Century City Express
03/03/2018
Results
Details
Links
Race Website
 
Contact
 
Home
10km
5km
10km Marshal
5km Marshal
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
[4]
5
6
7
...
60
61
62
63
Page 4 of 63 (3113 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Club
Pace
6km spotter
468
2673
Ayabonga SIYO
Ayabonga SIYO #2673
Male Junior
00:53:41
00:53:41
13
(379)
Junior
13
Male
379
5:22 min/km
00:30:27
72
2584
Theodore HILL
Theodore HILL #2584
Male 40-49
00:41:46
00:41:46
13
(64)
40-49
13
Male
64
EDGEMEAD RUNNING CLUB
4:10 min/km
00:24:33
639
2312
Carolyn ELLIOTT
Carolyn ELLIOTT #2312
Female 50-59
00:56:25
00:56:25
13
(147)
50-59
13
Female
147
CELTIC HARRIERS
5:38 min/km
00:33:06
513
2377
Mervyn MATALIE
Mervyn MATALIE #2377
Male 60-69
00:54:25
00:54:25
13
(414)
60-69
13
Male
414
LION OF AFRICA ITHEKO ATHLETIC CLUB
5:26 min/km
00:32:15
648
2383
Michael PATERSON
Michael PATERSON #2383
Male 60-69
00:56:30
00:56:30
14
(500)
60-69
14
Male
500
WEST COAST ATHLETICS CLUB
5:39 min/km
557
2565
Ayabukwa MBEKENI
Ayabukwa MBEKENI #2565
Male Junior
00:55:03
00:55:03
14
(440)
Junior
14
Male
440
5:30 min/km
00:33:38
1300
2153
Nesa SALIE
Nesa SALIE #2153
Female 60-69
01:04:47
01:04:47
14
(477)
60-69
14
Female
477
ARD ATHLETIC CLUB
6:28 min/km
00:36:50
660
1997
Stephanie BELLINGER
Stephanie BELLINGER #1997
Female 50-59
00:56:37
00:56:37
14
(155)
50-59
14
Female
155
ATLANTIC ATHLETICS CLUB
5:39 min/km
00:33:30
234
1707
Shahmie ISMAIL
Shahmie ISMAIL #1707
Male 50-59
00:48:21
00:48:21
14
(200)
50-59
14
Male
200
TOPFORM ATHLETIC CLUB
4:50 min/km
00:28:36
395
1448
Rushdah TREGONNING
Rushdah TREGONNING #1448
Female 40-49
00:52:27
00:52:27
14
(67)
40-49
14
Female
67
HEWAT ATHLETIC CLUB
5:14 min/km
00:32:15
169
1392
Marta JEKOT
Marta JEKOT #1392
Female Senior
00:46:37
00:46:37
14
(25)
Senior
14
Female
25
4:39 min/km
00:27:32
84
497
Hein BRUINERS
Hein BRUINERS #497
Male 40-49
00:42:44
00:42:44
14
(72)
40-49
14
Male
72
METROPOLITAN ATHLETIC CLUB
4:16 min/km
00:25:17
2469
150
Mike STEWART
Mike STEWART #150
Male 70+
01:26:21
01:26:21
14
(1184)
70+
14
Male
1184
K-WAY VOB ATHLETIC CLUB
8:38 min/km
00:50:49
22
392
Ben KOOYMAN
Ben KOOYMAN #392
Male Senior
00:37:03
00:37:03
14
(21)
Senior
14
Male
21
CELTIC HARRIERS
3:42 min/km
00:21:37
401
301
Shelley WHIFFLER
Shelley WHIFFLER #301
Female 40-49
00:52:30
00:52:30
15
(69)
40-49
15
Female
69
5:15 min/km
00:30:58
626
1533
Unathi NCIPA
Unathi NCIPA #1533
Male Junior
00:56:12
00:56:12
15
