Sani2C RACE
18/05/2019
Results
Teams
Details
Links
Race Website
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
Stage 3
General Classification
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
...
12
[13]
14
15
...
17
18
19
Page 13 of 19 (927 items)
Rotate for splits
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Category
Gender
Team Type
Team
Team Result
Team Pos
Buffalo
Wave
Start Time
Finish
327
2105-1
Rian DU PREEZ
Rian DU PREEZ #2105-1
Male Veteran
04:22:48
04:22:48
Veteran
Male
Vet Men
FIFTY SOMETHING
04:22:50
63
B
08:10:01
04:22:48
326
2062-1
Mark LAMB
Mark LAMB #2062-1
Male Master
04:22:19
04:22:19
Master
Male
Master Men
SKAAPIES
04:22:19
20
C
08:20:04
04:22:19
325
2062-2
Michael PAYNE
Michael PAYNE #2062-2
Male Master
04:22:16
04:22:16
Master
Male
Master Men
SKAAPIES
04:22:19
20
C
08:20:04
04:22:16
324
2012-1
Guy DION
Guy DION #2012-1
Male Veteran
04:22:15
04:22:15
Veteran
Male
Vet Men
PAINCAVE
04:22:15
62
Buffalo
A
08:00:04
04:22:15
323
2012-2
Graeme KRUGER
Graeme KRUGER #2012-2
Male Veteran
04:22:15
04:22:15
Veteran
Male
Vet Men
PAINCAVE
04:22:15
62
Buffalo
A
08:00:04
04:22:15
322
2083-1
Riaan GOUWS
Riaan GOUWS #2083-1
Male Veteran
04:22:12
04:22:12
Veteran
Male
Vet Men
TEAM DIESEL DONKIES
04:22:12
61
D
08:30:02
04:22:12
321
2083-2
Eugene SMIT
Eugene SMIT #2083-2
Male Veteran
04:22:10
04:22:10
Veteran
Male
Vet Men
TEAM DIESEL DONKIES
04:22:12
61
D
08:30:02
04:22:10
320
2140-1
Andrea CASS
Andrea CASS #2140-1
Female Senior
04:21:08
04:21:08
Senior
Female
Mixed Team
THE CASSIFIEDS
04:21:08
13
D
08:30:02
04:21:08
319
2140-2
Luvan CASS
Luvan CASS #2140-2
Male Senior
04:21:06
04:21:06
Senior
Male
Mixed Team
THE CASSIFIEDS
04:21:08
13
D
08:30:02
04:21:06
318
2389-1
Marcel INGRAM
Marcel INGRAM #2389-1
Male Senior
04:21:02
04:21:02
Senior
Male
Mens Team
KINGS OF CHAOS
04:21:02
49
B
08:10:01
04:21:02
317
2389-2
Jocelyn INGRAM
Jocelyn INGRAM #2389-2
Male Veteran
04:21:00
04:21:00
Veteran
Male
Mens Team
KINGS OF CHAOS
04:21:02
49
B
08:10:01
04:21:00
316
2401-1
Tony DOS SANTOS
Tony DOS SANTOS #2401-1
Male Master
04:20:43
04:20:43
Master
Male
Mens Team
KAP RESTONIC-04
04:20:43
48
D
08:30:02
04:20:43
315
2401-2
Brad SMITH
Brad SMITH #2401-2
Male Senior
04:20:41
04:20:41
Senior
Male
Mens Team
KAP RESTONIC-04
04:20:43
48
D
08:30:02
04:20:41
314
2022-2
Jullian ODENDAAL
Jullian ODENDAAL #2022-2
Male Senior
04:20:38
04:20:38
Senior
Male
Mens Team
INFINITY AIRWATER
04:20:38
47
E
08:40:03
04:20:38
313
2022-1
Jacques LUBBE
Jacques LUBBE #2022-1
Male Senior
04:20:38
04:20:38
Senior
Male
Mens Team
INFINITY AIRWATER
04:20:38
47
E
08:40:03
04:20:38
312
2281-2
