PPS Panorama Tour
15/06/2019
Results
Teams
Details
Links
Race Website
 
Contact
 
Home
Tour Stage 1
Tour Stage 2
Tour Stage 3
Tour Stage 4 Time Trial
Tour GC
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Timing is About 20Sec diff to the Actual time do to Late Start
Page 1 of 1 (38 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Team Type
Team
Team Result
Team Pos
Finish Day 2
3
185-1
Callum ORMISTON
Callum ORMISTON #185-1
Male Elite
1
(3)
Elite
1
Male
3
Elite Men
Protouch
01:59:37
1
01:59:36
4
185-2
Asher BIGGS
Asher BIGGS #185-2
Male Elite
2
(4)
Elite
2
Male
4
Elite Men
Protouch
01:59:37
1
01:59:37
5
192-2
Barend BURGER
Barend BURGER #192-2
Male Elite
3
(5)
Elite
3
Male
5
Elite Men
Team NAD / Demacon
01:59:38
2
01:59:37
6
192-1
Nico BELL
Nico BELL #192-1
Male Elite
4
(6)
Elite
4
Male
6
Elite Men
Team NAD / Demacon
01:59:38
2
01:59:38
7
188-1
Ryan TERRY
Ryan TERRY #188-1
Male Elite
5
(7)
Elite
5
Male
7
Elite Men
Sampada 2
01:59:39
3
01:59:38
8
184-2
Calvin BENEKE
Calvin BENEKE #184-2
Male Elite
6
(8)
Elite
6
Male
8
Elite Men
Protouch Guru PPS
01:59:39
4
01:59:39
9
188-2
Jan MONTSIOA
Jan MONTSIOA #188-2
Male Elite
7
(9)
Elite
7
Male
9
Elite Men
Sampada 2
01:59:39
3
01:59:39
10
184-1
Andrew EDWARDS
Andrew EDWARDS #184-1
Male Elite
8
(10)
Elite
8
Male
10
Elite Men
Protouch Guru PPS
01:59:39
4
01:59:39
11
190-1
Casper KRUGER
Casper KRUGER #190-1
Male Elite
9
(11)
Elite
9
Male
11
Elite Men
Team Luso ACDC
01:59:40
5
01:59:40
12
190-2
Andries NIGRINI
Andries NIGRINI #190-2
Male Elite
10
(12)
Elite
10
Male
12
Elite Men
Team Luso ACDC
01:59:40
5
01:59:40
13
186-1
Kent MAIN
Kent MAIN #186-1
Male Elite
11
(13)
Elite
11
Male
13
Elite Men
TEAM KM
01:59:44
6
01:59:40
14
203-1
Nicholas JAMES
Nicholas JAMES #203-1
Male Elite
12
(14)
Elite
12
Male
14
Elite Men
Team Cycling Box
02:00:20
8
01:59:41
15
186-2
Devon MAIN
Devon MAIN #186-2
Male Elite
13
(15)
Elite
13
Male
15
Elite Men
TEAM KM
01:59:44
6
01:59:44
16
197-1
Thokazani MGLANGU
Thokazani MGLANGU #197-1
Male Elite
14
(16)
Elite
14
Male
16
Elite Men
ENZA PROUD BEGINNERS 1
02:00:09
7
02:00:09
17
197-2
Juries TITUS
Juries TITUS #197-2
Male Elite
15
(17)
Elite
15
Male
17
Elite Men
ENZA PROUD BEGINNERS 1
02:00:09
7
02:00:09
18
203-2
Dean GELDHOF
Dean GELDHOF #203-2
Male Elite
16
(18)
Elite
16
Male
18
Elite Men
Team Cycling Box
02:00:20
8
02:00:20
19
194-1
Travis BARRETT
Travis BARRETT #194-1
Male Elite
17
(19)
Elite
17
Male
19
Elite Men
OFFICE GURU RACING
02:02:21
9
02:02:21
20
194-2
Ryan HARRIS
Ryan HARRIS #194-2
Male Elite
18
(20)
