Sani2C Adventure
02/12/2020
Results
Teams
Details
Links
Race Website
Course Map
Route
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
Stage 3
General Classification
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Page 1 of 1 (24 items)
Rotate for splits
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Second Cat
Gender
Team Type
Team
Team Result
Team Pos
Pace
Wave
14
1069-1
Du Toit HANEKOM
Du Toit HANEKOM #1069-1
Male 
04:59:45
04:59:45
Male
Open Men
Crank it for Christ
04:59:47
2
18.6 km/h
A
24
1183-2
Gerrit OOSTHUIZEN
Gerrit OOSTHUIZEN #1183-2
Male 
05:17:06
05:17:06
Male
Open Men
Barzani
05:17:06
3
17.6 km/h
B
29
1191-2
Bryce ETTER
Bryce ETTER #1191-2
Male 
05:27:15
05:27:15
Father & Child
Male
Open Men
Better and Better
05:27:16
4
17.1 km/h
B
38
1106-1
Dirk PIENAAR
Dirk PIENAAR #1106-1
Male 
05:33:16
05:33:16
Male
Mixed Team
Skilpad en haas
05:33:20
2
16.7 km/h
B
87
1251-2
Pierre-Raymond DE BRUIN
Pierre-Raymond DE BRUIN #1251-2
Male 
06:03:06
06:03:06
Speedy Siblings
Male
Open Men
Vlakkies
06:03:06
5
15.4 km/h
C
97
1207-1
Tumelo MAKAE
Tumelo MAKAE #1207-1
Male 
06:07:17
06:07:17
Male
Open Men
KAPUnitrans 19 African Dream Team
06:07:23
6
15.2 km/h
A
111
1189-1
Brad BINDER
Brad BINDER #1189-1
Male 
06:13:37
06:13:37
Male
Open Men
Binder Bros
06:13:41
7
14.9 km/h
F
113
1175-1
Coenraad STEYN
Coenraad STEYN #1175-1
Male 
06:14:15
06:14:15
Buffalo Team
Male
Open Men
Perpetual Motion Squad
06:14:16
8
14.9 km/h
H
126
1214-1
Graeme CLAASSEN
Graeme CLAASSEN #1214-1
Male 
06:18:50
06:18:50
Male
Open Men
G&T
06:18:52
9
14.7 km/h
D
127
1214-2
Timothy LEASK
Timothy LEASK #1214-2
Male 
06:18:52
06:18:52
Male
Open Men
G&T
06:18:52
9
14.7 km/h
D
134
1228-2
Jesse HARBURN
Jesse HARBURN #1228-2
Male 
06:23:59
06:23:59
Father & Child
Male
Open Men
GIBA ROCKS
06:24:04
10
14.5 km/h
G
137
1012-1
Lambertus PETRUS DE WET
Lambertus PETRUS DE WET #1012-1
Male 
06:24:06
06:24:06
Male
Open Men
Grant Squared
06:24:06
11
14.5 km/h
H
186
1110-2
Thomas CLARK
Thomas CLARK #1110-2
Male 
06:42:15
06:42:15
Buffalo Team
Male
Open Men
KAPSafripol3
13.9 km/h
D
221
1167-1
Hj NEL
Hj NEL #1167-1
Male 
06:53:16
06:53:16
Male
Special Solo
Yello Coffee
13.5 km/h
N
258
1019-2
Willem ZIETSMAN
Willem ZIETSMAN #1019-2
Male 
07:15:35
07:15:35
Male
Open Men
TEAM MSK- CHEP
07:15:35
16
12.8 km/h
K
259
1043-1
Bevan MAGUIRE
Bevan MAGUIRE #1043-1
Male 
07:15:36
07:15:36
Male
Open Men
Pienk Flamingo's
07:15:38
17
12.8 km/h
K
289
1233-2
James ERNESO THOMAS
James ERNESO THOMAS #1233-2
Male 
07:29:26
07:29:26
Buffalo Team
Male
Open Men
Becker Brothers
07:29:26
19
12.4 km/h
I
305
1239-2
Edward TORR
Edward TORR #1239-2
Male 
07:35:01
07:35:01
Father & Child
Male
Open Men
driesed
07:35:01
20
12.3 km/h
L
336
1193-2
William (Billy) BOLT
William (Billy) BOLT #1193-2
Male 
07:48:52
07:48:52
Male
Open Men
Compendium 12
07:48:52
22
11.9 km/h
I
351
1276-1
Nicholas CAMP
Nicholas CAMP #1276-1
Male 
07:58:19
07:58:19
Speedy Siblings
Male
E-Bike Team
Team CC
07:58:24
4
11.7 km/h
K
430
1053-2
Shannon LIEBACH
Shannon LIEBACH #1053-2
Male 
08:51:43
08:51:43
Speedy Siblings
Male
Open Men
Yitta Arah
08:51:49
27
10.5 km/h
L
431
1053-1
Fabio LOREGGIAN
Fabio LOREGGIAN #1053-1
Male 
08:51:49
08:51:49
Speedy Siblings
Male
Open Men
Yitta Arah
08:51:49
27
10.5 km/h
L
443
1237-2
Charl FENSHAM
Charl FENSHAM #1237-2
Male 
09:10:42
09:10:42
Male
Open Men
Petrolallied
09:10:42
28
10.1 km/h
K
482
1172-1
Rashaad Yusuf DADOO
Rashaad Yusuf DADOO #1172-1
Male 
10:26:05
10:26:05
Male
Solo Men
Dadoo
10:26:05
22
8.9 km/h
Q
Page 1 of 1 (24 items)
© 2023