-1
Male Veteran
05:59:45
05:59:45
Veteran
Buffalo Team
Male
Veteran Men
Ginfontein
05:59:46
105
13.7 km/h
H
674
1256-2
Tinus JANSEN VAN VUUREN
Tinus JANSEN VAN VUUREN #1256-2
Male Veteran
05:59:46
05:59:46
Veteran
Buffalo Team
Male
Veteran Men
Ginfontein
05:59:46
105
13.7 km/h
H
675
1657-1
Donovan CASSIEM
Donovan CASSIEM #1657-1
Male Veteran
06:00:14
06:00:14
Veteran
Male
Solo Men
Solo Donovan Cassiem
06:00:14
51
13.7 km/h
H
676
1233-1
Wikus NEL
Wikus NEL #1233-1
Male Veteran
06:00:41
06:00:41
Veteran
Male
Veteran Men
Bles Express
06:00:41
106
13.6 km/h
B
677
1233-2
Wynand VAN NIEKERK
Wynand VAN NIEKERK #1233-2
Male Master
06:00:41
06:00:41
Master
Male
Veteran Men
Bles Express
06:00:41
106
13.6 km/h
B
678
1288-2
Carl VAN HEERDEN
Carl VAN HEERDEN #1288-2
Male Veteran
06:00:41
06:00:41
Veteran
Male
Veteran Men
Team Knuckles
06:00:42
107
13.6 km/h
J
679
1288-1
Frank GUY
Frank GUY #1288-1
Male Veteran
06:00:42
06:00:42
Veteran
Male
Veteran Men
Team Knuckles
06:00:42
107
13.6 km/h
J
680
1011-2
Ernst SWANEPOEL
Ernst SWANEPOEL #1011-2
Male Veteran
06:00:43
06:00:43
Veteran
Speedy Siblings
Male
Veteran Men
2Swannies2C
06:00:43
108
13.6 km/h
H
681
1011-1
Henk VAN HUYSSTEEN
Henk VAN HUYSSTEEN #1011-1
Male Master
06:00:43
06:00:43
Master
Speedy Siblings
Male
Veteran Men
2Swannies2C
06:00:43
108
13.6 km/h
H
682
1188-2
Rebecca CRANE
Rebecca CRANE #1188-2
Female Veteran
06:01:02
06:01:02
Veteran
Happy Couple
Female
Mixed Team
Blue crane
06:01:05
36
13.6 km/h
E
683
1188-1
Jason CRANE
Jason CRANE #1188-1
Male Master
06:01:05
06:01:05
Master
Happy Couple
Male
Mixed Team
Blue crane
06:01:05
36
13.6 km/h
E
684
1218-1
Jacques MARE
Jacques MARE #1218-1
Male Senior
06:01:31
06:01:31
Senior
Happy Couple
Male
Mixed Team
Widow and Ghost
06:01:32
37
13.6 km/h
G
685
1218-2
Eljane VAN DER WALT
Eljane VAN DER WALT #1218-2
Female Senior
06:01:32
06:01:32
Senior
Happy Couple
Female
Mixed Team
Widow and Ghost
06:01:32
37
13.6 km/h
G
686
1200-1
Rob WRIGHT
Rob WRIGHT #1200-1
Male Master
06:01:35
06:01:35
Master
Father & Child
Male
Open Men
The Wrights
06:01:38
27
13.6 km/h
C
687
1200-2
Michael WRIGHT
Michael WRIGHT #1200-2
Male Senior
06:01:38
06:01:38
Senior
Father & Child
Male
Open Men
The Wrights
06:01:38
27
13.6 km/h
C
688
1253-1
Denzil MUTHEN
Denzil MUTHEN #1253-1
Male Veteran
06:01:55
06:01:55
Veteran
Male
Solo Men
Solo Denzil Muthen
06:01:55
52
13.6 km/h
G
689
1201-1
Kyle VILJOEN
Kyle VILJOEN #1201-1
Male Sub-Vet
06:02:35
06:02:35
Sub-Vet
Father & Child
Male
Sub-Vet Men
Valhalla
06:02:36
69
13.6 km/h
J
690
1201-2
Gary VILJOEN
Gary VILJOEN #1201-2
Male Grand Master
06:02:36
06:02:36
Grand Master
Father & Child
Male
Sub-Vet Men
Valhalla
06:02:36
69
13.6 km/h
J
691
1503-1
Glen CALENBORNE
Glen CALENBORNE #1503-1
Male Master
06:02:41
06:02:41
Master
Male
Master Men
4Chairs
06:02:42
41
13.6 km/h
G
692
1503-2
Tony FOCE
Tony FOCE #1503-2
Male Grand Master
06:02:42
06:02:42
Grand Master
Male
Master Men
4Chairs
06:02:42
41
13.6 km/h
G
693
1134-2
Anneke VON MALTITZ
Anneke VON MALTITZ #1134-2
Female Veteran
06:02:47
06:02:47
Veteran
Female
Veteran Women
Sleeptou
06:02:48
5
13.6 km/h
I
694
1134-1
Tiekie STEYTLER
Tiekie STEYTLER #1134-1
Female Master
06:02:48
06:02:48
Master
Female
Veteran Women
Sleeptou
06:02:48
5
13.6 km/h
I
695
1158-2
Dirk NELL
Dirk NELL #1158-2
Male Veteran
06:02:48
06:02:48
Veteran
Happy Couple
Male
Mixed Team
Live a little
06:02:49
38
13.6 km/h
I
696
1158-1
Suzanne MEYER-NELL
Suzanne MEYER-NELL #1158-1
Female Master
06:02:49
06:02:49
Master
Happy Couple
Female
Mixed Team
Live a little
06:02:49
38
13.6 km/h
I
697
1665-1
Ian BRAKE
Ian BRAKE #1665-1
Male Master
06:03:02
06:03:02
Master
Male
Solo Men
Solo Ian Brake
06:03:02
53
13.6 km/h
H
698
1126-1
Michael PRUETT
Michael PRUETT #1126-1
Male Sub-Vet
06:03:07
06:03:07
Sub-Vet
Speedy Siblings
Male
Sub-Vet Men
Tuffenup Cupcakes
06:03:08
70
13.5 km/h
F
699
1126-2
Nick PRUETT
Nick PRUETT #1126-2
Male Sub-Vet
06:03:08
06:03:08
Sub-Vet
Speedy Siblings
Male
Sub-Vet Men
Tuffenup Cupcakes
06:03:08
70
13.5 km/h
F
700
1279-2
Brian HOGG
Brian HOGG #1279-2
Male Master
06:03:18
06:03:18
Master
Father & Child
Male
Open Men
KAPSAFRIPOL08-Multiknit 2
06:03:20
28
13.5 km/h
E
1
2
3
...
13
[14]
15
16
...
18
19
20
Page 14 of 20 (996 items)
© 2023