Liberty Winelands Encounter
12/04/2019
Results
Teams
Details
Links
Race Website
Course Map
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
Stage 3
General Classification
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
Page 1 of 3 (111 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Team Type
Team
Team Result
Team Pos
Status
WaterPoint 2 Day3
Finish Day3
1
591
Hennie ROUX
Hennie ROUX #591
Male Mens Team
01:52:48
01:52:48
1
(1)
Mens Team
1
Male
1
Mens Team
Henmar Hire
01:52:49
1
Finished
01:32:31
00:20:17
2
592
Waylon WOOLCOCK
Waylon WOOLCOCK #592
Male Mens Team
01:52:49
01:52:49
2
(2)
Mens Team
2
Male
2
Mens Team
Henmar Hire
01:52:49
1
Finished
01:32:32
00:20:16
3
991
Rens REZELMAN
Rens REZELMAN #991
Male Mens Team
02:00:37
02:00:37
3
(3)
Mens Team
3
Male
3
Mens Team
Hereford Komikaze
02:00:38
2
Finished
01:39:27
00:21:10
4
992
Thor HANSEN
Thor HANSEN #992
Male Mens Team
02:00:38
02:00:38
4
(4)
Mens Team
4
Male
4
Mens Team
Hereford Komikaze
02:00:38
2
Finished
01:39:27
00:21:10
5
641
Cobus SWANEPOEL
Cobus SWANEPOEL #641
Male Mens Team
02:00:51
02:00:51
5
(5)
Mens Team
5
Male
5
Mens Team
Hereford Racing
02:00:51
3
Finished
01:39:24
00:21:26
6
642
Neville CRAGG
Neville CRAGG #642
Male Mens Team
02:00:51
02:00:51
6
(6)
Mens Team
6
Male
6
Mens Team
Hereford Racing
02:00:51
3
Finished
01:39:24
00:21:26
7
981
Dawid DE BRUIN
Dawid DE BRUIN #981
Male Mens Team
02:00:53
02:00:53
7
(7)
Mens Team
7
Male
7
Mens Team
Hereford Bulls
02:00:53
4
Finished
01:39:26
00:21:26
8
982
Michael DUNDULAKIS
Michael DUNDULAKIS #982
Male Mens Team
02:00:53
02:00:53
8
(8)
Mens Team
8
Male
8
Mens Team
Hereford Bulls
02:00:53
4
Finished
01:39:26
00:21:27
9
4
Shaun FRAYNE
Shaun FRAYNE #4
Male Individual
02:03:06
02:03:06
1
(9)
Individual
1
Male
9
Individual Men
4
02:03:06
1
Finished
01:40:46
00:22:19
10
521
Martin PIETERSE
Martin PIETERSE #521
Male Mens Team
02:04:56
02:04:56
9
(10)
Mens Team
9
Male
10
Mens Team
Dropped the Baker
02:04:57
5
Finished
01:44:40
00:20:15
11
522
Renato ALBRECHT
Renato ALBRECHT #522
Male Mens Team
02:04:57
02:04:57
10
(11)
Mens Team
10
Male
11
Mens Team
Dropped the Baker
02:04:57
5
Finished
01:43:39
00:21:17
12
892
Tobias BEYERS
Tobias BEYERS #892
Male Mens Team
02:04:59
02:04:59
11
(12)
Mens Team
11
Male
12
Mens Team
SHAWNEY
02:04:59
6
Finished
02:04:59
13
891
Henrico BEYERS
Henrico BEYERS #891
Male Mens Team
02:04:59
02:04:59
12
(13)
Mens Team
12
Male
13
Mens Team
SHAWNEY
02:04:59
6
Finished
01:43:06
00:21:53
14
1011
Henning VAN WYK
Henning VAN WYK #1011
Male Mens Team
02:05:17
02:05:17
13
(14)
Mens Team
13
Male
14
Mens Team
Team Pedalworx
02:05:20
7
Finished
01:42:03
00:23:13
15
1012
Jonathan WILK
Jonathan WILK #1012
Male Mens Team
02:05:20
02:05:20
14
(15)
Mens Team
14
Male
15
Mens Team
Team Pedalworx
02:05:20
7
Finished
01:42:19
00:23:00
16
811
Miguel DA FONSECA
