PPS Panorama Tour
28/04/2018
Results
Teams
Details
Links
Race Website
 
Contact
 
Home
Tour Stage 1
Tour Stage 2
Tour Stage 3
Tour Stage 4 Time Trial
Tour GC
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
All genders
Male
Female
All categories
Men
Sub
Vet
Mas
GM
Tan
Wom
Mix
All teams
Afrishore
Albion-KaranBeef
Allen Joss Team
ASG Bestmed Vets
Ballies
BBC
Beauty and the Beast
Bells cycling LGE /lvt
Bells LGE Midas
Bicycle Pilots
Birdie's
Black Power Pedals
BOER en BRIT
Cappuccino Cycling
Chop & Suey
Chothia Brothers
CK 1
Clambering Climbers
Clover Jong Bulle
Clover Ladies
Clover Mix
Cycle Nation - Dormakaba
De Kocks
Delmas Devils
dot dot dot
Dudds & Midge
Edenglen Mixed
Edenglen Toppies
Eish - petada
Enervit #1
Eye of the Child
Flying Pe-Jo
GC LAB
GCB Vryburg
G-Force
Go Getters
GoMor
Grand Canyon
Grumpy & Mrs T
Grumpy and Grumpier
Heavyweights
Hidden Hunger
Inspire
INSPiRE WhiteInc.
Iron Maiden
Johnnie Koen Cycles
Johnnie Koen Cycles Grand Masters
Karan Beef 6
Karan Beef Heneways 1
Karan Beef Heneways 2
Karan Beef Heneways 3
Karan Beef Heneways 4
Karan beef Heneways 5
Knee-Moania
KZN-Teng
Lab Boyz
Lee & Lu
Lets Give It A GO
Lion & Ant
Lowveld Grand Masters
Lycra & Lace
Lynskey Lurkers
M&T
Mag-Fan
Maties
Merlot Pace
Mixed Inspire
Ninja Goats 2.0
Northcliff hills
Nou ja toe
NYPD
OSK-AR
Oupa Isaac
Panoramantics
PCB Pro Team 1
Pedal Crunch
Pirtek
Punkhead in the Flow
R&B
Rothwell International Masters
Salt and Pepper
SANDF
Scrambled Legs
Speedy Bullet
T3 Plastics
Tandem Downhill Junkies
TDS
Team Bert
Team Bikefit Women
Team Bionic
Team Clover Old boys
Team Computer Smith
Team DIY Depot
Team ER
Team Harvey World
Team Heneways.
Team Inspire
Team iRide
Team Life Cycle
Team Neon
Team PRO T Cycles
Team Vbike Valencia
TFO The Fat Ones
The Frenchies
The Sangsters
The Sons of Sloth
The Young and the brave
Token Gestreepte Waaierstert
Tri-Star
TRI-STAR 1
Vaalbos Trust
WattsUp Powerlab
We Buy Waste
Wineos
Wot Wos I Thinking ?
Your-pace-or-mine
Zenex
Zoom
Sort by finish order
Sort by race number
Sort by name
Sort by category
Sort by team
[1]
2
3
4
5
Page 1 of 5 (230 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Gender
Team Type
Team
Team Result
Wave
1
182
Warren Mckay
Warren Mckay #182
Male 
03:31:56
03:31:56
Male
Men
Ninja Goats 2.0
03:31:56
Wave A
2
181
David Humphris
David Humphris #181
Male 
03:31:56
03:31:56
Male
Men
Ninja Goats 2.0
03:31:56
Wave A
3
1062
Thulasizwe Mxenge
Thulasizwe Mxenge #1062
Male 
03:31:59
03:31:59
Male
Men
PCB Pro Team 1
03:32:00
Wave A
4
1061
Tokhozani Mahlangu
Tokhozani Mahlangu #1061
Male 
03:32:00
03:32:00
Male
Men
PCB Pro Team 1
03:32:00
Wave A
5
1021
Johann Naude
Johann Naude #1021
Male 
03:33:00
03:33:00
Male
Vet
ASG Bestmed Vets
03:33:01
Wave A
6
1022
David Labuschagne
David Labuschagne #1022
Male 
03:33:01
03:33:01
Male
Vet
ASG Bestmed Vets
03:33:01
Wave A
7
1101
Trevor Davies
Trevor Davies #1101
Male 
03:33:03
03:33:03
Male
Vet
INSPiRE WhiteInc.
