Sani2C RACE
18/05/2019
Results
Teams
Details
Links
Race Website
 
Contact
 
Home
Stage 1
Stage 2
Stage 3
General Classification
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Favourites
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Category
Gender
Team Type
Team
Team Result
Team Pos
Buffalo
Stage 1
Stage 2
Stage 3
116
2153-2
Robert SAUNDERS
Robert SAUNDERS #2153-2
Male Veteran
11:55:47
11:55:47
Veteran
Male
Vet Men
FLASH HARRY
11:55:47
18
03:41:59
04:38:12
03:35:35
Remove From Favourites
   
Detailed Results
Split
Time
Accumulative Positions (from start)
Split Positions (from prev. split or leg)
From Start
Prev Leg
Prev Split
Time of Day
Overall
Category
Gender
Overall
Category
Gender
Stage 1
03:41:59
03:41:59
03:41:59
03:41:59
106
35
96
104
33
94
Stage 2
08:20:12
04:38:12
04:38:12
08:20:12
114
33
101
114
32
102
Stage 3
11:55:47
03:35:35
03:35:35
11:55:47
125
36
112
140
45
127
[1]
2
3
4
5
6
7
...
16
17
18
19
Page 1 of 19 (927 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Category
Gender
Team Type
Team
Team Result
Team Pos
Buffalo
Stage 1
Stage 2
Stage 3
1
2400-2
Matthys BEUKES
Matthys BEUKES #2400-2
Male Senior
08:48:41
08:48:41
Senior
Male
Mens Team
PYGA EURO STEEL
08:48:44
1
02:49:57
03:18:26
02:40:17
2
2400-1
Philip BUYS
Philip BUYS #2400-1
Male Senior
08:48:44
08:48:44
Senior
Male
Mens Team
PYGA EURO STEEL
08:48:44
1
02:49:58
03:18:27
02:40:19
3
2388-1
Matthew BEERS
Matthew BEERS #2388-1
Male Senior
08:53:05
08:53:05
Senior
Male
Mens Team
NAD MTB
08:53:09
2
02:50:17
03:22:55
02:39:53
4
2388-2
Staurt MARAIS
Staurt MARAIS #2388-2
Male Senior
08:53:09
08:53:09
Senior
Male
Mens Team
NAD MTB
08:53:09
2
02:50:17
03:22:55
02:39:57
5
2410-1
Arno DU TOIT
Arno DU TOIT #2410-1
Male Senior
08:56:41
08:56:41
Senior
Male
Mens Team
TEAM DSV PRO CYCLING
08:56:42
3
02:49:57
03:21:35
02:45:09
6
2410-2
Gert HEYNS
Gert HEYNS #2410-2
Male Senior
08:56:42
08:56:42
Senior
Male
Mens Team
TEAM DSV PRO CYCLING
08:56:42
3
02:49:57
03:21:35
02:45:09
7
2399-1
Pieter DU TOIT
Pieter DU TOIT #2399-1
Male U23
09:03:16
09:03:16
U23
Male
Mens Team
PYGA EURO STEEL 2
09:03:18
4
02:51:04
03:32:17
02:39:54
8
2399-2
Phillimon SEBONA
Phillimon SEBONA #2399-2
Male Senior
09:03:18
09:03:18
Senior
Male
Mens Team
PYGA EURO STEEL 2
09:03:18
4
02:51:05
03:32:18
02:39:55
9
2448-1
Nicol CARSTENS
Nicol CARSTENS #2448-1
Male Senior
09:14:53
09:14:53
Senior
Male
Mens Team
IMBUKO GIANT PRO CYCLING
09:14:56
5
02:52:45
03:27:37
02:54:30
10
2448-2
Marco JOUBERT
Marco JOUBERT #2448-2
Male U23
09:14:56
09:14:56
U23
Male
Mens Team
IMBUKO GIANT PRO CYCLING
09:14:56
5
02:52:46
03:27:37
02:54:32
11
2262-1
Anthony Derrin SMITH
Anthony Derrin SMITH #2262-1
Male Senior
09:31:54
09:31:54
Senior
Male
Mens Team
DORMAKABA MENS
09:31:57
6
03:01:35
03:37:18
02:53:00
12
2262-2
Michael POSTHUMUS
Michael POSTHUMUS #2262-2
Male Senior
09:31:56
09:31:56
Senior
Male
Mens Team
DORMAKABA MENS
09:31:57
6
03:01:36
03:37:18
02:53:01
13
2037-2
Luke EVANS
