Berg&Bush 2-Day
24/06/2023
Results
Teams
Details
Links
Race Website
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
General Classification
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[10]
11
12
Page 10 of 12 (581 items)
Rotate for splits
Fav
Share
Race No
Overall Team Pos
Team Time
Team Name
Team Type
Team Type Pos
Name
Name
Ind Category
Ind Category Pos
Gender
Gen Pos
Pace
Start Batch
2215-2
243
04:11:45.90
Feintech2
Mixed Team
12
Callan LANE
Callan LANE #2215-2
Male Master
Master
91
Male
354
13.8 km/h
D
2213-1
242
04:11:43.87
REGALS
Mixed Team
11
Ben REGAL
Ben REGAL #2213-1
Male Master
Master
92
Male
355
13.8 km/h
D
2214-1
Leon FEINSTEIN
Leon FEINSTEIN #2214-1
Male Master
Master
93
Male
356
13.8 km/h
D
2035-1
245
04:12:15.97
Solo 2035
Solo Men
76
Patrick MOONEY
Patrick MOONEY #2035-1
Male Master
Master
94
Male
358
13.8 km/h
G
2237-1
254
04:22:50.60
Unmitigated Disaster
Mixed Team
15
Arthur VAN COLLER
Arthur VAN COLLER #2237-1
Male Master
Master
95
Male
370
13.2 km/h
F
2001-1
255
04:24:10.96
Solo 2001
Solo Men
77
Garry HARRIS
Garry HARRIS #2001-1
Male Master
Master
96
Male
371
13.2 km/h
G
2005-1
256
04:24:11.36
Solo 2005
Solo Men
78
Clinton STEYN
Clinton STEYN #2005-1
Male Master
Master
97
Male
372
13.2 km/h
G
2060-1
257
04:24:31.96
Solo 2060
Solo Men
79
Peter RAW
Peter RAW #2060-1
Male Master
Master
98
Male
373
13.2 km/h
C
2255-1
262
04:30:12.67
Team Awsome 50ties
Siblings
1
Edwin VAN NIEKERK
Edwin VAN NIEKERK #2255-1
Male Master
Master
99
Male
379
12.9 km/h
F
2071-1
264
04:31:43.18
Solo 2071
Solo Men
81
Sven MAGNUSSEN
Sven MAGNUSSEN #2071-1
Male Master
Master
100
Male
381
12.8 km/h
G
2256-2
269
04:38:15.74
2Bears
Husband & Wife
25
Heinrich DE BEER
Heinrich DE BEER #2256-2
Male Master
Master
101
Male
388
12.5 km/h
D
2008-1
276
04:44:21.74
Solo 2008
Solo Men
85
Kevin SPARG
Kevin SPARG #2008-1
Male Master
Master
102
Male
401
12.2 km/h
E
2435-1
282
04:53:00.65
Standard Bank Team 8
Father / Teen
20
Simon WOODLAND
Simon WOODLAND #2435-1
Male Master
Master
103
Male
406
11.9 km/h
F
2229-2
284
04:55:25.37
OsieClan
Husband & Wife
27
Zein OOSTHUIZEN
Zein OOSTHUIZEN #2229-2
Male Master
Master
104
Male
408
11.8 km/h
E
2371-2
290
05:00:02.24
Route 66
Mens Team
75
Bernd DE SMEDT
Bernd DE SMEDT #2371-2
Male Master
Master
105
Male
414
11.6 km/h
E
2371-1
290
05:00:02.24
Route 66
Mens Team
75
Wayne LAMBSON
Wayne LAMBSON #2371-1
Male Master
Master
106
Male
415
11.6 km/h
E
2223-2
294
05:11:09.50
WBHO4
Mens Team
76
Andre GERMS
Andre GERMS #2223-2
Male Master
Master
107
Male
420
11.2 km/h
G
2342-1
295
05:11:21.51
Steinweg Thirteen
Mens Team
77
Gerhard HEFER
Gerhard HEFER #2342-1
Male Master
Master
108
Male
422
11.2 km/h
F
2082-1
298
05:14:50.02
Solo 2082
Solo Men
88
Mischel FRLJAK
Mischel FRLJAK #2082-1
Male Master
Master
109
Male
424
11.1 km/h
G
2406-2
Denis DE CHALAIN
Denis DE CHALAIN #2406-2
Male Master
Master
Male
C
2261-2
288
04:57:55.16
Dustbusters
Father / Teen
21
Melissa MARTENS
Melissa MARTENS #2261-2
Female Junior
Junior
1
Female
123
11.7 km/h
E
2115-1
297
05:14:49.42
Solo 2115
Solo Lady
16
Mischa FRLJAK
Mischa FRLJAK #2115-1
Female Junior
Junior
2
Female
128
11.1 km/h
G
2263-2
3
02:21:44.84
Midstream College A
Bush Baby Boys
1
Pieter VAN EEDEN
Pieter VAN EEDEN #2263-2
Male Junior
Junior
1
Male
4
24.6 km/h
A
2263-1
3
02:21:44.84
Midstream College A
Bush Baby Boys
1
Robert FORD
Robert FORD #2263-1
Male Junior
Junior
2
Male
5
24.6 km/h
A
2403-1
4
02:26:27.21
AWOL
Bush Baby Boys
2
Sebastian BRUYNS
Sebastian BRUYNS #2403-1
Male Junior
