BNAC Marathon
21/04/2024
Results
Details
Links
Race Website
 
Contact
48km
42km
21km
10km
10km Walk
5km
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
5
6
7
8
Page 1 of 8 (365 items)
Rotate for splits
Pos
Race No
Share
Name
Name
Club
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Time
Net Time
Finish
1
1
4147
Keaton STANSFELD
Keaton STANSFELD #4147
Male Senior
TUKS AC
Senior
1
Male
1
00:34:17
00:33:53
00:34:17
2
2
4341
Keagan BOTHA
Keagan BOTHA #4341
Male Junior
NEDBANK ROAD RUNNING
Junior
1
Male
2
00:34:18
00:34:18
00:34:18
3
3
9861
Mavela MAKHUBELA
Mavela MAKHUBELA #9861
Male Junior
THEMBISA AC CG
Junior
2
Male
3
00:34:37
00:34:13
00:34:37
5
4
4150
Jaun-Pierre VAN DER BERG
Jaun-Pierre VAN DER BERG #4150
Male Junior
IRUN ATHLETIC CLUB
Junior
3
Male
4
00:35:20
00:34:55
00:35:20
6
5
9417
Mengezi Kim SIBANDA
Mengezi Kim SIBANDA #9417
Male Senior
JOHANNESBURG HARRIS ATHLETICS CLUB
Senior
2
Male
5
00:35:39
00:35:38
00:35:39
7
6
4114
Asaf LEBOTSA
Asaf LEBOTSA #4114
Male Senior
GERMISTON CALLIES HARRIERS
Senior
3
Male
6
00:37:30
00:37:04
00:37:30
8
7
9301
Quen MAHALIE
Quen MAHALIE #9301
Male Senior
DAXINA STRIDERS
Senior
4
Male
7
00:37:46
00:37:21
00:37:46
9
8
9618
Alex KIEL
Alex KIEL #9618
Male Senior
Senior
5
Male
8
00:37:46
00:37:21
00:37:46
10
9
8972
Sibusiso NDHLELA
Sibusiso NDHLELA #8972
Male 40-49
TOP RUNNERS ATHLETICS CLUB
40-49
1
Male
9
00:38:05
00:37:40
00:38:05
11
10
9859
Lazarus MAKGOBA
Lazarus MAKGOBA #9859
Male Senior
TEMBISA AC
Senior
6
Male
10
00:39:07
00:38:42
00:39:07
12
11
9957
Damjan RISTOVIC
Damjan RISTOVIC #9957
Male Senior
THE COUNTRY CLUB JOHANNESBURG
Senior
7
Male
11
00:39:20
00:39:09
00:39:20
14
12
9824
Chris HELM
Chris HELM #9824
Male 50-59
ROODEPOORT AC
50-59
1
Male
12
00:39:35
00:39:02
00:39:35
15
13
9496
Tefo KHOAHLA
Tefo KHOAHLA #9496
Male Senior
AMPA
Senior
8
Male
13
00:39:45
00:35:05
00:39:45
16
14
9983
Siyabonga THOBELA
Siyabonga THOBELA #9983
Male Junior
UBUHLE AC
Junior
4
Male
14
00:39:59
00:39:34
00:39:59
17
15
4035
Cameron CURTIS
Cameron CURTIS #4035
Male Senior
Senior
9
Male
15
00:40:36
00:40:08
00:40:36
19
16
4144
Tony SILVA
Tony SILVA #4144
Male 60+
BROOKS RUNNING CLUB
60+
1
Male
16
00:40:51
00:40:51
00:40:51
20
17
10588
Shuping MAKGATHE
Shuping MAKGATHE #10588
Male 40-49
40-49
2
Male
17
00:41:02
00:41:02
00:41:02
21
18
3441
Carl ROHRBECK
Carl ROHRBECK #3441
Male Senior
RAND ROAD WARRIORS
Senior
10
Male
18
00:41:08
00:40:41
00:41:08
22
19
4328
Goodman NGELEKA
Goodman NGELEKA #4328
Male 40-49
PHANTANE AC
40-49
3
Male
19
00:41:10
00:40:42
00:41:10
23
20
9840
Doron KIRKEL
Doron KIRKEL #9840
Male 40-49
FOURWAYS ROAD RUNNERS (LONEHILL)
40-49
4
Male
20
00:41:40
00:40:52
00:41:40
24
21
9409
Later Entry 9409
Later Entry 9409 #9409
Male All Ages
All Ages
1
Male
21
00:41:48
00:41:18
00:41:48
26
22
9477
Neil HORSTEN
Neil HORSTEN #9477
Male 40-49
NONE
40-49
5
Male
22
00:42:58
00:42:27
00:42:58
27
23
4339
Later Entry 4339
Later Entry 4339 #4339
Male All Ages
All Ages
2
Male
23
00:43:01
00:37:29
00:43:01
29
24
9515
Anton DEZULOVIC
Anton DEZULOVIC #9515
