Sani2C RACE
12/05/2022
Results
Teams
Details
Links
Race Website
Course Map
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
Stage 3
General Classification
Category Results
Secondary Category
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Secondary Category
Advanced
1
2
3
...
10
[11]
12
13
...
19
20
21
Page 11 of 21 (1007 items)
Rotate for splits
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Individual Time
Individual Time
Individual Category
Special Cat
Gender
Team Type
Team Name
Team Time
Team position
Pace
Batch
828
2219-1
Angus MELROSE
Angus MELROSE #2219-1
Male Master
06:01:20
06:01:20
Master
Male
13.6 km/h
D
2219-2
Sam KNOX
Sam KNOX #2219-2
Male Grand Master
DNF
DNF
Grand Master
Male
D
660
2681-1
Gary DE BRUIJN
Gary DE BRUIJN #2681-1
Male Veteran
05:28:21
05:28:21
Veteran
Male
Solo Men
Solo Gary de Bruijn
05:28:21
75
15.0 km/h
D
535
2071-1
Andrew DEAN
Andrew DEAN #2071-1
Male Master
05:09:50
05:09:50
Master
Male
Veteran Men
The Andrews
05:09:51
63
15.9 km/h
H
536
2071-2
David PRICE
David PRICE #2071-2
Male Veteran
05:09:51
05:09:51
Veteran
Male
Veteran Men
The Andrews
05:09:51
63
15.9 km/h
H
279
2679-1
Petr HAVLIK
Petr HAVLIK #2679-1
Male Master
04:39:01
04:39:01
Master
Male
Solo Men
Solo Petr Havlik
04:39:01
42
17.6 km/h
D
355
2640-1
Tony DOS SANTOS
Tony DOS SANTOS #2640-1
Male Grand Master
04:47:44
04:47:44
Grand Master
Male
Solo Men
Solo Tony dos Santos
04:47:44
49
17.1 km/h
C
427
2144-1
Jacques RAUTENBACH
Jacques RAUTENBACH #2144-1
Male Veteran
04:55:58
04:55:58
Veteran
Male
Veteran Men
ECHO SP
04:56:01
46
16.6 km/h
C
428
2144-2
Daniel SCHUURMANS
Daniel SCHUURMANS #2144-2
Male Veteran
04:56:01
04:56:01
Veteran
Male
Veteran Men
ECHO SP
04:56:01
46
16.6 km/h
C
170
2660-1
Etienne STEYN
Etienne STEYN #2660-1
Male Veteran
04:17:51
04:17:51
Veteran
Male
Solo Men
Solo Etienne Steyn
04:17:51
28
19.1 km/h
C
418
2421-1
Hans DU PREEZ
Hans DU PREEZ #2421-1
Male E-Bike
04:55:09
04:55:09
E-Bike
Male
E-Bike Team
TEAM MSK CHEP
04:55:09
5
16.7 km/h
D
417
2421-2
Michael POTGIETER
Michael POTGIETER #2421-2
Male Grand Master
04:55:08
04:55:08
Grand Master
Male
E-Bike Team
TEAM MSK CHEP
04:55:09
5
16.7 km/h
D
657
2264-1
Johannes BOTHA
Johannes BOTHA #2264-1
Male Master
05:28:05
05:28:05
Master
Male
Master Men
The Rain
05:28:12
22
15.0 km/h
C
659
2264-2
Gavin KODE
Gavin KODE #2264-2
Male Master
05:28:12
05:28:12
Master
Male
Master Men
The Rain
05:28:12
22
15.0 km/h
C
22
2327-1
Gert JANSE VAN RENSBURG
Gert JANSE VAN RENSBURG #2327-1
Male Sub-Vet
03:20:38
03:20:38
Sub-Vet
Male
Elite Men
OTR / GGCYCLES
03:20:41
7