(484)
Junior
15
Male
484
RCS GUGULETU ATHLETIC CLUB
5:37 min/km
00:32:41
170
1525
Coceka QOMIYANA
Coceka QOMIYANA #1525
Female Senior
00:46:38
00:46:38
15
(26)
Senior
15
Female
26
RCS GUGULETU ATHLETIC CLUB
4:39 min/km
00:27:19
661
1568
Sean MCCORMACK
Sean MCCORMACK #1568
Male 60-69
00:56:38
00:56:38
15
(506)
60-69
15
Male
506
EDGEMEAD RUNNING CLUB
5:39 min/km
00:33:39
694
1960
Maria MURRAY
Maria MURRAY #1960
Female 50-59
00:57:01
00:57:01
15
(169)
50-59
15
Female
169
CHAELI SPORTS AND RECREATION
5:42 min/km
00:34:25
237
1928
Saleem GAMZA
Saleem GAMZA #1928
Male 50-59
00:48:28
00:48:28
15
(202)
50-59
15
Male
202
OMMIEDRAAI FRIENDS ATHLETIC CLUB
4:50 min/km
00:28:43
95
2160
Kanakana MUSHANGANYISI
Kanakana MUSHANGANYISI #2160
Male 40-49
00:43:33
00:43:33
15
(80)
40-49
15
Male
80
PINELANDS ATHLETICS CLUB
4:21 min/km
1396
2313
Joanne VAN DER VALK
Joanne VAN DER VALK #2313
Female 60-69
01:05:54
01:05:54
15
(526)
60-69
15
Female
526
CELTIC HARRIERS
6:35 min/km
00:40:15
24
2822
Thembekile KEBENI
Thembekile KEBENI #2822
Male Senior
00:37:38
00:37:38
15
(22)
Senior
15
Male
22
KHAYELITSHA ATHLETIC CLUB
3:45 min/km
00:21:34
2503
2838
Selwyn TESSEL
Selwyn TESSEL #2838
Male 70+
01:27:21
01:27:21
15
(1191)
70+
15
Male
1191
ATLANTIC ATHLETICS CLUB
8:44 min/km
00:52:46
761
2759
Kamva DYOSI
Kamva DYOSI #2759
Male Junior
00:58:05
00:58:05
16
(563)
Junior
16
Male
563
5:48 min/km
185
2234
Casey DE LANGEN
Casey DE LANGEN #2234
Female Senior
00:47:14
00:47:14
16
(28)
Senior
16
Female
28
4:43 min/km
99
2537
Sebenzile TAFENI
Sebenzile TAFENI #2537
Male 40-49
00:43:40
00:43:40
16
(84)
40-49
16
Male
84
K-WAY VOB ATHLETIC CLUB
4:22 min/km
00:25:01
2653
2508
David WINGRIN
David WINGRIN #2508
Male 70+
01:39:48
01:39:48
16
(1223)
70+
16
Male
1223
HELDERBERG HARRIERS
9:58 min/km
00:58:19
680
2617
Brian PATRICK
Brian PATRICK #2617
Male 60-69
00:56:50
00:56:50
16
(516)
60-69
16
Male
516
TYGERBERG ATHLETIC CLUB
5:41 min/km
00:33:41
402
1739
Sonet SOOTHILL
Sonet SOOTHILL #1739
Female 40-49
00:52:31
00:52:31
16
(70)
40-49
16
Female
70
5:15 min/km
00:31:01
25
1166
Darren KELLY
Darren KELLY #1166
Male Senior
00:37:40
00:37:40
16
(23)
Senior
16
Male
23
EDGEMEAD RUNNING CLUB
3:46 min/km
00:22:08
1572
1212
Lynda FILLMORE
Lynda FILLMORE #1212
Female 60-69
01:08:16
01:08:16
16
(642)
60-69
16
Female
642
EDGEMEAD RUNNING CLUB
6:49 min/km
00:40:04
245
608
Ivan HULL
Ivan HULL #608
Male 50-59
00:48:40
00:48:40
16
(209)
50-59
16
Male
209
4:52 min/km
00:29:15