Miguel DA FONSECA #811
Male Mens Team
02:05:28
02:05:28
15
(16)
Mens Team
15
Male
16
Mens Team
The Jollers
02:05:29
8
Finished
01:42:19
00:23:08
17
812
Gavin STOFFBERG
Gavin STOFFBERG #812
Male Mens Team
02:05:29
02:05:29
16
(17)
Mens Team
16
Male
17
Mens Team
The Jollers
02:05:29
8
Finished
02:05:29
18
15
Andries VAN DEN BERG
Andries VAN DEN BERG #15
Male E-Bike
02:06:20
02:06:20
1
(18)
E-Bike
1
Male
18
Finished
01:42:10
00:24:10
19
5
Amy MCDOUGALL
Amy MCDOUGALL #5
Female Individual
02:07:53
02:07:53
1
(1)
Individual
1
Female
1
Individual Women
5
02:07:53
1
Finished
01:43:18
00:24:35
20
8
William WAKEFIELD
William WAKEFIELD #8
Male Individual
02:07:55
02:07:55
2
(19)
Individual
2
Male
19
Individual Men
8
02:07:55
2
Finished
01:43:19
00:24:35
21
711
Jacques BAKKES
Jacques BAKKES #711
Male Mens Team
02:08:17
02:08:17
17
(20)
Mens Team
17
Male
20
Mens Team
Mica KMC
02:08:17
9
Finished
02:08:17
22
712
Ryan DE BRUIN
Ryan DE BRUIN #712
Male Mens Team
02:08:17
02:08:17
18
(21)
Mens Team
18
Male
21
Mens Team
Mica KMC
02:08:17
9
Finished
01:44:31
00:23:46
23
14
De Villiers ODENDAAL
De Villiers ODENDAAL #14
Male Individual
02:09:32
02:09:32
3
(22)
Individual
3
Male
22
Individual Men
14
02:09:32
3
Finished
01:45:42
00:23:50
24
571
Geoffrey BAKER
Geoffrey BAKER #571
Male Mens Team
02:10:23
02:10:23
19
(23)
Mens Team
19
Male
23
Mens Team
Ambitious and Talented
02:10:24
10
Finished
01:45:51
00:24:32
25
572
Peter COOMBES
Peter COOMBES #572
Male Mens Team
02:10:24
02:10:24
20
(24)
Mens Team
20
Male
24
Mens Team
Ambitious and Talented
02:10:24
10
Finished
01:45:51
00:24:33
26
13
Corne BARNARD
Corne BARNARD #13
Male Individual
02:12:57
02:12:57
4
(25)
Individual
4
Male
25
Individual Men
13
02:12:57
4
Finished
01:48:33
00:24:24
27
10
Michelle LOMBARDI
Michelle LOMBARDI #10
Female Individual
02:15:31
02:15:31
2
(2)
Individual
2
Female
2
Individual Women
10
02:15:31
2
Finished
01:49:56
00:25:34
28
652
Theo OBERHOLZER
Theo OBERHOLZER #652
Male Mens Team
02:18:04
02:18:04
21
(26)
Mens Team
21
Male
26
Mens Team
ASG Factory Racing
02:18:07
11
Finished
01:53:47
00:24:16
29
651
Bronwin Fredericko ADAMS
Bronwin Fredericko ADAMS #651
Male Mens Team
02:18:07
02:18:07
22
(27)
Mens Team
22
Male
27
Mens Team
ASG Factory Racing
02:18:07
11
Finished
01:53:47
00:24:19
30
872
Jan TUKKER
Jan TUKKER #872
Male Mens Team
02:18:28
02:18:28
23
(28)
Mens Team
23
Male
28
Mens Team
Hereford Bulls 2
02:18:31
12
Finished
01:50:57
00:27:31
31
871
Dave STONESTREET
Dave STONESTREET #871
Male Mens Team
02:18:31
02:18:31
24
(29)
Mens Team
24
Male
29
Mens Team
Hereford Bulls 2
02:18:31
12
Finished
02:18:31
32
902
Schalk-Willem JOUBERT
Schalk-Willem JOUBERT #902
Male Team Solo
02:19:21
02:19:21
1
(30)
Team Solo
1
Male
30
Finished
01:55:41
00:23:40
33
9
Louise FERREIRA
Louise FERREIRA #9
Female Individual
02:19:51
02:19:51
3
(3)