Jp DU PREEZ
Jp DU PREEZ #2281-2
Male Senior
04:20:04
04:20:04
Senior
Male
Mens Team
SKINHEADS
04:20:04
46
D
08:30:02
04:20:04
311
2281-1
Ben PIENAAR
Ben PIENAAR #2281-1
Male Senior
04:20:03
04:20:03
Senior
Male
Mens Team
SKINHEADS
04:20:04
46
D
08:30:02
04:20:03
310
2187-2
Erich MILLER
Erich MILLER #2187-2
Male Veteran
04:19:55
04:19:55
Veteran
Male
Mens Team
VINALL
04:19:55
45
H
09:10:10
04:19:55
309
2187-1
Werner BUSCH
Werner BUSCH #2187-1
Male Senior
04:19:53
04:19:53
Senior
Male
Mens Team
VINALL
04:19:55
45
H
09:10:10
04:19:53
308
2239-2
Andrew DUVENAGE
Andrew DUVENAGE #2239-2
Male Senior
04:19:32
04:19:32
Senior
Male
Mens Team
KAP RESTONIC-01
04:19:32
44
C
08:20:04
04:19:32
307
2251-2
Richard BROWNE
Richard BROWNE #2251-2
Male Master
04:19:31
04:19:31
Master
Male
Vet Men
KAP RESTONIC-15
04:19:31
60
C
08:20:04
04:19:31
306
2239-1
Craig URIA
Craig URIA #2239-1
Male Senior
04:19:31
04:19:31
Senior
Male
Mens Team
KAP RESTONIC-01
04:19:32
44
C
08:20:04
04:19:31
305
2307-2
Gary CHAPLIN
Gary CHAPLIN #2307-2
Male Veteran
04:19:30
04:19:30
Veteran
Male
Vet Men
KAP RESTONIC-16
04:19:30
59
C
08:20:04
04:19:30
304
2251-1
Tyrone WATERSTON
Tyrone WATERSTON #2251-1
Male Veteran
04:19:29
04:19:29
Veteran
Male
Vet Men
KAP RESTONIC-15
04:19:31
60
C
08:20:04
04:19:29
303
2307-1
Michael METZ
Michael METZ #2307-1
Male Grand Master
04:19:28
04:19:28
Grand Master
Male
Vet Men
KAP RESTONIC-16
04:19:30
59
C
08:20:04
04:19:28
302
2222-1
Julia WESTOBY
Julia WESTOBY #2222-1
Female Senior
04:18:44
04:18:44
Senior
Female
Womens Team
THE BELGIANS 2
04:18:44
5
B
08:10:01
04:18:44
301
2222-2
Lisa WILLIAMS-SLABBERT
Lisa WILLIAMS-SLABBERT #2222-2
Female Senior
04:18:43
04:18:43
Senior
Female
Womens Team
THE BELGIANS 2
04:18:44
5
B
08:10:01
04:18:43
300
2007-2
Yda HURTER
Yda HURTER #2007-2
Female Veteran
04:18:35
04:18:35
Veteran
Female
Mixed Team
HURTERS
04:18:35
12
E
08:40:03
04:18:35
299
2007-1
Philip HURTER
Philip HURTER #2007-1
Male Veteran
04:18:34
04:18:34
Veteran
Male
Mixed Team
HURTERS
04:18:35
12
E
08:40:03
04:18:34
298
2028-2
Grant TIDBURY
Grant TIDBURY #2028-2
Male Veteran
04:18:01
04:18:01
Veteran
Male
Vet Men
G&E
04:18:01
58
E
08:40:03
04:18:01
297
2028-1
Eric VON GLEHN
Eric VON GLEHN #2028-1
Male Grand Master
04:18:00
04:18:00
Grand Master
Male
Vet Men
G&E
04:18:01
58
E
08:40:03
04:18:00
296
2340-2
Shawn MARTINS
Shawn MARTINS #2340-2
Male Master
04:17:45
04:17:45
Master
Male
Vet Men
TALISMAN LIMPOPO 2
04:17:45
57
E
08:40:03
04:17:45
295
2340-1
Eddie TEIXEIRA
Eddie TEIXEIRA #2340-1
Male Veteran
04:17:44
04:17:44
Veteran
Male
Vet Men
TALISMAN LIMPOPO 2
04:17:45
57
E
08:40:03
04:17:44