704
983
Retha GELDENHUYS
Retha GELDENHUYS #983
Female 50-59
00:57:10
00:57:10
16
(174)
50-59
16
Female
174
CAPE MULTISPORT CLUB
5:43 min/km
00:35:08
407
685
Chantall JOHNSTON
Chantall JOHNSTON #685
Female 40-49
00:52:34
00:52:34
17
(71)
40-49
17
Female
71
EDGEMEAD RUNNING CLUB
5:15 min/km
00:30:38
783
598
Retha VAN SCHALKWYK
Retha VAN SCHALKWYK #598
Female 50-59
00:58:21
00:58:21
17
(208)
50-59
17
Female
208
5:50 min/km
00:34:24
196
234
Sebnem ER
Sebnem ER #234
Female Senior
00:47:38
00:47:38
17
(30)
Senior
17
Female
30
ATLANTIC TRIATHLON CLUB
4:45 min/km
682
440
Rob MCDONALD
Rob MCDONALD #440
Male 60-69
00:56:51
00:56:51
17
(517)
60-69
17
Male
517
WILD RUNNER ATHLETIC CLUB
5:41 min/km
00:35:14
2690
1265
Arthur DAKERS
Arthur DAKERS #1265
Male 70+
01:46:58
01:46:58
17
(1229)
70+
17
Male
1229
HELDERBERG HARRIERS
10:41 min/km
01:04:40
100
1094
Peter PHILLIPS
Peter PHILLIPS #1094
Male 40-49
00:43:46
00:43:46
17
(85)
40-49
17
Male
85
CAPE MULTISPORT CLUB
4:22 min/km
00:25:27
1623
1512
Theresa JORDAAN
Theresa JORDAAN #1512
Female 60-69
01:08:59
01:08:59
17
(677)
60-69
17
Female
677
K-WAY VOB ATHLETIC CLUB
6:53 min/km
00:40:05
26
1370
Terence SAMUELSON
Terence SAMUELSON #1370
Male Senior
00:37:46
00:37:46
17
(24)
Senior
17
Male
24
KUILSRIVER RUNNERS CLUB
3:46 min/km
00:22:01
274
2705
Herman GROBBELAAR
Herman GROBBELAAR #2705
Male 50-59
00:49:18
00:49:18
17
(232)
50-59
17
Male
232
4:55 min/km
768
2836
Sheldon BOOTH
Sheldon BOOTH #2836
Male Junior
00:58:09
00:58:09
17
(567)
Junior
17
Male
567
5:48 min/km
00:36:00
684
2848
Cecil ERASMUS
Cecil ERASMUS #2848
Male 60-69
00:56:52
00:56:52
18
(519)
60-69
18
Male
519
TYGERBERG ATHLETIC CLUB
5:41 min/km
1670
2201
Norma DAVISON
Norma DAVISON #2201
Female 60-69
01:09:36
01:09:36
18
(699)
60-69
18
Female
699
RUN WALK FOR LIFE WESTERN PROVINCE
6:57 min/km
00:41:20
109
2354
Youssef KANOUNI
Youssef KANOUNI #2354
Male 40-49
00:43:58
00:43:58
18
(94)
40-49
18
Male
94
CENTRAL ATHLETIC CLUB
4:23 min/km
771
1509
Nathan MICHELL
Nathan MICHELL #1509
Male Junior
00:58:12
00:58:12
18
(569)
Junior
18
Male
569
5:49 min/km
284
1493
Reganald CROWSTER
Reganald CROWSTER #1493
Male 50-59
00:49:34
00:49:34
18
(241)
50-59
18
Male
241
TYGERBERG ATHLETIC CLUB
4:57 min/km
00:29:16
806
1046
Rosa WILLIAMS
Rosa WILLIAMS #1046
Female 50-59
00:58:39
00:58:39
18
(219)
50-59
18
Female
219
OMMIEDRAAI FRIENDS ATHLETIC CLUB
5:51 min/km
00:34:30
1
2
3
[4]
5
6
7
...
60
61
62
63
Page 4 of 63 (3113 items)
© 2023