Woolworths Trust Charity Triathlon
02/12/2017
Results
Details
 
Contact
 
Home
Long Tri
Short Tri
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Please note: These are results are provisional.
[1]
2
3
4
Page 1 of 4 (168 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Swim
Cycle
Run
8
151
Team BEAUTY AND THE BEAST
Team BEAUTY AND THE BEAST #151
Mixed Team of 3
02:37:37
02:37:37
1
(1)
Team of 3
1
Mixed
1
00:17:02
01:19:21
01:01:12
12
161
Team IMPERIAL FNF LADIES
Team IMPERIAL FNF LADIES #161
Female Team of 3
02:50:10
02:50:10
1
(1)
Team of 3
1
Female
1
00:13:02
01:29:18
01:07:49
1
48
Dean HOPF
Dean HOPF #48
Male All Ages
02:24:44
02:24:44
1
(1)
All Ages
1
Male
1
00:12:40
01:21:00
00:51:03
2
40
Jurie Norval GELDENHUYS
Jurie Norval GELDENHUYS #40
Male All Ages
02:25:30
02:25:30
2
(2)
All Ages
2
Male
2
02:25:30
16
158
Team FLT
Team FLT #158
Mixed Team of 3
02:54:50
02:54:50
2
(2)
Team of 3
2
Mixed
2
00:19:51
01:40:56
00:54:03
17
184
Team CLEMENGOLD
Team CLEMENGOLD #184
Female Team of 3
02:55:40
02:55:40
2
(2)
Team of 3
2
Female
2
00:16:44
01:42:06
00:56:49
3
90
Vernon VISSER
Vernon VISSER #90
Male All Ages
02:26:17
02:26:17
3
(3)
All Ages
3
Male
3
00:13:00
01:21:23
00:51:53
18
130
Tanya RABIE
Tanya RABIE #130
Female All Ages
02:56:22
02:56:22
1
(3)
All Ages
1
Female
3
00:18:36
01:35:49
01:01:56
24
157
Team ERNIE ELS WINES
Team ERNIE ELS WINES #157
Mixed Team of 3
03:00:57
03:00:57
3
(3)
Team of 3
3
Mixed
3
00:19:52
01:43:39
00:57:25
38
172
Team TEAM 1
Team TEAM 1 #172
Mixed Team of 3
03:12:29
03:12:29
4
(4)
Team of 3
4
Mixed
4
00:22:02
01:37:05
01:13:21
4
53
Dylan JANOS
Dylan JANOS #53
Male All Ages
02:26:34
02:26:34
4
(4)
All Ages
4
Male
4
00:11:43
01:18:27
00:56:23
40
137
Renscha VAN HEERDEN
Renscha VAN HEERDEN #137
Female All Ages
03:12:56
03:12:56
2
(4)
All Ages
2
Female
4
00:20:43
01:51:09
01:01:02
43
117
Lizl HOBON
Lizl HOBON #117
Female All Ages
03:14:11
03:14:11
3
(5)
All Ages
3
Female
5
00:20:09
01:48:26
01:05:35
5
85
Gary THOMAS
Gary THOMAS #85
Male All Ages
02:34:22
02:34:22
5
(5)
All Ages
5
Male
5
00:14:28
02:34:22
41
179
Team WW PRODUCE
Team WW PRODUCE #179
Mixed Team of 3
03:13:06
03:13:06
5
(5)
Team of 3
5
Mixed
5
00:17:38
01:45:33
01:09:54
42
176
Team V.2POINTOH
Team V.2POINTOH #176
Mixed Team of 3
03:13:24
03:13:24
6
(6)
Team of 3
6
Mixed
6
00:22:17
01:56:32
00:54:35
53
138
Elma VAN NOORDWYK
Elma VAN NOORDWYK #138
Female All Ages
03:18:30
03:18:30
4
(6)
All Ages
4
Female
6
00:18:41
01:49:37
01:10:10
6
86
Dewald VAN DEN BERG
Dewald VAN DEN BERG #86
Male All Ages
02:35:35
02:35:35
6
(6)
All Ages
6
Male
6
00:16:03
01:27:06
00:52:25
7
36
Ralf FLETCHER
Ralf FLETCHER #36
Male All Ages
02:37:28
02:37:28
7
(7)
All Ages
7
Male
7
00:14:31
01:24:59
00:57:57
56
175
Team TRI TAGGER
Team TRI TAGGER #175
Female Team of 3
03:20:05
03:20:05
3
(7)
Team of 3
3
Female
7
00:20:07
01:46:06
01:13:51
46
156
Team DIEMERSDAL
Team DIEMERSDAL #156
Mixed Team of 3
03:14:53
03:14:53
7
(7)
Team of 3
7
Mixed
7
00:18:25
01:42:44
01:13:44
47
152
Team BOKSBURG TEAM
Team BOKSBURG TEAM #152
Mixed Team of 3
03:15:37
03:15:37
8
(8)
Team of 3
8
Mixed
8
03:15:37
60
106
Jessica CLOETE
Jessica CLOETE #106
Female All Ages
03:22:57
03:22:57
5
(8)
All Ages
5
Female
8
00:17:45
01:56:18
01:08:53
9
64
Sean David Mccarthy MCCARTHY
Sean David Mccarthy MCCARTHY #64
Male All Ages
02:39:47
02:39:47
8
(8)
All Ages
8
Male
8
01:42:22
02:39:47
63
111
Janine FAULMANN
