Sani2C Adventure
11/05/2022
Results
Teams
Details
Links
Race Website
Course Map
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
Stage 3
General Classification
Category Results
Secondary Category
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Secondary Category
Advanced
[1]
2
3
4
5
6
7
...
17
18
19
20
Page 1 of 20 (959 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Individual Time
Individual Time
Individual Category
Special Cat
Gender
Team Type
Team Name
Team Time
Team Pos
Pace
Batch
1
1500-2
Alwyn STEENKAMP
Alwyn STEENKAMP #1500-2
Male Senior
04:05:46
04:05:46
Senior
Male
Open Men
Team TEG
04:05:47
1
23.7 km/h
A
2
1500-1
Brandon DOWNES
Brandon DOWNES #1500-1
Male Sub-Vet
04:05:47
04:05:47
Sub-Vet
Male
Open Men
Team TEG
04:05:47
1
23.7 km/h
A
3
1664-1
Barend BURGER
Barend BURGER #1664-1
Male Sub-Vet
04:08:47
04:08:47
Sub-Vet
Male
Solo Men
Solo Barend Burger
04:08:47
1
23.4 km/h
A
4
1661-1
Michael METZ
Michael METZ #1661-1
Male E-Bike
04:09:01
04:09:01
E-Bike
Male
E-Bike Solo
Solo Michael Metz
04:09:01
1
23.4 km/h
A
5
1295-2
Lance METZ
Lance METZ #1295-2
Male E-Bike
04:09:05
04:09:05
E-Bike
Male
E-Bike Solo
Solo Lance Metz
04:09:05
2
23.4 km/h
A
6
1466-2
Grant GUERIN
Grant GUERIN #1466-2
Male Veteran
04:27:38
04:27:38
Veteran
Male
Veteran Men
DSV SA Rugby Legends 2
04:27:38
1
21.7 km/h
A
7
1466-1
Joel STRANSKY
Joel STRANSKY #1466-1
Male Master
04:27:38
04:27:38
Master
Male
Veteran Men
DSV SA Rugby Legends 2
04:27:38
1
21.7 km/h
A
8
1440-1
Warren JACOBS
Warren JACOBS #1440-1
Male Veteran
04:31:57
04:31:57
Veteran
Male
Sub-Vet Men
SAFRIPOL-27
04:31:59
1
21.4 km/h
A
9
1440-2
Jeffrey SMITH
Jeffrey SMITH #1440-2
Male Sub-Vet
04:31:59
04:31:59
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
SAFRIPOL-27
04:31:59
1
21.4 km/h
A
10
1629-1
Christo VAN DER WALT
Christo VAN DER WALT #1629-1
Male E-Bike
04:34:48
04:34:48
E-Bike
Male
E-Bike Solo
Solo Christo van der Walt
04:34:48
3
21.2 km/h
A
11
1653-1
Chris BRAMMER
Chris BRAMMER #1653-1
Male Master
04:36:06
04:36:06
Master
Male
Solo Men
Solo Chris Brammer
04:36:06
2
21.1 km/h
A
12
1215-2
Kyle POPPLETON
Kyle POPPLETON #1215-2
Male Sub-Vet
04:37:22
04:37:22
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Botswana Duo
04:37:24
2
21.0 km/h
A
13
1215-1
Sean MCCORMICK
Sean MCCORMICK #1215-1
Male Veteran
04:37:24
04:37:24
Veteran
Male
Sub-Vet Men
Botswana Duo
04:37:24
2
21.0 km/h
A
14
1082-1
Nick DICKENS
Nick DICKENS #1082-1
Male Veteran
04:38:19
04:38:19
Veteran
Male
Sub-Vet Men
Ace Cycles 2
04:38:23
3
20.9 km/h
A
15
1082-2
Jordan TAYLOR
Jordan TAYLOR #1082-2
Male Sub-Vet
04:38:23
04:38:23
