Sani2C Adventure
02/12/2020
Results
Teams
Details
Links
Race Website
Course Map
Route
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
Stage 3
General Classification
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Page 1 of 1 (23 items)
Rotate for splits
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Second Cat
Gender
Team Type
Team
Team Result
Team Pos
Pace
Wave
115
1035-2
Corrie BEZUIDENHOUT
Corrie BEZUIDENHOUT #1035-2
Male 
06:14:16
06:14:16
Male
Master Men
Sheba and Garlic
06:14:20
4
14.9 km/h
I
159
1269-2
Alexander THIEL
Alexander THIEL #1269-2
Male 
06:32:56
06:32:56
Male
Mixed Team
Sappi One
06:32:56
4
14.2 km/h
F
163
1268-2
Jules KIESER
Jules KIESER #1268-2
Male 
06:34:12
06:34:12
Male
Master Men
Guru
06:34:12
9
14.2 km/h
G
202
1290-1
Klasie WESSELS
Klasie WESSELS #1290-1
Male 
06:50:12
06:50:12
Father & Child
Male
Veteran Men
FreeTibet
06:50:16
27
13.6 km/h
J
220
1141-2
Chris PORTER
Chris PORTER #1141-2
Male 
06:52:59
06:52:59
Male
Veteran Men
Togetherwewillgetthere
06:52:59
31
13.5 km/h
J
294
1244-1
Jeremy MACKINTOSH
Jeremy MACKINTOSH #1244-1
Male 
07:32:01
07:32:01
Male
Mixed Team
KAPSafripol12
07:32:04
11
12.3 km/h
M
299
1051-1
Rodney VINCENT
Rodney VINCENT #1051-1
Male 
07:34:38
07:34:38
Male
Veteran Men
Team Jakaranda
07:34:38
45
12.3 km/h
M
301
1239-1
Andrew TORR
Andrew TORR #1239-1
Male 
07:34:57
07:34:57
Father & Child
Male
Open Men
driesed
07:35:01
20
12.3 km/h
L
314
1278-1
Louis BOSCH
Louis BOSCH #1278-1
Male 
07:38:32
07:38:32
Father & Child
Male
Sub-Vet Men
Vasbyters
07:38:32
46
12.2 km/h
L
350
1259-2
Hermann HAUPT
Hermann HAUPT #1259-2
Male 
07:56:48
07:56:48
Buffalo Team
Male
Master Men
CHEP H&D
07:56:48
14
11.7 km/h
I
367
1257-2
Garth KNOTT
Garth KNOTT #1257-2
Male 
08:05:52
08:05:52
Male
Veteran Men
DSA Peddlers
08:05:52
50
11.5 km/h
M
377
1111-1
Mike GAMBLE
Mike GAMBLE #1111-1
Male 
08:12:30
08:12:30
Male
Master Men
Puffadders
08:12:30
15
11.3 km/h
H
397
1256-1
Willem COETZEE
Willem COETZEE #1256-1
Male 
08:19:00
08:19:00
Male
E-Bike Team
Wilrob
11.2 km/h
O
414
1204-1
Isak DE VILLIERS
Isak DE VILLIERS #1204-1
Male 
08:40:23
08:40:23
Male
Master Men
The Ghost And The Darkness
08:40:59
18
10.7 km/h
O
416
1258-1
David BIRKETT
David BIRKETT #1258-1
Male 
08:40:59
08:40:59
Happy Couple
Male
Mixed Team
Birkett Billionaires
08:41:01
20
10.7 km/h
N
427
1097-1
Franz CZEPEK
Franz CZEPEK #1097-1
Male 
08:48:00
08:48:00
Male
Veteran Men
AppCentrix II
08:48:00
61
10.6 km/h
P
428
1081-1
Francois VIVIERS
Francois VIVIERS #1081-1
Male 
08:50:01
08:50:01
Father & Child
Male
Sub-Vet Men
V 2
08:50:01
58
10.5 km/h
M
481
1161-2
Ashrauf MOOSA
Ashrauf MOOSA #1161-2
Male 
10:15:23
10:15:23
Male
Sub-Vet Men
TriAnyone - Old and Slow
10:15:23
64
9.1 km/h
O
484
1089-2
David LE MOTTEE
David LE MOTTEE #1089-2
Male 
10:38:23
10:38:23
Male
Gr-Master Men
60's Rock
10:38:27
1
8.7 km/h
P
485
1089-1
Jose DIEZ
Jose DIEZ #1089-1
Male 
10:38:27
10:38:27
Male
Gr-Master Men
60's Rock
10:38:27
1
8.7 km/h
P
486
1190-1
Costa KOUKOUTSIS
Costa KOUKOUTSIS #1190-1
Male 
10:38:27
10:38:27
Buffalo Solo
Male
Solo Men
Costa
10:38:27
23
8.7 km/h
P
1256-2
Robert VEALE
Robert VEALE #1256-2
Male 
DNF
DNF
Male
E-Bike Team
Wilrob
O
1042-2
Gert BEZUIDENHOUT
Gert BEZUIDENHOUT #1042-2
Male 
DNF
DNF
Male
Master Men
Lister en Bedford
O
Page 1 of 1 (23 items)
© 2023