Male 50-59
NONE
50-59
2
Male
24
00:44:10
00:44:09
00:44:10
30
25
9831
Thierry KABEYA
Thierry KABEYA #9831
Male 40-49
WATERFALL CITY AC
40-49
6
Male
25
00:44:23
00:43:52
00:44:23
31
26
9715
Mike ROSCOE
Mike ROSCOE #9715
Male 50-59
50-59
3
Male
26
00:44:26
00:44:26
00:44:26
32
27
9833
Collen Mabotja KGAABI
Collen Mabotja KGAABI #9833
Male Senior
KHUPUKANI AC
Senior
11
Male
27
00:45:12
00:44:45
00:45:12
34
28
9903
Matome MOLOKOMME
Matome MOLOKOMME #9903
Male Senior
Senior
12
Male
28
00:47:25
00:46:53
00:47:25
35
29
4102
Shimon BARIT
Shimon BARIT #4102
Male Senior
WANDERERS AC
Senior
13
Male
29
00:47:44
00:47:18
00:47:44
36
30
9485
Pontso MASHININI
Pontso MASHININI #9485
Male Junior
DAVEYTON HEARTS ATHLETICS CLUB
Junior
5
Male
30
00:48:12
00:47:47
00:48:12
38
31
10160
Later Entry 10160
Later Entry 10160 #10160
Male All Ages
All Ages
3
Male
31
00:48:28
00:48:28
00:48:28
39
32
9494
Matlhatse Gilbert BAPELA
Matlhatse Gilbert BAPELA #9494
Male Junior
Junior
6
Male
32
00:49:02
00:48:17
00:49:02
40
33
9483
Later Entry 9483
Later Entry 9483 #9483
Male All Ages
All Ages
4
Male
33
00:49:33
00:48:05
00:49:33
42
34
9959
Joshua RUTHEL
Joshua RUTHEL #9959
Male Senior
TEAM VITALITY CLUB CG
Senior
14
Male
34
00:50:48
00:50:12
00:50:48
44
35
9338
Avril BARKHUYSEN
Avril BARKHUYSEN #9338
Male 60+
NEDBANK
60+
2
Male
35
00:51:06
00:50:39
00:51:06
45
36
9812
Mpho GEGANA
Mpho GEGANA #9812
Male Senior
TEAM VITALITY CLUB CG
Senior
15
Male
36
00:51:09
00:50:37
00:51:09
46
37
9558
Dimitri DANDOULAKIS
Dimitri DANDOULAKIS #9558
Male Senior
Senior
16
Male
37
00:51:28
00:50:59
00:51:28
47
38
9539
Andoni BOTHA
Andoni BOTHA #9539
Male 50-59
50-59
4
Male
38
00:51:38
00:51:02
00:51:38
48
39
9758
Ivor WHITCHER
Ivor WHITCHER #9758
Male Senior
Senior
17
Male
39
00:51:39
00:50:59
00:51:39
49
40
9213
Jonathan ESTEVES
Jonathan ESTEVES #9213
Male Senior
Senior
18
Male
40
00:51:43
00:51:43
00:51:43
51
41
9482
Kabelo NTHEBE
Kabelo NTHEBE #9482
Male Senior
Senior
19
Male
41
00:52:02
00:50:30
00:52:02
52
42
10207
Later Entry 10207
Later Entry 10207 #10207
Male All Ages
All Ages
5
Male
42
00:52:05
00:52:05
00:52:05
54
43
9586
Gianluca GATTESCO
Gianluca GATTESCO #9586
Male Junior
Junior
7
Male
43
00:52:10
00:52:10
00:52:10
55
44
9572
Unathi DUBE
Unathi DUBE #9572
Male Junior
Junior
8
Male
44
00:52:13
00:51:38
00:52:13
57
45
9410
Later Entry 9410
Later Entry 9410 #9410
Male All Ages
All Ages
6
Male
45
00:52:33
00:51:55
00:52:33
59
46
10178
Later Entry 10178
Later Entry 10178 #10178
Male All Ages
All Ages
7
Male
46
00:52:56
00:52:56
00:52:56
61
47
9419
Dean TEMLETT
Dean TEMLETT #9419
Male Senior
Senior
20
Male
47
00:53:18
00:52:46
00:53:18
62
48
4079
Andrew MULLER
Andrew MULLER #4079
Male Junior
Junior
9
Male
48
00:53:36
00:53:36
00:53:36
63
49
9918
Thanduxolo MSENGANA
Thanduxolo MSENGANA #9918
Male Senior
ORLANDO AC
Senior
21
Male
49
00:53:43
00:53:15
00:53:43
65
50
9778
Cuan BRAUN
Cuan BRAUN #9778
Male Senior
JEPPE QUONDAM ATHLETICS CLUB
Senior
22
Male
50
00:53:55
00:52:28
00:53:55
[1]
2
3
4
5
6
7
8
Page 1 of 8 (365 items)
© 2023