Luke EVANS #2037-2
Male Senior
09:36:06
09:36:06
Senior
Male
Mens Team
TEAM FIRST ASCENT
09:36:08
7
02:58:58
03:42:57
02:54:10
14
2037-1
Alexander ROHRER
Alexander ROHRER #2037-1
Male Senior
09:36:08
09:36:08
Senior
Male
Mens Team
TEAM FIRST ASCENT
09:36:08
7
02:58:59
03:42:59
02:54:10
15
2197-1
David COOKE
David COOKE #2197-1
Male Veteran
09:37:21
09:37:21
Veteran
Male
Vet Men
SAI COM
09:37:31
1
02:59:56
03:40:02
02:57:21
16
2197-2
Andrew MCLEAN
Andrew MCLEAN #2197-2
Male Master
09:37:31
09:37:31
Master
Male
Vet Men
SAI COM
09:37:31
1
02:59:56
03:40:03
02:57:31
17
2398-1
Warren PRICE
Warren PRICE #2398-1
Male Veteran
09:40:40
09:40:40
Veteran
Male
Vet Men
BLUFF MEAT SUPPLY
03:07:49
03:39:26
02:53:24
18
2434-2
Andrew Mark JOHNSON
Andrew Mark JOHNSON #2434-2
Male Veteran
09:47:00
09:47:00
Veteran
Male
Vet Men
HONEY BADGERS 2
09:47:01
2
03:00:47
03:48:50
02:57:23
19
2434-1
Andrew CAIRNS
Andrew CAIRNS #2434-1
Male Veteran
09:47:00
09:47:00
Veteran
Male
Vet Men
HONEY BADGERS 2
09:47:01
2
03:00:47
03:48:50
02:57:22
20
2421-2
Cp VAN WYK
Cp VAN WYK #2421-2
Male Senior
09:56:40
09:56:40
Senior
Male
Mens Team
DORMAKABA-INSECT SCIENCE
09:56:54
8
03:06:19
03:52:55
02:57:25
21
2421-1
Matthew STAMATIS
Matthew STAMATIS #2421-1
Male Senior
09:56:53
09:56:53
Senior
Male
Mens Team
DORMAKABA-INSECT SCIENCE
09:56:54
8
03:06:19
03:52:56
02:57:38
22
2152-1
Hendrik BESTER
Hendrik BESTER #2152-1
Male Veteran
10:02:31
10:02:31
Veteran
Male
Vet Men
STEFFANUTI STOCKS
10:02:32
3
03:07:29
03:53:12
03:01:49
23
2152-2
Burger BESTER
Burger BESTER #2152-2
Male Veteran
10:02:32
10:02:32
Veteran
Male
Vet Men
STEFFANUTI STOCKS
10:02:32
3
03:07:30
03:53:13
03:01:49
24
2196-1
Nic WHITE
Nic WHITE #2196-1
Male Veteran
10:08:34
10:08:34
Veteran
Male
Vet Men
WHITE INC.
10:08:36
4
03:11:24
03:51:34
03:05:35
25
2196-2
Sean HENDERSON
Sean HENDERSON #2196-2
Male Veteran
10:08:36
10:08:36
Veteran
Male
Vet Men
WHITE INC.
10:08:36
4
03:11:24
03:51:36
03:05:35
26
2461-1
Robyn DE GROOT
Robyn DE GROOT #2461-1
Female Senior
10:13:50
10:13:50
Senior
Female
Womens Team
DORMAKABA
10:13:55
1
03:12:54
03:56:49
03:04:07
27
2461-2
Samantha SANDERS
Samantha SANDERS #2461-2
Female Senior
10:13:55
10:13:55
Senior
Female
Womens Team
DORMAKABA
10:13:55
1
03:12:54
03:56:50
03:04:11
28
2096-2
Sarah HILL
Sarah HILL #2096-2
Female Senior
10:17:49
10:17:49
Senior
Female
Womens Team
GALILEO RISK
10:17:53
2
03:16:57
03:56:43
03:04:08
29
2096-1
Theresa RALPH
Theresa RALPH #2096-1
Female Veteran
10:17:53
10:17:53
Veteran
Female
Womens Team
GALILEO RISK
10:17:53
2
03:16:58
03:56:44
03:04:10
30
2297-2
Rickus JOOSTE
Rickus JOOSTE #2297-2
Male Senior
10:22:51
10:22:51
Senior
Male
Mens Team
TEAM CHEP
10:22:56
9
03:12:28
04:05:57
03:04:26
31
2297-1
James LENNARD
James LENNARD #2297-1
Male Senior
10:22:56
10:22:56
Senior
Male
Mens Team
TEAM CHEP
10:22:56
9
03:12:29
04:05:57
03:04:29
32
2441-2
Luke CHAMBERS
Luke CHAMBERS #2441-2
Male Senior
10:31:38
10:31:38
Senior
Male
Mens Team