03:33:35
Wave A
8
652
Samuel De Swardt
Samuel De Swardt #652
Male 
03:33:28
03:33:28
Male
Vet
The Young and the brave
03:33:29
Wave A
9
651
Carl Lotter
Carl Lotter #651
Male 
03:33:29
03:33:29
Male
Vet
The Young and the brave
03:33:29
Wave A
10
1102
Nic White
Nic White #1102
Male 
03:33:35
03:33:35
Male
Vet
INSPiRE WhiteInc.
03:33:35
Wave A
11
262
Mike Hewan
Mike Hewan #262
Male 
03:33:54
03:33:54
Male
Sub
Team Inspire
03:33:55
Wave A
12
261
Steve Cooke
Steve Cooke #261
Male 
03:33:55
03:33:55
Male
Sub
Team Inspire
03:33:55
Wave A
13
512
Heine Engelbrecht
Heine Engelbrecht #512
Male 
03:34:00
03:34:00
Male
Men
Bells cycling LGE /lvt
03:34:01
Wave A
14
511
Juan-Pierre Jung
Juan-Pierre Jung #511
Male 
03:34:01
03:34:01
Male
Men
Bells cycling LGE /lvt
03:34:01
Wave A
15
11
Kai Pritzen
Kai Pritzen #11
Male 
03:34:17
03:34:17
Male
Men
Karan Beef Heneways 1
03:34:18
Wave A
16
12
Courtney Kerr
Courtney Kerr #12
Male 
03:34:18
03:34:18
Male
Men
Karan Beef Heneways 1
03:34:18
Wave A
17
692
Pieter Avenant
Pieter Avenant #692
Male 
03:34:32
03:34:32
Male
Sub
Token Gestreepte Waaierstert
03:34:33
Wave A
18
691
Adolph Krige
Adolph Krige #691
Male 
03:34:33
03:34:33
Male
Sub
Token Gestreepte Waaierstert
03:34:33
Wave A
19
851
Barry Crouch
Barry Crouch #851
Male 
03:37:05
03:37:05
Male
Men
Team Computer Smith
03:37:07
Wave A
20
852
Wessel Redelinghuys
Wessel Redelinghuys #852
Male 
03:37:07
03:37:07
Male
Men
Team Computer Smith
03:37:07
Wave A
21
952
Casper Moodie
Casper Moodie #952
Male 
03:39:56
03:39:56
Male
Men
Karan Beef Heneways 2
04:15:29
Wave A
22
92
Lucy James
Lucy James #92
Female 
03:45:32
03:45:32
Female
Mix
Enervit #1
03:45:48
Wave A
23
1271
Samantha Sanders
Samantha Sanders #1271
Female 
03:45:35
03:45:35
Female
Mix
Cycle Nation - Dormakaba
03:45:36
Wave A
24
1272
Marnus Potgieter
Marnus Potgieter #1272
Male 
03:45:36
03:45:36
Male
Mix
Cycle Nation - Dormakaba
03:45:36
Wave A
25
532
Philip Fourie
Philip Fourie #532
Male 
03:45:47
03:45:47
Male
Vet
Team Clover Old boys
03:45:48
Wave A
26
531
Francois Ebersohn
Francois Ebersohn #531
Male 
03:45:48
03:45:48
Male
Vet
Team Clover Old boys
03:45:48
Wave A
27
91
Gabriel Van Deventer
Gabriel Van Deventer #91
Male 
03:45:48
03:45:48
Male
Mix
Enervit #1
03:45:48
Wave A
28
802
Zanri Rossouw
Zanri Rossouw #802
Female 
03:46:46
03:46:46
Female
