Berg&Bush 2-Day
24/06/2023
Results
Teams
Details
Links
Race Website
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
General Classification
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
[11]
12
Page 11 of 12 (581 items)
Fav
Share
Race No
Overall Team Pos
Team Time
Team Name
Team Type
Team Type Pos
Name
Name
Ind Category
Ind Category Pos
Gender
Gen Pos
Pace
Start Batch
2053-1
270
04:38:43.20
Solo 2053
Solo Men
83
Michael LAKE
Michael LAKE #2053-1
Male Senior
Senior
22
Male
389
12.5 km/h
G
2441-2
271
04:39:46.37
AIG Sales A Team
Mens Team
70
Richard HENWOOD
Richard HENWOOD #2441-2
Male Gr Master
Gr Master
39
Male
390
12.4 km/h
D
2441-1
271
04:39:46.37
AIG Sales A Team
Mens Team
70
Buddy PHILLIPS
Buddy PHILLIPS #2441-1
Male Gr Master
Gr Master
40
Male
391
12.4 km/h
D
2090-1
272
04:41:10.88
Solo 2090
Solo Men
84
Biran TYLOR
Biran TYLOR #2090-1
Male Gr Master
Gr Master
41
Male
392
12.4 km/h
G
2282-2
Ian TAYLOR
Ian TAYLOR #2282-2
Male Gr Master
Gr Master
42
Male
393
12.4 km/h
G
2293-1
273
04:43:40.73
Almar 1
Mens Team
71
David WILLIAMS
David WILLIAMS #2293-1
Male Vet
Vet
122
Male
394
12.3 km/h
E
2295-2
274
04:43:42.74
Almar 3
Mens Team
72
Francois DUPLESSIS
Francois DUPLESSIS #2295-2
Male Vet
Vet
123
Male
395
12.3 km/h
E
2293-2
273
04:43:40.73
Almar 1
Mens Team
71
Philip NIXON
Philip NIXON #2293-2
Male Vet
Vet
124
Male
396
12.3 km/h
E
2295-1
274
04:43:42.74
Almar 3
Mens Team
72
Rowan JOHNSTON
Rowan JOHNSTON #2295-1
Male Senior
Senior
23
Male
397
12.3 km/h
E
2294-1
275
04:43:43.17
Almar 2
Mens Team
73
Wesley TURK
Wesley TURK #2294-1
Male Sub-Vet
Sub-Vet
53
Male
398
12.3 km/h
E
2294-2
275
04:43:43.17
Almar 2
Mens Team
73
Joshua NIXON
Joshua NIXON #2294-2
Male Senior
Senior
24
Male
399
12.3 km/h
E
2258-2
278
04:44:22.97
Northside1
Mixed Team
16
Karin KIRBY
Karin KIRBY #2258-2
Female Vet
Vet
35
Female
113
12.2 km/h
E
2259-1
04:44:22.97
Northside2
E-Bike Team
25
Shaun RUMNEY
Shaun RUMNEY #2259-1
Male Sub-Vet
Sub-Vet
54
Male
400
12.2 km/h
E
2008-1
276
04:44:21.74
Solo 2008
Solo Men
85
Kevin SPARG
Kevin SPARG #2008-1
Male Master
Master
102
Male
401
12.2 km/h
E
2006-1
277
04:44:21.94
Solo 2006
Solo Men
86
Merik SPARG
Merik SPARG #2006-1
Male Sub-Vet
Sub-Vet
55
Male
402
12.2 km/h
E
2258-1
278
04:44:22.97
Northside1
Mixed Team
16
Justin KIRBY
Justin KIRBY #2258-1
Male Vet
Vet
125
Male
403
12.2 km/h
E
2259-2
04:44:22.97
Northside2
E-Bike Team
25
Tahlita RUMNEY
Tahlita RUMNEY #2259-2
Female E-Bike
E-Bike
20
Female
114
12.2 km/h
E
2010-1
279
04:44:25.21
Solo 2010
Solo Lady
14
Erin-Jane KIRSTEN
Erin-Jane KIRSTEN #2010-1
Female Sub-Vet
Sub-Vet
26
Female
115
12.2 km/h
E
2114-1
280
04:48:44.32
Solo 2114
Solo Lady
15
Heide FRLJAK
Heide FRLJAK #2114-1
Female Master
Master
19
Female
116
12.1 km/h
G
2319-2
281
04:49:01.07
Thunder and Lightening
Mens Team
74
Bruce HUSI
Bruce HUSI #2319-2
Male Sub-Vet
Sub-Vet
56
Male
404
12.0 km/h
E
2319-1
281
04:49:01.07
Thunder and Lightening
Mens Team
74
Werner HUSI
Werner HUSI #2319-1
Male Gr Master
Gr Master
43
Male
405
12.0 km/h
E
2435-2
282
04:53:00.65
Standard Bank Team 8
Father / Teen
20
Victoria WOODLAND
Victoria WOODLAND #2435-2
Female Youth
Youth
5
Female
117
11.9 km/h
F
2435-1
282
04:53:00.65
Standard Bank Team 8
Father / Teen
20
Simon WOODLAND
Simon WOODLAND #2435-1
Male Master
Master
103
Male
406
11.9 km/h
F
2273-1
283
04:53:08.37
The Mud Skippers
Husband & Wife
26
Kim COCCIUTI
Kim COCCIUTI #2273-1
Female Vet
Vet
36
Female
118
11.9 km/h
F
2273-2
283
04:53:08.37
The Mud Skippers
Husband & Wife
