Sani2C Adventure
11/05/2022
Results
Teams
Details
Links
Race Website
Course Map
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
Stage 3
General Classification
Category Results
Secondary Category
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Secondary Category
Advanced
[1]
2
3
4
5
Page 1 of 5 (220 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Individual Time
Individual Time
Individual Category
Special Cat
Gender
Team Type
Team Name
Team Time
Team Pos
Pace
Batch
8
1093-2
Jason DUFFIN
Jason DUFFIN #1093-2
Male Master
03:16:23
03:16:23
Master
Buffalo Team
Male
Open Men
The Bigdogs
03:16:23
3
25.1 km/h
A
12
1466-1
Joel STRANSKY
Joel STRANSKY #1466-1
Male Master
03:18:03
03:18:03
Master
Male
Veteran Men
DSV SA Rugby Legends 2
03:18:03
1
24.8 km/h
A
19
1653-1
Chris BRAMMER
Chris BRAMMER #1653-1
Male Master
03:22:44
03:22:44
Master
Male
Solo Men
Solo Chris Brammer
03:22:44
3
24.3 km/h
A
22
1129-1
Martin PRINSLOO
Martin PRINSLOO #1129-1
Male Master
03:23:40
03:23:40
Master
Male
24.2 km/h
A
23
1171-2
Mauritz FALING
Mauritz FALING #1171-2
Male Master
03:23:41
03:23:41
Master
Male
24.2 km/h
A
29
1019-2
Steven HIRST
Steven HIRST #1019-2
Male Master
03:25:52
03:25:52
Master
Male
Veteran Men
Never say never
03:25:55
2
23.9 km/h
A
59
1258-1
Siegfried ROUSSEAU
Siegfried ROUSSEAU #1258-1
Male Master
03:35:58
03:35:58
Master
Male
Master Men
Oranjezicht Route Directors
03:35:58
1
22.8 km/h
A
60
1258-2
Andrew MCLACHLAN
Andrew MCLACHLAN #1258-2
Male Master
03:35:58
03:35:58
Master
Male
Master Men
Oranjezicht Route Directors
03:35:58
1
22.8 km/h
A
70
1432-2
Dean HAHN
Dean HAHN #1432-2
Male Master
03:38:31
03:38:31
Master
Male
22.5 km/h
A
73
1332-2
Stefano MOCCIA
Stefano MOCCIA #1332-2
Male Master
03:38:42
03:38:42
Master
Speedy Siblings
Male
Master Men
Federico Moccia
03:38:44
2
22.5 km/h
A
74
1332-1
Federico MOCCIA
Federico MOCCIA #1332-1
Male Master
03:38:44
03:38:44
Master
Speedy Siblings
Male
Master Men
Federico Moccia
03:38:44
2
22.5 km/h
A
85
1037-2
Mark LAMBRECHTS
Mark LAMBRECHTS #1037-2
Male Master
03:44:47
03:44:47
Master
Male
Master Men
Fuzion Digital
03:44:48
3
21.9 km/h
A
86
1037-1
Stephen RYAN
Stephen RYAN #1037-1
Male Master
03:44:48
03:44:48
Master
Male
Master Men
Fuzion Digital
03:44:48
3
21.9 km/h
A
89
1646-1
Karel SWANEPOEL
Karel SWANEPOEL #1646-1
Male Master
03:45:58
03:45:58
Master
Male
Solo Men
Solo Karel Swanepoel
03:45:58
8
21.8 km/h
A
95
1422-2
Corne FERREIRA
Corne FERREIRA #1422-2
Male Master
03:46:59
03:46:59
Master
Male
Sub-Vet Men
Twizza Raiders
03:46:59
12