Junior
3
Male
6
23.8 km/h
A
2403-2
4
02:26:27.21
AWOL
Bush Baby Boys
2
Ruben BRUYNS
Ruben BRUYNS #2403-2
Male Junior
Junior
4
Male
7
23.8 km/h
A
2438-2
02:48:46.62
Old & New
E-Bike Team
2
Matthew CATTELL
Matthew CATTELL #2438-2
Male Junior
Junior
5
Male
38
20.6 km/h
D
2230-2
40
02:53:24.04
Zini-Jab
Father / Teen
5
Jan Adam BEUKES
Jan Adam BEUKES #2230-2
Male Junior
Junior
6
Male
60
20.1 km/h
D
2262-2
41
02:53:42.50
Swazi Warriors
Father / Teen
6
Tristan ROQUES
Tristan ROQUES #2262-2
Male Junior
Junior
7
Male
61
20.0 km/h
F
2091-2
57
03:01:08.13
Team Peers
Father / Teen
7
Gareth PEERS
Gareth PEERS #2091-2
Male Junior
Junior
8
Male
85
19.2 km/h
G
2245-1
87
03:14:07.90
Beauty & The Beast
Mixed Team
3
James MARTENS
James MARTENS #2245-1
Male Junior
Junior
9
Male
132
17.9 km/h
B
2318-2
124
03:25:03.36
Southport Place
Father / Teen
11
James CLOSE
James CLOSE #2318-2
Male Junior
Junior
10
Male
192
17.0 km/h
F
2436-2
129
03:25:37.16
The Storer’s
Father / Teen
12
Tomas STORER
Tomas STORER #2436-2
Male Junior
Junior
11
Male
197
16.9 km/h
D
2445-2
224
04:02:35.45
Bergville Developement Team 1
Bush Baby Boys
5
Lwandisa HLONGWANE
Lwandisa HLONGWANE #2445-2
Male Junior
Junior
12
Male
305
15.2 km/h
F
2445-1
224
04:02:35.45
Bergville Developement Team 1
Bush Baby Boys
5
Lusanda MABASO
Lusanda MABASO #2445-1
Male Junior
Junior
13
Male
330
14.3 km/h
F
2281-2
268
04:35:33.34
1 Piece
Father / Teen
19
Cameron BURCHELL
Cameron BURCHELL #2281-2
Male Junior
Junior
14
Male
387
12.6 km/h
G
2050-1
210
03:52:30.58
Solo 2050
Solo Lady
9
Louise DE VILLIERS
Louise DE VILLIERS #2050-1
Female Gr Master
Gr Master
1
Female
71
15.0 km/h
E
2212-2
244
04:11:46.92
Brentley's
Mixed Team
13
Cindy BRENTLEY
Cindy BRENTLEY #2212-2
Female Gr Master
Gr Master
2
Female
93
13.8 km/h
D
2243-1
266
04:32:30.72
Not Fast Just Furious
Ladies Team
13
Yvonne PETER
Yvonne PETER #2243-1
Female Gr Master
Gr Master
3
Female
108
12.8 km/h
D
2243-2
266
04:32:30.72
Not Fast Just Furious
Ladies Team
13
Heslien ARLOW
Heslien ARLOW #2243-2
Female Gr Master
Gr Master
4
Female
109
12.8 km/h
D
2368-1
05:34:36.49
Dirt Roadie & Her Coach
E-Bike Team
26
Ester VILJOEN
Ester VILJOEN #2368-1
Female Gr Master
Gr Master
5
Female
133
10.4 km/h
E
2007-1
12
02:34:24.60
Solo 2007
Solo Men
6
Alan MARTIN
Alan MARTIN #2007-1
Male Gr Master
Gr Master
1
Male
18
22.5 km/h
A
2422-1
15
02:37:29.46
Lanoy Medical
Father / Child
1
Paul FURBANK
Paul FURBANK #2422-1
Male Gr Master
Gr Master
2
Male
23
22.1 km/h
A
2408-1
22
02:42:26.77
Simbithi Ballies
Mens Team
5
Francis BRADFORD
Francis BRADFORD #2408-1
Male Gr Master
Gr Master
3
Male
31
21.4 km/h
C
2408-2
22
02:42:26.77
Simbithi Ballies
Mens Team
5
Roy CACKETT
Roy CACKETT #2408-2
Male Gr Master
Gr Master
4
Male
32
21.4 km/h
C
2363-1
26
02:48:51.23
Long time
Mens Team
7
Jean DU PREEZ
Jean DU PREEZ #2363-1
Male Gr Master
Gr Master
5
Male
41
20.6 km/h
A
2325-2
49
02:57:01.12
Inter-Africa
Father / Child
3
Reg ROGERS
Reg ROGERS #2325-2
Male Gr Master
Gr Master
6
Male
71
19.7 km/h
A
2296-1
56
03:01:06.38
Jesster Studios Radiant Healthcare
Mens Team
16
Jacques PRETORIUS
Jacques PRETORIUS #2296-1
Male Gr Master
Gr Master
7
Male
83
19.2 km/h
D
2099-1
58
03:01:24.35
Solo 2099
Solo Men
20
Grant NESER
Grant NESER #2099-1
Male Gr Master
Gr Master
8
Male
87
19.2 km/h
E
2257-1
78
03:09:15.14
Rock Rabbits
Father / Child
4
Richard COLE
Richard COLE #2257-1
Male Gr Master
Gr Master
9
Male
117
18.4 km/h
C
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[10]
11
12
Page 10 of 12 (581 items)
© 2023