Berge & Dale Road Cycle
26/02/2022
Results
Details
Links
Race Website
 
Contact
 
Home
109km
60km
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
...
8
9
10
11
12
[13]
14
15
Page 13 of 15 (725 items)
Rotate for splits
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Second Cat
Second Cat Pos
Gender
Gen Pos
Batch Pos
Pace
Wave
WP2
WP4
Finish
692
1143
Hlekazi Maurice MALINDZISA
Hlekazi Maurice MALINDZISA #1143
Male Open/Seeded
05:06:16.81
05:06:16.81
355
(592)
Open/Seeded
355
Veteran 40-49
146
Male
592
174/191
21.4 km/h
CL
01:31:00.58
03:07:58.71
05:06:16.81
693
812
Wayne MAMAN
Wayne MAMAN #812
Male Open/Seeded
05:07:24.48
05:07:24.48
356
(593)
Open/Seeded
356
Veteran 40-49
147
Male
593
175/191
21.3 km/h
CL
01:37:13.33
03:19:36.48
05:07:24.48
694
1225
Deepesh DESAI
Deepesh DESAI #1225
Male Open/Seeded
05:11:55.43
05:11:55.43
357
(594)
Open/Seeded
357
Sub-Vet 30-39
131
Male
594
176/191
21.0 km/h
CL
01:33:26.09
03:17:32.41
05:11:55.43
695
1138
Werner VELDMAN
Werner VELDMAN #1138
Male Open/Seeded
05:13:15.79
05:13:15.79
358
(595)
Open/Seeded
358
Sub-Vet 30-39
132
Male
595
177/191
20.9 km/h
CL
01:31:09.29
03:07:13.51
05:13:15.79
696
1163
Joel Daniel SIMPSON
Joel Daniel SIMPSON #1163
Male Open/Seeded
05:13:16.21
05:13:16.21
359
(596)
Open/Seeded
359
Master 50-59
155
Male
596
178/191
20.9 km/h
CL
01:31:09.91
03:06:44.75
05:13:16.21
697
1137
Jan VILJOEN
Jan VILJOEN #1137
Male Open/Seeded
05:13:16.34
05:13:16.34
360
(597)
Open/Seeded
360
Master 50-59
156
Male
597
179/191
20.9 km/h
CL
01:31:08.25
03:09:43.45
05:13:16.34
698
1075
Robert PILLAY
Robert PILLAY #1075
Male Open/Seeded
05:16:40.36
05:16:40.36
361
(598)
Open/Seeded
361
Master 50-59
157
Male
598
180/191
20.7 km/h
CL
01:52:50.68
03:30:22.86
05:16:40.36
699
1090
Danie OOSTHUIZEN
Danie OOSTHUIZEN #1090
Male Open/Seeded
05:17:21.11
05:17:21.11
362
(599)
Open/Seeded
362
Master 50-59
158
Male
599
181/191
20.6 km/h
CL
01:38:15.42
03:24:23.09
05:17:21.11
702
1193
Sesupo Joel MOGWERA
Sesupo Joel MOGWERA #1193
Male Open/Seeded
05:30:56.39
05:30:56.39
363
(600)
Open/Seeded
363
Veteran 40-49
148
Male
600
184/191
19.8 km/h
CL
01:41:28.04
03:36:10.05
05:30:56.39
703
1040
Enrico TERBLANCHE
Enrico TERBLANCHE #1040
Male Open/Seeded
05:32:00.16
05:32:00.16
364
(601)
Open/Seeded
364
Senior 19-29
78
Male
601
185/191
19.7 km/h
CL
01:35:10.18
03:16:40.45
05:32:00.16
705
1153
Piet DU TOIT
Piet DU TOIT #1153
Male Open/Seeded
05:48:40.20
05:48:40.20
365
(602)
Open/Seeded
365
Master 50-59
159
Male
602