21.7 km/h
A
96
1008-2
Raymond TURNER
Raymond TURNER #1008-2
Male Master
03:47:10
03:47:10
Master
Male
Veteran Men
Just the 2 of us
03:47:10
11
21.7 km/h
A
98
1564-1
Justin LANGE
Justin LANGE #1564-1
Male Master
03:47:43
03:47:43
Master
Male
Veteran Men
JustDale
03:47:43
12
21.6 km/h
A
99
1564-2
Richard LINDE
Richard LINDE #1564-2
Male Master
03:47:43
03:47:43
Master
Male
Veteran Men
JustDale
03:47:43
12
21.6 km/h
A
104
1045-2
Stephan GOUS
Stephan GOUS #1045-2
Male Master
03:49:05
03:49:05
Master
Male
Veteran Men
Star South
03:49:07
14
21.5 km/h
A
106
1323-1
Kevin HAYCROFT
Kevin HAYCROFT #1323-1
Male Master
03:49:17
03:49:17
Master
Male
Open Men
Scrapcore2
03:49:40
8
21.5 km/h
A
107
1160-2
Barry CROUSE
Barry CROUSE #1160-2
Male Master
03:49:22
03:49:22
Master
Speedy Siblings
Male
Veteran Men
Team PYGA Brothers
03:49:23
15
21.4 km/h
B
115
1347-1
Sean WHEELER
Sean WHEELER #1347-1
Male Master
03:52:36
03:52:36
Master
Male
Master Men
UNITRANS 28 Impala Terminals Group
21.2 km/h
D
117
1515-1
Darryll HARDING
Darryll HARDING #1515-1
Male Master
03:52:45
03:52:45
Master
Male
Veteran Men
Buzzwood
03:52:45
16
21.1 km/h
B
118
1102-1
Jamie MYERS
Jamie MYERS #1102-1
Male Master
03:52:53
03:52:53
Master
Male
Mixed Team
Myers
03:53:19
4
21.1 km/h
B
122
1348-2
George DE KOCK
George DE KOCK #1348-2
Male Master
03:53:44
03:53:44
Master
Male
Veteran Men
UNITRANS 3 Supreme Super Cocks
03:53:46
17
21.0 km/h
D
124
1131-2
Jason WESSON
Jason WESSON #1131-2
Male Master
03:54:51
03:54:51
Master
Male
Master Men
Patt the Bush
03:54:54
4
20.9 km/h
A
125
1131-1
Mark PATTISON
Mark PATTISON #1131-1
Male Master
03:54:54
03:54:54
Master
Male
Master Men
Patt the Bush
03:54:54
4
20.9 km/h
A
126
1497-1
Jonathan SWEIDAN
Jonathan SWEIDAN #1497-1
Male Master
03:55:16
03:55:16
Master
Male
20.9 km/h
K
127
1368-1
Fred STROUS
Fred STROUS #1368-1
Male Master
03:55:23
03:55:23
Master
Speedy Siblings
Male
Veteran Men
SONS OF THUNDER
05:29:07
106
20.9 km/h
F
130
1013-1
James LITTLE
James LITTLE #1013-1
Male Master
03:56:19
03:56:19
Master
Buffalo Team
Male
Mixed Team
Little River 2
03:56:21
5
20.8 km/h
B
135
1642-1
Mervyn CHRISTOFFELS
Mervyn CHRISTOFFELS #1642-1
Male Master
03:56:56
03:56:56
Master
Male
Solo Men
Solo Mervyn Christoffels
03:56:56
10
20.8 km/h
B
136
1346-1
Garin BARRETT
Garin BARRETT #1346-1
Male Master
03:56:58
03:56:58
Master
Male
Master Men
UNITRANS 4 Trek Super C
03:57:00
5
20.8 km/h
B
137
1346-2
Kobus SCHMIDT
Kobus SCHMIDT #1346-2
Male Master
03:57:00
03:57:00
Master
Male
Master Men
UNITRANS 4 Trek Super C
03:57:00