Individual
3
Female
3
Individual Women
9
02:19:51
3
Finished
01:55:41
00:24:09
34
921
Andrew MARSH
Andrew MARSH #921
Male Mixed Team
02:19:56
02:19:56
1
(31)
Mixed Team
1
Male
31
Mixed Team
Overbergmtbevents
02:19:58
1
Finished
01:55:40
00:24:15
35
922
Anneke VILJOEN
Anneke VILJOEN #922
Female Mixed Team
02:19:58
02:19:58
2
(4)
Mixed Team
2
Female
4
Mixed Team
Overbergmtbevents
02:19:58
1
Finished
01:55:42
00:24:16
36
691
Dave FENSHAM
Dave FENSHAM #691
Male Mens Team
02:24:08
02:24:08
25
(32)
Mens Team
25
Male
32
Mens Team
plodders
02:24:09
13
Finished
01:56:25
00:27:43
37
692
Steve LINGARD
Steve LINGARD #692
Male Mens Team
02:24:09
02:24:09
26
(33)
Mens Team
26
Male
33
Mens Team
plodders
02:24:09
13
Finished
01:56:28
00:27:40
38
832
Nicolas SMIT
Nicolas SMIT #832
Male Mens Team
02:26:59
02:26:59
27
(34)
Mens Team
27
Male
34
Mens Team
Mismatch
02:27:01
14
Finished
01:58:18
00:28:41
39
831
Neil KELLY
Neil KELLY #831
Male Mens Team
02:27:01
02:27:01
28
(35)
Mens Team
28
Male
35
Mens Team
Mismatch
02:27:01
14
Finished
01:58:55
00:28:05
40
12
Chris LOGAN
Chris LOGAN #12
Male Individual
02:27:03
02:27:03
5
(36)
Individual
5
Male
36
Individual Men
12
02:27:03
5
Finished
01:58:36
00:28:26
41
6
Brian EHRET
Brian EHRET #6
Male Individual
02:27:10
02:27:10
6
(37)
Individual
6
Male
37
Individual Men
6
02:27:10
6
Finished
02:00:32
00:26:38
42
762
Tertius DE RIDDER
Tertius DE RIDDER #762
Male Mens Team
02:27:12
02:27:12
29
(38)
Mens Team
29
Male
38
Mens Team
Teddies
02:27:16
15
Finished
02:00:34
00:26:37
43
761
Edgar QUINTON
Edgar QUINTON #761
Male Mens Team
02:27:16
02:27:16
30
(39)
Mens Team
30
Male
39
Mens Team
Teddies
02:27:16
15
Finished
02:00:39
00:26:36
44
881
Ben PAINE
Ben PAINE #881
Male Mens Team
02:30:31
02:30:31
31
(40)
Mens Team
31
Male
40
Mens Team
TeamSwest
02:30:33
16
Finished
02:02:22
00:28:09
45
882
Leon NEL
Leon NEL #882
Male Mens Team
02:30:33
02:30:33
32
(41)
Mens Team
32
Male
41
Mens Team
TeamSwest
02:30:33
16
Finished
02:30:33
46
791
Alta KRIEGLER
Alta KRIEGLER #791
Female Womens Team
02:31:06
02:31:06
1
(5)
Womens Team
1
Female
5
Womens Team
POOL NURSE
02:31:08
1
Finished
02:03:49
00:27:17
47
792
Sunette BEYERS
Sunette BEYERS #792
Female Womens Team
02:31:08
02:31:08
2
(6)
Womens Team
2
Female
6
Womens Team
POOL NURSE
02:31:08
1
Finished
02:03:50
00:27:17
48
1051
Aldre GELDENHUYS
Aldre GELDENHUYS #1051
Male Mixed Team
02:33:53
02:33:53
3
(42)
Mixed Team
3
Male
42
Mixed Team
TeamG
02:34:03
2
Finished
02:06:17
00:27:35
49
1041
Hendrik Albertus LOURENS
Hendrik Albertus LOURENS #1041
Male Team Solo
02:33:53
02:33:53
2
(43)
Team Solo
2
Male
43
Finished
02:02:31
00:31:21
50
1052
Sunet GELDENHUYS
Sunet GELDENHUYS #1052
Female Mixed Team
02:34:03
02:34:03
4
(7)
Mixed Team
4
Female
7
Mixed Team
TeamG
02:34:03
2
Finished
02:06:16
00:27:47
[1]
2
3
Page 1 of 3 (111 items)
© 2023