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Ace Cycles 2
04:38:23
3
20.9 km/h
A
16
1307-1
William KLOKIE
William KLOKIE #1307-1
Male Sub-Vet
04:40:28
04:40:28
Sub-Vet
Male
Open Men
HUB Hashtag 2
04:40:33
2
20.8 km/h
A
17
1307-2
Michael GAVRAN
Michael GAVRAN #1307-2
Male U23
04:40:33
04:40:33
U23
Male
Open Men
HUB Hashtag 2
04:40:33
2
20.7 km/h
A
18
1333-1
Titus MWANGI
Titus MWANGI #1333-1
Male Senior
04:41:37
04:41:37
Senior
Male
Open Men
PG Bison Kenya 2
04:41:40
3
20.7 km/h
A
19
1333-2
Ephantus GICHERU
Ephantus GICHERU #1333-2
Male Sub-Vet
04:41:40
04:41:40
Sub-Vet
Male
Open Men
PG Bison Kenya 2
04:41:40
3
20.7 km/h
A
20
1652-1
Alex KOIKAI
Alex KOIKAI #1652-1
Male Sub-Vet
04:44:04
04:44:04
Sub-Vet
Male
Solo Men
Solo Alex Koikai
04:44:04
3
20.5 km/h
A
21
1675-1
Etnard LOUW
Etnard LOUW #1675-1
Male Sub-Vet
04:45:37
04:45:37
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Team Corne Etnard
04:45:37
4
20.4 km/h
A
22
1674-1
Corne BARNARD
Corne BARNARD #1674-1
Male Veteran
04:45:37
04:45:37
Veteran
Male
Sub-Vet Men
Team Corne Etnard
04:45:37
4
20.4 km/h
A
23
1129-1
Martin PRINSLOO
Martin PRINSLOO #1129-1
Male Master
04:47:01
04:47:01
Master
Male
20.3 km/h
C
24
1171-2
Mauritz FALING
Mauritz FALING #1171-2
Male Master
04:47:02
04:47:02
Master
Male
20.3 km/h
C
25
1396-1
Jaco VAN VUUREN
Jaco VAN VUUREN #1396-1
Male Veteran
04:47:06
04:47:06
Veteran
Male
Veteran Men
KAPSAFRIPOL25-Buffalo-Polly
04:47:08
2
20.3 km/h
A
26
1396-2
Ernie VAN DEVENTER
Ernie VAN DEVENTER #1396-2
Male Veteran
04:47:08
04:47:08
Veteran
Male
Veteran Men
KAPSAFRIPOL25-Buffalo-Polly
04:47:08
2
20.3 km/h
A
27
1132-2
Graham SAVAGE
Graham SAVAGE #1132-2
Male Sub-Vet
04:47:28
04:47:28
Sub-Vet
Buffalo Solo
Male
Solo Men
Solo Graham Savage
04:47:28
4
20.2 km/h
A
28
1132-1
Kyle DODD
Kyle DODD #1132-1
Male Senior
04:47:46
04:47:46
Senior
Male
Solo Men
Solo Kyle Dodd
04:47:46
5
20.2 km/h
A
29
1384-1
Franscois MULOCK-HOUWER
Franscois MULOCK-HOUWER #1384-1
Male Sub-Vet
04:48:56
04:48:56
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
The ATS
04:48:57
5
20.1 km/h
A
30
1384-2
Louis PIETERS
Louis PIETERS #1384-2
Male Sub-Vet
04:48:57
04:48:57
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
The ATS
04:48:57
5
20.1 km/h
A
31
1019-1
Adam WOOLDRIDGE
Adam WOOLDRIDGE #1019-1
Male Veteran
04:51:15
04:51:15
Veteran
Male
Veteran Men
Never say never
04:51:18
3
20.0 km/h
B
32
1019-2
Steven HIRST
Steven HIRST #1019-2
Male Master
04:51:18
04:51:18
Master
Male
Veteran Men
Never say never
04:51:18
3
20.0 km/h
B
33
1424-2
Wilma BOSHOFF
Wilma BOSHOFF #1424-2
Female E-Bike
04:54:16
04:54:16
E-Bike
Female
E-Bike Team
Coimbra
04:54:20
1
19.8 km/h
A
34