BLUFF MEAT SUPPLY 1
10:48:16
13
03:14:45
04:19:13
02:57:40
33
2403-1
Igna DE VILLIERS
Igna DE VILLIERS #2403-1
Male Veteran
10:33:07
10:33:07
Veteran
Male
Vet Men
BIG BOX 03
10:33:10
5
03:06:25
04:27:07
02:59:35
34
2403-2
Fanie VENTER
Fanie VENTER #2403-2
Male Veteran
10:33:07
10:33:07
Veteran
Male
Vet Men
BIG BOX 03
10:33:10
5
03:06:25
04:27:04
02:59:37
35
2175-1
Dale BATES
Dale BATES #2175-1
Male Senior
10:34:38
10:34:38
Senior
Male
Mens Team
THE MUD SQUAD
10:34:41
10
03:19:56
04:07:59
03:06:42
36
2175-2
Warren HAUSER
Warren HAUSER #2175-2
Male Senior
10:34:39
10:34:39
Senior
Male
Mens Team
THE MUD SQUAD
10:34:41
10
03:19:57
04:07:57
03:06:44
37
2386-2
Joanna VAN DE WINKEL
Joanna VAN DE WINKEL #2386-2
Female Senior
10:37:48
10:37:48
Senior
Female
Mixed Team
CYCLE NATION - SANDTON CITY
10:37:49
1
03:18:22
04:04:29
03:14:56
38
2386-1
Tijl VAN DE WINKEL
Tijl VAN DE WINKEL #2386-1
Male Veteran
10:37:49
10:37:49
Veteran
Male
Mixed Team
CYCLE NATION - SANDTON CITY
10:37:49
1
03:18:22
04:04:30
03:14:56
39
2395-2
Fred BUTER
Fred BUTER #2395-2
Male Master
10:39:04
10:39:04
Master
Male
Master Men
HUMANKIND MASTERS
10:39:05
1
03:20:41
03:59:47
03:18:34
40
2395-1
Deon KRUGER
Deon KRUGER #2395-1
Male Master
10:39:04
10:39:04
Master
Male
Master Men
HUMANKIND MASTERS
10:39:05
1
03:20:40
03:59:49
03:18:34
41
2376-2
Robert PEARSE
Robert PEARSE #2376-2
Male Senior
10:39:17
10:39:17
Senior
Male
Mens Team
NEUROLEADERSHIP INSTITUTE
10:39:24
11
03:21:23
04:00:23
03:17:30
42
2376-1
Craig DENBURY
Craig DENBURY #2376-1
Male Senior
10:39:23
10:39:23
Senior
Male
Mens Team
NEUROLEADERSHIP INSTITUTE
10:39:24
11
03:21:30
04:00:22
03:17:30
43
2165-1
Tristan KEELEY
Tristan KEELEY #2165-1
Male Senior
10:41:06
10:41:06
Senior
Male
Mens Team
NIGHT RIDERS
10:41:07
12
03:19:20
04:10:59
03:10:46
44
2165-2
Ulrich ROUX
Ulrich ROUX #2165-2
Male Senior
10:41:07
10:41:07
Senior
Male
Mens Team
NIGHT RIDERS
10:41:07
12
03:19:21
04:11:00
03:10:46
45
2027-1
Trevor CASE
Trevor CASE #2027-1
Male Veteran
10:46:14
10:46:14
Veteran
Male
Vet Men
ACCIDENTANGELS
10:46:20
6
Buffalo
03:24:18
04:10:58
03:10:58
46
2027-2
Murray BROWN
Murray BROWN #2027-2
Male Veteran
10:46:20
10:46:20
Veteran
Male
Vet Men
ACCIDENTANGELS
10:46:20
6
Buffalo
03:24:18
04:11:02
03:10:59
47
2441-1
Cayde Aaron MULDOON
Cayde Aaron MULDOON #2441-1
Male U23
10:48:16
10:48:16
U23
Male
Mens Team
BLUFF MEAT SUPPLY 1
10:48:16
13
03:14:45
04:19:16
03:14:14
48
2178-1
Frank SCHMAEHLING
Frank SCHMAEHLING #2178-1
Male Veteran
10:50:52
10:50:52
Veteran
Male
Vet Men
EPIC FIGHTERS
10:50:55
7
03:25:31
04:10:17
03:15:03
49
2178-2
Felix PRINZ
Felix PRINZ #2178-2
Male Master
10:50:55
10:50:55
Master
Male
Vet Men
EPIC FIGHTERS
10:50:55
7
03:25:33
04:10:18
03:15:03
50
2417-2
Martin VAN DER WESTHUIZEN
Martin VAN DER WESTHUIZEN #2417-2
Male Senior
10:51:31
10:51:31
Senior
Male
Mixed Team
RYDER INNOVATION
10:51:31
2
03:23:42
04:11:35
03:16:13
[1]
2
3
4
5
6
7
...
16
17
18
19
Page 1 of 19 (927 items)
© 2023