187/191
18.8 km/h
CL
01:50:03.93
03:53:36.39
05:48:40.20
708
1182
Mokhethi MANYELI
Mokhethi MANYELI #1182
Male Open/Seeded
06:09:19.48
06:09:19.48
366
(603)
Open/Seeded
366
Veteran 40-49
149
Male
603
190/191
17.7 km/h
CL
01:53:23.78
03:59:11.59
06:09:19.48
1155
Keabetswe MOKOTEDI
Keabetswe MOKOTEDI #1155
Male Open/Seeded
DNF
DNF
Open/Seeded
Master 50-59
Male
CL
01:37:41.42
03:25:03.83
05:47:06.71
1226
Avnish DESAI
Avnish DESAI #1226
Male Open/Seeded
DNF
DNF
Open/Seeded
Senior 19-29
Male
CL
01:38:28.64
03:46:00.32
1206
Nick CHRISTODOULOU
Nick CHRISTODOULOU #1206
Male Open/Seeded
DNF
DNF
Open/Seeded
Veteran 40-49
Male
CL
01:35:18.47
03:14:02.45
1061
Cornelius TIMMERMAN
Cornelius TIMMERMAN #1061
Male Open/Seeded
DNF
DNF
Open/Seeded
Veteran 40-49
Male
CL
01:25:51.23
02:56:23.04
1144
Patryk GOLABEK
Patryk GOLABEK #1144
Male Open/Seeded
DNF
DNF
Open/Seeded
Veteran 40-49
Male
CL
02:12:27.73
04:00:47.01
618
Guy NOTTINGHAM
Guy NOTTINGHAM #618
Male Open/Seeded
DNF
DNF
Open/Seeded
Gr-Master 60+
Male
AL
01:09:19.39
578
John VAN TUBBERGH
John VAN TUBBERGH #578
Male Open/Seeded
DNF
DNF
Open/Seeded
Master 50-59
Male
AL
458
Christakis Elias TATSAKIS
Christakis Elias TATSAKIS #458
Male Open/Seeded
DNF
DNF
Open/Seeded
Master 50-59
Male
CL
01:35:01.52
02:25:20.34
395
Bruce VILJOEN
Bruce VILJOEN #395
Male CSA Lic vet Men (50-59)
DNF
DNF
CSA Lic vet Men (50-59)
Master 50-59
Male
VC
01:03:10.99
322
Arshad MAHOMED
Arshad MAHOMED #322
Male CSA Lic Vet Men (40-49)
DNF
DNF
CSA Lic Vet Men (40-49)
Veteran 40-49
Male
VB
01:06:30.09
02:32:23.42
80
Rodney MASEMOLA
Rodney MASEMOLA #80
Male CSA Lic Elite & U23 Men
DNF
DNF
CSA Lic Elite & U23 Men
Senior 19-29
Male
$
01:02:50.19
136
Taylor Samual SMITH
Taylor Samual SMITH #136
Male CSA Lic Junior Men
DNF
DNF
CSA Lic Junior Men
Junior U19
Male
&
250
509
Carla OBERHOLZER
Carla OBERHOLZER #509
Female CSA Lic Elite & U23 Ladies
03:00:46.82
03:00:46.82
1
(1)
CSA Lic Elite & U23 Ladies
1
Sub-Vet 30-39
1
Female
1
1/28
36.2 km/h
%
01:07:47.49
02:10:22.34
03:00:46.82
251
508
Frances JANSE VAN RENSBURG
Frances JANSE VAN RENSBURG #508
Female CSA Lic Elite & U23 Ladies
03:00:47.15
03:00:47.15
2
(2)
CSA Lic Elite & U23 Ladies
2
Senior 19-29
1
Female
2
2/28
36.2 km/h
%
01:07:47.27
02:10:23.14
03:00:47.15
252
501
Joanna VAN DE WINKEL
Joanna VAN DE WINKEL #501
Female CSA Lic Elite & U23 Ladies
03:00:50.64
03:00:50.64
3
(3)
CSA Lic Elite & U23 Ladies
3
Veteran 40-49
1
Female
3
3/28
36.2 km/h
%
01:07:49.78
02:10:22.75
03:00:50.64
255