294
2420-2
Willie PELSER
Willie PELSER #2420-2
Male Master
04:17:24
04:17:24
Master
Male
Vet Men
CYCLOWORX 2
04:17:24
56
A
08:00:04
04:17:24
293
2420-1
Nico VREKEN
Nico VREKEN #2420-1
Male Veteran
04:17:22
04:17:22
Veteran
Male
Vet Men
CYCLOWORX 2
04:17:24
56
A
08:00:04
04:17:22
292
2375-2
Willem DE WET
Willem DE WET #2375-2
Male Master
04:17:06
04:17:06
Master
Male
Vet Men
SAPS R-2
04:17:06
55
C
08:20:04
04:17:06
291
2375-1
Deon PRETORIUS
Deon PRETORIUS #2375-1
Male Veteran
04:17:04
04:17:04
Veteran
Male
Vet Men
SAPS R-2
04:17:06
55
C
08:20:04
04:17:04
290
2402-1
Albertus F GROBBELAAR
Albertus F GROBBELAAR #2402-1
Male Senior
04:17:00
04:17:00
Senior
Male
Mens Team
MIDSTREAM CYCLES
04:17:00
43
Buffalo
D
08:30:02
04:17:00
289
2402-2
Hanfred Werner WICHMANN
Hanfred Werner WICHMANN #2402-2
Male Senior
04:17:00
04:17:00
Senior
Male
Mens Team
MIDSTREAM CYCLES
04:17:00
43
Buffalo
D
08:30:02
04:17:00
288
2285-2
Gary HOOPER
Gary HOOPER #2285-2
Male Veteran
04:16:26
04:16:26
Veteran
Male
Mixed Team
HUUPS
04:16:26
11
F
08:50:05
04:16:26
287
2285-1
Norma HOOPER
Norma HOOPER #2285-1
Female Veteran
04:16:26
04:16:26
Veteran
Female
Mixed Team
HUUPS
04:16:26
11
F
08:50:05
04:16:26
286
2324-2
Marius PRATZ
Marius PRATZ #2324-2
Male Senior
04:16:20
04:16:20
Senior
Male
Mens Team
ZE ENGLISHMAN AND THE GERMAN
04:16:20
42
E
08:40:03
04:16:20
285
2324-1
William WILSON
William WILSON #2324-1
Male Veteran
04:16:19
04:16:19
Veteran
Male
Mens Team
ZE ENGLISHMAN AND THE GERMAN
04:16:20
42
E
08:40:03
04:16:19
284
2429-2
Andre VAN HEERDEN
Andre VAN HEERDEN #2429-2
Male Master
04:16:17
04:16:17
Master
Male
Master Men
54 TEAM 2
04:16:17
19
E
08:40:03
04:16:17
283
2429-1
Michael POTGIETER
Michael POTGIETER #2429-1
Male Master
04:16:15
04:16:15
Master
Male
Master Men
54 TEAM 2
04:16:17
19
E
08:40:03
04:16:15
282
2293-2
Paul COETZEE
Paul COETZEE #2293-2
Male Senior
04:16:08
04:16:08
Senior
Male
Mens Team
VELOMINATUS
04:16:08
41
C
08:20:04
04:16:08
281
2293-1
Ivan DONCASTER
Ivan DONCASTER #2293-1
Male Veteran
04:16:06
04:16:06
Veteran
Male
Mens Team
VELOMINATUS
04:16:08
41
C
08:20:04
04:16:06
280
2034-1
Robert STEENEKAMP
Robert STEENEKAMP #2034-1
Male Veteran
04:15:48
04:15:48
Veteran
Male
Vet Men
AREWETHEREYETI?
04:15:48
54
E
08:40:03
04:15:48
279
2034-2
Johan KILIAN
Johan KILIAN #2034-2
Male Master
04:15:47
04:15:47
Master
Male
Vet Men
AREWETHEREYETI?
04:15:48
54
E
08:40:03
04:15:47
278
2085-2
Carel BOTHA
Carel BOTHA #2085-2
Male Senior
04:15:44
04:15:44
Senior
Male
Mens Team
TEAM BOS TIMBERS
04:15:44
40
C
08:20:04
04:15:44
1
2
3
...
12
[13]
14
15
...
17
18
19
Page 13 of 19 (927 items)
© 2023