24.5 km/h
A
23
2327-2
Damion GOMEZ
Damion GOMEZ #2327-2
Male U23
03:20:41
03:20:41
U23
Male
Elite Men
OTR / GGCYCLES
03:20:41
7
24.5 km/h
A
520
2047-1
Jack AKERS
Jack AKERS #2047-1
Male Master
05:07:36
05:07:36
Master
Male
Veteran Men
J Squared
05:07:36
59
16.0 km/h
C
521
2047-2
Jaco BRAND
Jaco BRAND #2047-2
Male Veteran
05:07:36
05:07:36
Veteran
Male
Veteran Men
J Squared
05:07:36
59
16.0 km/h
C
462
2343-1
Nico AMIRAS
Nico AMIRAS #2343-1
Male Master
05:00:49
05:00:49
Master
Male
Master Men
The Usual Suspects
05:00:49
13
16.4 km/h
C
459
2343-2
Derick VAN HEERDEN
Derick VAN HEERDEN #2343-2
Male Master
05:00:47
05:00:47
Master
Male
Master Men
The Usual Suspects
05:00:49
13
16.4 km/h
C
252
2134-1
Michael WOOD
Michael WOOD #2134-1
Male Veteran
04:34:18
04:34:18
Veteran
Male
Veteran Men
Talisman Monkeys
04:34:18
26
17.9 km/h
C
251
2134-2
Neil TRUEMAN
Neil TRUEMAN #2134-2
Male Master
04:34:16
04:34:16
Master
Male
Veteran Men
Talisman Monkeys
04:34:18
26
17.9 km/h
C
280
2060-1
Fabio DE VILLIERS
Fabio DE VILLIERS #2060-1
Male Veteran
04:39:26
04:39:26
Veteran
Male
Veteran Men
Bald Assassins
04:39:29
29
17.6 km/h
D
282
2060-2
Grant FARLAM
Grant FARLAM #2060-2
Male Veteran
04:39:29
04:39:29
Veteran
Male
Veteran Men
Bald Assassins
04:39:29
29
17.6 km/h
D
44
2387-1
Halalisani NDEBELE
Halalisani NDEBELE #2387-1
Male Sub-Vet
03:33:05
03:33:05
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
C2R Hashtag 1
03:33:05
3
23.1 km/h
C
43
2387-2
Jan MONTSHIOA
Jan MONTSHIOA #2387-2
Male Sub-Vet
03:33:03
03:33:03
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
C2R Hashtag 1
03:33:05
3
23.1 km/h
C
194
2208-1
Brett HINKLEY
Brett HINKLEY #2208-1
Male Sub-Vet
04:21:47
04:21:47
Sub-Vet
Male
Solo Men
Solo Brett Hinkley
04:21:47
32
18.8 km/h
E
479
2046-1
Jaco VAN DEN BERGH
Jaco VAN DEN BERGH #2046-1
Male Sub-Vet
05:02:00
05:02:00
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Veltbergh
05:02:03
54
16.3 km/h
D
480
2046-2
Krisjan SLABBERT
Krisjan SLABBERT #2046-2
Male Sub-Vet
05:02:03
05:02:03
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Veltbergh
05:02:03
54
16.3 km/h
D
69
2609-1
Rory FARMER
Rory FARMER #2609-1
Male Veteran
03:47:58
03:47:58
Veteran
Male
Solo Men
Solo Rory Farmer
03:47:58
11
21.6 km/h
B
600
2693-1
Frank DU PLESSIS
Frank DU PLESSIS #2693-1
Male Grand Master
05:21:13
05:21:13
Grand Master
Male
Solo Men
Solo Frank du Plessis
05:21:13
70
15.3 km/h
D
112
2236-1
Donovan ROSCOE
Donovan ROSCOE #2236-1
Male Veteran
04:01:17
04:01:17
Veteran
Male
Veteran Men
Team Rapha 2
04:01:17
10
20.4 km/h
A
111
2236-2
Giles FOURIE