1095-1
Lyle POULTER
Lyle POULTER #1095-1
Male Sub-Vet
04:54:20
04:54:20
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Hoorah Hooligans
04:54:22
6
19.8 km/h
A
35
1424-1
Vickus BOSHOFF
Vickus BOSHOFF #1424-1
Male E-Bike
04:54:20
04:54:20
E-Bike
Male
E-Bike Team
Coimbra
04:54:20
1
19.8 km/h
A
36
1095-2
Robert BRIGGS
Robert BRIGGS #1095-2
Male Veteran
04:54:22
04:54:22
Veteran
Male
Sub-Vet Men
Hoorah Hooligans
04:54:22
6
19.8 km/h
A
37
1437-1
Ryan HARBORTH
Ryan HARBORTH #1437-1
Male Sub-Vet
04:55:15
04:55:15
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
hansgrohe-04
04:55:16
7
19.7 km/h
A
38
1437-2
Mike GERHARDT
Mike GERHARDT #1437-2
Male Sub-Vet
04:55:16
04:55:16
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
hansgrohe-04
04:55:16
7
19.7 km/h
A
39
1093-1
Nika DUFFIN
Nika DUFFIN #1093-1
Male U23
04:56:13
04:56:13
U23
Buffalo Team
Male
Open Men
The Bigdogs
04:56:14
4
19.6 km/h
A
40
1093-2
Jason DUFFIN
Jason DUFFIN #1093-2
Male Master
04:56:14
04:56:14
Master
Buffalo Team
Male
Open Men
The Bigdogs
04:56:14
4
19.6 km/h
A
41
1397-2
Sean VAN ZYL
Sean VAN ZYL #1397-2
Male Veteran
04:56:34
04:56:34
Veteran
Male
Veteran Men
SG001
04:56:35
4
19.6 km/h
A
42
1397-1
Barend VAN HEERDEN
Barend VAN HEERDEN #1397-1
Male Veteran
04:56:35
04:56:35
Veteran
Male
Veteran Men
SG001
04:56:35
4
19.6 km/h
A
43
1118-1
Chris RILEU
Chris RILEU #1118-1
Male Sub-Vet
05:00:36
05:00:36
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Hashtag 4Eddie
05:00:38
8
19.4 km/h
A
44
1118-2
Stuart FORBES
Stuart FORBES #1118-2
Male Sub-Vet
05:00:38
05:00:38
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Hashtag 4Eddie
05:00:38
8
19.4 km/h
A
45
1423-1
Lukas VAN DER WESTHUIZEN
Lukas VAN DER WESTHUIZEN #1423-1
Male Sub-Vet
05:00:43
05:00:43
Sub-Vet
Male
Sub-Vet Men
Team VDW
05:00:43
9
19.4 km/h
A
46
1423-2
Leon VAN DER WESTHUIZEN
Leon VAN DER WESTHUIZEN #1423-2
Male Veteran
05:00:43
05:00:43
Veteran
Male
Sub-Vet Men
Team VDW
05:00:43
9
19.4 km/h
A
47
1332-2
Stefano MOCCIA
Stefano MOCCIA #1332-2
Male Master
05:02:22
05:02:22
Master
Speedy Siblings
Male
Master Men
Federico Moccia
05:02:24
1
19.2 km/h
B
48
1332-1
Federico MOCCIA
Federico MOCCIA #1332-1
Male Master
05:02:24
05:02:24
Master
Speedy Siblings
Male
Master Men
Federico Moccia
05:02:24
1
19.2 km/h
B
49
1374-2
Matthew MYBURGH
Matthew MYBURGH #1374-2
Male Veteran
05:02:51
05:02:51
Veteran
Male
Veteran Men
The Hatchery
05:02:52
5
19.2 km/h
B
50
1374-1
Henrico ERASMUS
Henrico ERASMUS #1374-1
Male Veteran
05:02:52
05:02:52
Veteran
Male
Veteran Men
The Hatchery
05:02:52
5
19.2 km/h
B
[1]
2
3
4
5
6
7
...
17
18
19
20
Page 1 of 20 (959 items)
© 2023