113
Kelsey Jade VAN SCHOOR
Kelsey Jade VAN SCHOOR #113
Female CSA Lic Elite & U23 Ladies
03:01:08.66
03:01:08.66
4
(4)
CSA Lic Elite & U23 Ladies
4
Senior 19-29
2
Female
4
4/28
36.1 km/h
%
01:07:48.12
02:10:23.14
03:01:08.66
257
505
Michaela SURTEES
Michaela SURTEES #505
Female CSA Lic Elite & U23 Ladies
03:01:13.61
03:01:13.61
5
(5)
CSA Lic Elite & U23 Ladies
5
Sub-Vet 30-39
2
Female
5
5/28
36.1 km/h
%
01:07:48.96
02:10:23.14
03:01:13.61
266
500
Annette SHAW
Annette SHAW #500
Female CSA Lic Elite & U23 Ladies
03:01:52.26
03:01:52.26
6
(6)
CSA Lic Elite & U23 Ladies
6
Sub-Vet 30-39
3
Female
6
6/28
36.0 km/h
%
01:07:48.53
02:10:22.00
03:01:52.26
269
502
Taneal OTTO
Taneal OTTO #502
Female CSA Lic Elite & U23 Ladies
03:02:07.97
03:02:07.97
7
(7)
CSA Lic Elite & U23 Ladies
7
Senior 19-29
3
Female
7
7/28
35.9 km/h
%
01:07:48.28
02:10:22.34
03:02:07.97
270
504
Sonica KLOPPER
Sonica KLOPPER #504
Female CSA Lic Elite & U23 Ladies
03:02:17.83
03:02:17.83
8
(8)
CSA Lic Elite & U23 Ladies
8
Senior 19-29
4
Female
8
8/28
35.9 km/h
%
01:07:48.53
02:10:23.34
03:02:17.83
272
516
Azulde BRITZ
Azulde BRITZ #516
Female CSA Lic Elite & U23 Ladies
03:02:59.83
03:02:59.83
9
(9)
CSA Lic Elite & U23 Ladies
9
Senior 19-29
5
Female
9
9/28
35.7 km/h
%
01:07:48.76
02:10:22.94
03:02:59.83
281
506
Ricci-Lee BROOKSTONE
Ricci-Lee BROOKSTONE #506
Female CSA Lic Elite & U23 Ladies
03:04:40.23
03:04:40.23
10
(10)
CSA Lic Elite & U23 Ladies
10
Sub-Vet 30-39
4
Female
10
10/28
35.4 km/h
%
01:07:48.53
02:10:23.50
03:04:40.23
282
1198
Elsabe LATEGAN
Elsabe LATEGAN #1198
Female Open/Seeded
03:04:51.46
03:04:51.46
1
(11)
Open/Seeded
1
Sub-Vet 30-39
5
Female
11
2/191
35.4 km/h
CL
00:59:27.31
02:04:58.38
03:04:51.46
289
586
Sandra BROOKSTONE
Sandra BROOKSTONE #586
Female Open/Seeded
03:06:17.09
03:06:17.09
2
(12)
Open/Seeded
2
Gr-Master 60+
1
Female
12
3/113
35.1 km/h
BL
01:06:57.54
02:09:58.79
03:06:17.09
290
518
Michél BOTHA
Michél BOTHA #518
Female CSA Lic Elite & U23 Ladies
03:06:19.59
03:06:19.59
11
(13)
CSA Lic Elite & U23 Ladies
11
Sub-Vet 30-39
6
Female
13
11/28
35.1 km/h
%
01:07:47.90
02:10:23.14
03:06:19.59
302
507
Stacey PAUL
Stacey PAUL #507
Female CSA Lic Elite & U23 Ladies
03:08:50.75
03:08:50.75
12
(14)
CSA Lic Elite & U23 Ladies
12
Sub-Vet 30-39
7
Female
14
12/28
34.6 km/h
%
01:07:49.78
02:10:22.56
03:08:50.75
303
511
Michelle ANDREW
Michelle ANDREW #511
Female CSA Lic Elite & U23 Ladies
03:08:54.17
03:08:54.17
13
(15)
CSA Lic Elite & U23 Ladies
13
Veteran 40-49