Giles FOURIE #2236-2
Male Veteran
04:01:15
04:01:15
Veteran
Male
Veteran Men
Team Rapha 2
04:01:17
10
20.4 km/h
A
410
2106-1
Gert MEIRING
Gert MEIRING #2106-1
Male Grand Master
04:53:58
04:53:58
Grand Master
Male
Master Men
Kasbah Crew
04:53:58
11
16.7 km/h
D
409
2106-2
Colin ROTHMAN
Colin ROTHMAN #2106-2
Male Master
04:53:57
04:53:57
Master
Male
Master Men
Kasbah Crew
04:53:58
11
16.7 km/h
D
595
2151-1
Derek MARTIN
Derek MARTIN #2151-1
Male Veteran
05:20:08
05:20:08
Veteran
Male
Veteran Men
Yebo
05:20:09
72
15.4 km/h
D
596
2151-2
Sid BWERINOFA
Sid BWERINOFA #2151-2
Male Veteran
05:20:09
05:20:09
Veteran
Male
Veteran Men
Yebo
05:20:09
72
15.4 km/h
D
203
2480-2
Anthis MAOURIS
Anthis MAOURIS #2480-2
Male Master
04:23:16
04:23:16
Master
Male
Solo Men
solo anthis maoris
04:23:16
33
18.7 km/h
D
224
2003-1
Nardus MEYER
Nardus MEYER #2003-1
Male E-Bike
04:27:30
04:27:30
E-Bike
Male
E-Bike Team
OAKLEY1
04:27:30
2
18.4 km/h
D
157
2638-1
Ruan PALM
Ruan PALM #2638-1
Male Sub-Vet
04:14:55
04:14:55
Sub-Vet
Male
19.3 km/h
C
423
2431-1
Kenny VAN ROMBURGH
Kenny VAN ROMBURGH #2431-1
Male Open
04:55:51
04:55:51
Open
Male
Elite Men
Seated and Cleated
04:55:52
28
16.6 km/h
C
424
2431-2
Tommy VAN ROMBURGH
Tommy VAN ROMBURGH #2431-2
Male Master
04:55:52
04:55:52
Master
Male
Elite Men
Seated and Cleated
04:55:52
28
16.6 km/h
C
824
2396-1
Andries WESSELS
Andries WESSELS #2396-1
Male Veteran
06:00:19
06:00:19
Veteran
Male
Veteran Men
Wesnef
06:00:19
96
13.7 km/h
C
823
2396-2
Francois KOEKEMOER
Francois KOEKEMOER #2396-2
Male Master
06:00:18
06:00:18
Master
Male
Veteran Men
Wesnef
06:00:19
96
13.7 km/h
C
257
2227-2
Johan ZIETSMAN
Johan ZIETSMAN #2227-2
Male Open
04:35:01
04:35:01
Open
Male
Solo Men
Solo Johan Zietsmam
04:35:01
39
17.9 km/h
C
319
2340-1
Wichard CILLIERS
Wichard CILLIERS #2340-1
Male Sub-Vet
04:44:15
04:44:15
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
TreasuryONE
04:44:18
37
17.3 km/h
C
320
2340-2
Heine PELZER
Heine PELZER #2340-2
Male Sub-Vet
04:44:18
04:44:18
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
TreasuryONE
04:44:18
37
17.3 km/h
C
466
2050-1
Brett FREDERIKSEN
Brett FREDERIKSEN #2050-1
Male Veteran
05:01:18
05:01:18
Veteran
Male
Veteran Men
Handle Bars
05:01:18
49
16.3 km/h
C
467
2050-2
Fritz REXRODT
Fritz REXRODT #2050-2
Male Master
05:01:18
05:01:18
Master
Male
Veteran Men
Handle Bars
05:01:18
49
16.3 km/h
C
58
2160-2
Sebastian BRUYNS
Sebastian BRUYNS #2160-2
Male U23
03:45:02
03:45:02
U23
Male
Elite Men
Rocket Men
03:45:02
13
21.9 km/h
C
1
2
3
...
10
[11]
12
13
...
19
20
21
Page 11 of 21 (1007 items)
© 2023