5
20.8 km/h
B
140
1044-2
Brendon SMITH
Brendon SMITH #1044-2
Male Master
03:57:07
03:57:07
Master
Male
Master Men
Torque on
03:57:07
6
20.7 km/h
B
142
1520-2
Graig GREENLAND
Graig GREENLAND #1520-2
Male Master
03:57:26
03:57:26
Master
Male
Master Men
Safripol5
03:57:47
7
20.7 km/h
C
146
1520-1
Steaphan MAC DONALD
Steaphan MAC DONALD #1520-1
Male Master
03:57:47
03:57:47
Master
Male
Master Men
Safripol5
03:57:47
7
20.7 km/h
C
147
1161-1
Jacques DE KLERK
Jacques DE KLERK #1161-1
Male Master
03:57:49
03:57:49
Master
Male
Master Men
INTASOL Masters
03:57:49
8
20.7 km/h
B
148
1161-2
Schickerling MORNE
Schickerling MORNE #1161-2
Male Master
03:57:49
03:57:49
Master
Male
Master Men
INTASOL Masters
03:57:49
8
20.7 km/h
B
154
1073-1
Plewman MEINTJES
Plewman MEINTJES #1073-1
Male Master
03:58:08
03:58:08
Master
Happy Couple
Male
Mixed Team
Airgro
03:58:08
6
20.7 km/h
B
156
1041-1
Adriaan DE BEER
Adriaan DE BEER #1041-1
Male Master
03:59:14
03:59:14
Master
Male
Veteran Men
UNITRANS 20 Unitrans 18 Africa 1
03:59:14
20
20.6 km/h
B
159
1074-1
Willem ELS
Willem ELS #1074-1
Male Master
04:00:16
04:00:16
Master
Buffalo Team
Male
Master Men
2022KAPSAFRIPOL14
04:00:19
9
20.5 km/h
B
160
1074-2
Tertius DE RIDDER
Tertius DE RIDDER #1074-2
Male Master
04:00:19
04:00:19
Master
Buffalo Team
Male
Master Men
2022KAPSAFRIPOL14
04:00:19
9
20.5 km/h
B
164
1352-1
Nick REED
Nick REED #1352-1
Male Master
04:00:32
04:00:32
Master
Male
Mixed Team
KAPPGBISON-Just the Two of us!
04:00:32
7
20.5 km/h
B
165
1059-1
Mark FLETCHER
Mark FLETCHER #1059-1
Male Master
04:01:20
04:01:20
Master
Male
Sub-Vet Men
Oh Snap
04:01:20
19
20.4 km/h
C
179
1654-1
Chris MAWBEY
Chris MAWBEY #1654-1
Male Master
04:04:11
04:04:11
Master
Male
Solo Men
Solo chris mawbey
04:04:11
14
20.1 km/h
B
182
1060-1
Richard HOAL
Richard HOAL #1060-1
Male Master
04:04:15
04:04:15
Master
Male
Master Men
WeCouldBeGolfing
04:04:16
11
20.1 km/h
B
184
1060-2
Jan VAN DE PUTTE
Jan VAN DE PUTTE #1060-2
Male Master
04:04:16
04:04:16
Master
Male
Master Men
WeCouldBeGolfing
04:04:16
11
20.1 km/h
B
190
1456-2
Jimmy ROBBERTS
Jimmy ROBBERTS #1456-2
Male Master
04:04:38
04:04:38
Master
Male
Veteran Men
Atlas Copco Coaching Corner JandM
04:04:57
22
20.1 km/h
B
194
1006-2
Bruce LOW
Bruce LOW #1006-2
Male Master
04:05:39
04:05:39
Master
Male
Veteran Men
Team Pope TV
04:05:39
23
20.0 km/h
C
206
1096-1
Jos JOOS
Jos JOOS #1096-1
Male Master
04:07:29
04:07:29
Master
Speedy Siblings
Male
Veteran Men
Joos Joiners
04:07:29
26
19.9 km/h
B
[1]
2
3
4
5
Page 1 of 5 (220 items)
© 2023