Janine FAULMANN #111
Female All Ages
03:26:08
03:26:08
6
(9)
All Ages
6
Female
9
00:13:23
01:55:30
01:17:14
10
63
Jacques-Pierre MARITZ
Jacques-Pierre MARITZ #63
Male All Ages
02:43:17
02:43:17
9
(9)
All Ages
9
Male
9
00:15:54
01:31:53
00:55:29
49
168
Team POLYOAK 2
Team POLYOAK 2 #168
Mixed Team of 3
03:16:01
03:16:01
9
(9)
Team of 3
9
Mixed
9
00:14:36
02:07:11
00:54:13
58
155
Team CAPE TOWN WARRIORS
Team CAPE TOWN WARRIORS #155
Mixed Team of 3
03:21:33
03:21:33
10
(10)
Team of 3
10
Mixed
10
00:18:33
01:42:34
01:20:24
64
114
Cindy GELDENHUYS
Cindy GELDENHUYS #114
Female All Ages
03:28:29
03:28:29
7
(10)
All Ages
7
Female
10
00:17:58
02:01:21
01:09:10
11
16
Crispin BARRETT
Crispin BARRETT #16
Male All Ages
02:48:37
02:48:37
10
(10)
All Ages
10
Male
10
00:13:26
01:32:08
01:03:02
68
141
Amri WILLIAMSON
Amri WILLIAMSON #141
Female All Ages
03:31:41
03:31:41
8
(11)
All Ages
8
Female
11
00:21:25
03:31:41
62
169
Team POLYOAK 3
Team POLYOAK 3 #169
Mixed Team of 3
03:24:30
03:24:30
11
(11)
Team of 3
11
Mixed
11
00:18:23
01:47:32
01:18:35
13
19
Ruan BRITS
Ruan BRITS #19
Male All Ages
02:50:35
02:50:35
11
(11)
All Ages
11
Male
11
00:16:02
01:32:16
01:02:16
66
164
Team NESTLE
Team NESTLE #164
Mixed Team of 3
03:28:35
03:28:35
12
(12)
Team of 3
12
Mixed
12
00:16:13
02:09:39
01:02:42
79
135
Shannon STUBBS
Shannon STUBBS #135
Female All Ages
03:45:44
03:45:44
9
(12)
All Ages
9
Female
12
00:19:55
02:45:44
00:40:05
14
100
Alec RUST
Alec RUST #100
Male All Ages
02:52:58
02:52:58
12
(12)
All Ages
12
Male
12
00:18:17
01:28:07
01:06:33
69
214
Team BOSBRANDS 1
Team BOSBRANDS 1 #214
Mixed Team of 3
03:34:42
03:34:42
13
(13)
Team of 3
13
Mixed
13
00:14:41
01:50:50
01:29:10
15
30
Ricus DU TOIT
Ricus DU TOIT #30
Male All Ages
02:54:19
02:54:19
13
(13)
All Ages
13
Male
13
00:17:06
01:40:22
00:56:49
82
108
Lynnae ENDERSBY
Lynnae ENDERSBY #108
Female All Ages
03:48:01
03:48:01
10
(13)
All Ages
10
Female
13
00:19:31
02:16:49
01:11:39
19
20
Deon BRUWER
Deon BRUWER #20
Male All Ages
02:56:22
02:56:22
14
(14)
All Ages
14
Male
14
00:17:29
01:37:36
01:01:16
73
153
Team CAMPBELLS
Team CAMPBELLS #153
Mixed Team of 3
03:36:36
03:36:36
14
(14)
Team of 3
14
Mixed
14
00:15:38
02:08:25
01:12:32
93
215
Team KLIP KLOPS
Team KLIP KLOPS #215
Female All Ages
04:07:38
04:07:38
11
(14)
All Ages
11
Female
14
00:21:20
02:29:18
01:16:58
20
183
Team GROOT DRAKENSTEIN2
Team GROOT DRAKENSTEIN2 #183
Male Team of 3
02:56:52
02:56:52
1
(15)
Team of 3
1
Male
15
00:16:03
02:56:52
94
163
Team KLM
Team KLM #163
Female Team of 3
04:08:53
04:08:53
4
(15)
Team of 3
4
Female
15
00:14:30
01:54:45
01:59:38
76
178
Team WW PREPARED
Team WW PREPARED #178
Mixed Team of 3
03:39:25
03:39:25
15
(15)
Team of 3
15
Mixed
15
00:18:27
03:39:25
77
165
Team NIBBLY BITS LONG
Team NIBBLY BITS LONG #165
Mixed Team of 3
03:40:33
03:40:33
16
(16)
Team of 3
16
Mixed
16
00:19:08
01:34:52
01:46:32
96
7
Marli AURET
Marli AURET #7
Female All Ages
04:10:22
04:10:22
12
(16)
All Ages
12
Female
16
00:21:42
02:31:56
01:16:43
21
142
Gareth DRAGT
Gareth DRAGT #142
Male All Ages
02:57:41
02:57:41
15
(16)
All Ages
15
Male
16
00:11:30
01:42:42
01:03:28
81
173
Team TEAM 2
Team TEAM 2 #173
Mixed Team of 3
03:46:09
03:46:09
17
(17)
Team of 3
17
Mixed
17
02:47:57
00:00:00
00:58:12
97
103
Joanna BRADFORD
Joanna BRADFORD #103
Female All Ages
04:14:48
04:14:48
13
(17)
All Ages
13
Female
17
00:15:59
02:40:50
01:17:58
[1]
2
3
4
Page 1 of 4 (168 items)
© 2023