2
Female
15
13/28
34.6 km/h
%
01:07:51.03
02:10:23.75
03:08:54.17
304
849
Kirstin SIMPSON
Kirstin SIMPSON #849
Female Open/Seeded
03:08:55.54
03:08:55.54
3
(16)
Open/Seeded
3
Senior 19-29
6
Female
16
9/113
34.6 km/h
BL
01:07:01.14
02:10:01.37
03:08:55.54
310
521
Monique SLABBERT
Monique SLABBERT #521
Female CSA Lic Elite & U23 Ladies
03:09:37.19
03:09:37.19
14
(17)
CSA Lic Elite & U23 Ladies
14
Senior 19-29
7
Female
17
14/28
34.5 km/h
%
01:07:49.17
02:10:23.34
03:09:37.19
320
531
Caitlin Erin THOMPSON
Caitlin Erin THOMPSON #531
Female CSA Lic U19 Ladies
03:11:23.17
03:11:23.17
1
(18)
CSA Lic U19 Ladies
1
Junior U19
1
Female
18
1/2
34.2 km/h
@
01:07:48.53
02:12:16.64
03:11:23.17
321
530
Marli LABUSCHAGNE
Marli LABUSCHAGNE #530
Female CSA Lic U19 Ladies
03:11:23.61
03:11:23.61
2
(19)
CSA Lic U19 Ladies
2
Junior U19
2
Female
19
2/2
34.2 km/h
@
01:07:50.01
02:12:16.84
03:11:23.61
322
644
Anna CLEMONS
Anna CLEMONS #644
Female Open/Seeded
03:11:33.48
03:11:33.48
4
(20)
Open/Seeded
4
Veteran 40-49
3
Female
20
65/127
34.1 km/h
AL
01:06:30.29
02:14:47.13
03:11:33.48
323
115
Ashleigh MAYHEAD
Ashleigh MAYHEAD #115
Female CSA Lic Elite & U23 Ladies
03:11:33.77
03:11:33.77
15
(21)
CSA Lic Elite & U23 Ladies
15
Senior 19-29
8
Female
21
15/28
34.1 km/h
%
01:07:51.53
02:12:17.44
03:11:33.77
325
510
Beverley WINGFIELD
Beverley WINGFIELD #510
Female CSA Lic Elite & U23 Ladies
03:11:37.04
03:11:37.04
16
(22)
CSA Lic Elite & U23 Ladies
16
Sub-Vet 30-39
8
Female
22
16/28
34.1 km/h
%
01:07:50.53
02:12:16.44
03:11:37.04
328
517
Bianca NEL
Bianca NEL #517
Female CSA Lic Elite & U23 Ladies
03:12:04.11
03:12:04.11
17
(23)
CSA Lic Elite & U23 Ladies
17
Sub-Vet 30-39
9
Female
23
17/28
34.1 km/h
%
01:07:54.95
02:12:16.22
03:12:04.11
334
526
Chloe BATESON
Chloe BATESON #526
Female CSA Lic Elite & U23 Ladies
03:12:49.18
03:12:49.18
18
(24)
CSA Lic Elite & U23 Ladies
18
Senior 19-29
9
Female
24
18/28
33.9 km/h
%
01:07:49.53
02:15:31.46
03:12:49.18
339
524
Angelique SLABBERT
Angelique SLABBERT #524
Female CSA Lic Elite & U23 Ladies
03:13:18.74
03:13:18.74
19
(25)
CSA Lic Elite & U23 Ladies
19
Senior 19-29
10
Female
25
19/28
33.8 km/h
%
01:07:48.76
02:10:23.50
03:13:18.74
341
514
Lee-Zaan HINRICHSEN
Lee-Zaan HINRICHSEN #514
Female CSA Lic Elite & U23 Ladies
03:13:33.01
03:13:33.01
20
(26)
CSA Lic Elite & U23 Ladies
20
Veteran 40-49
4
Female
26
20/28
33.8 km/h
%
01:07:49.39
02:12:15.73
03:13:33.01
1
2
3
...
8
9
10
11
12
[13]
14
15
Page 13 of 15 (725 items)
© 2023