26
Nicholas COCCIUTI
Nicholas COCCIUTI #2273-2
Male Vet
Vet
126
Male
407
11.9 km/h
F
2229-1
284
04:55:25.37
OsieClan
Husband & Wife
27
Lorraine OOSTHUIZEN
Lorraine OOSTHUIZEN #2229-1
Female Vet
Vet
37
Female
119
11.8 km/h
E
2229-2
284
04:55:25.37
OsieClan
Husband & Wife
27
Zein OOSTHUIZEN
Zein OOSTHUIZEN #2229-2
Male Master
Master
104
Male
408
11.8 km/h
E
2332-1
285
04:56:57.48
Steinweg Three
Big Buggers
9
Merwe GROBBLELAAR
Merwe GROBBLELAAR #2332-1
Male Sub-Vet
Sub-Vet
57
Male
409
11.7 km/h
F
2332-2
285
04:56:57.48
Steinweg Three
Big Buggers
9
Gerrie VAN WYK
Gerrie VAN WYK #2332-2
Male Vet
Vet
127
Male
410
11.7 km/h
F
2039-2
286
04:57:03.49
Saltie Cracks
Mixed Team
17
Nicolas STEENSMA
Nicolas STEENSMA #2039-2
Male Senior
Senior
25
Male
411
11.7 km/h
D
2039-1
286
04:57:03.49
Saltie Cracks
Mixed Team
17
Alison RAE
Alison RAE #2039-1
Female Master
Master
20
Female
120
11.7 km/h
D
2331-2
287
04:57:33.02
Steinweg Two
Ladies Team
14
Wilbe MYBURGH
Wilbe MYBURGH #2331-2
Female Sub-Vet
Sub-Vet
27
Female
121
11.7 km/h
F
2331-1
287
04:57:33.02
Steinweg Two
Ladies Team
14
Annelize PELSER
Annelize PELSER #2331-1
Female Sub-Vet
Sub-Vet
28
Female
122
11.7 km/h
F
2261-2
288
04:57:55.16
Dustbusters
Father / Teen
21
Melissa MARTENS
Melissa MARTENS #2261-2
Female Junior
Junior
1
Female
123
11.7 km/h
E
2261-1
288
04:57:55.16
Dustbusters
Father / Teen
21
Andrew MARTENS
Andrew MARTENS #2261-1
Male Vet
Vet
128
Male
412
11.7 km/h
E
2388-1
289
04:58:28.49
Straw Hats
Mixed Team
18
Mia VAN SCHALKWYK
Mia VAN SCHALKWYK #2388-1
Female Senior
Senior
9
Female
124
11.7 km/h
F
2388-2
289
04:58:28.49
Straw Hats
Mixed Team
18
Adriaan KRUGER
Adriaan KRUGER #2388-2
Male Sub-Vet
Sub-Vet
58
Male
413
11.7 km/h
F
2371-2
290
05:00:02.24
Route 66
Mens Team
75
Bernd DE SMEDT
Bernd DE SMEDT #2371-2
Male Master
Master
105
Male
414
11.6 km/h
E
2371-1
290
05:00:02.24
Route 66
Mens Team
75
Wayne LAMBSON
Wayne LAMBSON #2371-1
Male Master
Master
106
Male
415
11.6 km/h
E
2106-1
291
05:01:28.61
Solo 2106
Solo Men
87
Jason WOLVERSON
Jason WOLVERSON #2106-1
Male Vet
Vet
129
Male
416
11.5 km/h
G
2310-1
292
05:02:30.25
Clean Sweepers
Father / Teen
22
Steven SNYMAN
Steven SNYMAN #2310-1
Male Vet
Vet
130
Male
417
11.5 km/h
E
2310-2
292
05:02:30.25
Clean Sweepers
Father / Teen
22
Joshua SNYMAN
Joshua SNYMAN #2310-2
Male Youth
Youth
19
Male
418
11.5 km/h
E
2320-1
293
05:08:53.44
Team Edward
Ladies Team
15
Bianca BUYS
Bianca BUYS #2320-1
Female Vet
Vet
38
Female
125
11.3 km/h
F
2320-2
293
05:08:53.44
Team Edward
Ladies Team
15
Larissa FERREIRA
Larissa FERREIRA #2320-2
Female Sub-Vet
Sub-Vet
29
Female
126
11.3 km/h
F
2223-1
294
05:11:09.50
WBHO4
Mens Team
76
Christopher RYNINKS
Christopher RYNINKS #2223-1
Male Gr Master
Gr Master
44
Male
419
11.2 km/h
G
2223-2
294
05:11:09.50
WBHO4
Mens Team
76
Andre GERMS
Andre GERMS #2223-2
Male Master
Master
107
Male
420
11.2 km/h
G
2342-2
295
05:11:21.51
Steinweg Thirteen
Mens Team
77
Matthew JARVIS
Matthew JARVIS #2342-2
Male Sub-Vet
Sub-Vet
59
Male
421
11.2 km/h
F
2342-1
295
05:11:21.51
Steinweg Thirteen
Mens Team
77
Gerhard HEFER
Gerhard HEFER #2342-1
Male Master
Master
108
Male
422
11.2 km/h
F
2367-2
296
05:14:48.14
Team Extreme
Siblings
2
Charmaine AFONSO
Charmaine AFONSO #2367-2
Female Vet
Vet
39
Female
127
11.1 km/h
D
2367-1
296
05:14:48.14
Team Extreme
Siblings
2
Johan PRINSLOO
Johan PRINSLOO #2367-1
Male Vet
Vet
131
Male
423
11.1 km/h
D
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
[11]
12
Page 11 of 12 (581 items)
© 2023