Mix
Clover Mix
03:46:48
Wave A
29
801
Rudolf Naude
Rudolf Naude #801
Male 
03:46:48
03:46:48
Male
Mix
Clover Mix
03:46:48
Wave A
30
822
Anton Van Tonder
Anton Van Tonder #822
Male 
03:47:07
03:47:07
Male
Vet
Lets Give It A GO
04:17:07
Wave A
31
821
Shaun Scott
Shaun Scott #821
Male 
03:47:07
03:47:07
Male
Vet
Lets Give It A GO
04:17:07
Wave A
32
942
Lionel Pinto
Lionel Pinto #942
Male 
03:47:25
03:47:25
Male
Sub
Karan Beef Heneways 3
03:47:26
Wave A
33
941
Henk Ernst Du Toit
Henk Ernst Du Toit #941
Male 
03:47:26
03:47:26
Male
Sub
Karan Beef Heneways 3
03:47:26
Wave A
34
232
Tiano Da Silva
Tiano Da Silva #232
Male 
03:48:09
03:48:09
Male
Men
TDS
03:48:10
Wave A
35
231
Kieran Correia
Kieran Correia #231
Male 
03:48:10
03:48:10
Male
Men
TDS
03:48:10
Wave A
36
841
Gareth Krisch
Gareth Krisch #841
Male 
03:48:14
03:48:14
Male
Men
Team DIY Depot
03:48:15
Wave A
37
842
Richard Damant
Richard Damant #842
Male 
03:48:15
03:48:15
Male
Men
Team DIY Depot
03:48:15
Wave A
38
721
Lyle Davies
Lyle Davies #721
Male 
03:48:55
03:48:55
Male
Sub
BBC
03:48:57
Wave A
39
722
David Price
David Price #722
Male 
03:48:57
03:48:57
Male
Sub
BBC
03:48:57
Wave A
40
211
Mark Schroeder
Mark Schroeder #211
Male 
03:50:47
03:50:47
Male
Men
Scrambled Legs
03:50:48
Wave A
41
212
Ryan Willoughby
Ryan Willoughby #212
Male 
03:50:48
03:50:48
Male
Men
Scrambled Legs
03:50:48
Wave A
42
642
Jose Antunes
Jose Antunes #642
Male 
03:52:17
03:52:17
Male
Mas
Lion & Ant
03:52:18
Wave A
43
641
Simon Cleminson
Simon Cleminson #641
Male 
03:52:18
03:52:18
Male
Mas
Lion & Ant
03:52:18
Wave A
44
1122
Oupa Maluleke
Oupa Maluleke #1122
Male 
03:53:48
03:53:48
Male
Men
Oupa Isaac
03:53:51
Wave A
45
1121
Isaac Miudau
Isaac Miudau #1121
Male 
03:53:51
03:53:51
Male
Men
Oupa Isaac
03:53:51
Wave A
46
1222
Paul Furbank
Paul Furbank #1222
Male 
03:55:44
03:55:44
Male
GM
Ballies
03:55:45
Wave A
47
1221
Johan Spies
Johan Spies #1221
Male 
03:55:45
03:55:45
Male
GM
Ballies
03:55:45
Wave A
48
792
Piet Laubscher
Piet Laubscher #792
Male 
03:56:02
03:56:02
Male
Sub
Clover Jong Bulle
03:56:05
Wave B
49
791
Ruan Naude
Ruan Naude #791
Male 
03:56:05
03:56:05
Male
Sub
Clover Jong Bulle
03:56:05
Wave B
50
732
Parys Edwards
Parys Edwards #732
Female 
03:56:23
03:56:23
Female
Mix
Team Heneways.
03:56:28
Wave A
[1]
2
3
4
5
Page 1 of 5 (230 items)
© 2023