Elite
18
Male
20
Elite Men
OFFICE GURU RACING
02:02:21
9
02:02:21
21
191-2
Tristan CUTHBERT
Tristan CUTHBERT #191-2
Male Elite
19
(21)
Elite
19
Male
21
Elite Men
TEAM ENZA/PROUD BEGINNERS
02:02:22
10
02:02:21
22
191-1
David MAREE
David MAREE #191-1
Male Elite
20
(22)
Elite
20
Male
22
Elite Men
TEAM ENZA/PROUD BEGINNERS
02:02:22
10
02:02:22
41
195-1
Gawie COMBRINCK
Gawie COMBRINCK #195-1
Male Elite
21
(41)
Elite
21
Male
41
Elite Men
TEAM BELL
02:03:34
12
02:03:31
42
201-1
Ryan WILLOUGHBY
Ryan WILLOUGHBY #201-1
Male Elite
22
(42)
Elite
22
Male
42
Elite Men
The Startled Koalas
02:03:34
13
02:03:31
43
193-1
Gert JANSE VAN RENSBURG
Gert JANSE VAN RENSBURG #193-1
Male Elite
23
(43)
Elite
23
Male
43
Elite Men
GG CYCLES
02:03:33
11
02:03:32
44
193-2
Damion GOMEZ
Damion GOMEZ #193-2
Male Elite
24
(44)
Elite
24
Male
44
Elite Men
GG CYCLES
02:03:33
11
02:03:33
45
195-2
Gary COETSEE
Gary COETSEE #195-2
Male Elite
25
(45)
Elite
25
Male
45
Elite Men
TEAM BELL
02:03:34
12
02:03:34
46
196-1
Bradley POTGIETER
Bradley POTGIETER #196-1
Male Elite
26
(46)
Elite
26
Male
46
Elite Men
CYCLE POWER
02:03:36
14
02:03:34
47
201-2
David HUMPHRIS
David HUMPHRIS #201-2
Male Elite
27
(47)
Elite
27
Male
47
Elite Men
The Startled Koalas
02:03:34
13
02:03:34
48
196-2
Keanan ROODT
Keanan ROODT #196-2
Male Elite
28
(48)
Elite
28
Male
48
Elite Men
CYCLE POWER
02:03:36
14
02:03:36
109
200-1
Anton BIEBUYCK
Anton BIEBUYCK #200-1
Male Elite
29
(97)
Elite
29
Male
97
Elite Men
Worst Pace Scenario
02:22:15
15
02:22:14
110
200-2
Luuk VAN DEN HEUVEL
Luuk VAN DEN HEUVEL #200-2
Male Elite
30
(98)
Elite
30
Male
98
Elite Men
Worst Pace Scenario
02:22:15
15
02:22:15
149
202-2
Matthew DU TOIT
Matthew DU TOIT #202-2
Male Elite
31
(130)
Elite
31
Male
130
Elite Men
The Fall out boys
02:31:50
17
02:24:43
150
199-2
Thabiso MOKOENA
Thabiso MOKOENA #199-2
Male Elite
32
(131)
Elite
32
Male
131
Elite Men
Ekurhuleni 3
02:24:45
16
02:24:45
151
199-1
Siyabonga MTHEMBU
Siyabonga MTHEMBU #199-1
Male Elite
33
(132)
Elite
33
Male
132
Elite Men
Ekurhuleni 3
02:24:45
16
02:24:45
185
202-1
Carl COX
Carl COX #202-1
Male Elite
34
(156)
Elite
34
Male
156
Elite Men
The Fall out boys
02:31:50
17
02:31:50
187-1
Thando ZOTHE
Thando ZOTHE #187-1
Male Elite
Elite
Male
Elite Men
Sampada 1
187-2
Archie ZAKE
Archie ZAKE #187-2
Male Elite
Elite
Male
Elite Men
Sampada 1
189-1
Rolland SIBANDA
Rolland SIBANDA #189-1
Male Elite
Elite
Male
Elite Men
Sampada 3
189-2
Bonga MGQOBANE
Bonga MGQOBANE #189-2
Male Elite
Elite
Male
Elite Men
Sampada 3
Page 1 of 1 (38 items)
© 2023